Rhia, ezek az indián nevek nagyon jóóók! :-))) Enyém Mici is meg szokta tekinteni, hogy fürdök. Még a régi lakásomban, ahol tágas fürdőszoba volt. Itthon nem nagyon jön be abba a kis lyukba, amit fürdőszobának csúfolunk, lehet, hogy klausztrofóbiás szegény. Na mindegy. Szóval ő a kád szélén szokott ilyenkor sétálni, és a habot pofozgatta. Nem félt egyáltalán a víztől, és most is alig küzd a fürdetés ellen. Nem tudom, miért. :-) Mici-rejtély. :-))) Amikor kijöttem a vízből, akkor pedig kiguvadt szemekkel bámult rám (kb. így: "Jézusom, mi ez a gusztustalan jószág??? Hol a SZŐRE??? Ez egy meztelencsiga!! Tuti, hogy az! Csak nagyra nőtt!") :-))))))))) Egyszer azt találtam neki mondani, hogy "mit nézel, te kis majom, te is meztelen vagy!!" - ezen persze megsértődött, és kivonult a fürdőből. Érzékeny lelke van a drágámnak. :-) Ha hangosabban szólsz hozzá, megsértődik. :-)
Mindig kinéz magának valakit vagy valamit, és akkor az az ő barátja. Nemrég anyukám volt e megtisztelő cím birtokosa. Mici ment utána mindenhová, folyton a lába alatt volt, ha anyu leült, akkor felugrott az ölébe, vagy ha nem tudott, akkor leült elé, és úgy bámulta, mintha még sose látta volna. Vele akart aludni. Hozzá dörgölőzött, neki dorombolt. Sajnos Anyu utálja a macskákat, kivéve az egy Micit, de őt se hajlandó megsimogatni. Úgyhogy megőrült a ragaszkodásától. :-)
Pár napja a szemetes a barátja. Amióta rájött, hogy kell kinyitni, és talált benne valami finomságot (csirkebőrt, bleee), azóta szereti. Leül elé (nekünk háttal!!) és nézegeti, nyitogatja, szimatolja, pofozgatja, bökdösi az orrával. Tegnap délután anyu arra jött haza, hogy nincs meg a dög. Hol lehet?? Felforgatta a lakást, aztán benézett a konyhaszekrény mögé, és mit látott? Mici édesen aludt a kuka tetején... :-) Nem semmi egy jószág. :-)
Kefe -- Hat ez tunderi!!! Foleg a masodik kepen! :))))))))0
Caty -- tenyleg koszi, s tenyleg irjal meg! :))
Rhia -- Az en Proci-m is ilyen! :)) Rendszeresen ott ul a mosogepen es figyel... neha-neha odajon a kad szelere, ott probalkozik... nyulkalni leginkabb olyankor nyulkal, amikor tusolok, illetve ma torulkozom... rendszeresen elkezd felem nyulkalni, igy kb. 5x annyi idombe telik megtorulkozni, mert kozben allandoan meg kell allnom simogatni ot! :))
BTW, kerdesek: Mit gondoltok, ha most odaveszek egy kiscicat Proci melle, aki most volt 4 eves es ivartalanitott fiu, akkor jol osszebaratkoznak majd , ugye?? Nem lesz gond? Proci eleg bekes, bar neha egy vaddiszno! :) Mondjuk ez eleg ritka, foleg ha belelendul a jatekba.. vagy abba, amit o jateknak vel... szoval mit gondoltok? Egyelore meg nem fix, hogy lesz kiscica, Kedvesemmel gondolkodunk meg, mert megannyi dologtol fugg... lakas - maradunk-e ott, ahol? Mi van, ha hosszabb idore elmegyunk, ki gondoskodik roluk (bar akkor mar mindegy, hogy csak egyrol vagy kettorol kell! :D), mi lesz, ha majd baba't akarunk....
S itt a masik kerdes! Mennyire fer meg az ujszulott a macskaval?? Illetve ott van meg a toxoplazmozis (?) ... errol ki mit tud??
Mindenesetre, biztos, hogy jo lenne neki egy barat, mert o is sokat van egyedul napkozben... csak epp emlexem, milyen szomoru volt, amikor egyedul maradt, mert Micica fogta magat es megszokott egy 'pasival', amikor ujra kinn volt a 'szulohelyen'... szegeny Procinak hetekbe telt, mire megszokta valamennyire, hogy ujra egyedul van.. :(
Cateye, Maminti: azert lett Vizet nezo, mer' parom szerint kell egy indian nev azoknak a dogoknek (szerintem az egytizenhatod irokez beszelt belole) :-), es Marco minden egyes alkalommal, amikor valamelyikunk beslisszol a furdoszobaba, hogy elmeruljon a habokba, megjelenik, leul a mosogepre, es bamulja a vizet, meg izgul, hogy "jajistenem, hat vizes leszel, te buta! Az VIZ! Gyere ki azonnal"--es gyakran ki is akar menteni; de ugyanakkor ideges, hogy omatskasaga vizes lesz. Na ez az en Marco Polom, es innen neki az o indian neve. A masike azert Buta Arc, merthogy olyan neki, mintha folyton azt mondana "Uristen, nem hiszem el, hogy ez tenyleg igy van! Ne, mar megint?" vagy valami ilyesmi.
Caty: :-))) Kosz a sztorit. Irjal meg, ha tudsz, tok jo fejek lehetnek ugy egyutt. Igazad van, sokkal jobb, ha ketten vannak, plane ha napszam nincs otthon senki, es este meg annyira dogfaradt vagy, hogy az etetesen tul masra mar alig van energiad. Nem mintha nem kovetelnek ki maguknak a figyelmet...
Udv,
Rhia
Egyebkent csak augusztus vegen jovok vissza, es nagyon hianyoznak...
Már régóta lesem a topicot, de a technika ördöge miatt nem sikerált írnom is bele...Na de most!
Három kandúr birtokolja jelenleg a lakásunkat, ebből kettő négylábú, egy pedig kétlábú (ő a párom). A négylábúak típusukat tekintve házimaccsok, testvérek, és nemsokára három esztendősek lesznek. Bandita teljesen cirmos, Maszat elegáns fehér mellénykét és fehér zoknit visel, ehhez rózsaszín orrot. Rendkívüli fazonok!
Három éve meghalt a First Cat, és ez nagyon megviselt engem is, páromat is. Osztottuk ismerőseink véleményét, ami így szólt: macska nélkül lehet élni, de minek? Másfél hónapig bírtuk macsek nélkül. A mieinket a Tabánban leltük meg, egy vasárnapon. Akkoriban, ha valakinek talált állatkája volt, és gazdit keresett a számára, vasárnaponként kivitte a tabáni fürdő mellé, és ott találkozhatott a potenciális gazdikkal. Nem tudom, ez a szokás működik-e még, de nem volt rossz ötlet. Mi is ide mentünk ki macsit keresni. Láttunk szebbnél szebb cecakokat, ám mégsem mellettük döntöttünk, hanem két kis nyiszlett macskabébi mellett. Öt kiscica mászkált egy bácsi előtt, nagyon picik voltak, úgy hat-hét hetes körüliek. Elmesélte, hogy egy esős este kutyasétáltatás közben arra lett figyelmes, hogy a kuka mellett mozog egy doboz. Ekkor találta meg a lelenceket. Valaki lelketlen ember bezárta őket egy papírdobozba, és kidobta az utcára. A bácsinak nem volt szive otthagyni őket, hazavitte, kísérletet tett a bolhátlanításukra, etette őket, és most, hogy úgy-ahogy stabilizálta az állapotukat, szeretne gazdát keresni nekik. Kettőt választottunk ki közülük. A neveiket a kocsiban nyerték...
Itthon megmutattuk nekik a "bilijüket", megetettük őket, ők pedig méretükhöz képest bátran elindultak felfedezni a lakást. Az első naptól kezdve teljesen szobatiszták. Az első két hétben voltak gondok, kénytelenek voltak megszokni a fürdetést (bolhátlanítási célból), az állatorvos is elég gyakran látogatta őket, mert mindkettő elég rossz egészségi állapotban leledzett, ám szerencsésen túl lettek a bajokon, és nagy, egészséges macskaként élik az életet azóta is.
Egyébként úgy látom, nagyon jó döntés volt kettőt hazahozni, mert remekül elszórakoztatják egymást és nem unatkoznak, míg napközben egyedül vannak otthon.
Egyenlőre ennyit mesélnék, többet később, ha érdekel Titeket.
Vizet néző... :))) Nagyon tuti...
Enyém Arisz viszont tegnap egyszerűen nem volt hajlandó enni, még a pizzát sem, amit kínomban adtam neki, így a gyógyszerét sem ette meg... :( Pedig olyan vernyákolással fogadott ő is, mikor hazaértem, mintha legalább egy hete éheztettem volna...
Vizet Nezo - rettenetesen tecc ez a nev - tudja, mi a jo!! A hagymas tejfolos chips a kedvencem... sajnos a matsome is! :)) Valoban ilyenek... azt hiszem, hogy talan a sossagukert eszi a pisztaciat is es a chips-et is.. egyebkent mindkettobol egy bizonyos adag utan elege van... (csak nem eleg koran! ;D)
Cateye, kedves,
a pisztacia, az se rossz.:-)))
Enyim Marco mats (alio nomine Vizet Nezo) a chipsert van oda, de nagyon. Meg anno a hugom parja szoktatta ra, szidtam is erte. Ha meghallja a zacsizorgest, mar rohan is, es szo szerint ki kepes piszkalni a kezedbol a csipszet; kulonosen a hagymas-tejfolosert rajong a dogallatja.
jaj, de hianyzik! azt irja a parom, hogy tegnap megint megprobalta kienni a hutobol az idokozben chilive atalakult masfel kilo marhahusit, bar aros ragasztoszalaggal korbetekerte a frigot. Azota Marco mats kicsi hatsoja faj piciket ;-)) (nem igazan, csak ugy csinal)
Nalam ket gezenguz rontja a levegot, egy perzsa es egy hazi tipusu. Szabadulni azt nem lehet toluk, este mind a ketto a hasamra telepszik es nem hagynak beken. Persze szegenyek napkozben el vannak hanyagolva, kenytelenek egymast szorakoztatni. Van is felfordulas a lakasban amikor hazamegyek.
VV
Dalia - Welcome itt is!! Majd meselj, hogy milyen a kis do:g!! :))))
Pandora - allatorvos meglatogatasa feltetlenul javallott!!!! Szerintem abnormalis, hogy folyamatosan valadekot termel a szem!! Vagy allergias vagy serult valahol a szeme, ahol esetleg nem latszik!! (Bocs, most latom, hogy Rhia mar leirta!)
Matiz -- turelem, kedveskedes, turelem, simogatas, turelem, turelem!! Foglalkozni mindenkepp kell vele, hogy megszokjon Titeket, bizzon Bennetek!
Enid -- Nalatok mi ujsag??
Gyotor -- hogy sikerultek a vizsgak?? Pamats is latom megtalalja a megfelelo helyet a TV-zeshez! ;))
Egy kis csemege kedvenc kis do:go:mrol:
Tegnap Kedvesemmel pisztaciat eszegettunk, amikor ez a fekete parduc odajott es majdnem szo szerint kiette a szambol a pisztaciat! Egyszeruen annyira nyomult, hogy kenytelen voltam neki adni egy kicsit, hogy 'lerazzam'... nem sikerult, jott allandoan az ujabb adagert... na, ujabb tagja lett a 'Proci kedvenc etelei' listanak! ;))))))))) A kis hulye! :))
Pandora, kedves,
feltetlen mutasd meg orvosnak! lehet, hogy kezdodo szembetegseg, hogy megfazott, az is lehet, hogy allergias valamire; a fajtiszta matsok hajlamosak mindenfelere; persze az is lehet, hogy semmi komoly, de azert minel hamarabb lassa orvos, mert a sok csipazas semmikepp sem normalis!
Varjuk az eredmenyt, vigyazzatok Magatokra!
udv,
Rhia
Matiz,
az attol fugg, milyen volt az elozo helye. lehet, hogy tenyleg tul hamar lett elvalasztva, es a mamaja nelkul elvszett. lehet, hogy rossz emlekei vannak emberekrol,... A mi kisebbik matsunk, Po:po"ke, alias Buta Arc kb. harom napig bujdokolt kulonbozo helyeken, es nem is nagyon evett, pedig kinalgattuk nagyon. Aztan harmadik nap mer nem tudott ellenallni, amikor hugom parja felkapta es az orra ala dugta a tejjel kevert Whiskas Junior konzervet, szepen lenyalogatta az ujjunkrol, aztan mar magtalalta magatol. persze nalunk az is segitett, hogy ott volt a masik mats.
Szerintem minel kisebb helyen tartsatok meg, hogy legalabb azt kiismerje, es rendszeresen foglalkozzatok vele, mondjuk etetesidoben; de ne probaljatok meg folyton korbeuldozni meg megfogni. Szepen, lassan, es szeretettel. Az szokott segiteni.
Szóval a fél hónap az nem biztos, akik hozták azt mondták már tud enni önállóan.
Az eltelt két nap alatt sem változott a helyzet, nem lehet megközelíteni 50 cm-nél közelebb....de már evett (azaz ivott egy kis macskabenzint) és szokott mászkálgatni a helységben. Egyenlőre nem szeretnénk kiengedni, mert van egy vizslánk akitől féltjük, és elég nagy hely van a házban + fel tud menni a padlásra is ha akar. Időnként ránézünk, de nem nagyon piszkálgatjuk ne vaduljon meg még jobban - szerintetek jó így, vagy foglalkozzunk többet vele?
Egyébként a neve vsz. Dezső lesz....(nem én találtam ki :-)) )
A szakerto tarsasag meg tudja nekem mondani, h baj-e ha a cicam, Remix ( 9 honapos tonkinez kandurfi, itt lathato: http://www.nexus.hu/blumi/ ) nagyon sokat csipazik. Allandoan tele van a szeem, de par oran belul, neha nagyon fojos, maskor beleszarad a szeme sarkaba. Szal a ti cicaitok is nagyon csipasak? Vagy ez gyermekbetegeseg? Betegseg egyalatlan? Mutassam meg orvosnak? Amugy a szeme teljesen normalis, semmi rendellenesseg nincs vele, rendesen lat es nem latszik rajta semmi rendellenesseg.Thx, ha tudtok tanacsot adni.
Csak vége végre ennek a fránya vizsgaidőszaknak. Látom felpörgött a topic. :-))))
Enid,
gratula a hősszerelmeshez :-D
Rhia,
én is pasi vagyok - a Kedvesemé a mats - de minden reggel nekem dorombol egy negyedórát! :-) Pedig visszafelé simogatom, meg a hátára fordítom, sőt a füle tövét az állát a hasát is vakargatom, nomeg kötekedésképpen a fejét, farkát is szoktam gyengéden cibálni! :-) De esküszöm, hogy élvezi! A Kedves először rosszul volt a a matskaszeretgető technikámtól, de most már kezdi átvenni egyes elemeit. Ja, és fegyelmezni is én szoktam. Elég egy-egy erősebb rászólás, krónikus esetben egy dühös fújás és Pamats egyből tudja mi nem tetszik nekem. :-)
Tévét nézni esténként együtt szoktunk, én fekszem a szőnyegen, Pamats pedig a hasamon.
Maminti, kedves
légyvadászatot most a napokban láttam először, - a kilencedikre nem sok élőlény téved fel - hát nem semmi móka volt! Hatalmasan koncentráló pillantás, fejforgatás, hirtelen őrült vágta a fotel tetejéről a dohányzóasztalon keresztül a szekrény harmadik polcára! :-) És a végén - miután kifárasztotta :-) - tényleg benyammogta a legyet!
A bunda szine nállunk is baráti ugratások tárgya, a fehér, ezüst-árnyalt színt képesek egyesek egyszerűen piszkosnak, vagy porosnak titulálni! (:-O
dalia,
:-)))))) nem olyan régen éltem át ezt az érzést - a többieknek szerintem az agyára mentem azidőtájt - meg tudlak érteni! :-)
Hogyhogy fél hónapos? Két hetes? Nem korai azt egy kicsit elválasztani az anyjától? Vagy fél éveset akartál mondani?
Az enyém 8 hetes volt amikor kaptam és a sárkányos az nem kifejezés a természetére. Folyton verekedett, mindent megrágott inkluzíve a mobiltelefonom antennáját. Mint utóbb kiderült az volt a baja, hogy túl sokat volt egész nap egyedül otthon, és ezt még a macska is megsínyli. Amikor felszedtem egy jó kis influenzát és három napig otthon maradtam, a második napon már angyali jó kis macska volt. Nem mondom, egy jó kis verekedésre azért kapható volt bármikor, de nem állandóan ez járt az eszében. Reménykedni abban is lehet, hogy ahogy felnő megkomolyodik. Egy éves kora után sokkal nyugodtabb természetre tesz szert (legalábbis az enyém így tett, pedig akkor még nem is volt ivartalanítva).
Hú, de jó!! :-))) Én új vagyok. :) December óta van cicám, de igazából csak a Nagy Miciturné előtt kezdtem ide írogatni. :)
Mesélj, milyen cicát kapsz? :)
Hááát, nem is tudom. Nincs túl nagy tapasztalatom e téren (akkor meg mit beszélsz bele?? :-)), de szerintem nagyon kedvesnek és türelmesnek kell vele lenni. Halkan beszélni hozzá, sokat simogatni, ilyesmi. Ha idősebb lesz, talán lenyugszik egy kicsit. Bár az enyém az első pillanattól kezdve olyan nyugodt és kedves, mint egy kis angyalka. :) De minden macs más, nem? Egyéniségek. :)
De a tiéd szerintem még nagyon fiatal. Hogy hívják? :)
Egyszer, reges-regen kertem, ha valaki tud egy cicat, szoljon...azota megvan a cica, de gondok vannak. Pont olyan, amilyet szerettunk volna, de kicsit sarkanyos a termeszete. Meg csak elso napjait tolti nalunk, de nagyon vad. Nem tudjuk, mit lehetne vele tenni. Nagyon orulnenk nehany jo tanacsnak, mit tegyunk/ne tegyunk hogy megszokjon minket es nalunk...ha lehet e-mailban.
(Nagyjabol fel honapos fiu cica, szurke cirmos fenyezesu)