Keresés

Részletes keresés

PowerV Creative Commons License 2023.03.06 0 0 32288

Azért 100-ról 240-re ugrani elég erős. Szomszéd ajánlott egyet amit néhány éve építettek be neki, ez is mellék de ötkamrás ötpontos, 4-16-4 üveggel, még gyártják és bruttó 125e, kapható háromüveges kivitelben is. Salamander 73 a neve. Megnéztem, teljesen alap félig üveges, kilincszáras ajtó. Nem tűnik rossz minőségnek, könnyen nyílik-záródik, semmi díszítés, csak egy sima ajtó. Összehasonlítva egy majdnem százezerrel drágább Gealan ajtó 1.15 Uw értékét a Salamander 1.25-ös értékével nem jelentős a különbség. 190-ért már háromüveges Salamander kapható színre fóliázva.

De 240.. az durva.

 

Előzmény: kiss_atti (32287)
kiss_atti Creative Commons License 2023.03.06 0 0 32287

Rossz hírem van,

 

amivel százezer körül teli van a net ( és megveszed), azt később pont annyira fogod bánni, mint a kutya, aki hetet kölykedzett.

Akár műhelyajtónak, akár palotabejáratnak veszed.

 

Amit Te keresel "legalapabb magyar gyártás"-t, de az első, már megvehető minőségben, azt én 147.817,- Ft-ért KAPOM a 16 éves kedvezményemmel közvetlenül a gyártótól.

 

Nos, így belőle 190 + ÁFA-s bejárati ajtó. Az meg 244... Szerelés nélkül, ab telep.

Előzmény: PowerV (32286)
PowerV Creative Commons License 2023.03.06 0 0 32286

Sziasztok, tele a net százezer körül kapható 90-100x210 méretű alap műanyag bejárati ajtókkal, de látszólag sehol a 75x210-es méret.

Ennek építési/tűzvédelmi oka van, vagy csak nincs igény a keskenyebb ajtókra praktikum szempontjából? Láttam néhány teliüveges erkélyajtót meg ócska mellékajtót ebben a méretben, de komolyabb ötpontos, rendes hőszigetelésű bejárati ajtót nem. A falnyílás adott és 90-re bővíteni csak a legvégső estben szeretném, mert akkor már új áthidaló is kellene. Csak egyedileg lehet gyártatni sok pénzért vagy elérhető valahol?

Nem kell nekem német minőség, bőven elég a lengyel vagy magyar is 100e környékén. Klimatizált műhely ajtajának lesz.

kiss_atti Creative Commons License 2023.03.03 0 0 32285

Szépen beszélsz,

 

iszom szavaidat.

Előzmény: Opionelellael (32283)
kiss_atti Creative Commons License 2023.03.03 0 0 32284

Sorry, nem foglalkozom fával, így véleményem/tapasztalatom sincsen.

Előzmény: Tekebábos (32279)
Opionelellael Creative Commons License 2023.03.03 0 0 32283

Mivel nem is tudnál ugyanis a valóban idegölő lármát okozó alacsony frekis zajokat nem lehet szűrni brutális tömeg nélkül,amit a sima üvegezés nem teljesít de még a téglafal sem.Próbálj forgalmi zajt csillapítani a 50-400 Hz tartományban,a ház másik részébe is áthallod több falon át.Próbálj basszust csillapítani a 20-200 tartományban,a házon kívül is hallani fogod 5 csukott ajtón át.50 db csillapítással a legkönnyebben kizárható frekvencia 1khz körüli lesz de ugyanaz a csillapítás a legzavaróbb 50-250hz-en max 10-25 db lesz és ezért nincs tele a net a csodaablakokkal,amik kiszűrik a 70db forgalom zaját 30 db-re.Már az 45-re levitt érték is nagyon jónak számít.Még a kutyaugatás is megugorhatatlan feladat az alacsony frekis tartományok miatt mert ugye a kutya arra lett tervezve hogy kilométerekre elugasson a többi kutyának,szóval ezt a 90-120 db-t számottevően csillapítani 10 méterre az ablaktól szinte lehetetlen,még közelebbről meg kizárt.Valahogy ilyen videókkal sincs csurig a net amikor nyitott ablak mellett hangmérőzik az ugatás erejét és utána ugyanazt csukott csodaablakkal.Na vajon miért nincs?Pedig az aztán igazi reklám lehetne a terméknek és kígyózó sorok állnának sorba azért,hogy feliratkozhassanak a kövi szállítmányra.Csakhogy ilyen nincs.Hol vannak a tesztek?Ilyenkor az összes gyártó és kivitelező mélyen hallgat mert nincsenek tesztek.Ráadásul a legtöbb mérő csak 30 dbig mér.És nem is speciális hanggátló szerkezetekről beszéltem amit bárki legyártathat hanem teljeskörű kivitelezésről felméréssekl-bontással-falazással-méréssel-beépítéssel-utóméréssel-garival.Tehát nem félórás meló hanem több napos.Persze nem kell kommunikálni mert nincs miről,ez csak a tapasztalat,75db lármát 30-ra levinni nem lehet üveggel,a legnagyobb esély a csendre a szoba-a-szobában technikával működik amikor nincs ablak,csak 2 vagy több téglafalon belül elhelyezkedő speciálisan kialakított hangszigetelt kamra azaz studio. Ma már egy ócska kalibrálatlan mobil app is képes zajmérésre hozzávetőleges pontossággal és mégse hirdetik százasával a mesterek a munkáikat referenciaként.A laborteszteket és gyári értékeket ki lehet mind dobni az ablakon és elő lehet állni a való életben végzett életszagú hangmérésekkel.Valahogy úgy érzem nem fog lefagyni a youtube a feltöltések számától 8)

Előzmény: kiss_atti (32275)
RHDCelica03 Creative Commons License 2023.03.03 0 0 32282

En par honapja vettem Kommerling 88 profillal ablakot, belul feher, kivul dio, 1.5m-rol 2m-re modosult az ar a teljes feherhez kepest. 

Az alu bevonat ennel dragabb!

En a fa ablakot nem eroltetnem....

Előzmény: Tekebábos (32281)
Tekebábos Creative Commons License 2023.03.02 0 0 32281

Mekkora különbség szokott lenni egy VEKA, Gealan minőségű műanyag ablak és egy hasonló minőségű fa árában? A műanyag ablaknál a külső+belső fólia kb 70-90%-os pluszt jelent az alap fehérhez képest. Alap fehéret biztos nem akarunk. Belülről még nem is lenne vele problémám, de kívülről nem szeretném. Még gondolkoztam kívül alu bevonatos ablakban is, de olyat meg nem találtam, aki ilyennél csinál álosztót is.

 

Egyébként a fa ablakoktól tartok, főleg, hogy nem tudom megállapítani, hogy vajon x év múlva mi lesz vele és nehezen hasonlítom is őket össze.

Előzmény: RHDCelica03 (32280)
RHDCelica03 Creative Commons License 2023.03.02 0 0 32280

Amelyik fa ablak olcsobb mint a muanyag, azt szerintem nagyon nem kellene megvenni!

Amugy szepen leirtad a muanyag ablak elonyeit, csak a jobb hoszigetelest hagytad ki...

Előzmény: Tekebábos (32279)
Tekebábos Creative Commons License 2023.03.02 0 0 32279

Kösz! Bár itt off topic de fából tudsz ajánlani, hogy merre érdemes nézni, mit érdemes figyelni? Vasalat az ott is standard és összehasonlítható de ott ugyebár nincsenek profilok, mint a műanyagoknál, tehát nehezebb eligazodni.

 

Azért gondoltunk a fára, mert kívül, belül fóliásat szeretnénk jobb profilból és az már simán fa árban van vagy még magasabb is (ja és külső álosztókat is szeretnénk, bár az a fát is drágítja nyilván). Én azért preferáltam a műanyagot, mert hogy talán kevesebb karbantartást igényel vagy tartósabb, talán nem vetemedik meg és az eső sem bántja annyira, de azért amikor már a műanyag drágább, mint a fa, akkor elbizonytalanodtam.

 

Ezért is van, hogy kérdeztem a fólia iránt, mert lehet, hogy sokáig fog tartani, amíg meglesznek az ablakok azokra a helyiségekre, ahova keresünk.

Előzmény: kiss_atti (32278)
kiss_atti Creative Commons License 2023.03.02 0 0 32278

Polikarbonátot mondanám,

 

de a fólia - mondjuk cseréplécre feszítve, "beszögelve" - kihabozva - lényegesen olcsóbb.

Előzmény: Tekebábos (32277)
Tekebábos Creative Commons License 2023.03.02 0 0 32277

Arra van tipped, hogy mivel érdemes egy már meglévő ablaknyílást ideiglenesen elzárni, hogy az eső ne essen be de a fény jöjjön be? Sajnos még elég sokára lesznek meg az ablakok, de a háznak azt a részét tavasz végétől már szeretnénk használni. Tehát, ha bejön egy kis levegő azt nem probléma, mert akkor már nem lesz annyira hideg.

 

Rakjak fel mezőgazdasági fóliát vagy polikarbonát lemezt?

 

Előzmény: kiss_atti (32272)
kiss_atti Creative Commons License 2023.02.28 0 0 32276

Publikus a mailem,  ha gondolod ...

( Nem eladni akarok, de pár dolgot tudok a témáról)

Előzmény: Aecaod (32273)
kiss_atti Creative Commons License 2023.02.28 0 1 32275

Ha van ilyen cég akkor még nem találkoztam vele

------

 

Valóban nem találkoztunk még,

 

holott van néhány referenciám ( innen, a topicról is), speciálisan hanggátló szerkezetek szállítása és hanggátló anyagokkal ( Én a Tremco-Illbruck-ra esküszöm) történő beépítése terén...

 

De veled nem kezdek el vitatkozni, olyan "kinyilatkoztatásaid" vannak ebben a röpke 6 sorban, amit leírtál, ami szükségtelenné tesz bármiféle kommunikációt.

:-))

Előzmény: Opionelellael (32274)
Opionelellael Creative Commons License 2023.02.28 0 0 32274

Nem fogsz találni egyetlen kivitelezőt se aki ezekre a steril gyári számokra bármiféle garanciát vállalna.Már ahhoz is csoda kell hogy egy olyan generálkivitelezőt találj aki nem csak a kőművesre mutogat ha valami van,hanem teljeskörű kivitelezést vállal.Terepfelmérés hangszintmérővel,régi ablak bontása,szakszerű felfalazása,írott szerződéses vállalás,netán garancia bizonyos szintű zajcsillapításra?Haha.A legtöbb ablakos szaki ahhoz ért hogy lerendelje a terméket a gyárból,egy más által megcsinált falnyílásba kb függőbe becsavarozza-szilózza a keretet aztán csókolom.Szórakozás a légtömörséggel,hanggátlás kialakítása a keretnél,időtöltés a legjobb eredményhez?Ha van ilyen cég akkor még nem találkoztam vele.De elég ha megnézed a neten a mindenféle csodaablakok tesztjeit,nem fogsz találni egyet se ami 70 db feletti lármát 40 db alá visz.Fizika,nincs elég tömege és vastagsága az ablaknak.A 30-40 centis vakolt téglafalakat minősítik 40-50 db-re,nemhogy a hatcentis üveget!Aki mutat nekem egy ablakot ami az átlag zajokat leviszi 75-ről 35 dbre annak adok egy Nobel-béke díjat.De ilyen nincs.Ha zajos helyen laksz akkor max a költözés vagy az illető agyoncsapása segít,más nem,csak előtte elkérik tőled a fél millát egy 150x130-as ablakra.

Előzmény: Aecaod (32273)
Aecaod Creative Commons License 2023.02.28 0 0 32273

Szevasztok!

 

Ezek a 49-51 dB hanggátlással rendelkező ablakok tényleg tudják ezeket az értékeket a valóságban, vagy ez csak a parasztvakítás?

 

Kaptam ajánlatot 55.1 Si/14Ar/4th ESG/14Ar/44.1th Si [Ug=0.6] Rw=49dB [GS] (51mm) üveggel, 170820 STD (mélys. 92 mm, mag. 83 mm, 6k) tokkal szerelt Salamander BluEvolution 92 ablakra, aminél a megjegyzésbe a 49 dB érték helyett már csak Rw (C;Ctr) = 38 (-2;-6) dB szerepel, ami nem sokkal jobb a jelenlegi kétrétegű üveggel szerelt ablakom 32 dB-es értékénél.

Mi az igazság? Létezik olyan ablakrendszer, ami képes a szokásos városi zajokat (autó, fűrész, kutya, rádió) 75 dB-ről 30 dB alá vinni, vagy ezek mind csak laboratóriumi reklámanyagok?

kiss_atti Creative Commons License 2023.02.28 0 0 32272

Ha a 

 

"szentírást" olvastad, akkor mindent (is) tudsz..

:-)))

Előzmény: Tekebábos (32271)
Tekebábos Creative Commons License 2023.02.27 0 0 32271

A főnök azt mondta, hogy ilyen osztó kell, innentől nincs vita :-)

 

Rehau, Veka, Gealan profilokat nézegettem, vasalatban Macro vagy Roto-t. Érdemes mást is nézni esetleg? A https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=155124339&t=9093139 -t olvastam.

Előzmény: kiss_atti (32270)
kiss_atti Creative Commons License 2023.02.27 0 0 32270

Ha lehet, 

 

akkor próbálj megbarátkozni az üveg közötti álosztóval. 

Ha nem tudsz, akkor bármelyik gyártó legyártja Neked, a 12-36 hónapos jótállási időszak alatt biztosan nem esik le. 

( Te viszont takaríthatod a így keletkező plusz üvegsarkokat...) 

😁😁

Előzmény: Tekebábos (32269)
Tekebábos Creative Commons License 2023.02.27 0 0 32269

Sziasztok!

 

Műanyag ablakot szeretnék, amin ragasztott álosztók vannak. Kértem pár ajánlatot már de volt, ahol igyekeztek lebeszélni. Azt szeretném kérdezni, hogy ezekkel mi a tapasztalat, évek múlva is ott lesznek még az álosztók, nem fognak leesni? Azt tudom, hogy ritkán kérnek ilyet és elég magas is a felára.

 

Nem pont ilyet szeretnék, de ezt a képet találtam arról, hogy nézhet ki egy ilyen külső, ragasztott álosztó:

 

iszp Creative Commons License 2023.02.26 0 0 32268

és még mindig milyen aktuális! köszönjük a nép nevében :))

Előzmény: kiss_atti (32266)
kiss_atti Creative Commons License 2023.02.26 0 0 32267

A S-Line

 

egy panelgyártó, a Hamburg pedig az egyik típusú ajtópanel ( betét), amit gyárt.

Így nem derül ki, hogy maga az ajtó milyen profilból, de legfőképpen milyen vasalattal van szerelve.

 

Mindazonáltal jó eséllyel lejön a szárny simán felfelé kimozgatva a zsanérról.

Előzmény: doki64 (32264)
kiss_atti Creative Commons License 2023.02.26 0 0 32266

Hijj,

 

milyen régen írtam ezt az 1*1-et !!!

:-)))

Előzmény: iszp (32261)
farmer1984 Creative Commons License 2023.02.26 0 0 32265

Sikerült venned ablakot?

Előzmény: hellorobi (32238)
doki64 Creative Commons License 2023.02.25 0 0 32264

Tisztelt csoport!

Kérdéssel fordulok önökhöz.

Anno beszereltek nálam egy S-Line

Hamburg, befele nyíló műanyag bejárati ajtót.

Akkor sajnos nem kérdeztem meg miként tudom leemelni a helyéről amennyiben szükség lenne rá. Van-e valami fortély vagy simán csak felfele lejön. Van esetleg reteszelés, biztosítás? Sajnos a pianino, ha nem veszem le nem fér ki, pedig már elvinnék.

Válaszukat előre is köszönöm.

 

 

 

.

 

B.R. 0905 Creative Commons License 2023.02.25 0 0 32263

Bocsánat, nem Aliplast, hanem Aluplast akart lenni természetesen!

Előzmény: B.R. 0905 (32262)
B.R. 0905 Creative Commons License 2023.02.25 0 0 32262

Figyelj!

Ne kategória szerint válassz, mert az ugyanolyan Bullshit, parasztvakítás már, mint a légkamra számok! Sza*rt sem érnek! Pl. a mai Veka büszkén hirdeti, hogy ő 'A' kategóriás, holott 2,8mm-es falvastagságú ablakokat gyárt már nagyrészt! A többiek 'B' kategória, ők pedig 2,7mm-es falvastagságú ablakokat gyártanak. Szerinted? Számít?? Nem! Legalább is, annyit nem! 
Én forgalmaztam DECCO-t, olcsó Lengyel gyártótól, és egy kalap sz*r volt. Nem volt benne normális merevítővas, így nyeklett-nyaklott, csavarodott, vetemedett. Mai napig járunk állítani, 4 év után is! De! Ez nem a profil, azaz a Decco hibája, hanem a gyártóé! Mert a profil nem rosszabb véleményem szerint, mint más. Utána dolgoztam hazai gyártók Decco termékeivel, Kalatherm és Jászablak, és őszinte leszek, meglepően jók voltak! Bennük volt az anyag, normális merevítővasakat használtak, azóta sem mentünk egyszer sem finomállítani! Igaz, árban is látszott a különbség, de akkor is, így már ablak volt, és jó!

Szóval jó gyártót keress, és akkor minden profilból lehet jó nyílászárót gyártani! Ha a Decco tetszik, akkor az előbb említett gyártók termékeit keresd!

Ha a Gealan ablakai tetszenek, akkor én a Marshall gyár termékeit ajánlom!

Ha Schüco tetszik, akkor a Berg System az egyik legjobb.

Ha Kömmerling, akkor Ferrand! Őket nagyon ajánlom!

Ha Aliplast akkor PK Ablak!

Ha VEKA, akkor Königablak!

Ezek mind jó ablakot gyártanak, amit nyugodt szívvel beszerelnék a saját házamba is!

 

Én egyedül a Horizont PS és a Salamnder profilokat nem szeretem, és a beépítőim sem. A Horizint PS-t túl merevnek tarják, a Salamandert pedig túl puhának! De lehet, másnak meg ezek jönnek be! Szóval nehéz dolga van egy laikusnak, mert igazából jó gyártót kell választani, és akkor minden profilból jó termék lesz! Én írtam párat, amit ma érdemes választani, a többit rád bízom!

Előzmény: St.Sharky (32260)
iszp Creative Commons License 2023.02.25 0 0 32261

A Decco nagyon messze van az "A" kategáriától. Inkább a zsé felé tendál.

Ultrahasznos hozzászólás a nyílászáró vásárlók 1*1-e: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=155124339&t=9093139

Ez alapján az Aluplast általánosan ajánlott profil. Nyilván nem a belépő verziója és nem a legsz.rabb vasalattal. De ez is benne van az 1*1-ben.

Előzmény: St.Sharky (32260)
St.Sharky Creative Commons License 2023.02.25 0 0 32260

Olvastam ezeket is, köszönöm,  volt ezekre pozitív reakció is, de elfogadom és keresgélek más irányban is.

 

Próbálok "A" kategóriás profilt kereseni, de még okosodnom kell a témában.

 

Aluplast profilokról mit gondolsz, gondoltok?

 

 

Előzmény: iszp (32259)
iszp Creative Commons License 2023.02.24 0 0 32259

Olvasgatom a fórumot, de konkrét indokolás nincs

 

Nem olvasgatod eléggé figyelmesen.


Konkrét indoklás: 2,5mm-es falvastagság
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=157463736&t=9093139

Konkrét indoklás2: törik, mint a ropi
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=157465885&t=9093139

 

Konkrét indoklás3: szar alapanyag
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=154097552&t=9093139


Ezeket 5 perc alatt találtam ebben a fórumban. Szerintem ennyi bőven elég erről a profilról.

Előzmény: St.Sharky (32258)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!