Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2005.02.06 0 0 36
Szia! Van keped rola? Nagyon szeretnem latni! Azt hiszem, nem hagynam ki a konteneres novenyeket - valtozatossa tesz - es hasznalnek diszfuveket. Mekkora a tetokerted?
Előzmény: _Judit._ (-)
Kiskertész Creative Commons License 2005.02.06 0 0 35

A ligetszépe 50-60- cm magas, és nem igazán pipacs szerű. Sem a levele, sem a

félfás szára, amelyen több virágot is hoz.

 

.Narancssárga kakukkmák

 

 

 

Ligetszépe-Oenothera missourensis
Előzmény: taramiram (34)
taramiram Creative Commons License 2005.02.06 0 0 34
Nem ligetszépére gondolsz?
Előzmény: _Judit._ (32)
alsotekeres Creative Commons License 2005.02.05 0 0 33

Szia Judit!

 

Örülök, hogy tudtad használni a képeimet. Legalább már nem volt hiába, hogy fel tettem őket :)

 

Visszatérve a kertedhez. Ha tényleg csak 10-15 cm lesz a föld vastagsága, akkor szerintem nem érdemes konyhakerti növényeket ültetned. Ha ilyen széles a kert, akkor lángvirágot is ültethetsz bele + néhány nagyobb termetűt is.

 

 

A kaliforniai mákból van sárga virágú is. Annak talán a virága is kesebb.

 

 

Előzmény: _Judit._ (32)
_Judit._ Creative Commons License 2005.02.05 0 0 32

Kiskertesz,

 

Igen, ilyesmi volt, csak citromsarga. Beszereztem a szakirodalmakat, Peter Beck tenyleg nagyon jo. Azt a konyvet nem lehetett kapni, csak egy masikat, de mivel sziklakertekrol szol, az is temaba vago. :)

 

Alsotekeres,

 

koszi a valaszodat itt is es ott is. :) Az oldaladat ismerem, es gyakran latogatom (ha konyv lenne, azt mondanam, eloszeretettel forgatom. :)))) Tetszenek a kepek, szerintem nagyon jok igy is, egy csomo novenyhez azok alapjan kaptam kedvet.

 

A novenyvalasztashoz nagyon jol jonnek a kepek es a tanacsok is, elobb azonban kicsit bele kene melyednem a kerttervezes rejtelmeibe is. Ez egy kb. 1m szeles, a haz oldalan vegigfuto (es nem tudom milyen hosszu, meg nem tudtam lemerni) sav lesz, ami egyik vegen az erkelyhez kapcsolodik. Adodik, hogy a konyhakerti es fuszernovenyek az erkely feloli reszen kapjanak helyet, ugyanakkor viragokat is elsosorban ide szeretnek, a tavolabbi reszekre meg inkabb az orokzold eveloket. Valami egyseges, de megis valtozatos elrendezesben, figyelembe veve a tajolast es az ontozesi lehetosegeket is (1-1 szakasz az ablakok ala esik). Na, ez az, ami meg hatravan. :)

Előzmény: Kiskertész (31)
Kiskertész Creative Commons License 2005.02.05 0 0 31

Erre a növényre gondolsz? Ez a Kaliforniai kakukkmák. Az elhullott magok következő évben kikelnek. Van citromsárga, és vajszínű változata is.

 

 

Előzmény: _Judit._ (29)
alsotekeres Creative Commons License 2005.02.04 0 0 30
Szia Judit! Örömmel látom, hogy szeretnél sziklakertet csinálni. A Tanács kerestetik topikban már próbáltam én is néhány növényt ajánlani Neked, de ott nem írtad le ilyen részletesen a kertet. Ez a 15-20 cm-es föld nem igazán vastag, így nem biztos, hogy jól éreznék magukat a termetesebb növények (pl. kökörcsin, nagyobb ternyék) Így maradnak az alacsonyabbak. pl: a kövirózsákon és varjúhájakon kívül a kristályvirágok, kakukkfű (ez fűszernövény is), hegyi ternye, és még néhány. Fényképeket most tennék be ide, de ha vállalkozó szellemű vagy találhatsz jó néhány fotót az alábbi címen: http://www.extra.hu/sedum/ Ezt az oldalt még másfél évvel ezelőtt állítottam össze. A képeket még papír képekről szkenneltem be, elég gyatra minőségben. Idén remélhetőleg lesz majd időm jobb minőségű fotókat készíteni és ezekkel új web lapot összeállítani.
Előzmény: _Judit._ (29)
_Judit._ Creative Commons License 2005.02.04 0 0 29

Nagyon koszi. :)

 

Lehet, hogy inkabb kolcsonkerem egy kicsit (ha lehet), es kiokosodom belole. Az egyik boltban ugy tudtak, talan lesz hamarosan uj kiadas. Addig meg ugyis hatra van a lakasatadas es a kitavaszodas.

 

A kicsit elenkebb sargarol viszont eszembe jutott, hogy van egy azonositatlan novenykem, egyelore termes es mag formaban. Elso ranezesre azt mondtam volna, hogy diszmak, pici, de teljesen pipacsszeru virag, fenyes, elenk sarga szinben. Aztan ahogy beerett, latszott, hogy makgubo mar nem lesz rajta, inkabb valami huvelyszeru. Hosszu, es ahogy megszaradt, picit felcsavarodott. A belole kiszorodo magok viszont aprok, szurkesfeketek, oket megint 'el lehetne adni' maknak. Sajnos kepem nincs magarol a novenyrol, de a termest-magot begyujtottem, talan lesz majd belole valami. :)

Előzmény: Kiskertész (28)
Kiskertész Creative Commons License 2005.02.04 0 0 28

Termeszetesen a kedvenc a nevtelen pici sarga, pont olyan a szine, mint a szivem csucske Scabiosa ochroleucanak (Vajszinu ordogszem),

Az én sárgámnak kicsit élénkebb a színe, csak mivel a nap rásütött, és fénylett, sajnos az én gyenge minőségü fényképezőgépen nem adta visza tökéletesen a színét.

Ha a másik könyvet nem kapod meg, a lényegesebb dolgokat bescannelve elküldhetem mailban.

Előzmény: _Judit._ (27)
_Judit._ Creative Commons License 2005.02.04 0 0 27

Huuuuuuuu, ezek gyonyoruek!!!!!! Nagyon koszonom. :) Most mar nekem is ossze kell kapnom magam, legalabb a tervezgetessel. (A Sulyok M.-fele konyvet megtalaltam antikvariumban, a masikrol eddig csak hallottak.)

 

Termeszetesen a kedvenc a nevtelen pici sarga, pont olyan a szine, mint a szivem csucske Scabiosa ochroleucanak (Vajszinu ordogszem), ami 'hivatalosan' azt hiszem, gyomnoveny, de nekem nagyon tetszik, es eleg elterjedt erdon-mezon. Tenyleg, lehet, hogy ot is be lehetne venni a csapatba. :) Ha sikerul berakni rola kepet, akkor ime:

 

 

 

Előzmény: Kiskertész (26)
Kiskertész Creative Commons License 2005.02.03 0 0 26

Ez a fehér törpe krizantém. Akkor nyílik, amikor a többi virág már nagyjából lenyílt. A sárga-zöld csíkos levél árnyékliliom, de jól bírja a tűző napot is.

 

Erre valaki azt mondta, hogy kékgyökér.

 

Ennek sem tudom a nevét.
Kiskertész Creative Commons License 2005.02.03 0 0 25

Judit!

Hát akkor még kép Neked! Ezek mind évelők, és szárazságtűrők.

 

A sárga Sziklai ternye, a lilás a Phlox, a rózsszínt úgy ismerem, hogy japán muskátli.

 

A Rózsaszín Phlox, a fehér Szentgyörgy virág.

 

 

Ennek nem tudom a nevét, de a tűző napot szereti. Van piros, meg rózsaszín fajta is.
Előzmény: _Judit._ (21)
Kiskertész Creative Commons License 2005.02.03 0 0 24
Hát 10 m-re valószinűleg tényleg nem megy el, de van magja is.
Előzmény: Törölt nick (23)
Kiskertész Creative Commons License 2005.02.03 0 0 22
Tőről. Én folyamatosan ritkítom, tekintettel arra, hogy sok fajta növényem van, a kertem viszont véges.
Előzmény: Törölt nick (20)
_Judit._ Creative Commons License 2005.02.03 0 0 21

Halas koszonet.

 

En, mint topikgazda biztos nem koppintok az orrodra a tovabbi kepekert. :))

 

Sot, mar leendo lakotars-szomszedaimat is ide csabitottam, remelem, hamarosan jelentkeznek.

 

Aki kertes topikba latogat (savszelesseg, igen...), az szamitson kepekre, nem igaz? :) Lehet, hogy epp nem is tanacsert jott (mert sajnos nem teheti), hanem gyonyorkodni.

 

Előzmény: Kiskertész (19)
Kiskertész Creative Commons License 2005.02.02 0 0 19

Na mégegyszer,mert valami miatt összekutyulódott!

13-as hozzászólás

1-es kép:  Tarka meténg -

2-es kép: Gyöpszegfű – Armeria maritima

14-es hozzászólás

               Mindkettő nyuszifül

15-ös hozzászólás

1-es kép: Kristályvirág – Delosperma cooperi

2-es kép: Kaukázusi varjúháj – Sedum spurium

3-as kép: Borsos varjúháj – Sedum acre

16-os hozzászólás

1-es kép: Kékcsenkesz – Festuca glaunca

2-es kép: Medvetalpfű -  Festuca coparia

 

 

 

Előzmény: Kiskertész (18)
Kiskertész Creative Commons License 2005.02.02 0 0 18

A betett növények nevei:

13-as hozzászólás

kép:  Tarka meténg - kép: Gyöpszegfű – Armeria maritima 14-es hozzászólás

      mindkettő nyuszifül

15-ös hozzászólás

kép: Kristályvirág – Delosperma cooperi kép: Kaukázusi varjúháj – Sedum spurium kép: Borsos varjúháj – Sedum acre 16-os hozzászólás

kép: Kékcsenkesz – Festuca glaunca kép: Medvetalpfű -  Festuca coparia Valamennyi szárazságtűrő. Ha nem koppint senki az orromra, szívesen teszek még be képeket olyan növényekről, amik bírják a szárazságot és napot.

 

 

 

Előzmény: _Judit._ (17)
_Judit._ Creative Commons License 2005.02.02 0 0 17

Ezek gyonyoruek, koszi!!!

 

Ahova a novenyek mennenek, az nem erkely, hanem maga egy tetokert a vizelvezetorendszerevel es szigeteloretegeivel, meg a talajtakaroval (es egyelore fumaggal bevetve, amit nagyon nem szerettem volna, de nem volt beleszolasom). Nagyon remelem, hogy a tervezok alaposan kiszamoltak a terhelhetoseget azert a nem keves penzert, amibe a lakassal egyutt kerult. Intenziv muvelesre szerintem nem alkalmas, ezert gondoltam elsosorban szarazsagturo novenyekre, de ha annyira gyorsan szarad a talaj, ahogy mondtad (szeljarast es helyi mikroklimat meg nem ismerem), akkor lehet, hogy igy is szukseg lesz allando vagy napi rendszeres locsolasra. Dezsaba tenyleg szeretnek 1-2 nagyobb novenyt (olyat, aminek ez a 15-20 centi fold nem eleg) es a vizigenyesebb fuszernovenyeket, de alapbol ugy gondolom, a tetokertbe olyan novenyek mennenek, amik rendszeres locsolas es apolas nelkul is 'jol elvannak'. Amit nem szeretnek: hetente fuvet nyirni (a szomszedok feje folott) es naponta locsolni az egesz teruleten, amit igen: nehany helyre, szigetszeruen olyan novenyeket telepiteni, amiket locsolok, gondozok, stb. (pl. gyogynovenyek, viragok, fuszernovenyek atfedo halmazai), a tobbi teruletre pedig olyat, ami sziklakertszeru es megvan magaban, tehat nem kell hozza szomszedot hivni locsolni, ha nyaron par napra magara hagyom. Ugyhogy edenyben tartott noveny viszonylag kevesebb lenne, amennyi vizet pedig a most ott levo 20 centi fold felvesz, azt gondolom beleszamitottak, hogy elbirja. A felesleg el van vezetve, elfolyik. A talajjal boritott kertresz ket szelen egy csikban most is kovek/kavicsok vannak, ehhez kepest szerintem nem tul nagy sulytobblet, ha egy-ket diszkovet meg lerakok, sziklakat nem terveztem. :) Jo lenne par nagyobbat, mint ahogy a kepeiden is, mert en is nagyon szeretem az ilyet, de tenyleg nem akarok tetokertestul bekoszonni az also szomszedokhoz. :) A novenyeid egytol egyig gyonyoruek, ha nem tudom oket beazonositani a konyvek alapjan, akkor jovok vissza megkerdezni. :)))) Illetve kerdeznek egyet most is: a 13-as hozzaszolasban az also, ami olyan szep halvanylila (kek?) es elso blikkre torokszegfure hasonlit (rendszertankonyvek atmeneti hianyaban), az pontosan micsoda?

 

Koszi elore is a valaszt, es minden topiklatogato neveben a szemet gyonyorkodteto hozzaszolasokat. :))

 

Judit

Előzmény: Kiskertész (13)
Kiskertész Creative Commons License 2005.02.01 0 0 16

 

ez a második kép nem az én kertemben készült, ez katalógusból van, de nekem is van ilyenem

Kiskertész Creative Commons License 2005.02.01 0 0 15
Kiskertész Creative Commons License 2005.02.01 0 0 14
Kiskertész Creative Commons License 2005.02.01 0 0 13

Judit!

 

Nem tudom, mekkora az erkélyed, ahova telepíteni akarsz, de a terhelhetőséget FIGYELEMBE KELL VENNI! Beszélj egy statikussal, mert a föld, a föld által felvett víz, az esetleges tartóedények, és a díszkövek, meg az út kövei, kavicsai jelentős súlytöbbletet adnak. Gondolom nem szeretnél az alattad lévő nyakába szakadni erkélyesttől,kertestől, mindenestől. Ha nem kapod meg a két könyvet, elküldhetem kölcsönbe. A növények betervezésénél nagyon vedd figyelembe, hogy ha nem edényekbe teszed őket, hanem talajra, akkor az a max. 20 cm-es talaj nyáron, fél nap alatt képes kiszáradni. Néhány kép  szárazságtűrő növényekről:

 

 

 

Előzmény: _Judit._ (10)
_Judit._ Creative Commons License 2005.01.31 0 0 12
Koszi. :)
Előzmény: Keszthely1 (11)
Keszthely1 Creative Commons License 2005.01.31 0 0 11

Helló!

A kertészeti egyetem főépületének a tetején van  tetőkert

kaktuszok és iriszek, kövirózsák, stb

Ha van lapjuk meg kéne nézni az interneten .

üdv t. 

_Judit._ Creative Commons License 2005.01.31 0 0 10

Kiskertesz,

 

gyonyoruek a kepek, koszonom szepen. Es a konyvajanlatokat is, keresem majd. En is pont ilyen sziklakerti novenyekre gondoltam elso korben. A neten keresgelve az extra.hu/sedum oldalon lattam eddig a legteljesebb valasztekot, onnan neztem ki pl. ezeket: varjúháj, kőhúr, kőtörőfű, gombafű, szappanvirág, daravirág. 1-2 novenyke van is mar (egyelore cserepben), a tobbit meg majd tavasszal, ha aktualis lesz. Addig okosodom a konyvekbol. Remelem, a tervezesben is tudnak tanacsot adni, most eloszor azt kene kitalalni, milyen elrendezesben, mit-hova.

 

Xoyox,

 

Neked is koszi, ot is keresem majd. :)

Előzmény: Kiskertész (7)
Kiskertész Creative Commons License 2005.01.28 0 0 8
Kiskertész Creative Commons License 2005.01.28 0 0 7

Első nekifutásra én két könyvet ajánlanék Neked.

Sulyok Mária - Virágos ablakok, erkélyek, és tetőkertek

Peter Beck - Dézskertek, apró vízikertek, kis tavak erkélyre, teraszra, tetőkertbe.

Meg pár képet. A növényekről majd később, ha még érdekel.

Előzmény: _Judit._ (6)
_Judit._ Creative Commons License 2005.01.28 0 0 6

Koszi. :)

 

Kinagyitottam, de nekem igy se sikerult rendszertanilag beloni, majd rauszitom a tudosabb baratnomet. :)

 

Valami ilyen 'fedonovenyzetet' szeretnek majd en is, meg szigetszeruen egy-egy osszevalogatott novenycsoportot. Es kozte osvenyt valamibol, amire ra lehet lepni, fenyokereg, nagyobb kovek, burkololapok... meg nem tudom.

 

Ez a Te novenyked mennyire telallo? Lehullanak a levelei? Biztos nehez igy megitelni, hogy ott fent van, de a tovek nagy resze magahoz szokott terni tavasszal? Nekem tetszik, nagyon jol mutat. :)

Előzmény: Törölt nick (5)
_Judit._ Creative Commons License 2005.01.27 0 0 4

Ooooooo, es tudsz is otleteket, tanacsokat adni? Esetleg kepet mutatni? :)

 

Most elsosorban az foglalkoztat, mi az, amit max. 15, de helyenkent kevesebb, mint 10 centi foldbe el merjek ultetni... (Aztan ha kesobb kiderul, hogy masok az igenyei, de eletben maradt, akkor majd arnyekolom/napsuttetem, locsolgatom, stb.)

Előzmény: _ Liar _ (3)
_ Liar _ Creative Commons License 2005.01.27 0 0 3
nekem van binderának nincs
Előzmény: bindera (0)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!