Keresés

Részletes keresés

Cinege77 Creative Commons License 2020.05.27 0 0 671

jupala! Megkerdezhetem azóta hogy van a férjed ?Latom régi bejegyzés ..De én pont most veszítettem el a bátyámat 1 hete ...egyszeruen nem tudom elfogadni..2020 március 20.-an diagnosztizáltak hasnyalmirigyrákot máj áttétel ,most május 15.-én meghalt ...alig 2honap !En reménykedtem ,azt hittem a kemoval hosszabbitjárjuk az életét! 47 éves volt ..soha életében egy szál cigit el nem szívott ,soha életében nem ivott ..hol itt sz igazság ...

Előzmény: jupala (598)
_chillout_ Creative Commons License 2020.05.20 0 0 670

A viszketés sajnos a daganat miatti sárgasággal is együtt járhat és a kemoterápia mellékhatása is lehet, ezért nem biztos, hogy helyi hatáú kenőcsök segítenek. Orvossal kéne beszélni.

Előzmény: AZ65 (669)
AZ65 Creative Commons License 2020.05.20 0 0 669

Nem tudom, volt-e már szó róla, az utolsó 30 hozzászólást átolvastam, de nem találtam.

MIT TEHETÜNK VISZKETÉS ELLEN?

Anyukám 82, még fájdalma nincs, de arra felkészültünk.

Viszont az egész teste viszket, próbáltunk kenöcsöket, antihisztamint, almaecetet.

Van valakinek tapasztalata, esetleg egy reményt keltö javaslata, hogy élete utolsó hónapjait ne keserítse meg ez a borzalom?

Nagyon köszönök minden választ!

macskaszem15 Creative Commons License 2020.05.07 0 0 668

A Dolforin az fentanil tapasz, nagyon erős fájdalom csillapító, de van még pl. a Jurnista, az meg opioid. De idővel egyre több kell és ezek annyira elnyomják, hogy fel sem akar majd kelni. 
Legvégül vannak még az etil-morfin cseppek. Kérdezd meg az orvost, és kezd el intézni a hospice nővért, aki kijön házhoz. Érthető hogy nem akar kórházba idegen helyre bekerülni, ilyenkor a legtöbb a betegnek, hogy szerettei körében maradhat az út végéig. 
Az a baj, hogy tapintatból senki nem mond semmit, és ez megnehezíti az érintetteknek, mert nem tudják mi van. 

Előzmény: 1953csilla (667)
1953csilla Creative Commons License 2020.05.06 0 0 667

Az én férjemnél, aki 77 éves,  2020 decembere óta ismerjük a hasnyálmirigy rák diagnózist. Kemoterápiát nem fogadott  el jelen esetben.  4 éve kezdődött a vastagbél daganat, 6 kemo, majd tüdőáttét, szintén 6 kemoterápia, de mivel övsömörtől kezdve, test szerte erős bevérzések jelentek meg a testfelületén,  elutasította a hasnyálmirigy esetén a terápiát.  Onkológus nem kezeli. A helyi szakorvosokhoz fordulok a gyógyszer tekintetben.    Jelenleg  15 kg-t fogyott,  kisebb fájdalmai voltak, amit NoSpaval csillapítottunk,  a múlt hét óta  azonban már a 25 mg-os Dolforin tapaszra szorul, Hasmeneése van hónapok óta, Pangrol 25000 mg -os enzim kapszulát vesz be étkezéskor, ami nem segít különösképpen. Tanácstalan vagyok, kórházba nem akar menni, én sem szeretném, mert itthon mindent megkap mi tőlem telhető, nem is látogathatnám. Gyakran feküdt délelőtt, délután a kertben tevékenykedett, 5 napja tapasztaltuk, hogy nagyon lecsökkent az étvágya. Az orvos írt Drinket, amit időnként fél flakonnal elfogyaszt, tápanyag kiegészítésként. Azt kérdezném, hogy milyen fájdalom csillapító készítményt lehet még használni, ami az

áttöréses fájdalmakat csillapítja..

albertanna866 Creative Commons License 2020.02.28 0 0 665

Apukámat sajnos 1 hét ezelött elvesztettük hasnyálmirigy rákban.13 hónapig  küzdött a gyilkos betegséggel :(((

Ha gondolod írj e-mailt albertanna86gmail.com-ra.Ezek ingyen elvihetőek

albertanna866 Creative Commons License 2020.02.28 0 0 664

Apukámat sajnos 1 hét ezelött elvesztettük hasnyálmirigy rákban.13 hónapig  küzdött a gyilkos betegséggel :(((

Ha gondolod írj e-mailt albertanna86gmail.com-ra.

Ezek ingyen elvihetőek 

Anna vagyok Creative Commons License 2020.02.20 -1 0 663

Az en betegem is annyit aludt, akar ulve a fotelben nappal is. Gyengesegre es aluszekonysagra panaszkodott, o is kemo alatt volt.

Az nem baj ha alszik, addig sem erzi a kellemetlen tuneteket. Igazabol az utana kovetkezo sugarkezeles keszitette ki, rettento rosszul volt minden egyes kezeles utan amit aztan abba is hagyattak vele emiatt. 4 honap alatt vitte el,  fajdalom nelkul amit nem ertettunk holott fajdalomcsillapitot  nem szedett ra, egy hanyas kozben allt le a szive, lelegzete egyszerre, nem tudtak ujraeleszteni de nem is akartuk mert az orvos azt mondta hogy nagyon rossz lesz a vege fele neki, ezt nem akartuk megvarni meg o is igy kerte.

A kemotol lehet gyenge a beteged es aluszekony.

Előzmény: evrynet (661)
nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2020.02.12 0 0 662

Hát én nem tudom, de egy belgyógyász talán igen.

Ide bárki írhat a problémájáról és úgy tudom ingyenes.

Próbáld meg.

Jobbulást.

https://protexin.hu/orvos-valaszol/belgyogyasz

Előzmény: evrynet (661)
evrynet Creative Commons License 2020.01.25 0 0 661

Mennyit alszik egy hasnyálmirigxrákos beteg? Nálunk kb 3 napja 15 órákat kemoterápia után 1 héttel. Mások is tapasztalnak ilyet? Lehet a depressziótól van.

marmande Creative Commons License 2020.01.11 -1 1 660

Köszönöm szépen a válaszod! A 15 év az nagyon szép kor egy kutyánál. Egészségesek sem nagyon élnek tovább ennél.

Előzmény: Minike26 (656)
macskaszem15 Creative Commons License 2020.01.11 -1 0 659

Vannak olyan emberek, akik számára a macskájuk családtagnak számít, mert annyira szeretik. :)
Szerintem aki ebbe kegyeletsértést lát, az éppannyira visszafelé is igaz. 
Másrészt szerintem nem kell tartani attól, hogy most minden macskatulajdonos ide fog írkálni, még ha a topik címében nincs is benne, hogy kizárólag emberek hasnyálmirigyéről lehet szó. 
Egyébként van relevanciája, mert volt már amikor macskámon ember gyógyszer segített, persze megfelelő adagolásban, gondosan utána olvasva.  

Előzmény: _chillout_ (658)
_chillout_ Creative Commons License 2020.01.11 -2 5 658

Nem, ezzel is többet tudunk a kutyák és a macskák hasnyálmirigyéről. Ami itt igenis offtopic. Lehet, hogy csak enciánnak és nekem (meg a csendben pluszozóknak) nem fér bele az, hogy a jelenleg ismert legrosszabb prognózisú daganatos betegség topicjába beír valaki egy szösszenetet a macskája hasnyálmirigy elégtelenségéről. Számomra ez annyira morbid, hogy a kegyeletsértés határait súrolja.

Úgyhogy én most vettem a fáradságot és beírtam a google-ba a kérdező helyett, hogy cat pancreas incufficiency treatment. Ezt találtam:

https://www.merckvetmanual.com/digestive-system/the-exocrine-pancreas/exocrine-pancreatic-insufficiency-in-small-animals

Le is fordítom a fontos infot, hogy soha többet ne kelljen itt ilyennel foglalkozni: az enzimpótlás a legtöbb kutya és macska esetében hatásos. A por hatékonyabb, mint a tabletta vagy kapszula, és a kezelés friss hasnyálmiriggyel is kiváltható. 30-90 g felaprított friss hasnyálmirigy megfelel egy teáskanálnyi enzimkivonatnak.

A kilátások jók, az állapot ugyan nem visszafordítható és nem gyógyítható, de a tünetek csökkenése gyorsan bekövetkezik és a kutyák és macskák a helyes kezeléssel teljes értékű és idejű életet élhetnek.

Bármilyen további kérdést itt kéne megtárgyalni, vagy ha pedig innen hívni segítséget.

Előzmény: Anna vagyok (657)
Anna vagyok Creative Commons License 2020.01.10 -2 1 657

Koszonjuk az informaciot, nagyon hasznosnak talalom, ezzel is tobbet tudunk a hasnyalmirigyrol...

Előzmény: Minike26 (656)
Minike26 Creative Commons License 2020.01.10 -1 2 656

Marmande!

Kövezzenek meg, de válaszolok. Nekem kutyusomnak volt. Én azt tanácsolom míg jól érzi magát , addig élvezzétek ki , ami még hátra van, nincs rá gyógymód!Orvosok a pénzedre utaznak. Én megígértem Kittykémnek , hogy nem hagyom szenvedni , de az orvos rábeszélt infúziós kezelésre , nem akartam elengedni és belementem( Infúzió után volt 5. boldog órája , de ami utána következett ne akard átélni! Én még ma is hallom a hangját( Élt 15.-év 1.- hónapot(  Vonjad le a tanulságot, gondolkodj el!

Elnézést kérek minden betegséggel kűzdőnek , jobbulást kívánok mindenkinek!

macskaszem15 Creative Commons License 2020.01.10 -3 1 655

Szerintem sem volt benne semmi kivetnivaló. 

Anna vagyok Creative Commons License 2020.01.10 -6 4 654

Nem tudom mi bajod van vele, csak erdeklodott. Egy macska elete is egy ugyanolyan elet mint a tied. Valaki szereti, ovja, segiteni akarja es ahelyett hogy azt a penzt magara koltene  raaldozza . Nem a tiedet kolti.

En is lattam a beirast es bizony koruleztem a neten hogy milyen segito informaciot talalok de sajnos nem volt, maskeppen beirtam volna.

Olyan nagy dolog ez? Nem viszi felre a topikot egy-egy ilyen beiras sem.

Ne legyunk mar ilyen beketlenek, hogy varhatunk a magunk bajara megoldast ha szivtelenul felresoporjuk a maset.

Nem talalt szerencsetlen mas topikot ahol tudtak volna tanacsot adni, gondolta hogy megprobalja itt, hatha, erre baltat ragadsz.

Előzmény: encián (652)
marmande Creative Commons License 2020.01.10 -6 1 653

Sajnálom, ha hasnyálmirigyrákod van, de erről nem én tehetek.

Szitkozódj csak nyugodtan, ha az megnyugtat.

Előzmény: encián (652)
encián Creative Commons License 2020.01.09 -2 6 652

Nem kicsit off drága, hanem nagyon, de nagyon! Ez aztán már mindennek a teteje vagy alja... Húzzál innen, de gyorsan!

Embereken nem tudnak segíteni, majd a macskádon fognak - ostoba némber!

Előzmény: marmande (651)
marmande Creative Commons License 2020.01.09 -7 0 651

Sziasztok!

Kicsit off topik, mert nem hasnyálirigy rák, hanem hasnyálmirigy elégtelenség, ráadásul nem emberről van szó, hanem a macskámról.

Kivizsgáltattuk százezerért és ez lett a diagnózis. Veszünk neki számára való gyógytápot, emésztőenzimet is adunk neki (macskáknak valót), de ugyanúgy megvannak a tünetei.

Teljesen tanácstalan vagyok és nincs pénzem már állatorvosra.

nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2019.12.12 -1 0 650

Helló!

Ismeri valaki az alábbi probiotikumot? Bevált?

Köszönöm.

comrade999 Creative Commons License 2019.11.29 -1 0 649

A CBD-olajat ajánlom. Anyukámnak sokat segített. Szorítok Nektek!

Előzmény: klajosh3 (648)
klajosh3 Creative Commons License 2019.11.11 -1 0 648

Sziasztok! Bocsánat csak most jelentkezem! Közben jó sok minden történt. Sebészi beavatkozásra lesz szükség édesapámnál.

A sebészek műthetőnek ítélték meg a daganatot, viszont mivel édesapám 87 éves (bár korához képest - a daganatot leszámítva - jó bőrben van) 

a műtét kiemelt rizikóval bír, de ezzel együtt is vállalta apu a műtétet. Mivel 5 hét alatt fogyott 8 kilót így most a testsúly gyarapodás a fő 

szempont a műtétig (aminek időpontja pont egy hónap múlva lesz, de már most mondták, hogy mivel kevés a férőhely az intenzív osztályon biztos

lesz csúszás). 

Beszéltünk dietetikussal, aki írt fel fehérjeport (Protifar) és tápszert (Diben drink). 

Kérdésem, hogy tudtok-e még mást tanácsolni, ami segíthet a hízásban? A cél, hogy 4-5 kilót hízzon!

Köszönöm! 

Előzmény: W_B (647)
W_B Creative Commons License 2019.10.18 -1 0 647

Ha beírod hogy mi szerepelt a diagnózison (személyes adatok nélkül!), akkor többet tudunk mondani.

Előzmény: klajosh3 (646)
klajosh3 Creative Commons License 2019.10.17 -1 0 646

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Édesapámnál nagy valószínűséggel hasnyálmirigy rákot diagnosztizáltak. 86 éves, az orvos háromszor elmondta, hogy

ebben a korban már műteni nem fogják. Ezzel együtt még senki "fehér köpenyes" nem mondta neki, hogy mi a pontos baja. Csak annyit, hogy hasnyálmirigy

problémája van. Kb. 1 hónap alatt fogyott 8 kilót. Én is csak onnan vagyok "okos", hogy beírtam az ultrahang/CT leleteken lévő szavakat a keresőbe.... 

A kérdésem az lenne, hogy - szintén interneten keresve - volt valakinek tapasztalata ezzel a céggel/vállalkozással: 

https://www.molekularis-diagnosztika.hu/a-hasnyalmirigyrak-molekularis-diagnosztikaja/ 

Vagy bármi tanácsot szívesen fogadok nagyon meg vagyok zavarodva.

Köszi,

Lajos

W_B Creative Commons License 2019.10.16 -1 0 645

Szia!

Mi a hír Édesapádról?

Előzmény: Bebibogyi (643)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.05.08 -1 0 644

Helló!

Hasnyálmirigy-máj ügyben belgyógyászt kell keresni?

Bebibogyi Creative Commons License 2019.02.27 -1 0 643

Nagyon szepen koszonom a valaszotokat, a link-ek tenleg hasznosak.

_chillout_ Creative Commons License 2019.02.27 -1 1 642
Szia, sajnos a hasnyálmirigyrák a legeslegrosszabb prognőzisú rákbetegség. A nagymértékű fogyás és az epehányás is arra utal, hogy a tumor kezdi elzárni a vékonybelet. A bypass műtét egy viszonylag veszélyes műtét és semmiképp nem hoz gyógyulást, csak a tünetek átmeneti enyhülését. Cserébe sajnos egy ennyire rossz állapotú betegnek nagyon nehéz belőle felépülni, ezért sok orvos el sem végzi.
Édesapádnak szerintem joga van tudni, hogy milyen betegségben szenved és mennyire súlyos az állapota. Meg kell adni neki a lehetőséget, hogy elbúcsúzzon mindenkitől, akitől el akar búcsúzni, elrendezze az elrendezetlen dolgait, és egyáltalán, elszámoljon az életével. A csalóka remény sokkal rombolóbb, mint a reménytelenség biztos tudata.
Előzmény: Bebibogyi (640)
macskaszem15 Creative Commons License 2019.02.27 -1 1 641

Sajnos az egészségügyi rendszer lassú és alkalmatlan végstádiumú beteg kezelésére. Az orvosok majd kiírják különféle vizsgálatokra, amiket lehet, hogy meg sem fog érni. Ezt a dokik is tudják, de könnyebb lepattintani a feldúlt hozzátartozókat a reménykeltő vizsgálat lehetőségével, mint elmondani nekik, hogy nincs mit tenni. 
Nektek inkább azt kell meggondolni, hogy az utolsó heteit, napjait kényelmetlen várótermekben várakozással töltse, mert nem tudjátok elfogadni, hogy nem lehet mit tenni, vagy igyekeztek megkönnyíteni neki azzal, hogy nem viszitek egyik orvostól a másikig. 
A betegnek ilyenkor a hozzátartozók jelenlétére van szüksége az otthoni megszokott környezetében. 
Mivel nem táplálkozik rendesen, az ionháztartása felborulása, vitaminhiány, eszenciális aminosavak hiánya gyorsítja a leépülést. Ha eszik is, nem biztos, hogy meg tudja emészteni az emésztőenzimek hiánya miatt, ezért azokat is pótolni kellene. 
Vannak közel teljes értékű tápszerek, pl. nutridrink, abból napi két-három dobozzal meg kellene innia. Háziorvossal beszélni, hogy egy hospice nővért küldjön ki, adjon infúzióba ionpótlást. Orvossal iratni erősebb fájdalomcsillapítót, illetve gutta etilmorfin cseppeket. 
Fel kell készülnötök, hogy meg fog halni, olvasd át ezeket a cikkeket, hogy mik azok a jelek amelyek a haldoklás közeledtére utalnak, nekünk is sokat segített volna, ha időben megtaláljuk:

https://www.hazipatika.com/napi_egeszseg/daganatok/cikkek/a_halal_jelei_rakosoknal/20150210103526

https://www.webbeteg.hu/cikkek/egyeb/22168/a-halal-kozelseg-jelei

http://daganatok.hu/rakkutatas/a-rakbetegek-egyharmada-a-cachexia-miatt-veszti-eletet

Előzmény: Bebibogyi (640)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!