Keresés

Részletes keresés

Rufella Creative Commons License 2010.11.10 0 0 111

OFF

Az ember ember àltali öldöklése az sajnos màr ôsidôk òta létezik és attòl tartok létezni is fog még egy darabig, vallàsi, etnikai, ideologiai stb. okokbòl, de errôl a szegény àllatok nem tehetnek. Ne keverjük össze a kettôt. Az embereket kevésbé sajnàlom, mert ôk goldolkodo lények, s mint ilyenek, vàltoztathatnak is a dolgokon. Az àllatok viszont ki vannak szolgàltatva az embereknek, akik azt képzelik, hogy mint a "teremtés koronài" azt tehetnek a környezetükkel: földdel, vizzel, fûvel-fàval, a rajta élô àllatokkal, amit akarnak. Szabadon, büntetlenül. :(

 

Előzmény: mamatar1 (108)
Rufella Creative Commons License 2010.11.10 0 0 110

De könyörgöm! Itt most nem a Középkor kegyetlenségeinek idejérôl van szò, hanem a mai modern vilàg, a mi napjainkrol. 

Tudsz még mondani egy példàt a Földön arra, hogy nem tàplàlkozàsi szàndékkal, csupàn szorakozàsbòl (hagyomànybol???) mészàroljanak ezrével àllatokat?

 

S igaz, elvittem a témàt màsfelé, de ez arra volt a reagàlàsom, hogy Bagatur szerint példàt kellene vennünk a dànokròl, mert ôk is kis orszàg, ôk is veszitettek el területeket és mégsi manapsàg jòl élnek...stb. Erre irtam, hogy nem derült ki a hsz.-okbol, hogy mitôl/mibôl élnek jòl, a magatartàsukat, viselkedésüket pedig nem tartom példaszerûnek, amelyet szivesen àtvennék. Itélni persze csak abbol tudok, amit ismerek. Talàn te fel tudsz hozni pozitiv dolgokat is az érdekükben? (De még akkor sem bocsàtanàm meg nekik ezt a barbàr szokàst a XXI.sz.-ban.)

Rufella Creative Commons License 2010.11.10 0 0 107

Ezek szerint fajisàg (etnikum) szerint àllapitod meg a jellemzô viselkedési formàkat? A dànok nem csinàlnànak ilyet, mert nem ugyanaz a nép? Azonban mégis Dània fennhatosàga alà tartozik ez a sziget is, s soha senki nem tette szòvà a dànok közül sem ennek a gyakorlatnak az embertelenségét. Ha hasonlo dolog történne mondjuk Mo-n egy kisebbség részérôl, ràjuk hagynàd?

Előzmény: Törölt nick (105)
staubach Creative Commons License 2010.11.09 0 0 106

Egyesek szerint egyébként,az egész Germán " horda", délről húzódott fel északra. A különbség a déli Germánok és az északiak között,eredetileg a szomszédos népeknek köszönhető,a kultúrális és egyébb ráhatásuk miatti keveredés.Míg az északiak ebből jórészt kimaradtak.

Előzmény: Törölt nick (105)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.09 0 0 105

Nem akarom védeni a feröer-szigetieket, de azt azért tudnod kell, hogy a feröeriek nem dánok.

A feröeri önálló északi germán nyelv, az izlandihoz áll legközelebb.

A feröeriek saját maguk is különálló népnek tartják magukat, nem dánoknak.

Előzmény: Rufella (103)
Nicsinyo Creative Commons License 2010.11.09 0 0 104

Ez az emberi tudatlansàgnak és brutalitàsnak a csùcsa!

 

Azért is a legvisszataszitòbb cselekedet, mert nem az éhségük csillapitàsàra öldöklik a delfineket, hanem egy esztelen középkori szokàs miatt, mely àltal ily mòdon vàlnak féfivà a fiùk! Vajon mit akarnak bizonyitani ezzel? Férfiassàgukat ? Vagyis: férfiassàg=kegyetlenség ?

 

Vannak màs szokàsok is, melyeket elitélek: pl. a japànok bàlnazabàlàsàt (nem éheznek, ehetnének màst is...), a franciàk lòevését (ôk sem éheznek), a nem-tudom-kik càpa-uszony-leves evését (ezek sem éhségbôl), a kinaiak kutyaevését (talàn nincs màs nekik,  ezért eszik a csùszòmàszòkat is ?); az Andokban repülôvel lezuhant sportolòk emberevését (de ez legalàbb màr halott volt), mely azonban egy szélsôséges, egyedi eset volt, megbocsàthatò....; a dànok delfinvadàszatàra, kegyetlen lemészàrlàsàra nincs mentség!

 

Azt is mondhatnà valaki, hogy ne àltalànositsunk, mert lehet hogy csak ezen a szigeten divik ez a szokàs. Azonban ha mi a vilàgban tudunk errôl, akkor Dània többi részén is tudniuk kellett errôl màr régebb òta is és hagytàk!!! Nem tettek ellene semmit. Hallgatàs - beleegyezés, vagy nemtörôdömség, ami ugyanùgy elitélendô!

Előzmény: Rufella (103)
Rufella Creative Commons License 2010.11.09 0 0 103

"Ma Dániában békés nyugodt emberek élnek, igen nagy jómódban."

-------

Hogy mennyire jòmodban élnek, azt nem tudom; nem derült ki a topikbòl, hogy mitôl.

 

De "békés, nyugodt embereknek" nem nevezném -legalàbbis- azokat, akik minden évben 1500 delfint mészàrolnak le a Feroe szigeten, egy középkori elmaradott szokàs  okàbòl kifolyòlag.

(ha valaki még nem làtta volna a videokat, itt meg lehet nézni:

Hàt én személy szerint nem tekintem példaképemnek ezeket az àllatoknàl is sötétebb agyu embereket!

Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.08 0 0 102

Igen, a fantazmagóriák helyett célszerű egy kicsit elmélyedni Skandinávia régészetében,  őstörténetében, ill. középkori történetében, ha valaki érdemben akar hozzászólni ehhez a témához...

Előzmény: Törölt nick (100)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.08 0 0 100

Ha megpróbálnál gondolkozni is azokról a tételekről, amiket itt is hangoztatsz, talán eredményre is juthatnál. Nem gőgösség beszél a többiekből, hanem a butasággal és képzetlenséggel szembeni egészséges ellent állás.

Előzmény: mamatar1 (97)
mamatar1 Creative Commons License 2010.11.08 0 0 99

 

 

mamatar1 Creative Commons License 2010.11.08 0 0 98

"...általában sohasem..." (!!!???)

Egy értelmes mondatot nem tudsz leírni.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

Ki beszélt itt Attila lobogóról? Annyi fárdságot sem veszel, hogy elolvasd, amire reflektálsz!

Előzmény: mamatar1 (97)
mamatar1 Creative Commons License 2010.11.08 0 0 97

Célszerű lenne egy fórumot arra használni, amire való: Kultúrált eszmecserére. Ötletek, gondolatok felvetésére, megvitatására.

Persze a lelki sérült emberek mindenkibe mindenhol belekötnek. Mocskolódnak, sértegetnek, magukat felmagasztalják. Nem örülnek az új felvetéseknek, anélkül hogy a kérdésnek utánanéznének kapásból, minden alap nélkül  megpróbálják cáfolni. Működik az MTK és SI faktor.

Megfontolásra javasolom:

"Jaj azoknak, a kik magoknak bölcseknek látszanak, és eszesnek önnön maguk előtt!"

A bukás előtt kevélység jár.

mamatar1 Creative Commons License 2010.11.08 0 0 95

Majd ha tőled látok egy értelmes gondolatot.

Előzmény: Törölt nick (93)
mamatar1 Creative Commons License 2010.11.08 0 0 94

Nem fogadom el.

"...általában sohasem..."

Gyönyörű mondat.

Továbbá nem igaz sem az "általában" sem a sohasem. Számtalan példával tudom bizonyítani. Ha pedig nem azonos, annak oka van. Mint itt is.

 

Előzmény: Törölt nick (91)
mamatar1 Creative Commons License 2010.11.08 0 0 92

 

A legegyszerűbb a bizonyítékok nevetségessé tétele. Utána lehet az agyszüleményeinket tudományos jelentőségűvé nyilvánítani.

Nézd meg az oroszlánok farkát!

Előzmény: mamatar1 (88)
mamatar1 Creative Commons License 2010.11.08 0 0 90

Igazad van Bagatur1. Valóban hasonló történet a magyarokéhoz.

Előzmény: mamatar1 (89)
mamatar1 Creative Commons License 2010.11.08 0 0 89

 

A normannok viszonylag rövid ideig voltak jelen a történelem színpadán: a X. század elején bukkantak föl, és a XIII. század közepére el is tűntek a térképről. Mégis, ez alatt a rövid idő alatt elfoglalták Angliát, Dél-Itáliát és Szicíliát, de Észak-Afrikában és a Közel-Keleten is megvetették a lábukat. A normannok az adott hely és a kor kívánalmainak megfelelően skandináv hódítókból könnyen átvedlettek frank keresztesekké, bizánci hűbérurakká vagy feudális uralkodó elitté, és nagyrészt afféle katalizátorszerepet játszottak a középkori kultúrában, hozzájárulva más, régebbi hagyományok fennmaradásához és továbbéléséhez. Trevor Romley az oxfordi Kellogg College nyugalmazott tanára.

 

 

Honnan jöttek? Hát természetesen az északi sarkról. Vagy a föld alól. A másik lehetőség, amit Kálti Márk ír a Képes Krónikában. Meg a Jordanes kódex stb.

Előzmény: mamatar1 (88)
mamatar1 Creative Commons License 2010.11.08 0 0 88

 

 

A gótok, dánok, normanok közös jelképe nem tipikus skandináv állat.

Előzmény: mamatar1 (87)
mamatar1 Creative Commons License 2010.11.08 0 0 87

Előzmény: mamatar1 (86)
mamatar1 Creative Commons License 2010.11.08 0 0 86

While scholasticism was rising in Europe, the French Abbot Suger corresponded with the theologist Dionysius in Syria (who united Neoplatonism with Christianity). Suger expounded his theory of God as the supernatural light transforming everything material and mortal into immateriality. This view underlies his commission, about 1140 AD, to raise a new ambulatory for the church of Saint Denis (Dionysius' namesake who christianized France), the first manifestation of 'Gothic' architecture. Inspired by the late Romanesque architecture of Normandy (Caen) the Gothic architects started to apply ribbed vaulting and pointed arches purposefully to emphasize light (Suger's divine light) and soaring spaces.

 

A normann skandináv eredetű nép, amely jelentős szerepet játszott Európa 1013. századi történelmének alakulásában. A normann név jelentése „északi ember”, és eredetileg a mai Dánia, Norvégia és Svédország lakóit jelölte, köztük a dániai és dél-norvégiai tengeri hajósokat, a vikingeket.

 

Aki keres, így jut el Attila népéig:

Atyla rex hunorum, medorum, gotorum et danorum.

 

Persze aki keres. Aki nem, az nagyképűsködik.

Előzmény: Theorista (85)
Theorista Creative Commons License 2010.11.03 0 0 85
De tényleg a gótokról kapta a nevét. Szinonimaként használták a vandállal. Vagyis a gótok is vandálok voltak. :)
Előzmény: Disznóföldelő Aggregátor (84)
Disznóföldelő Aggregátor Creative Commons License 2010.11.03 0 0 84

A gótikus stílus a reneszánsz időben kapta a nevét, megkülönböztetendő a fényes ókori műveltségtől, és a humanisták jelenkori tudásától. Az olasz 'gotico' jelentése barbár, ezzel illettek mindent, ami középkori.
Előzmény: staubach (83)
staubach Creative Commons License 2010.11.03 0 0 83
Tényleg ,ezt nem is tudom,miért Gótikus stílus a neve?:(
mamatar1 Creative Commons License 2010.10.31 0 0 81

Egyébként köszönöm.

Előzmény: mamatar1 (80)
mamatar1 Creative Commons License 2010.10.31 0 0 80
Nyilvánvaló, hogy semmi közük a gótoknak a gótikus stílushoz. Azért hívják így: ...DDD
staubach Creative Commons License 2010.10.30 0 0 79
Ami meg a norvég közös koronát illeti,vagy a danelag beli szavakat,továbbra is az a véleményem,hogy nem nemzeti tragédia volt a nagyhatalmi státusz elvesztése,hanem "csak" önérzeti gond és az is inkább az elit részére.nem hasonlítanám a magyarok terület vesztéséhez! Inkább a római birodalom széteséséhez!
staubach Creative Commons License 2010.10.30 0 0 78
Ezeket a götákat gótoknak is fordítják néhol.mindenesetre más törzsek voltak a környezőkhöz képest.ami a vezető hatalmat illeti,valóban igazad van,de mint biztosan tudod,minden európai befektetési,rizikóskála,stabilnak mondható gazdaság,stb minősítő bizottság az elejére sorolja majd minden északi országot.ilyen értelemben az élen járnak az előzményeik ellenére.nem úgy mint mi.így érthető a hasonlítgatás?:-)
Előzmény: Törölt nick (74)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.29 0 0 77
Ugyan kérlek, aki mesélte, még csak nem is mozog futball körökben.
Előzmény: Törölt nick (75)
Afrikaans8 Creative Commons License 2010.10.29 0 0 76

"a hunok kulturálisan némi hatással lehettek az északi germánokra"

 

Párhuzamként Szádeczky-Kardoss avar forrásgyűjteményéből, Theophülaktosz Szimokattész soraihoz fűzött egyik kommentárjából, miszerint a bizánci krónikás se igen a kisujjából szopta azt, hogy a var-khunok még a Balti-tenger mellékéről is soroztak szlávokat kisegítő alakulataikba (i.m. 91.): Magát a tényt, hogy az avar kagán valami laza kapcsolat­ban állt a Keleti-tenger közelében élő szlávok egyes főnökeivel, nem merném a mesék birodalmába utalni."

Előzmény: Törölt nick (67)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.29 0 0 75
Ugyan kérlek, manapság ez legfeljebb a két futballválogatott mérkőzéseire szorítkozik:-)
Előzmény: Törölt nick (70)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!