Keresés

Részletes keresés

Vízálló Creative Commons License 2005.04.17 0 0 945

Teljesen korrekt egy ilyen szerződés, bár az a tenyésztő aki biztosra akar menni maga ivartalaníttatja a kölykeit mielőtt gazdinak adná. Mi is így teszünk. :-)

 

Előzmény: venge (935)
vivi.g Creative Commons License 2005.04.17 0 0 944

Nagyot nőtt!:))

 

Nagyon helyes!:))

Előzmény: venge (938)
CornFake Creative Commons License 2005.04.17 0 0 943
igen tul szep volt ahhoz h vmi p&s legyen:)
Előzmény: venge (942)
venge Creative Commons License 2005.04.17 0 0 942

10D + Tokina 80-200/2,8

Előzmény: CornFake (941)
CornFake Creative Commons License 2005.04.17 0 0 941

Milyen "kis" edes...

 

megkerdezhetem mivel fotozol?

Előzmény: venge (938)
venge Creative Commons License 2005.04.17 0 0 940
:)
Előzmény: ziko3 (939)
ziko3 Creative Commons License 2005.04.17 0 0 939

Igen ismerem a helyzetet.

 

Nagyot nőtt ám a kis lógófüllencs...))))

Előzmény: venge (937)
venge Creative Commons License 2005.04.17 0 0 938
Itt van a nagylegény! Most fotóztam:
venge Creative Commons License 2005.04.17 0 0 937
Mielőtt megvettem, körülnéztem és három tenyésztőről sikerült beszereznem információt, ebből kettővel beszéltem. Mindkettőnél hasonló kondíciókkal lehetett macshoz jutni!
Előzmény: ziko3 (936)
ziko3 Creative Commons License 2005.04.17 0 0 936

Szia!

Régen jártál itt!

 

Belinkelem a  Macskaneveket,ott többen is tenyésztenek,biztos el tudják mondani ezeknek a szerződéseknek a miértjét.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9060011

 

Mondjuk ez magánvélemény,de nem biztos,hogy ilyen feltételekkel megvennék cicát,annak ellenére,hogy nem tenyésztek.

Ha meg arra veszem,akkor ezt megmondom a tenyésztőnek.

 

Itt most kapásból,Szuszmok tenyészt,de nem hiszem,hogy ma már jön ide.

Előzmény: venge (935)
venge Creative Commons License 2005.04.17 0 0 935

Sziasztok!

 

Van köztetek macskatenyésztő?

A következő kérdéssel fordulnék hozzátok: októberben vettem a páromnak egy skót lógófülű cicát és a tenyésztő aláíratott egy szerződést, hogy a macskát -ha eléri a megfelelő kort- ivartalanítani kell, a törzskönyvét, csak akkor kapjuk meg! Szabályos ilyet kikötni? Az az érzésem, hogy ez azért van, hogy bizonyos fajták tenyésztése ne terjedjen el az országban! Ezzel én is egyetértek, de szerintem ez úgy lenne reális, ha a tulajdonos, még mielőtt eladná, ivartalanítaná a cicát, hogy ez ne az én költségeimet terhelje! Meg valahogy, ilyet szerződésbe kikötni...

szuszmok Creative Commons License 2005.04.16 0 0 934
nagyon ügyi vagy!:-)
Előzmény: vivi.g (931)
vivi.g Creative Commons License 2005.04.16 0 0 933
Szuper!!:))
Előzmény: szuszmok (932)
szuszmok Creative Commons License 2005.04.16 0 0 932
vivi.g Creative Commons License 2005.04.16 0 0 931

Frissült a honlapom!:))

Nézzétek meg!:)

 

4 lábú kedvenceink!

 

És akinek van a cicájáról kép az küldje el nekem emailben és felteszem a honlapomra!:))

vivi.cirmos@freemail.hu

-dió- Creative Commons License 2005.04.07 0 0 930

maMMa :)

 

Amenyiben rajtam múlna én ott sorakoznék 12 hét múlva a csöppségért, de már van 2 rosszcsontom és a párom (egyenlőre ?:) ) macskastopot hirdetett :)

Előzmény: maMMa (929)
maMMa Creative Commons License 2005.04.05 0 0 929
Szia Dió,

Köszi a jó tanácsot. Megfogadom. Már csak azért is mert egyelőre (bár nem is számítottam másra) nem telt meg a mailboxom érdeklődő levelekkel.

Hálám jeléül 12 hét múlva megy neked egy macsek! :-)

maMMa
Előzmény: -dió- (924)
Br-1 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 928

Nos úgylátom nagy port vert fel az egyik hozzászólásom,illetve párbeszédem.

Nem vagyok tenyésztő és nem is kívánok azzá vállni.Jelenleg kedvencként tartom a cicáimat.Úgy élnek velem,mint családtagok,szeretetben,megbecsülésben.Nem is annyira állatokként,mint inkább családtagként.A saját magunk örömére szerettünk volna,ha Tina és Foltika házasságából egy almocska születik,annál is inkább,mert Tinuska már nem fiatal.

Én nem egy többszörösen győztes,kiemelkedő pedigrékkel megáldott tenyészmacskát kerestem,csak fajtában brittet,kizárólag kedvenc tartásra,ha már Tinuskának nem lehetnek utódai.Őnem él örökké és nagyon jó lett volna,ha az ő gyerekei szaladgálhattak volna körülöttünk.Csúpán erről van szó.

Persze lehet,hogy van akinek a 400-800eurós ár teljesen szokványos,viszont nekem nem az!Ettől még nem vagyok kevésbé jó macskaszerető ember.Azt az apró gyarlóságomat meg,hogy pont a brit a kedvenc fajtám,kérem mindenki nézze el nekem!

Amennyiben a másfélszobás lakásomban macskatenyésztésre adnám a fejem(amit nem tennék)akkor valószínüleg áldoznék rá és a lehető legjobb vérvonalat szerezném meg,hiszen hosszútávon valószínüleg lelkiismeretes tenyésztőként is megtérülne.

gina-cat Creative Commons License 2005.04.04 0 0 927
:)))
Előzmény: -dió- (924)
Vízálló Creative Commons License 2005.04.04 0 0 926
Tökéletesen egyetértek!
Előzmény: -dió- (924)
Vízálló Creative Commons License 2005.04.04 0 0 925

A tenyészcicát azért hoztam fel, hogy össze tudjam hasonlítani a kedvenccel. Tulajdonképpen nem derült ki, milyen célra keres cicát Br-1.

 

Én nem nagyon ismerem ezt a fajtát, nem vagyok otthon a tenyésztőik köreiben, de annyit tudok, hogy 2 éve egy Brit fedezés 400 Euro-ba került. (Jelen voltam a megegyezésnél.) Egy ígéretes tenyészmacska -bármelyik fajtából- mostanában 1500-2500 Euro körül megy. A szőrtelen fajták -Peterbald, Sphynx- akár 4000 is lehet.

Előzmény: gina-cat (923)
-dió- Creative Commons License 2005.04.04 0 0 924

szia maMMa,

 

Nem csak a saját véleményemet fogalmazom meg, hanem hozzáértő tenyésztőkét is amikor arra kérlek, ne add oda 6 hetesen a kiscicákat senkienk. Bár úgy tűnhet, már jól elboldogulnak, de 12 hetes korukig szükségük van a mamájukra. Egyrészt az egészséges teti illetve lelki fejlődésük szempontjából. Hat hetesen még annyira kicsik, még annyi tanulni valójuk van, kérlek gondold ezt át :))

Előzmény: maMMa (916)
gina-cat Creative Commons License 2005.04.04 0 0 923

tenyészcicáért???

kedvencnek britbe sok.

Előzmény: Vízálló (920)
Atahualpha Creative Commons License 2005.04.04 0 0 922

Egyet kell értsek Augies-el, a 400 euro nem egy nagy összeg, kedves Br-1, ha ez az összeg neked sok, akkor ilyenkor annyit illik mondani hogy "köszönöm szépen, de ennyiért nem kérem" nem pedig leteremteni a tenyésztőt azért mert reális árat kér. Sajnos látatlanul nem lehet megmondani hogy ki ad el szaporítóknak és kereskedőknek ezért ebben általánosítani sem szabad!

 

Augies Creative Commons License 2005.04.04 0 0 921

Azt hiszem te teljesen el vagy tájolva. Van olyan fajta, jelenleg nem olyan divatos, amit 40-50 ezer forintért kaphatsz házikedvencnek. Ha egészséges friss vérvonalakat használsz (nem beltenyésztesz), állandó orvosi ellenőrzés alatt tartod az állatokat, elvégezteted a szükséges teszteket és szűréseket, kiválló minőségű táplálékkal eteted, megkapja az oltásait, a legjobb orvosi kezelést, tisztán tartod őket, és mindent megteszel a kölykök testi-lelki egészségéért, kiállításokra jársz, hirdetsz... stb. a kölyök 3 hónapos koráig, a vételáér jó, ha a költségeidet fedezi.

Van olyan fajta ami tényleg nem hozzáférhető (komoly helyről) 80.000.- forint alatt.

 

Ja, és még annyit, hogy az általam ismert tenyésztők semmi pénzért nem adnák oda kereskedőnek a kölyköket, hiszen ellenőrizhetelenné válik, hogy a vérvonalukat, tenyészetük nevét mire használják akár külföldön.

Előzmény: Br-1 (908)
Vízálló Creative Commons License 2005.04.04 0 0 920

400 Euro egy tenyészcicáért egyáltalán nem durva. Sőt, gyanúsan kevés.

Kedvencért  elfogadható.

Előzmény: gina-cat (911)
ziko3 Creative Commons License 2005.04.03 0 0 919

...))))

Igen!! Ő Foltika,alis Fuszi..)))

Előzmény: Vavis (918)
Vavis Creative Commons License 2005.04.03 0 0 918

Hozzá került a gyönyörűség????? Jól értettem???

Előzmény: ziko3 (915)
Vavis Creative Commons License 2005.04.03 0 0 917
Igen két gyöngyszemre találtam itt a neten.:O) Egyébként egy ici-pici britt vér van bennük.:O)
Előzmény: ziko3 (914)
maMMa Creative Commons License 2005.04.03 0 0 916
Sziasztok,

Bár gondolom itt csupa cica tulajdonos jár azért megpróbálom:

Tegnap születtek nagyon szép és aranyos házicicáink.
Úgy hat hét múlva nagyon szívesen adjuk őket ajándékba.
Két nöstény és három fiú keresi gazdáját.

További képeket is tudok küldeni.
Éredeklődni az ocsi34@freemail.hu email címen lehet.

cicák és mamájuk

maMMa

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!