Keresés

Részletes keresés

Mutual Friend Creative Commons License 2013.04.26 0 0 9

Ezt hogy képzeled el? Nekem van kertem de az nem ad annyit és nem olyan árom hogy onellátó lehessek belőle.

Előzmény: szako71 (8)
szako71 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 8

Mindent lépésről lépésre kell csinálni , valaki jobb feltételekkel indit  valakik rosszabb feltételekkel de kezdje el .

 

Kis lépésben az önellátás felé.

Tahó Süsü Creative Commons License 2013.04.25 0 0 7

Tudsz önellátó lenni, de csak bizonyos szintig, mik az igényeid? És mennyit tudsz rászánni?

 

Áram: van napelem, szélkerék cca 3 millió

Kaja: tudsz tartani csirkéket, tudsz ültetni, kell hozzá telek 1 millió +

Élettér: Kell hozzá ház 8 millió +

Közlekedés: Elektromos autó ? millió + 1 millió

 

Ezek szerényen számolt költségek.

 

Ami kérdés, mi kell más, mert internetet, laptopot, és sokmindent nem fogsz házilag gyártani.

Előzmény: szako71 (6)
szako71 Creative Commons License 2013.04.25 0 0 6

A külföldre költözést arra értettem ,hogy mint egy lehetőség a megélhetésre (kinek mi a szakmája idegen nyelv ismerette milyen tudással rendelkezik keres uj hazát vagy csak munkahelyet magának ) a másik meg hogy maradok a kis hazámban és önellátó gazdaságot létre hozva élek .

Előzmény: kilógó lóláb (5)
kilógó lóláb Creative Commons License 2013.04.25 0 0 5

Nem tudsz önellátó lenni, mert nem az őskorban élünk. Már a középkorban sem igen voltak teljesen önellátó családok.

mehetsz külföldre dolgozni, de annak meg mi köze az önellátáshoz? A külföldi munkavállalás nem szinonímája az önellátásnak.

Előzmény: szako71 (-)
Korundos Creative Commons License 2013.04.25 0 0 3

 "Külföldre költözem vagy csak dolgozni járjak ki és ingázak havonta a munka hely "

 

 

 

 a külföld egy eléggé tág fogalom

 

 

 Egy példa  : anno az 1800 -as évek elején, de inkább már az első harmadától nagyjából minden szabadnak hitt terület elfogyott - már ahol jó az éghajlat. De akadt még. Így pl. afrika déli részén. Ezt felefedezték a hollandok és elkezték  a pionírkodást. évi 25 35 km mentek előre,majd úgy a századvégére nagyjából benépesítették a területet -  2 millió km2  majd   3x akkora mint a történelmi Magyarország, és mitörtént ? hát az angolok elírigyelték tőlük, az derék angolok.  Akkoriba voltak a búr háboruk, ahol még a nagy demokrata Csörcsil is tevékenykedett. Az angolok kerekedtek felülre, de valahogy csak kijöttek a búrokkal, majd ráéreztek a lehetősségre a környék feketéi is.

 szípen gyültek gyültek és  jó 60 -65 évután ők kerültek többségbe.

 

 Ezek a feketék nem azok az őslakosok akik néha néha találkoztak az első  holland parasztokkal, azok tény voltak ott de nagyon nagyon ritkán.

 Nos ha találsz ilyen területet  hajrá,  sok szerencsét, de házat építeni meg kell tanulni  !!

 

 Vagy lehet kinézni valami kész helyet is !!

Előzmény: szako71 (-)
Korundos Creative Commons License 2013.04.25 0 0 2

Csapjál fel pionírnak !

 Ha nincs szabad terület, ritkítsál.

 Mit gondolsz az elődök hogy csinálták ?

  Egy ekhós szekér , igavonó, alapvető szerszámok, szárított élelem és mentek foglani a szabad földeket.

 Először megteszi a sátor is /házépítés/ később a földbevájt kunyhó, majd még később a faház !!

 Persze aki nem tud keményen és önállóan  dolgozni, az marad alkalmazott - másnéven szolga.

Előzmény: szako71 (-)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.25 0 0 1

Ez egy általános naív álmodozás. Az átlagháztartás a jövedelme 20%-át költi élelmiszerre, ez lenne részben kiválltható (mert búzát, cukorrépát persze nem fog termeszteni), ez kevés, hacsak nem középkori módon akar élni.

A külföldi kolbászkerítés ilyen általános felvetése szintén az álmodozás kategória.

Ha már házépítés topik, akkor a kisméretű passzívház lehet egy viszonylag jó válasz.

Előzmény: szako71 (-)
szako71 Creative Commons License 2013.04.25 0 0 topiknyitó

A kérdés ami sok-sok emberben felmerült mostanság .

 

Mit csináljak ,hogy a családom megélhetését biztosítsam ??????????

 

Külföldre költözem vagy csak dolgozni járjak ki és ingázak havonta a munka hely és a családom közt?

 

Esetleg önellátó gazdasággal oldjam meg a családom megélhetését?

 

Tippek ötletek ki mit hogy csinálna .

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!