Keresés

Részletes keresés

stgellert Creative Commons License 2005.09.15 0 0 23
Előzmény: stgellert (22)
stgellert Creative Commons License 2005.09.15 0 0 22

Tren, ha nagyon nagy fényerő kell és tudsz m42-t használni, szvsz juss hozzá egy Helios 40-hez.

 

http://www.nikon-foto.de/templates/mystuff/russian/HELIOS_1.5-85.html

 

Én a sajátomat nagyon nagyon szerettem, most vadászok újból rá, de kifejezetten az m39-es verzióra, hátha tudom kapcsolni a leica távmérőjéhez.

Előzmény: tren (17)
MoJo2 Creative Commons License 2005.09.14 0 0 21
Végülis Canonéknál is van 24/1.8L, nagyon rossz nem lehet, csak drága.
Sigmának is van egy 24/1.8, az meg olcsó.
De távoli tervek ezek egyelőre...
Meg a 20-35 se rossz, ami van.
Előzmény: Abrash (19)
Abrash Creative Commons License 2005.09.14 0 0 20
na, holnap kipróbálom az 50/1.2-t egy jobb vázon, mint amin eddig volt módomban...
Abrash Creative Commons License 2005.09.14 0 0 19
nézz szét nyikony AI irányban, + konverter!
Előzmény: MoJo2 (18)
MoJo2 Creative Commons License 2005.09.14 0 0 18
Én egy 20 vagy 24 f2-s obit látnék szivesen minimális torzítással.
Ami van 50/1,8.
Ami lesz 100/2 (egyszer)
Előzmény: tren (17)
tren Creative Commons License 2005.09.14 0 0 17
Bizony-bizony, a nagy fenyero jo dolog am. Felre a zoomokkal. Elo a fenyeros fixekkel.

Canon 50 F1.4-et hasznalok eleg gyakran, nagyon finom obi.
A kovetkezo egy 100 F2. vagy 135 F2 lesz.
Abrash Creative Commons License 2005.09.05 0 0 16
dehogynem, kipróbáltam, fejben fényképeztem vele :-)
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (12)
Abrash Creative Commons License 2005.09.05 0 0 15
szuper vagy
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (14)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2005.09.02 0 0 14

Adok 300/4-et is.

 

Az mossa mint állat.

Előzmény: Abrash (8)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2005.09.02 0 0 13

http://www.stacken.kth.se/~maxz/defocuscontrol/

 

Amúgy meg itt van valami tesztféle.

Előzmény: Abrash (11)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2005.09.02 0 0 12

Na tessék odaadom, oszt ki se próbálod.

 

:))))

 

Ha kell, hétfőn este elvihetem önvégzősre.

Én most megint elmék kicsit, úgyse visszem.

Előzmény: Abrash (11)
Abrash Creative Commons License 2005.09.02 0 0 11
igen, de amennyi az az obi, annyiból szereztem be a teljes nyikoiny cuccost sacckábé...

volt már a kezemben, de nem értem rá vele vacakolni, de az ötlet jó
Előzmény: Törölt nick (10)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.01 0 0 10
ismered spejblit?
jó csávó és olyannya van nekije, hogy az csak. ha szépen kéred, lenyűgöz vele és eldobod az összes rövid telédet... :)))
beállítod az élesség síkját (ótófókussza is van amúgy de manuálban jobb) és a MÉLYSÉGÉLETLENSÉGET változtathatod előre-hátra. eztet ismered?

remélem bogarat tettem a füledbe. :)
Előzmény: Abrash (9)
Abrash Creative Commons License 2005.09.01 0 0 9
KIcsit komolyodjunk

DOF számolókákat ismerek.

"életlenség-számolót" viszont nem.
Hogyan lehet az eléletlenítési képességet összevetni lencsék közt?

Pl adot 2 obi, fókuszálva ugyanoda, hogyan számszerűsithető, az életlenedés?
Ha jól emlékszem, a szóródási kör mérete az Airy-disk? Esetleg ennek a méretét kell kiszámolni valahogy?
Abrash Creative Commons License 2005.09.01 0 0 8
ami pl koncertfotózásnál zavart a 4 körüli cuccokkal (50-100mm fókusz körül), az az, hogy nem tudtam a hátteret eléggé szétmosni, és mindenféle dolog (állvány, miki stb) belógott, sőt felismerhető volt. Nézőpontot meg nem lehet nagyon megválogatni ilyenkor.
Előzmény: Törölt nick (4)
optikus Creative Commons License 2005.08.31 0 0 7
Biztos ami biztos csak kalgonnal fotozok ;)
Előzmény: Törölt nick (5)
optikus Creative Commons License 2005.08.31 0 0 6

>Elvi kérdés: vajon feltöltött képről sejtető, hogy NF vagy pl 50/1.2?

Soxor igen soxor nem, eleg szubjektiv. NF-nel meg bejatszik, hogy a kepet megtiltezheted negativan (es akar meg horizontalisan is), igy teljesen mas lesz az eles-eletlen viszony (,hogy a shiftet ne is emlitsem, bar az ps-ben jol utanozhato [ami persze mar a hamisitas kategoria, szvsz]).

 

Előzmény: Abrash (-)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.31 0 0 5
cserélünk? egy brd mikroprofesszoros mosógépre a ddr mosóobidat... :)
Előzmény: optikus (3)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.31 0 0 4
te is utálod a mélységélességen kívüli részletek életlen+éles eccerre hatását? :)
Előzmény: Abrash (2)
optikus Creative Commons License 2005.08.31 0 0 3

Van egy M42-es Sonnar 300/f2.8-om, na az ugy mos, hogy nem kifejezes (eleg kicsinke az elesseg sikja, es mindezt manualban...)

 

Abrash Creative Commons License 2005.08.31 0 0 2
ez esetben ezt szeretjük :-)
Előzmény: Törölt nick (0)
Abrash Creative Commons License 2005.08.31 0 0 1
Az 50/1.2-höz kerítettem egy F3ra való 6X Focusing Finder DW-4-et

na ebbe olyan érzés belenézni, mint egy hassyba... DW-4
(csak sajna mostanában nem jut gép a kezembe)
Előzmény: Abrash (-)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.31 0 0 0

nem 0 a kérdésed... :)

(ordít az életlenség)
Előzmény: Abrash (-)
Abrash Creative Commons License 2005.08.31 0 0 topiknyitó
Beköszöntő... sokan NFre esküsznek mások közt a a minimál DOF nyújtotta lehetőségek miatt.
Játsszunk ilyesmit kisfimes méretben... pusztujjanak az f4-5,6 zoomok :-)

Van friss elejtésű rozzantas 85/1.4-em (még sajna gépen nem volt), meg egy korrekt 50/1.2 (mind AIS). És postán egy 105/1.8 :-) meg 35/1.4 :-))

Ez utóbbit sajna csak egy fókuszhibás vázon használtam, ezért a képek hibásak - de valami álomszerűek...

Elvi kérdés: vajon feltöltött képről sejtető, hogy NF vagy pl 50/1.2?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!