tulajdonképpen azért írtam, hogy a topic eleje fele nézelődj, mert válasz(ok)ra lelnél. De mit meg nem tesz az ember egy sorstársért..
Szóval a "zajmérők" a sajátmaguk által keltett zajt mérik, és be kell hogy tudjanak jutni abba a lakás(ok)ba, amerre a problémád van. Én pl. egy Bt.-vel mérettettem, a topic legelején megtalálod az adatait. Van aki holmi "szervvel" mérettetett, de már nem emlékszem, pedig valahol írta a nevet.
Hát nem tom.. lehet, hogy a Vivaldit hallgató szomszéd annyira nem értékeli..:-) Én nem tudom, hogy engem hallanak-e, mert nem ismerem még a falakat meg a födémet, meg az én mércém szerint nem is hallgattam még semmit hangosan, de ha igen, akkor biztos meglepem őket, mert Def Leppard-tól kezdve Scooter és társai-ig minden hallgatok.. az utóbbiak persze a rádióból szólnak, nem találok egy jó zenét adó és jól szóló rádiót..:-(
A mai napi melótol elborult aggyal haza érkezvén egy kis DEEP PURPLE füzerezve egy kis LIMP BIZKIT-tel a számítógép hangártyáját maximálisan meghajtva, s mindez átküldve a hifire s max. hangerőn kiengedve kb egy órán keresztül sikerült lehiggadnom.
Megjegyzem eddig még nem jelentkeztek! :-))))))))))
Csinbarát jövő pénteken azaz 23-án érne rá esti italozásra nálam. Lehet, hogy hozza a nejét is, nem nyilatkozott, de én mondtam neki. Neked jó, nejestül vagy anélkül? S egyébként, nem renitenskednek az új lakók a fejed fölött?:-)
Természetesen megyek, Péntekre Tervezem, de majd telcsizek!
Morpet:
Valszeg az építettő embere, (ki oda mert költözni) a ti pénzeteken csináltatta meg a lakását normálisan. Ezért nem tudja milyen a szenvedés. Úgy volna igazságos, ha egy hétre cserélnétek lakást, s megtapasztalhatná a külömbséget!
Én úgy örülök Neked.. csak nem én vagyok a Borsószem királykisasszony, pedig Te legfelül vagy.. De azért jó, hogy Neked annyira nem szörnyű. De mondd csak, ha legszélső lakásotok van, akkor az olyan, mint az enyém: Nálatok is a nappalitokban van a szomszéd szellőzőcsöve? Az építésvezető nekem anno azt mondta rá, hogy fűtéscső.. és a felettem lakó egyedi átalakítási igénye miatt került oda a "doboz", de az ügyvezető a tárgyaláson ezt tagadva, azt állítván, hogy minden lakás ilyen. (És egyébként állítása szerint ő nem hall sehonnan semmit a lakásában. És más még nem panaszkodott..) Tényleg furcsa, hogy a hangok mintha minden irányból jönnének, Neked is ez, hogy mintha felülről hallanád?! Engem is az zavart legjobban, hogy ÉN nem tudom normálisan élni az életemet, nem annyira a zajok. Bár a két irányból jövő hmmm.. csorgás stb. annyira nem volt kellemes a nappaliban, és végül konkréten amiatt léptem meg, hogy napokig nem bírtam éjfélig aludni. Az én szellőzőim nem kattognak, a szomszéd meg nem használja az övét, úgyhogy ilyen bajom nekem nem volt. És a lift hangja se tűnt fel soha.. tényleg hangos?
LAJA73: Hah, eloszlattad a fejemben a POROTHERM 30-as zűrzavart. Lassan "szaki" lesz belőlem..:-)
MURRAY: Hát még usque tíz doboz meg pár sporttáska tele könyvekkel meg szirszarokkal, de a többit már kicsomagoltam és elraktam. A telefon áthelyeztetve. (Internet miatt kell.) Meg vettem egy új ágyat, hűtőt, meg tévét. Egy nőnek kell egy kis öröm az életben.. :-) Ugyan ha pert vesztek, kölcsönt kell majd felvennem, de ezen a hídon akkor kelek át, ha odaérek. Csinbarát, aki irtó rendes srác, jön valamikor a héten fürdőszobaszekrényt felfúrni+bekötni, computert összeszerelni, ilyesmi. (Én csak HIFI-t és házimozit tudok összekötni, természetesen az volt az első..) Gondolom jövő héten (pénteken?) már jöhetnétek, ha van kedvetek.
Bónusz kérdés, ha van itt valaki, aki jártas Ptk-ban, vagy mi is kell ehhez:
az 1 éves jótállás az épület műszaki átadásától, az adás-vételi szerződés dátumától, vagy az átadás-átvételtől számít? (Ilyen sorrenben történtek, több hónap volt közöttük.)
Csobánc/Szeszgyár ház szintén, ahol lakom, mégpedig Caipi "álmainak megfelelően" legfelső emelet, legszélső lakásban. (Csak tavaly szeptemberben költöztünk be.) Lényegesen jobb itt a helyzet, mint lentebb Caipénél, de nyilvánvaló hiányosságok vannak. A legviccesebb - ezt mondjuk humorosan fogjuk fel -, oldalról és alulról is tisztán hallható az ott lakók hmmm vizelése. Az éves bejáráson említettem ezt a közös képviselőnek (aki sokkal inkább hobbinak, semmint képviseletnek fogja fel munkáját az ilyen kérdések kapcsán) és az építtető képviselőjének, akik tágra kerekedett szemmel válaszolták "mások nem mondtak még ilyet" kérdésemre, hogy nem, mások nem panaszkodtak áthallásra a házban. Érdekes módon ez a hmmm csurgó hang minden más zajnál tisztábban hallható. A nappalink mellett azért ugyancsak hallhatóan zuhanyzik a szomszéd. Rádió, tévé normál hangerőnél is hallható mindkét irányból. Eddig elégedett voltam az építtetőkkel, de Caipi leírása egyértelműsíti, hogy magatartásuk legalábbis nem túl egyenes... A szellőzők állandó kattogását hevesen kifogásoltam (képzeljétek el úgy, mintha valaki klasszikus írógépen gépelne a nappalitokban - mindezt a legcsekélyebb külső szélmozgásra is kórusban produkálta valamennyi vizes helyiség ventillátora): az építtető végülis olyan habszivacs-szerű szigetelőcsík-félét szerelt a pillangószelepekre, ami lényegében teljesen elviselhetővé tette e kérdést, bár ki tudja, hogy funkciójában teljes értékű-e még az ily módon nem teljesen záródó szelep. És a legfelső lakás áthallásai szépségének netovábbja: még mindig nem tudjuk elhinni, hogy nem laknak felettünk, olyan tisztán hallani lépéseket felülről. Áthallásra érzékenynek nem mondanám pedig magunkat paneles múltunk után. A legrosszabb számunkra azonban nem az áthallás - van a házban fuvola, elektromos gitár, zongora, hangos zene -, de ezekre eléggé immunisak vagyunk, ha nem éjjel, akkor mind jöhet. Hanem a tudat rossz, hogy a szomszédok (lent és mellettünk) a mi mindennapos hangjainkból részesülnek. Közülük az egyik kifejezetten érzékeny a zajokra (egyszer éjjel 1-kor átkopogott, hogy fejezzük be a járkálást, ami valójában számítógép előtti egy helyben ülés volt), így abszolút pianóra veszi konfliktuskerülő személyiségünk az életvitelünket. Nem is tudom, mikor hallgattam utoljára úgy igazán zenét, késő este már a tévét is visszább fogom, és kislányunknak is havonta egyszer zongorázom pianissimo, míg a panelban zengethettem simán. Ja, igen, a kislány viszont lassan 1 éves, és egyre kevésbé lesz piano. Annyiszor megfogadom, hogy a pokolba is, ez az én lakásom, és ha éjjel akarok normál hangerővel tévét nézni, akkor senkinek nem tartozom magyarázattal, de nehéz nem gondolni az elhibázott hangszigetelésre. Utolsó érdekes adalék, és aztán befejezem hosszú hozzászólásom. A már többször említett építtető cég egyik vezetője szintén a házban, a legfelső emeleten vett lakást; méghozzá a lifttel szemben. Na, sok liftet láttam már, de ilyen zajosat (összevissza búg-zúg, gerjed, attól függően, hogy rossz vagy rosszabb napja van és liftszakértők szerint egyébként is egy páratlanul rossz konstrukció). Egy társasháztól nem várom a kertes házak nyugalmát, csupán a normál életvitelt és ennek magán jellegét. Remélem, az említett úr is érzi ennek némi hiányát.
Azert merek velemenyt irni, mert nalunk pont ezekkel a parameterekkel rendelkeznek a falak...Haaat, visszaolvashatod a velemenyemet, meg aztan itt vagyok a forumon, ez is "arulkodo" jel...Nekunk nagyon nem jott be, a szomszedbol a normal hangon hallgatott TV ugyanugy athallatszik, mint a hangosabb beszed, a furdo zajai, stb. A nem pont felettunk, de a kozelunkben lako gyerekek duborgese, meg sivitozasa szinte elviselhetetlen, pedig imadom a gyerekeket, de amikor reggel fel 7-tol futkaroznak, meg csapkodjak a parkettat a fejem felett, az faj...Szoval ha van meg ra lehetoseged, valami plusz hangszigeteles nem artana, bar a vasbeton szerkezet hatranyait ez nem kuszoboli ki, mert azt sajnos megszuntetni nem lehet:( (Amugy epp most is rajott a rohangaszhatnek a kolykokre:((()
Nos, én sem akartam okoskodni, hátha okosabbak majd megmondják, de asszem ez is a szokásos semmire sem jó megoldás (bár az nem derült ki számomra egyértelműen, hogy most ez egy társasház-e, amiről szó van)
Mert ha igen, akkor a 10 cm-es(!) falak, mint _lakáselválasztó_ falak vannak beterveztve, vagy a szobák közt ennyi?
Amúgy Porotherm 30-ból van teherhordó fajta, ez teljesen alkalmatlan hangszigetelésre (külső falakhoz használják). Ennek ellenére rendre beépítik lakáselválasztónak, mert az anyagköltsége fele-harmada, mint a rendes hanggátló téglának (Porotherm 30 hanggátló), habarcsigénye is kb. a fele.
gondoltam, hátha válaszol Neked valami "szaki". De mivel nem.. A 30-as POROTHERM-re többen panaszkodtak itt áthallásilag, ami azért furcsa, mert azt olvastam, hogy 58 dB-t teljesít. (A szabvány 52.) Viszont azt is olvastam már, hogy nem lakáselválasztó-falnak való, úgyhogy tudja a franc..
Ami a födémet illeti, nagyon remélem, hogy azért szigetelve van!
Azon gondolkodtam, hogy az erkölcsi győzelmen kívül mit lehet elérni? Újra nem fogják megépíteni a házat... talán kártérítenek, vagy raknak be némi hangszigetelést, hogy azt a sokat emlegetett 1988-as rendelet, vagy törvény által előírt zajszigetelést tudja...
Szex terén: Látod, vannak, akik nem zavartatják magukat... Falszomszédaim is igen hangosan szexelnek, de a szobámban, ami szomszédos velük, csak a leghangosabb részekből hallok valamit, de azt is csak akkor, ha nincs nálam bekapcsolva a tv. Szóval egyáltalán nem zavaró. Párszor volt, hogy pont jöttem haza, vagy mentem el otthonról, és a folyosón sokkal hangosabban hallottam, hogy mi folyik odabent, szóval a panel hangszigeteléséről nincs rossz véleményem. Azok után, amiket itt olvastam, pedig különösen nincs rossz véleményem...
Hát én részemről sosem mertem volna itt szexelni..
Panelügyben viszont nem vagyok kompetens, mert legfelül laktam, és nem volt szomszédom. Csak és kizárólag egy ugráló mosógépet hallottam néha. De többen szavahihetően állították, hogy az új rosszabb.. Csak gondolj arra, hogy ott legalább darabokból áll a vasbeton, itt egyben van és végigviszi a hangot. És a panelekben állítólag (néhol?) volt szigetelés a szomszéd fele, ill. a szellőzés sem úgy volt, hogy uccu neki áttörik a födémeket és lukakat nyitnak belőle a lakásokba. Legalábbis én az akkori fürdőmben levő kis falon levő rácsból soha semmit nem hallottam. Ja és senkinek a kádja nem tapadt a nappalim túlfalán. Ilyesmi. Na megyek, mert 40 doboz vár arra, hogy megtöltsem..
Kollégám szintén új építésű társasházban lakik, ő mesélte, hogy pontosan tudja, hogy a szomszéd pár minden nap éjfél után szeretkezik, és két menetet nyomnak le egymás után...
Aki panelból költözött, igazán elmondhatná (nem tudom, volt-e már róla szó), hogy a panelhez képest rosszabbak ezek az új házak? Mert itt is hallom, amikor a felső szomszéd hajnal 4 körül tölti a kádját, hallottam, amikor az alattam lakó haldkoló (RIP időközben) kirohant hányni a fürdőszobába, ma reggel hallottam valamelyik szomszéd ébresztőóráját, éjjel szoktam hallani, ahogy két emelettel alattam a rácsot nyitják-csukják (nyikorog), és általában nem ügyelnek rá, hogy ne csapják oda... de ettől függetlenül nem nagyon zavaró a dolog (legalábbis nekem). Igaz, a hálószobám mellett egy 90 évesnél öregebb hölgy élt, nemrég halt meg, szóval onnan nem sok zaj jött. Mivel panel, 1984-es építésű, akik annó ideköltöztek, a gyerekeik már felnőttek, csak mostanában költözött néhány fiatalabb pár ide, szóval nincsenek gyerekek, akik rohangáljanak, ezt nem tudom, hallanám-e.
Szia,
hát legfelül van, meg csak a konyha felől van egy szomszéd. Ennél többet nem tudtam tenni..
Rendezkedés: ne is mondd. Persze mindent utolsó percre hagytam, és most azt sem tudom, hol áll a fejem..! Jópár nap kupi következik.
Hi,
Te szegény, még a szabid alatt is üldöz a trapp-trapp.. Hihetetlen.
Nem tudtam, hogy új lakó van fölötted, csak arra emlékszem, hogy írtad, hogy árulják a lakást. Mindenesetre remélem, hogy tényleg jobb lesz így Nektek.
Nem tudom, hogy mit olvastam, és hol, csak arra emlékszem, hogy valami kapcsolatokról volt szó, és hozzászóltál, és nagyon tetszett, amit írtál.
A nősüléshez utólag gratulálok!!!
Jövő utáni hétre gondolom már elhelyezkedem rendesen az új helyen, de majd még egyeztetünk.
Addig is legyél jó, üdv
Szia Caipi! irigyelsz engem?:-) miért?
nyaralás miatt? aha. képzeld görögben voltunk egy szuperül kinézö apartmanban de felettünk svéd és dán kölykök trappoltak...beszarás...ahhoz képest otthon csak simogató hangok jöttek. tök új épitésű volt az apartmann de a hangok jöttek mint az állat. mind1, röhögtünk egyet oszt kimentünk a tengerpartra reggel 7kor kelés után....
köszi a meghívást ha berendezkedsz, és lenyugszol szívesen átugrok hozzád! nekem már nem bnőm van, mert most nősültem. de Őt vettem el!:-)
mi szépet olvastál Te rólam bnő ügyben? én évek óta nem írok már a olyan topicokba..érdekes.
asszony majd eldönti hogy jön-e nála indulás elött 5 perccel derül ki.
én benne vagyok.
otthoni helyzet: úgyebár öreglány+gyerekek elköltöztek most vmi pali meg a nője van helyettük. most csinálják a lakást tegnap este kiabáltak egy kicsit egynmással de nem volt vészes remélem csak a felújitás miatt idegesek..
reménykedek hogy nem fogok ki vmi veszekedős párt mert akkor végünk...
álmaimban egy kőházban lakom nagy vastag falakkal és 2 méter magas kőkeritéssel...
MURRAY kedves, szia! De irigyellek! (Bár most már nem.) És csend volt?:-) Vasárnap reggel cuccol(tat)ok át, én magam meg 30-án megyek. Egyébként ha gondolod, Te meg a barátnőd is meg lesztek hívva, ha jönnek Csinbaráték. (Valahol jártamban-keltemben valami olyan szépet olvastam Tőled barátnő-témákban, csak már nem tom mi volt..)
SZENIA, üdvözöllek a klubban.. Ez a postaládás dolog eszembe se jutott volna, szörnyű lehet..!