Keresés

Részletes keresés

ximot Creative Commons License 2005.10.20 0 0 436
Na, megérkezett hozzánk Süne, 185 grammos. Nagyon élénk volt, körbeszaglászta az új otthonát, evett száraz macskakaját, tejet nem ivott, kb 10 perc múlva megtalálta a dobozodút is. Kotoncolt egy kicsit az avarban (amit beszórtam neki), kb 5ször ki-be járkát a dobozodúba és mindent alaposan körbeszaglászott, majd elvonult be és azóta nem hallani felőle. Biztosan kipiheni az utazás izgalmát (100 km). Most megyek és felhajtok valahol valami bolhairtó sprayt, meg veszek konzervkaját is. Képeket is csináltam, hamarosan feltöltöm. :))
ximot Creative Commons License 2005.10.19 0 0 435
Na, csak most olvastam a választ, mikor már megvettem a száraz macskakaját :). Nem baj, ezt majd összetöröm és belekeverem ételmaradékba. Mindenképpen a garázsban kéne laknia, mert a kinti sünlak csak tavasztól lesz használható (tényleg, nyáron is szükségük van búvóhelyre?), mivel a kerítésem csak most készül és nem lenne jó, ha meglógna és esetleg elpusztulna. Ma építettem dobozból egy jó kis lakot, hogy a garázsban abban aludhasson téli álmot. Kifutó is van hozzá, tettem bele puha rongyot, törölközőt, meg a kifutóra öntöttem egy vödörnyi avart, ha esetleg saját maga akarná berendezni az odút. A lakásba sajnos nem jöhet be.Most tesztelem a hőmérsékletet a garázsban. A bolhairtásról tudna nekem valaki mondani valamit?
Előzmény: partics (434)
partics Creative Commons License 2005.10.19 0 0 434
Szerintem most kell eldönteni, hogy kiteszed-e (elég nagy már), vagy bent marad télire. Később kitenni nem tűnik jó ötletnek, amikor már kint nagyon hidegek vannak. Akkor már nem lesz ideje vackot készítenie magának valahol.
Konzerv macskakaja a jó. Úgy vettem észre, hogy a száraz ropogós dolgokat nem nagyon szeretik. De lehet az ételmaradékból is adni, csak ne legyen túl fűszeres, csípős. És ne adj egyszerre túl sokat! Később, ha megszokta, hogy mindig van rendszeresen kaja, akkor már majd csökken a veszélye a túletetésnek. A folyadékpótlásról is gondoskodni kell.
Előzmény: ximot (433)
ximot Creative Commons License 2005.10.19 0 0 433
Köszi a választ, ha megérkezett, lemérem. Ha 70 dkg közelében van, akkor érdemes lehet kicsit hízlalni, és akkor aludhatna nyugodtan? Macskakajából melyik fajta jó (száraz, vagy konzerv)? Bolhairtást hogyan és mivel végezzem el?
Előzmény: partics (432)
partics Creative Commons License 2005.10.19 0 0 432
Attól függ, hogy milyen súlyú a kis jövevény. Kb. 70 dkg alatt nem éli túl a téli álmot, ezért az ilyen kis jószágoknak biztosítani kell a kb. + 10-15 fokos helyet tavaszig, különben elalszanak. Szerintem a 0 fok túl kevés, nem elég a fagymentes hely, fűtött kell. Azon kívül egy megfelelő méretű kifutó (minimum néhány m2) is kell, őkelmék egy nyári éjszakán több km-t is bejárnak. A menü: legjobb a macskakaja, ebéd maradék, tészta, főtt krumpli, befőtt (!), tojás. Úgy tapasztaltam, szeretik a süteményeket is. A természetben rovarevők, gilisztát, egeret ilyesmit esznek. Vigyázni kell a túletetésre, hajlamosak addig enni, amíg bele nem pusztulnak. Éjszaka mozognak, zajosak és kissé büdösek is, úgyhogy a lakásban való tartásuk nem könnyű. Mindent megvizsgálnak, megrágcsálnak, ezért arra is ügyelni kell, hogy ne legyen pl. mérgező vegyszer elérhető közelségben. A legkisebb lyukon is át tudnak bújni, ásni is tudnak, valamint a kb. 30 cm magas apró lyukú kerítés hálón is átmásztak.
Előzmény: ximot (431)
ximot Creative Commons License 2005.10.17 0 0 431
Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy csütörtökön nálunk hatalmas sünösödés kezdődik. Párom apja szerzett nekünk egy sünt, de csak közepes méretű. Nagy gondban vagyok, mert építettem a kert végében egy víz- és hőszigetelt 4-5 személyes sünlakot, de a garázsban jobban át tudna telelni a kis jövevény, mivel az fűtött (ami azt jelenti, hogy nem csökken a hőmérséklet 0 fok alá). Csütörtökön kerül hozzánk az új jövevény, olvastam itt korábban, hogy bolhásak szoktak lenni, meg hogy fel kell hízlalni őket bizonyos súlyra, hogy átteleljenek, satöbbi. Kérhetek tanácsot, hogy mik a teendőim, mire figyeljek, mit adjak majd enni neki és úgy egyébként mindenről tudni szeretnék, ami azzal kapcsolatos, hogy egészségesen áttelehessen ez a kis édes szimatolós állatka és tavasszal elengedhessem a kertben. (Ha tetszik neki a sünlak, akkor maradhat és etetem, ha nem akar, akkor mehet isten hírével, de a lényeg, hogy a telet kibírja valahogy...)

Előre is köszönöm a válaszokat, ígérem, ha itt lesz az új jövevény, rendszeresen tudósítok majd (képekkel is) az életéről :)
Adry Creative Commons License 2005.10.14 0 0 430

Húúú de szépek..... nyammm....

A sünt észre se vettem:)))

Előzmény: Thor (427)
eMM Creative Commons License 2005.10.14 0 0 429
na ez a másik
eszik a sün
eMM Creative Commons License 2005.10.14 0 0 428
És akkor most melyik a sün?.)
Én inkább nem fogom meg őket mert megijednek.Tavalyi tapasztalat. Amelyik nagysünt behurcoltam fotózni,azt azóta sem láttam.(lásd alant valahol)Bezzeg a kölykei!
.A fotózást jól tűrik így, hogy nem háborgatom őket, a szürkehátú már abszolúte nem zavartatja magát ha a nagy csámcsogása közben közelítek.Ez régeben nem így volt,szaladt mint a nyúl!(a sünök a kurtalábaikon egyébként is elég fürgék)
Viszont most friss a fénykép! Elkaptam a feketehátút így hajnalban(nekem nem kell az alvás:() Majdnem olyan degeszre zabálta magát a kis sün mint a nagyobbik tesója( a szürkehátú) a rendszeresen kirakott macskatésztán,(és egyéb nyalánkságon kivéve alma mert azt bizony nem eszik őkelmél)így tán túl is éli a telet.(legalábbis remélem hogy jövőre is itt csámcsog(nak) majd)
No és akkor a fotó(k)


2 sün2 sün
Előzmény: Thor (427)
Thor Creative Commons License 2005.10.13 0 0 427

További jelei vannak annak, hogy sikerült nálam a süntenyésztés :)

Ezt találtam tegnapelőtt este:

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.10.06 0 0 426
Hát nem aranyosak!
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.06 0 0 425
Kíváncsi voltam, hogy a zöldséges kutyatáp-konzervből mit hagynak meg. Hát semmit! ;-)
Előzmény: eMM (423)
sunika8 Creative Commons License 2005.10.05 0 0 424

Sziasztok!

 

Hogy én milyen vaksi vagyok!!!Már mióta böngészek errefelé, épphogy a szemem nem szúrta ki ez a fórum...

Ja, ti még nem is ismertek, egy másik fórumra is írogatok.Szóval egy vidám csaj vagyok, közelebb a húszhoz, mint a harminchoz és -mint a becenevem is mutatja- kicsi korom óta a kedvenc állatom a süni.

Van egy hatalmas kertünk, melyben évről évre mindig motoszkált egy két tüskéshátú.Sajnos mostanában- kb. 2 éve- nem tapasztalom őket:-((((

Pedig mindenhol őket figyelem kora tavasztól késő őszig...Néztek már hülyének, mert ha egyet találok, mindig leállok vele beszélgetni, ha barátságos, meg is símogatom, ha van nálam alma- ebből kifolyólag gyakran van nálam- adok neki kicsit stb...

Szóval nem teljesen vagyok egész. Egyszer a rendőrök le akartak tartóztatni "közszeméremsértésért", mert azt hitték...szóval mit csinálhat egy normális lány egy útmenti árokban.Hát én speciel sündisznót simogattam...

Lényeg a lényegben, lehet, hogy gyakrabban bekukkantok közétek, ha nem zavarlak titeket.

Üdv:-P

eMM Creative Commons License 2005.10.05 0 0 423
1 kis almapálinka is esetleg?:)
A kutyakonzerv is nagyon népszerű errefelé.
Gondolom gyűjtik a zsiradékot télire ezért nem kell az alma.
Hát rajtam ne múljon a téli túlélésük a süniknek!
Főleg a kisebb (fekete tüskés) lehet kérdéses, de még azért van ideje hízni.
Előzmény: partics (422)
partics Creative Commons License 2005.10.04 0 0 422
Almát nálunk sem esznek nyersen. De befőttként! A barackbefőtt, almakompót nagyon népszerű.
Thor Creative Commons License 2005.10.03 0 0 421

Dehogy, a jó sün a hátán hordja! :)

Előzmény: eMM (420)
eMM Creative Commons License 2005.10.03 0 0 420
Én is megsünösödtem.
Két süni is rájár a macskakajára esténként.Egy kisebb meg 1 nagyobb.A kirakott almára rá se bagóznak, de még a csirkecsontot is megették!
nem tudják hogy a jó sün megeszi az almát....
sünhegyek
Lean Creative Commons License 2005.10.03 0 0 419

Sziasztok!

Tegnap megint jöttek a sünik!!!!:)Meg is nyugodtam,mert már rosszra gondoltam.:(Szépen világosognak.

Előzmény: Lean (418)
Lean Creative Commons License 2005.10.01 0 0 418

Sziasztok!

Két napja nem jöttek vacsizni a sünik:(((

Pedig eddig minden este hazajöttek(2 hónapon keresztül).

Szerintetek mi lehet?Mikor vonulnak el a téli álmuk miatt?

Köszi a válaszokat.

mergez Creative Commons License 2005.09.11 0 0 417
Sziasztok!

A hét végén Balatonon jártam. Útban hazafelé Balatonszepezden megállt a vonat, én bámultam ki az ablakon és az állomás melletti buszmegállóból az alábbira lettem figyelmes: esett az eső a buszmegállóba páran fedezékbe vonultak, nem messze onnan pedig egy kis kocsiban két nyanyus ült és néztek valamit. Ekkor veszem észre, hogy az emberekkel mit sem törődve egy sün áll a megállóban és a keréknyomokban összegyűlt vizet lefetyeli, mint egy kutya. Már ez is megröhögtetett, olyan mókásan nézett ki a sün azokkal a kis pálcika lábaival, a hasa a föld felett meg hihetetlen magasságba emelkedett. Ekkor kiszállt az egyik mami, odament és biztos ami biztos, finoman arrébb rúgta szerencsétlen állatott, nehogy elgázolja a busz. Szegény repült egy másfél métert, útközben megperdült és a hátán landolt. Kellemes lehetett neki...
benőbéka Creative Commons License 2005.09.05 0 0 415

Sziasztok :)

Nem lehet, hogy csak egy télre készülő, nagyon dagi sünnel találkoztál? :))) Majacnak sikerült annyi hájat begyűjtenie, mire szabadon engedtük, hogy a befogadó simán felismerte a többi sün között esténként a gömböcségéről :))) Na jó, szép fehérek voltak a tüskéi, de akkor is nagyon gömbölyű volt :)

Nagyon csábít a gondolat, hogy felajánljam, befogadom az esetlegesen megszülető kissünöket, de ezt még alaposan át kell gondolnom. Megfelelő táplálékot és lakhelyet tudnék biztosítani számukra, de az ingergazdag környezet sajnos nem műxik, bár Majacot minden ingerelte :)) Fél éves koráig nem is volt gond, utána kezdett nem-megelégedni az életterével, akkor engedtük el.

A másik, hogy egy kicsit idősebb sün nem biztos, hogy megszokja az emberi gondoskodást, és egy állandóan, mindenre morgó-fújó, harapós, kezelhetetlen állat nem épp leányálom a panelban... Majacka 10 naposan került hozzánk, és feltétel nélkül elfogadott nevelőjeként: első pillanattól evett akár a kezemből, lehetett hozni-vinni-fürdetni, ha szükség volt rá (nem kezeltem házi kedvencként). Ahogy nőtt, ez fokozatosan változott, a végére elég agresszív lett.

Viszont egy kicsi állatot elszakítani az anyjától azért, hogy elfogadja a nevelőszülőt -  nem annyira etikus, sőt... Hiszen ez a természet rendje - aki nem elég erős, elpusztul... Majacka pl. biztosan meghalt volna, még ha valamilyen csoda folytán meg is éri a téli álom idejét, hiszen emlékeim szerint nem volt még fél kiló akkoriban... De ő árva volt, nem mi szakítottuk el az anyjától.

 

Persze csak jártatom a számat - ha belebotlanék egy késői születésű, és így halálra ítélt tüskéshátúba, habozás nélkül hazavinném :)))

Előzmény: partics (414)
partics Creative Commons License 2005.09.05 0 0 414

Igen, tudom, hogy kint nem fogják átvészelni a telet. Átteleltetni is nehéz őket, mert elég nehezen teljesíthető feltételei vannak a tartásuknak: jó nagy kifutó, fűtött helység, éjszakai zaj, zavaró szag, folyamatos etetés stb, erre egy átlagos lakás nem alkalmas. Még nem láttam, hogy születtek volna most kicsik, de az egyik nagy sün eltűnt egy ideje, szóval lehet, hogy hamarosan lesznek apróságok. Talán addig találunk nekik helyet.

Persze még az sem biztos, hogy vemhes a nagy, nem tudtam ezt megállapítani.

Előzmény: Törölt nick (413)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.05 0 0 413
Nemigen fognak megmaradni, max. védett, fűtött helyen. :-( Sajnos mi lakótelepiek vagyunk.
Előzmény: partics (412)
partics Creative Commons License 2005.08.29 0 0 412
A kertünkbe járó sünök egyike mostanában feltűnően meghízott, és nehézkesen mozog. Korábban csak estefelé jöttek, akkor tettem ki a kaját nekik, de ő pár napja délutánonként is megjelenik enni. Lehet, hogy vemhes? A nyár végi alomnak nem túl jók a túlélési esélyei télen, úgyhogy lehet, hogy át kell majd telelteni pár kis sünit. De nálunk nincs megfelelő hely erre. Tavaly ősszel is elhelyeztünk két 20-25 dkg-s kölköt, de oda most nem vihetünk sünit. Ha tényleg születnek kicsik, akkor esetleg valaki vállaná majd őket tavaszig?
buttha Creative Commons License 2005.08.13 0 0 411
Sünőkén jól mulattunk! Persze az emberi kárörömnek köszönhetően a Sünőke a pácban 1 volt a leghelyesebb:)), de azé' csak talpra vergődött!!
Előzmény: Panka.c (410)
Panka.c Creative Commons License 2005.08.13 0 0 410

Ma eljött a nap, mikortól Sünőke szabadon élheti az életét. 6 hétig volt nálam, szépen felcseperedett, itt volt az idő, hogy útjára engedjem.
Pár házzal lejjebb lakik egy aranyos idős házaspár, az ő kertjükben engedtem el. Kutya nincs egyik szomszédban sem, két cica lakik a háznál, baromfiudvar van, és sok bokor, ahol Sünőke el tud bújni. A biztonság kedvéért azért építettem neki egy kibélelt, esőbiztos kis bungallót. Rögtön megtalálta a hátsó kijáratot, és elszelelt, de nyakomcsíptem, és visszatettem , hátha megszokja, és visszajár oda aludni. :)21   Kapott uzsonnát, és utána bebújt a szénába aludni.  Este meglátogatom majd, hogy ott maradt-e vagy elbóklászott.
Remélem jó helye lesz,  nem éri semmi baj, és szép hosszú élete lesz. Nagyon a szívemhez nőtt , már most is hiányzik a puffogása  :(((
Minden jót tüskéshátú barátom........ 

Néhány új képet, és videót tettem az albumába, no meg a házikója képeit :  http://gallery.site.hu/album690

 

 

Thor, eMM, Benőbéka, köszönöm a segítséget. Tudom, hogy jó helye lett volna nálatok is, de talán így könnyebb, hogy sűrűn meg tudom látogatni őt a szomszédban.

 

http://gallery.site.hu/albums/album690/CIMG5357.jpg

Törölt nick Creative Commons License 2005.08.11 0 0 409
Köszönöm, én is írtam.
Előzmény: Ördögpirula (406)
eMM Creative Commons License 2005.08.11 0 0 408
off
Az ugatós/csaholós kutyákat nemkedveleMM.
Spillónál(látom idetévedt a kapjatok a fejetekhez kutyások topicból) 12 kutya is van,hát ez nem csak hogy falka hanem már szánt is lehet velük hajtani az északi sarkra.
on
Sünügyben.
Nálunk a szomszéd építkezés elmaradt hál istennek,a másik kutyás szomszédom meg bezárva tartja a kutyáit,mert különben összetipornák a szép kertjét.
Több kutya hálistennek elég messze van, a sünike itt mindig talál(macskaja maradék) táplálékot.Meg a mostani sünüknek(ha van) én mindig rakok ki krumpihéjat,almcsutkát,stb.

Szóval Panka ide jöhet A SÜNI, ha gondolod.Helye/kajája lessz bőven.
Előzmény: Tapcsi (403)
Ördögpirula Creative Commons License 2005.08.10 0 0 407
és már publikus,bár az nem az igazi,de oda menjenek a netes reklámok,a fontos dolgokra válaszolok a sajátról....:)
Előzmény: Ördögpirula (406)
Ördögpirula Creative Commons License 2005.08.10 0 0 406
ment levélke....
Előzmény: Törölt nick (404)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!