Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.06.09 0 0 117
Hát ezért aztán biztos, hogy nem nevetlek ki! Ez így van rendjén, ők dolgoztak!!!
Előzmény: szuszmok (116)
szuszmok Creative Commons License 2003.06.09 0 0 116
Persze, mert szerintem nagyon gyorsan és játszi könnyedséggel kódolják és dekódolják, amit érzel vagy éppen agyilag üzensz nekik, persze tudat alatt.

ez olyan, mint amikor csak gondolsz rá, hogy kaját kéne adnod a cicáknak, de tényleg csak gondolsz rá, ők meg már állnak az ajtó elé meg a tányérkájuk elé és várják a kajcsit.

vagy kiállításon: ehhez tudnod kell, hogy Jack igazi show macska, tehát élvezi a dolgot , ha kamerát lát, arra fordul, lubickol. észrevettem, hogyha azt szeretném tőle, hogy kicsit "játszunk rá" a dologra, akkor őt is elkapta a harci ideg és jobban mutatta magát, jobban pózolt, igazi sztárként viselkedett, még jobban alátett egy lapáttal, hanem kettővel. de volt olyan, amikor érezte, hogy nagyon ideges vagyok, mégha nem is akartam az lenni, de vette az adást és teljesen ideges lett ő is.

vagy: az első Doromboló-t vele vezettem. képes volt megtenni, hogy majd' egy órán át ült az ölemben és megtett mindent, amit kértem tőle.

nevess ki, de pld. én minden egyes TICA szalag vagy hagyományos kiállításon nyert kupa után megköszöntem és meg is köszönöm a mai napig a macskáimnak, hogy türelmesek voltak, hogy mindezt lehetővé tették.:)

Előzmény: Törölt nick (115)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.09 0 0 115
Ezek között rettegősek is vannak és nagyon sok türelemmel lehet őket magunkhoz édesgetni és kevés kell ahhoz, hogy elmúljon a bizalom...

Nem naivság! Ez tényleg igaz! Bár legtöbbször csak a pillanatnyi állapotát mutatja szerintem!

Te észrevetted azt, hogy úgy "viselkedik" a cica amit vársz tőle?
Arra értem, hogy pl. ha új cica érkezett hozzánk és én azt gondoltam, hogy nem lesz probléma, akkor úgy is lett. Ha tartottam a találkozástól az is bejött.

Előzmény: szuszmok (114)
szuszmok Creative Commons License 2003.06.09 0 0 114
Más az, ha egy cica úgy félénk, hogy félénk de kíváncsi is egyben. Tehát, van benne egyfajta természetes félénkség az újtól, az ismeretlentől, a vendégektől, stb., s más az, ha látod a szemén a rettegést.

nem tudom, te hogy vagy vele és lehet, hogy megint a szuszmokféle rószaszín naivitás csapdájába esem, de szerintem a cica tekintete elárul mindent arról, hogyan él, mit gondol, boldog-e, szomorú-e, stb.

Előzmény: Törölt nick (113)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.08 0 0 113
:)))

Érdekes módon néha van az aby almokban 1-1 félénk cica. Arra a következtetésre jutottam, hogy ez genetikai örökség lehet, de azt még nem találtam ki hogyan lehetne kiküszöbölni...:) Valószinüleg nem is fogom!
Közben voltam vacsizni és elfelejtettem mit akartam írni....

Szép álmokat!

Előzmény: szuszmok (112)
szuszmok Creative Commons License 2003.06.08 0 0 112
Kiállításon, mikor együtt látták Jacket meg Andy-t, szinte mindig megkérdezték, hogy Jack-nek miért van, andy-nek miért nincs. Elmagyaráztuk, hogy más típus, ún. régebbi típusú, stb. De az nem lehet, mert ugyanaz a fajta és különben is. A vége az lett, hogy xxel közölte a hitetlenkedővel, hogy Andy-nek is van fülpamacsa, csat most lecsatoltuk:))))

MC-re visszatérve, de szerintem ezt a macskafajták legtöbbjéről el lehet mondani, hogy szeretik az embert. ÉS ha jól szocializált helyről veszi a kedves érdeklődő, akkor nem is lesz vele gond, jól beilleszkedik a család életébe. De ha modjuk a sufni legmélyéről húzzák elő, ahol nem igazán találkozik emberi szeretettel, akkor szegény cicának bizony sok idő ell, amíg emberbarát lesz:(( De ez azt hiszem, minden fajtára áll...

Előzmény: Törölt nick (111)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.08 0 0 111
Nálunk is ilyenek vannak!
Nem oly régen megjelent 1 "országos szaklapban" egy cikk az abyról. A fele hülyeség volt, de volt benne 1 oltári nagy baromság, hogy az aby örökít bizonyos szembetegséget, na utána mindenki aki felhívott tudni akarta, hogy az én cicáim örökítik-e, meg hogy neki nagyon tetszik az aby, de az egyik ismerőse mondta neki, hogy nagyon vigyázzon és ők is azért nem vesznek...stb. Na utána kiderült, hogy a szerk. egy régi könyvből fordította a cikk anyagát, ami persze több ponton sem helytálló...
A másik agyrémem a fülpamacs! Voltak ez irányú próbálkozások és a cicahatározóba belekerült, hogy kívánatos a fülpamacs, fülpamacs NINCS mégis kosza "cicavevők" keresik rajtam...

Ezek csak a külsőségek, de van pl. nem szeret nagy társaságban élni..???? meg hasonlók!

Előzmény: szuszmok (110)
szuszmok Creative Commons License 2003.06.08 0 0 110
Hát én egyszer azt olvastam egy országos szaklapban, hogy a MC állítólag nem emberközpontú macska.
Aztán megkérdeztem ezt Pearly-től, aki a fejemen feküdt meg Andy-től, aki nem tágít mellőlünk, bárhová is megyünk meg Szuszmi édestől, aki csak jön és bújik, hogy mi igaz ebből. Azt mondták, nézzek rájuk és ítéljek:)))

Mi az, amivel nem szoktál egyetérteni vagy ami felháborít vagy dühít?

Előzmény: Törölt nick (109)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.08 0 0 109
Akkor biztos nem ő az! Nem tom, hogy hirdet a ciccben, a neten találtam rá.

Szerintem "mindegyik" doki le tudna emelni egy olyat amiben az ő szaktarületéről van bővebben szó! Azért megértem, hogy zavarja őket a pontatlanság + ilyesmi, engem is idegesít ha badarságokat mondanak-írnak a "fajtámról"! :)))
Te nem így vagy ezzel?

Előzmény: szuszmok (108)
szuszmok Creative Commons License 2003.06.08 0 0 108
Hát, nem tudom, nem akarok hülyeségeket írni...
Majd még nézelődöm utána....

ez a Horváth nyug. egyetemi tanár, kandidátus, a könyv szerint.

szerintem te lehet, hogy a cicc-macskamagazin-nak nevezett lapban hirdető Horváth-ra gondolsz...

nem tudom, hogy jó-e, szerintem igen. viszont Lakatos doki (tudod, a FIP- és fertőző betegségek szakértője) közölte velem, mikor meglátta, miből "szakértek", hogy ez nem ér semmit, mert a FIP-ről csak pár oldal van és leemelt a könyvespolcáról egy köynvet, amiben a FIP-ről van pár tucat oldal. OK, de nekem, mint laikusnak ez a könyv tökéletes, érveltem:)) úgyis doki a vége, ha nem boldogulunk logikusan!!

Előzmény: Törölt nick (107)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.08 0 0 107
Köszi!

Kezelik, de így akrták rásózni valakire...(no comment!)

Ha nem idült a kötőhártya gyuszi akkor nem is váladékozik, csak könnyezik? Ezt nem is tudtam!

Szerinted van olyan, hogy a calci vírus nem okoz náthát csak a szemet támadja meg??? Vagy a szemgyulladás mindenképpen csak tünet?
Majd ha dokiközelben leszek azért megkérdezem, de most nem fontos csak érdekel.

Megszerzem majd ezt a könyvet ha jó, én csak a macskabetegségek címüt láttam, de mivel nem tudom jó-e nem vettem meg.

Ez a Dr.Horváth nem az állatmentő "kisiparos"?

Előzmény: szuszmok (106)
szuszmok Creative Commons License 2003.06.08 0 0 106
Amiből én mostanság tájékozódom:

A kutya és a macska betegségei, egészségvédelme , szerk. Dr. Horváth Zoltán (Mezőgazda Kiadó 2001), ár: 3200 Ft.

Előzmény: Törölt nick (104)
szuszmok Creative Commons License 2003.06.08 0 0 105
Heveny kötőhártya-gyulladás:
- könnyfolyás, fénykerülés kíséri
- mechanikai okok is kiválthatják, allergia, paraziták, kémiai anyagok szintén
- antibiotikum, szemkenőcsök a megoldás

Idült kh.gyulladás:
- általában hibás szemhéjállás vagy fertőzés tartja fenn
- hurutus váladék: sűrű, nyúlós

Tüszős kh.gyulladás:
- gyöngyházfényű vagy kipirult tüszők a pislogóhártya belső felületén
- viszketés, könnyfolyás, kipirult kötőhártya

Bár ezeket leírhatom, de szerintem minél hamarabb állatorvos!! Kap az "illető" egy jó kis gyógyszert és semmi baja sem lesz!!:))

Előzmény: Törölt nick (103)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.08 0 0 104
Folyt: Csak szemem elé került egy "gyanus" eset és szeretnék tisztán látni, de úgy gondolom bármelyik fertőzésről is van szó nem etikus gyógyulás elött eladásra kínálnia!:(

Majd beszerzek egy jó macskabetegséges könyvet, van jó tapasztalatod ez ügyben?

Előzmény: Törölt nick (103)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.08 0 0 103
Tehát aki már csak a fertőzödött állatot látja az ezt már nehezen tudja eldönteni. :(

És amit sima szemgyulladásnak szoktak nevezni, az a kötőhártya gyulladás? Ugye az nem jár egyéb tünetekkel? Nem tudod azt milyen baktérium (ill. vírus) okozza?

Nekem még nem volt ilyennel dolgom hála Istennek, cs

Előzmény: szuszmok (102)
szuszmok Creative Commons License 2003.06.08 0 0 102
Még egy adalék:

az első esetben (calici) szaruhártya-gyulladás és/vagy -fekély is felléphet!!

Előzmény: szuszmok (101)
szuszmok Creative Commons License 2003.06.08 0 0 101
Drasztikus, de nem publikus módon sikerült Danone-nak megmenteni a helyzetet:)) Részletek a Macskanevekben:))

Utánanéztem, nem tudom, segít-e:

1. Calicivírus okozta nátha:

- 1-2 napos lappangási idő elteltével jön egy lázas időszak, macsek kedvetlen, étvágytalan, aztán (2-3 nap múlva) acur szájgyulladás alakul ki, nehezen nyelnek, esznek, erősen nyálaznak.

- a felső légutak gyulladásának következményeként tüsszögnek, orrukból savós váladék szivárog és esetleg könnyeznek is

-fiatal cicákban tüdőgyulladás is felléphet

2. chlamydisosis:

- a kötőhártya és a felső légutak gyulladásával járó fertőző betegség, amivel főként belélegzés útján fertőződnek,illetve kötőhártya- és légúti váladékokkal

- lappangási idő 3-5 nap, kezdetben enyhe, savós kötőhártya gyulladás alakul ki, ami gyakran egyoldali, aztán kiterjed a másik szemre is. a kötőhártya kipirult, duzzadt, fájdalmas, elhúzódó esetekben gennyessé válik.

- orrfolyás, orrhurut, tüsszögés is lehet

Előzmény: Törölt nick (100)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.08 0 0 100
Na hát ez jó hír!!! :)))
Majd azért mond el hogyan!?

Te tudod hogyan lehet megkülömböztetni a calci vírus okozta szemgyulladást a clamydiástól?
Úgy tudom a calcis mellé társul tüsszögés orrfolyás, megfázásos tünetek, de a clamydiásról nem tudok mást...(tudom hogy nem vagy doki:))

Előzmény: szuszmok (99)
szuszmok Creative Commons License 2003.06.07 0 0 99
megoldódott:))
Előzmény: szuszmok (98)
szuszmok Creative Commons License 2003.06.07 0 0 98
helyzet talán oldódik!!!:)))
Előzmény: szuszmok (97)
szuszmok Creative Commons License 2003.06.07 0 0 97
ebben bízom én is, hogy legalább este bekapcsolja a mobilját...

igen, ezért aggódom...remélem, lesz annyi esze a cicnek, hogy árnyékba húzódik és nem eszik RC-t, hogy nehogy még szomjasabb legyen!!!!!

köszi a drukkot!!!

Előzmény: Törölt nick (96)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.07 0 0 96
Addig biztos minden megoldódik!!!
Hát az egy kicsit gázos, ha kipacsálja a vizet, mert akkor nem tud inni...:(
De az elő- fürdő szobában nálunk remek idő van.:)
Előzmény: szuszmok (95)
szuszmok Creative Commons License 2003.06.07 0 0 95
Tegnap dél körül utazott el, hagyott neki kaját, vizet. egy Mc kipocsolja a vizet, ez tuti:((
ablak van-e nyitva? nem tudom. A lány, aki adna neki most vizet, kaját, ugye nem tudott bemenni...

van olyan része a lakásnak, amit nem ér nap és sötét: konyha, fürdőszoba, folyosó.

most mennek vissza mégegyszer, becsengetnek majd a szomszédhoz, közös képviselő ügyben, stb. ha estig nem jelentkezik, akkor holnap de. be fogjuk törni az ajtót, mert a doki szerint (közben megkérdeztük) két nap.....

már tudom, mivel szankcionálható ez az esatleges tett, de nem tudom, mi lesz...a cica nem halhat meg....

Előzmény: Törölt nick (94)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.07 0 0 94
Mióta van bezárva?
Nálunk nem lehet most hőgutát kapni, az igaz, hogy az ablakok nyitva, de csak a hálószobában van besötétítve. Van nyitva neki ablak?
Van olyan oldalon is helység ahol nem süt a nap? Várj, nálunk az előszobában elég kellemes a hőmérséklet, mert azt nem éri nap, nincs ablak!
Szerintem biztos nagyon jól feltalálja magát és hamarosan a gazdi is bekapcsolja magát, de azért nagyon drukkolok!!! :)
Előzmény: szuszmok (93)
szuszmok Creative Commons License 2003.06.07 0 0 93
Hát igen...Sokat gondolok mindegyik unokámra...Dextert két hét múlva viszik el...Az is szívszorongató érzés lesz...

Most viszont komoly gondban vagyok, vagyunk. egy unokám gazdija elutazott és megkérte egy barátomat, hogy viselje gondját a cicának. Igen ám, de bezárt egy olyan zárat is, amihez nem adott kulcsot...Most nagy gondban vagyunk, mert ki van kapcsolva, s atól félünk, hogy a cica hőgutát kap, ha sokáig nem tudunk bejutni a lakásba...Panel....a cica már nem kölyök, de nem tudom, meddig bírja...

Szerinted???

Előzmény: Törölt nick (92)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.07 0 0 92
Akkor neked most ezek nehéz percek, nem irigyellek!
Kicsit olyan is ez mint amikor meghal valaki v. inkább mint egy szakítás...
De fel a fejjel, hiszen hamarosan megint nagymama leszel és az bizony csodálatos!!!:)

Előzmény: szuszmok (91)
szuszmok Creative Commons License 2003.06.07 0 0 91
Bizony!! Dolly cicám gazdijai ma vitték el a kicsit, Nyíregyházáról utaztak ide (már többször is vonattal,most persze kölcsönkocsival), Bpest mellé. Ma reggel óta már kétszer is hívtak, hogy mi újság és sugárzott a hangjuk az örömtől, mikor beszámoltak, hogy Dolly cica követi őket, bárhová is mennek, púpoz nekik, simizgetik és doromb, pocakot is:))
És ez valóban felbecsülhetetlen érzés!!:))
Előzmény: Törölt nick (89)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.07 0 0 90
Ok. Kiváncsi leszek használ-e. Egy helyre szokott jelölni, mert talán az egész falat nem tudod beolajozni...:)))))
Előzmény: norsycat (88)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.07 0 0 89
Tegnap akartam is reagálni erre a topicodban!
Olyan mintha a keserűt kevernénk az édessel!!! Nagyon nehéz felfogni, hogy az elöbb még az enyém volt most meg nem....akkor volt bennem ilyen érzés mikor a fiamat "odaadtam" pár napra nagymamához nyaralni...vissza akarom kapni, vissza akarom hozni...borzasztó! Viszont látok egy örömtől sugárzó arcot, egy "türelmetlen" pillantást : mikor ölelgethetem, hisz már az enyém! Ez az édes fele. Nagyon nehéz, de azt hiszem engem nem csak a cicák szeretete vezetett a tenyésztéshez, hanem az embereké is és szeretek örömet okozni! Ja és mindíg boldogság kapni fényképeket, látni milyen szép lett v. csak ha jön 1 hívás, hogy jól van.....
Előzmény: szuszmok (87)
norsycat Creative Commons License 2003.06.06 0 0 88
Dals: Ugyanilyen jelentnek voltam egyszer szemtanúja. Szörnyű volt, sokáig a hatása alatt álltam.

Poche: Még nem volt időm borsmentát venni, de mindenképpen ki fogom próbálni. Holnap kezdem a visszaköltözést, bár valószínűleg nem végzek a hétvégén. Majd megírom a tapasztalataimat.

Előzmény: dals (79)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!