neked mid van? én is hallottam valamilyen mágneses dologról, azt kezdtem el keresni, de mindenütt ebbe az elektromos ketyerébe ütköztem. Mellékesen teljesen logikus, amit a működéséről leírnak és cseppet nem tűnik varázsszernek... feltételezem kisérletekkel kellett bizonyítani a működését mielőtt szabadalmaztatták és MEI engedélyt kaptak rá. Vagy nem?
Szóval mi a mágneses dolog, hogy hívják, hol kapni, mennyiért, mit tud és főleg hova kell rakni, mert egy agyrém nálunk az egész vízrendszer....
ahhh, mert érdekes, hogy az előbb leírt problémám dacára speciel a mosógépem még nem ment tönkre... Igaz csak 4 éve van ilyen rettenetes vízkőtámadásnak kitéve, de én mindig használtam bele vízágyítót és kapaszkodj meg 18 éves a gépem és működik. Igen automata mosógép, nem a régi, tárcsás típus. Anyámé pedig idén vagy jövőre tölti be a 30-at. Igen, az is automata, még az első szériából. És működik, és nem vízköves... Lehet, hogy mégis tud valamit az a vízlágyító? A mosogatógépet is vízlágyító só nélkül használod? Mit gondolsz az is csak viccből kell bele? Én láttam az eredményt az edényeken, amikor kifogyott a ső és még nem ezt a 3 az 1-ben tablettát használtam....
Nálunk sajnos nagyon komoly probléma van, nem a gépekkel, hanem a csapok mennek tönkre kb 1-2 hónap alatt. Nálunk évente 5-6 zuhanyfejet kell venni, mert nem tisztítható, hanem úgy zabálja szét a vízkő, hogy szétnyomja mindenét. A konyhai csapról nem is beszélek, mert egy agyrém. Az utolsó, amit vettem 2 napig bírt működni szétszedés nélkül, a szűrője ennyi iő alatt telítődik!
A boyler teljes belsejét ki kellett cserélni tavaly, ugyanez volt a cirkó kazánjkával is. Szóval az itteni hozzászólások nagyon bölcsek (Calgon, ecet, sósav és társai, csak éppen nem vagyok előbbre).
Nagyon elavult a csőrendszerünk és bár itt az új, nincs pénzünk felásatni a fürdőszobát és átcsatlakozni az új vezetékre, ergó valamilyen más megoldás kell. Most végigbogarásztam az internetet és találtam ezeket az elektromos impulzust kibocsátó kütyüket, 3 céget is találtam 7.500-tól 30 ezer Ft-ig árulják látszólag ugyanazt és mind azt mondja, hogy az övé az eredeti, meg magyar szabadalom, meg a fene tudja...
Úgy tűnik, hogy neked valami ilyesmid van, elárulnád, hogy melyiket vetted és milyenek a tapasztalataid vele, hogy választottad ki a megfelelőt? Én még egyelőre azt se találom, hogy hol jön be a víz a házba...
Kár hogy nem lehet valahogy összehasonlítani őket, hogy melyik a hatékonyabb?
Ráadásul nincs műszerem a 3.hoz hogy megmérjem az elektromágneses sugárzását, mert csak 100kHz-ig mér a kütyüm. De ha 1 m távolságból már normális az érték, akkor nem is érdekelne, mert a pincében lenne úgyis.
Lehet hogy mind a kettőt megkéne venni, de az már sok nekem anyagilag.
Bár visszavásárlási garancia van mindegyiknél, de hogyan mérhetném le melyik a jobb? Kéne valami fénykép vásárlás előtt a cső belsejéről, majd 30 nappal későbbről.
Ok, de mekkora a hatótávolságuk? Lehet hogy amelyik hatékonyabb az esetleg valamiért kissebb hatótávolságú?
Nem neked mondom, hanem mindenkinek, aki olvassa. :-)
Egyébként a víz-gáz-fűtés szakim, aki 20 éve nyomja az ipart, nos ő is azt mondta, hogy nem átverés ez a cucc. Bár, azt is hozzátette, hogy ettől még elvízkövesedhet a kazán belseje, csak lehet, hogy nem olyan gyorsan.
Mert eldöntöm "naggyából" mit szeretnék és megnézem az adott termékek paramétereit és kiválasztom melyik a legszimpatikusabb majd az árat nézem. Nekem most nem kell vízlágyító nekem csak a lerakodó vízkő ellen kellett valami és azért a mágneses mert az nehezebben romlik el.:-) Kb ennyi.:-)
Viszont egy kis ellentmondást vélek felfedezni az előző hsz.ben. Nyilván azért van olyan RO-d mert a minőség a fontos, pedig vehettél volna 12 egy tucat kinai,lengyel meg ki tudja hol és miből összeszerelt vacakot negyed áron is. /Osmosis Kft, Komker,meg a többi sufni cég/
Akkor egy vízlágyító berendezés árát aminek a hasznát konkrétan megtérüléssel ki lehet számolni miért sokallod?
Ez csak neked teszem ide a víztisztítás topikból, hogy tudj szitkozodni.:-)) Na ez az igazi átverés.
"Szerintem nem csak az a jó víztisztító berendezés ami tisztítja a vízet. Az Orgon energetizálja is a vízet hegyikristály segítségével. Külön energia ellátást nem igényel, kis helyen elfér és könnyen felszerelhető.
Számunkra az is fontos volt, hogy teljesen magyar fejlesztésű. Kavalkó János bioenergetikus nagyon kedves ember aki, minden információval elátt.
Ami nagyon pozitv volt, hogy a vegetatív betegségekre is nagyon jó.
Csak ajánlani tudom mindenkinek, és aki még üzletett is lát benne annak van nagyobb teljesítményű készülék is.
Információim szerint az energetizált víz maximum 6 héti tárolható."
A link az orgonról megtalálható a megnevezett topikban.
Akkor ezek szerint volt neked, mert csak így lehet látni és tapasztalni. Bár tudom,hogy nem volt. Én meg nem akarok lágyvízben fürdeni, ivóvíznek meg van egy RO víztisztítónk. Az édesapád jól mondta én is ehez tartom magam csak nem szabad keverni a szezont a fazonnal. El kell dönteni mit akar az ember és nem a gagyit veszi meg hanem egy minőségibbet. De megint elmondom a vízkőmenesítő az nem vízlágyító. És van 100eft felett is ilyen készülékek. Na azt már azért nem.:-)
favorizálod a jóval drágább ( jóval jobb is) vízlágyító készüléket
Csakis azért mert nem szeretem a félmegoldásokat. Ezek a varázs szerkentyűk csak illúziónak jók, hogy kicsit megnyugtasson megpróbáltam tenni valamit. Aztán magának sem ismeri be az ember, hogy igazából semmire sem jó.
Nem ismerősöktől hallottam, hanem láttam,tapasztaltam.
Nem vagyok forgalmazó,csak "üldözöm"a gagyit, az átverést.
Édesapám mondta mindig, nem vagyunk olyan gazdagok, hogy az olcsót megengedhetjük magunknak.
Mindig is szerettem az olyan hozzászólókat akinek nincs tapasztalata arról amit ír. Hallott valamit az ismerősöktől és látom te nagyon favorizálod a jóval drágább ( jóval jobb is) vízlágyító készüléket és azt is egy bizonyos tipust. Te forgalmazod?:-))
Arra esetleg nem gondoltál,hogy készülékek között is van különbség meg nem mindegy hogy szerelik fel. Nálam sem szünt meg teljesen de nem kell dörzsizni meg mindenféle vízkőoldót használni hanem elég csak egy szivacs is.
A vízkőmentesítő és a vízlágyító készülék az nem ugyanaz. Én mágnesest raktam fel és a csapok nem vízkővesek mint előtte, a víz ugyanolyan kemény, de ez nem erről szól.:-))