Keresés

Részletes keresés

topoly Creative Commons License 2011.06.27 0 0 270

Az új 15-85-tel sokmindent megoldhatsz.

Előzmény: Jamstars (269)
Jamstars Creative Commons License 2011.06.27 0 0 269

Sziasztok!

Most canon eos 1000d-m van,jővőre 60d-re cserélem és ahoz szeretnék objektívet venni.

Canon 28-135/F3.5-5.6 USM

Canon 18-135/F3.5-5.6 IS EF-S

Melyik lenne jobb a 60d-hez?Vagy szerintetek milyen objektív lenne jó hozzá hasonló zoom átfogásban?

Segítségeteket előre is köszönöm.

 

nemethla Creative Commons License 2011.06.27 0 0 268

Amit leírtál, arra a 2,8/100 IS USM L macro való.  Vagy a 3,5/180-as L makro. Esetleg MP-E 65....A tele zoomok 1,5 métertől dolgoznak jól és szépen, közgyűrűvel max 12 mm-essel, azzal is csak 0,8-0,9 m lesz a közelpont. ráadásul a zoomoknál makrozáskor már nem úgy viselkedik a zoom, mint normál esetben: a kép nagyítása megmarad, a tárgytávolságod nő meg telézzéskor

Előzmény: nunatak (253)
futoz Creative Commons License 2011.06.26 0 0 267

Én a helyedben lecsapnék a skyra

Előzmény: _img (265)
r1 Creative Commons License 2011.06.26 0 0 266

Erre a celra nem lenne jobb egy makro?

Előzmény: nunatak (253)
_img Creative Commons License 2011.06.26 0 0 265

kösz az ajánlatot, elsősorban vadiúj UV-t keresnék, de megjegyzem arra az esetre ha semmi nem jönne össze!

 

Előzmény: képfaragó (263)
_img Creative Commons License 2011.06.26 0 0 264

a régi 16-35-ön tökéletes volt egy sima b+w. II-esen bezavar a cucc?

sajnos objektívbuzi vagyok, úgyhogy nem hagyom fedetlenül a gyönyörű frontlencsét (meg hát erősen ajánlott az én szakmámban amúgyis:)

Előzmény: futoz (262)
képfaragó Creative Commons License 2011.06.26 0 0 263

Van egy 82-es BW KR 1.5 (SKYLIGHT) szűrőm, Slim MC. Hibátlan, elfogytak mögüle a Pentax optikák. Ha gondolod, megegyezhetünk. Szia.

 

harminc-4088109

Előzmény: _img (261)
futoz Creative Commons License 2011.06.26 0 0 262

szerintem hagyd a szűrőt, úgyis csak valami superslim lenne jó rá, de még az is lehet, hogy vignyettálna. 

Előzmény: _img (261)
_img Creative Commons License 2011.06.26 0 0 261

sziasztok

most vettem végre egy 16-35 2.8 II-es objektívet.

erre 82mm-es UV szűrőt kéne tennem, de sehol nincs itthon, már berendeltem egy helyen, de sajnos nem fog megérkezni keddig-aznap megyek 5napra fotózni valahová, addig muszáj szereznem egy szűrőt mert így nem merem levenni a kupakot :)

 

Nem tudtok javasolni valamit, honnan tudnék venni?

(alap hoyá-t találtam 7ezerért, de erre a lencsére jóminőségű hoya-t vagy b+w-t szeretnék tenni.)

lukhazi Creative Commons License 2011.06.01 0 0 260

1.Köszönöm a "segítséget"....

2.Van digitális gépem is, de a kérdésemhez ennek semmi köze....(használt amúgy sem kellene)
3.A memóriakártyákról is nagyítani kell valahogy, és az már nincs ingyen.....

4.Nagyobb az esélye egy memóriakártyára készített fotó "eltünésének"

Nevezd aminek akarod,akár romantikának is, de Én akkor is jobban szeretem....

 

De mégegyszer köszönöm!

 

Előzmény: Törölt nick (259)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.31 0 0 259

1.) ezt miért itt kérdezed? (objektívekről szubjektíven...)

.

2.) Már bocsáss meg, nagyon "romantikus" a filmes világ de az már csak nosztalgia.

Én a helyedben vennék egy EOS 400-450D-t 40-60e forintért és ahhoz vennék egy-két obit.

Ne feledd, nem kell filmeket venned, előhivatni. Egy memóriakártyára annyit fotózol, amennyit csak akarsz (ingyen)

Előzmény: lukhazi (258)
lukhazi Creative Commons License 2011.05.31 0 0 258

Sziasztok!

 

Van egy Sony/Minolta Dynax4-es analóg gépem, most szeretnék venni egy min 300mm-es objektívet, ezzel kapcsolatban kérdezném hogy a Canon Objektívek jók-e, létezik-e valami átalakító rá.Ezt rá lehet rakni valahogy pl.:

http://www.vatera.hu/sigma_100_300mm_zoom_objektiv_canon_ef_1459495013.html

Köszönöm!

nunatak Creative Commons License 2011.05.17 0 0 257

Köszi a választ mindkettőtöknek, sokat segített!

 

Üdv.

Előzmény: DIE_ROBOTER (255)
Oliverhun Creative Commons License 2011.05.17 0 0 256

Sziasztok!!!

 

keresek:Canon 75-300/F4.0-5.6 EF III objektív. lehetöleg reális áron.

 

ha valaki tud informáciot, akkor kérem ezen az email címen üzenjen n.oliber@hotmail.com

 

elöre is köszönöm !!!

 

DIE_ROBOTER Creative Commons License 2011.05.17 0 0 255

Az említett célra, főleg ha a géped nagyobb felbontású APS-C és ezt szeretnéd kihasználni, kizárólag a 4L IS-t ajánlom. Mindkét kép közgyűrűs:

 

http://trueman.uw.hu/store/gy2011/gy2011_2.jpg

 

http://trueman.uw.hu/store/gy2011/gy2011_3.jpg

Előzmény: nunatak (253)
geher2 Creative Commons License 2011.05.17 0 0 254

Bár a 70-200/4L IS nagyon éles már nyitva is,de mozgó dolgokhoz,vagy kevés fényhez a 2.8-as ajánlott.

Előzmény: nunatak (253)
nunatak Creative Commons License 2011.05.17 0 0 253

Sziasztok,

 

egy kis segítségre lenne szükségem. Most tervezek venni egy L-es zoom objektívet a 30d-mhez, és vacillálok a 70-200/4L IS és a 70-200/2,8L között.  Árban feljebb nem mennék. Főként a természetben használnám, lepkék, szitakötők, egyéb rovarok fotózásához, és esetleges szükségmegoldásként, közgyűrűvel növényekhez. Esetleg később full framere is váltanék, és az objektívet ahhoz a géphez is akarom használni. Mit javasoltok, melyiket érdemesebb megvenni?

 

 

manitounickfree Creative Commons License 2011.01.07 0 0 252

rájöttem mért is, van a pöcök, csavar. ha nem lenne, leszedésnél mikor visszafele tekerjük optikát, túl tudnánk forgatni, és akkor ismét beakadna. így nem kell találgatnunk, hogy meddig tekerjük, csak egyszerűen ütközésig.

nemethla Creative Commons License 2011.01.07 0 0 251

Nem, az a kapcsoló egyrészt nincs mindegyik vázban (mkIII-ban pl), másrészt a piros pöttytől távolabbi bayonettszárny eleje kapcsolja. Éppen tegnap kellett egy fordítógyűrűről leszednem azt a 4 mm-es ívrészt, hogy ne kapcsolja be...

Előzmény: bmwr12 (250)
bmwr12 Creative Commons License 2011.01.07 0 0 250

Szervusztok !

A csavar(-ka) nem az obijelenlét kapcsoló nyomója ?

Persze ha az akkor a közgyűrűnél gondot okozhat. A közgyűrű már jelenti a váznak az obit, így gondolom az obi felőli oldalán a gyűrűnek nincs kialakítva a hely a a csavarnak.

sefotos Creative Commons License 2011.01.07 0 0 249

A kivételnél határoló csavar pozícióját nem a bajonett záróperem végéhez kell pozícionálni, hanem az adapter rögzítő furathoz (ahová az EOS váz rögzítő csapja beugrik), és elfordulási szögben kell mérni. Legegyszerűbb egy korrekt adaptert rátenni, és átjelölni. Elegendő 1 mm-es furatot készíteni és abba réz vezeték darabkát epoxival beragasztani, majd ha szükséges, tűreszelővel méretre igazítani a kilógását.

Előzmény: manitounickfree (247)
manitounickfree Creative Commons License 2011.01.06 0 0 248
manitounickfree Creative Commons License 2011.01.06 0 0 247

igen! nemethla fotóján a csavar jól helyezkedik el, a perem végénél van a csavar közepe. míg adapteren, perem végétől 1mm van a csavar széle, még csak nem is a közepe. remélem nem lesz gond, ezért nem fogom kidobni.

Előzmény: nemethla (244)
nemethla Creative Commons License 2011.01.06 0 0 246

Pár ezres tétel egy adapter, de a) én átraknám a csavart a megfelelő helyre (mini menetfúró ), vagy cserélném jóra. Ha belefordul akár a vázba, akár a 2x-be ( túlmegy a rendes végálláson) , okozhat meglepetést

Előzmény: manitounickfree (245)
manitounickfree Creative Commons License 2011.01.06 0 0 245

a 2× tuti jó, egy canon 70-200 l 4 es obi járkált benne, gond nélkül. és összemérve a 2×-n ugyanott helyezkedik el pöcök mint az obin. csak az M42 adaptert nem birja. jobban megnézve, az adapteren van rossz helyen a csavar /kb. 0,5-1mm/. összehasonlítva bármilyen obival. hát marad a kitekert csavar állapot, különben csak porosodna a váz.

 

köszönöm a válaszokat.

Előzmény: nemethla (243)
nemethla Creative Commons License 2011.01.06 0 0 244

Előzmény: nemethla (243)
nemethla Creative Commons License 2011.01.06 0 0 243

Megnéztem egy obimon. A mire gondolhatsz, az egy véghelyzetet adó csavar, ami nem engedi továbbfordulni a bayonettben az obit, ha esetleg a pöcök ( ami bekattan, ha a helyén van ) megszorulna. Nekem pl az 1,4x-ezővel volt ilyen gond, hogy hátrahúzva maradta bayonett kioldója. De az én m42 adapteremen is van ez a csavar, pedig az is kínai...Jobb, ha nem veszed ki, inkább a kétszerezőt nézesd meg, minden rendben van-e vele. Üdv Laci

Előzmény: nemethla (242)
nemethla Creative Commons License 2011.01.06 0 0 242

Próbáld meg lefotózni vagy leírásban lévő képen berajzolni, mire gondolsz. Így nem érthető a kérdés.

Előzmény: manitounickfree (241)
manitounickfree Creative Commons License 2011.01.06 0 0 241

sziasztok!

kerdesem a kovetkezo, az eos bajonetten mi szerepe van annak az 1 pici csavarnak? ami az egyik bajonett pereme elejen kezdodik.

vettem egy 2× telekonvertert, es csak ugy tudtam csatlakoztatni hozza az M42 eos adaptert, hogy azt a csavart ki eltavolitottam. ettol fuggetlenul az adapter normalisan kattant a 2× telekonverterbe.

vagy valami mas atalakito, optik stb. miatt kell a csavar? nem teszek kart az M42 adapterben v. a 2×telekonverterben?

 

elore koszonom a valaszt

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!