Keresés

Részletes keresés

kuzo3 Creative Commons License 2008.06.10 0 0 111
3 az 1-ben tablettát! Ne röhögtess.
Előzmény: CILLI (109)
CILLI Creative Commons License 2008.06.10 0 0 110

neked mid van? én is hallottam valamilyen mágneses dologról, azt kezdtem el keresni, de mindenütt ebbe az elektromos ketyerébe ütköztem. Mellékesen teljesen logikus, amit a működéséről leírnak és cseppet nem tűnik varázsszernek... feltételezem kisérletekkel kellett bizonyítani a működését mielőtt szabadalmaztatták és MEI engedélyt kaptak rá. Vagy nem?

Szóval mi a mágneses dolog, hogy hívják, hol kapni, mennyiért, mit tud és főleg hova kell rakni, mert egy agyrém nálunk az egész vízrendszer....

Előzmény: r0226 (94)
CILLI Creative Commons License 2008.06.10 0 0 109
ahhh, mert érdekes, hogy az előbb leírt problémám dacára speciel a mosógépem még nem ment tönkre... Igaz csak 4 éve van ilyen rettenetes vízkőtámadásnak kitéve, de én mindig használtam bele vízágyítót és kapaszkodj meg 18 éves a gépem és működik. Igen automata mosógép, nem a régi, tárcsás típus. Anyámé pedig idén vagy jövőre tölti be a 30-at. Igen, az is automata, még az első szériából. És működik, és nem vízköves... Lehet, hogy mégis tud valamit az a vízlágyító? A mosogatógépet is vízlágyító só nélkül használod? Mit gondolsz az is csak viccből kell bele? Én láttam az eredményt az edényeken, amikor kifogyott a ső és még nem ezt a 3 az 1-ben tablettát használtam....
Előzmény: Axióma (72)
CILLI Creative Commons License 2008.06.10 0 0 108

Szia, segítenél esetleg?

Nálunk sajnos nagyon komoly probléma van, nem a gépekkel, hanem a csapok mennek tönkre kb 1-2 hónap alatt. Nálunk évente 5-6 zuhanyfejet kell venni, mert nem tisztítható, hanem úgy zabálja szét a vízkő, hogy szétnyomja mindenét. A konyhai csapról nem is beszélek, mert egy agyrém. Az utolsó, amit vettem 2 napig bírt működni szétszedés nélkül, a szűrője ennyi iő alatt telítődik!

A boyler teljes belsejét ki kellett cserélni tavaly, ugyanez volt a cirkó kazánjkával is. Szóval az itteni hozzászólások nagyon bölcsek (Calgon, ecet, sósav és társai, csak éppen nem vagyok előbbre).

Nagyon elavult a csőrendszerünk és bár itt az új, nincs pénzünk felásatni a fürdőszobát és átcsatlakozni az új vezetékre, ergó valamilyen más megoldás kell. Most végigbogarásztam az internetet és találtam ezeket az elektromos impulzust kibocsátó kütyüket, 3 céget is találtam 7.500-tól 30 ezer Ft-ig árulják látszólag ugyanazt és mind azt mondja, hogy az övé az eredeti, meg magyar szabadalom, meg a fene tudja...

 

Úgy tűnik, hogy neked valami ilyesmid van, elárulnád, hogy melyiket vetted és milyenek a tapasztalataid vele, hogy választottad ki a megfelelőt? Én még egyelőre azt se találom, hogy hol jön be a víz a házba...

Előzmény: Törölt nick (52)
tdm11 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 107

Mert ólcsóbb?

Kár hogy nem lehet valahogy összehasonlítani őket, hogy melyik a hatékonyabb?

Ráadásul nincs műszerem a 3.hoz hogy megmérjem az elektromágneses sugárzását, mert csak 100kHz-ig mér a kütyüm. De ha 1 m távolságból már normális az érték, akkor nem is érdekelne, mert  a pincében lenne úgyis.

Lehet hogy mind a kettőt megkéne venni, de az már sok nekem anyagilag.

Bár visszavásárlási garancia van mindegyiknél, de hogyan mérhetném le melyik a jobb? Kéne valami fénykép vásárlás előtt a cső belsejéről, majd 30 nappal későbbről.

Ok, de mekkora a hatótávolságuk? Lehet hogy amelyik hatékonyabb az esetleg valamiért kissebb hatótávolságú?

 

 

r0226 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 106
Ha csak ezek közül lehet akkor 1 vagy 2. :-)
Előzmény: tdm11 (105)
tdm11 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 105

Melyiket válasszam?

1. http://www.flodravin.hu/                                             14ezer Ft

2. http://www.panelectron.hu/vizkomentesites.html       14ezer Ft

3. http://www.hydroflow.hu/                                           70ezer Ft

r_bendegúz Creative Commons License 2007.11.26 0 0 104

FMC,

lehetne az elektromosról vmi bővebb infót, esetleg linket?

Thx.

r_b.

Előzmény: Törölt nick (103)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.24 0 0 103

Én is csak halkan jegyzem meg: Elektromosat használok egy ideje, azóta a feleségem nem csinál klórgáztámadást a fürdőben, mert nem kell. ;-)

Előzmény: cumpika (100)
r0226 Creative Commons License 2007.11.23 0 0 102
Van köze mindegyiknek csak nekik az a jó ha sűrűn kell javítani.:-)))
Előzmény: cumpika (100)
(M)Ákos Creative Commons License 2007.11.23 0 0 101

Érdekesség, hogy amikor a kazánomat üzemelték be, és a srác a garis papírját töltötte ki, rákérdezett ugye a vízkőkezelőre.

Mondta a szerelőm, hogy vagy ez a mágneses lesz, vagy valamilyen vegyi.

A beüzemelő gyerek bólogatott, hogy jó, bármelyiket elfogadják... Be is jelölte a papíron, hogy van.

Előzmény: cumpika (100)
cumpika Creative Commons License 2007.11.23 0 0 100
Bár, azt is hozzátette, hogy ettől még elvízkövesedhet a kazán belseje, csak lehet, hogy nem olyan gyorsan.

Na itt az igazság.

Ritka az ilyen szaki, a legtöbbnek lila gőze nincs a vízkezelésről.
Előzmény: (M)Ákos (98)
r0226 Creative Commons License 2007.11.23 0 0 99
Akkor az új hozzászólás gombot kérem megnyomni.:-))
Előzmény: (M)Ákos (98)
(M)Ákos Creative Commons License 2007.11.23 0 0 98

Nem neked mondom, hanem mindenkinek, aki olvassa. :-)

Egyébként a víz-gáz-fűtés szakim, aki 20 éve nyomja az ipart, nos ő is azt mondta, hogy nem átverés ez a cucc. Bár, azt is hozzátette, hogy ettől még elvízkövesedhet a kazán belseje, csak lehet, hogy nem olyan gyorsan.

Előzmény: (M)Ákos (96)
r0226 Creative Commons License 2007.11.23 0 0 97
Ne nekem mond ,én tudom, tapasztaltam.:-))
Előzmény: (M)Ákos (96)
(M)Ákos Creative Commons License 2007.11.23 0 0 96

Annyit belepofáznék, hogy a szüleimnél is ilyen mágneses vízkőmentesítő van egy ideje. Valóban sokkal kevesebb vízkő rakódik le a csapokon azóta.

Előzmény: r0226 (91)
r0226 Creative Commons License 2007.11.23 0 0 95
Ja és nem sokallom az árát, csak nekem nem kell majd ha a családban alergiás lesz a csapvízre majd akkor.:-)
Előzmény: r0226 (94)
r0226 Creative Commons License 2007.11.23 0 0 94
Mert eldöntöm "naggyából" mit szeretnék és megnézem az adott termékek paramétereit és kiválasztom melyik a legszimpatikusabb majd az árat nézem. Nekem most nem kell vízlágyító nekem csak a lerakodó vízkő ellen kellett valami és azért a mágneses mert az nehezebben romlik el.:-) Kb ennyi.:-)
Előzmény: cumpika (93)
cumpika Creative Commons License 2007.11.23 0 0 93
Ajjjjajaj, nem tudtam mi hiányzik.

Félelmetes, és van aki beveszi.

Viszont egy kis ellentmondást vélek felfedezni az előző hsz.ben.
Nyilván azért van olyan RO-d mert a minőség a fontos, pedig vehettél volna 12 egy tucat kinai,lengyel meg ki tudja hol és miből összeszerelt vacakot negyed áron is.
/Osmosis Kft, Komker,meg a többi sufni cég/


Akkor egy vízlágyító berendezés árát aminek a hasznát konkrétan megtérüléssel ki lehet számolni miért sokallod?
Előzmény: r0226 (92)
r0226 Creative Commons License 2007.11.23 0 0 92
Ez csak neked teszem ide a víztisztítás topikból, hogy tudj szitkozodni.:-))
Na ez az igazi átverés.

"Szerintem nem csak az a jó víztisztító berendezés ami tisztítja a vízet.
Az Orgon energetizálja is a vízet hegyikristály segítségével. Külön energia ellátást nem igényel, kis helyen elfér és könnyen felszerelhető.

Számunkra az is fontos volt, hogy teljesen magyar fejlesztésű.
Kavalkó János bioenergetikus nagyon kedves ember aki, minden információval elátt.

Ami nagyon pozitv volt, hogy a vegetatív betegségekre is nagyon jó.

Csak ajánlani tudom mindenkinek, és aki még üzletett is lát benne annak van nagyobb teljesítményű készülék is.

Információim szerint az energetizált víz maximum 6 héti tárolható."

A link az orgonról megtalálható a megnevezett topikban.
r0226 Creative Commons License 2007.11.23 0 0 91
Akkor ezek szerint volt neked, mert csak így lehet látni és tapasztalni. Bár tudom,hogy nem volt. Én meg nem akarok lágyvízben fürdeni, ivóvíznek meg van egy RO víztisztítónk. Az édesapád jól mondta én is ehez tartom magam csak nem szabad keverni a szezont a fazonnal. El kell dönteni mit akar az ember és nem a gagyit veszi meg hanem egy minőségibbet. De megint elmondom a vízkőmenesítő az nem vízlágyító.
És van 100eft felett is ilyen készülékek. Na azt már azért nem.:-)
Előzmény: cumpika (90)
cumpika Creative Commons License 2007.11.23 0 0 90
favorizálod a jóval drágább ( jóval jobb is) vízlágyító készüléket

Csakis azért mert nem szeretem a félmegoldásokat.
Ezek a varázs szerkentyűk csak illúziónak jók, hogy kicsit megnyugtasson megpróbáltam tenni valamit. Aztán magának sem ismeri be az ember, hogy igazából semmire sem jó.

Nem ismerősöktől hallottam, hanem láttam,tapasztaltam.

Nem vagyok forgalmazó,csak "üldözöm"a gagyit, az átverést.

Édesapám mondta mindig, nem vagyunk olyan gazdagok, hogy az olcsót megengedhetjük magunknak.

Szeretem mindenben a valódit.
Előzmény: r0226 (88)
r0226 Creative Commons License 2007.11.23 0 0 89
Az meg lemarad, hogy nem kell hetente dörzsizni csak havonta törölgetni.
Előzmény: cumpika (86)
r0226 Creative Commons License 2007.11.23 0 0 88
Mindig is szerettem az olyan hozzászólókat akinek nincs tapasztalata arról amit ír. Hallott valamit az ismerősöktől és látom te nagyon favorizálod a jóval drágább ( jóval jobb is) vízlágyító készüléket és azt is egy bizonyos tipust. Te forgalmazod?:-))
Előzmény: cumpika (86)
cumpika Creative Commons License 2007.11.23 0 0 87
meg nem mindegy hogy szerelik fel.

Ez ki is ment a fejemből, /jóga ülésben, mantrát sutyorogva/ :-))))
Előzmény: r0226 (84)
cumpika Creative Commons License 2007.11.23 0 0 86
de nem kell dörzsizni meg mindenféle vízkőoldót használni hanem elég csak egy szivacs is.

Ha mindig törölgetem akkor igaz.

Ha meg rászárad ugyanúgy dörzsizni kell.
Előzmény: r0226 (84)
r0226 Creative Commons License 2007.11.23 0 0 85
Az is lehet rossz helyekre mentél, mindenki elfelejtette bekapcsolni.:-))
Előzmény: cumpika (83)
r0226 Creative Commons License 2007.11.23 0 0 84
Arra esetleg nem gondoltál,hogy készülékek között is van különbség meg nem mindegy hogy szerelik fel. Nálam sem szünt meg teljesen de nem kell dörzsizni meg mindenféle vízkőoldót használni hanem elég csak egy szivacs is.
Előzmény: cumpika (83)
cumpika Creative Commons License 2007.11.23 0 0 83
és a csapok nem vízkővesek mint előtte

Nam olyan mértékben talán.

Néhány tucat helyen a saját szememmel láttam mennyit érnek az ilyen varázs dolgok.
Előzmény: r0226 (82)
r0226 Creative Commons License 2007.11.23 0 0 82
A vízkőmentesítő és a vízlágyító készülék az nem ugyanaz. Én mágnesest raktam fel és a csapok nem vízkővesek mint előtte, a víz ugyanolyan kemény, de ez nem erről szól.:-))
Előzmény: cumpika (81)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!