Keresés

Részletes keresés

m a x Creative Commons License 2004.01.17 0 0 62
Kányádi Sándor
Kóbor kutya

Előbb csak háztól házig verték,
azután ki a faluból.
Most két falu között tétován
hol ide hol oda lohol.

Bátor kutya volt, eleinte
még meg-megkapta a botot.
S nézzétek:
hogy elgyámoltalanodott!

A madártól is félrerebben,
állandó reszketés ina,
foga is már csak azért van, hogy
legyen mivel vacognia.

Szederjes nyelve vizet keres,
megvesz, ha nem talál.
Szája két felén undorítón
vegyül a könny s a nyál.

Sír. Vonyítana, de azt se mer,
hátha meghallja valaki.
Menti a bőrét céltalanul,
míg bírják vérző lábai.

Menti a bőrét céltalanul.
Csak a bőre van, semmi más.
Hol késel,
irgalmas vadász!?
1955

bonny22 Creative Commons License 2003.12.12 0 0 61
Köszi szépen!!! :)
Előzmény: m a x (60)
m a x Creative Commons License 2003.12.09 0 0 60
bucur válasz erre | adatok | e-mail 2003-10-22 19:24:30 (187)

Pont egz perce olvastam, hogy van egy állítólag nagyon-nagyon jó kutyás felszereléseket áruló bőrdíszműves (vagy mi a foglalkozása) Pesten. Az emberkék szabályosan ódákat zengtek, ráadásul helyben igazítottak is a túl nagy, stb dolgokon, az eladók állítólag segítőkészek.

A címe: 1065, Hajós utca 23 06-1/312-9120

------------
Mi nála vettünk/csináltattunk pár dolgot a tacsinknak sok évvel ezelőtt. Pl. nyakörvre való cimtasit, amikor még nem volt divat a biléta:-)) Gondolom a hám, és a szájkosár is tőle volt.

Előzmény: bonny22 (59)
bonny22 Creative Commons License 2003.12.09 0 0 59
Sziasztok!
Szeretnék venni egy szájkosarat az uszkár-keverék kutyusomnak, méghozzá olyat, ami bőrből készült és nem fémből. Tudtok olyan üzletet ajánlani, ahol nagy a választék, és az árak sem túl magasak? Már több helyen is jártam, de vagy nem volt ilyen szájkosár, vagy nem az én kutyám méretében, vagy nagyon drága volt.
Előre is köszönöm a segítséget!
Minden gazdinak kellemes ünnepeket és boldog kutyázást kívánok!
Bonny
m a x Creative Commons License 2003.12.09 0 0 58
valaki valahol kérdezte, hogy mely törvények vonatkoznak a Vadasparkokra. Nem találom a topicot, ugyhogy ide biggyesztem, amit a februári CD Jogtár "vadaspark" cimszóra kiköpött. Nekönk csak január végén lesz frissebb jogtárunk, ugyhogy célszerű lenne keresni egy ügyvédet, vagy jogászt, aki meg tudja nézni online a változásokat.

1998. évi XXVIII. törvény Az állatok védelméről és kíméletéről
1996. évi LV. törvény A vad védelméről, a vadgazdálkodásról, valamint a vadászatról, egységes szerkezetben a végrehajtásáról szóló 30/1997. (IV. 30.) FM rendelettel
1996. évi LIV. törvény Az erdőről és az erdő védelméről, egységes szerkezetben a végrehajtásáról szóló 29/1997. (IV. 30.) FM rendelettel
1995. évi XCI. törvény Az állategészségügyről
88/2000. (XI. 10.) FVM rendelet Az Erdőrendezési Szabályzatról
27/1996. (X. 4.) FM rendelet A földművelésügyi ágazathoz tartozó szakképesítésekre szervezhető mesterképzés szakmai és vizsgakövetelményeinek kiadásáról
8/1999. (VIII. 13.) KöM-FVM-NKÖM-BM együttes rendelet A veszélyes állatokról és tartásuk engedélyezésének részletes szabályairól
46/1997. (XII. 29.) KTM rendelet Az egyes építményekkel, építési munkákkal és építési tevékenységekkel kapcsolatos építésügyi hatósági engedélyezési eljárásokról
19/1997. (VII. 4.) KTM rendelet Az elkobzott védett természeti értékekkel kapcsolatos intézkedésekről

m a x Creative Commons License 2003.11.30 0 0 56
Hát ez nekem nem jött össze.
Remélem valaki a fórumról nyerte meg az ötöst, mert nagyon kéne egy szuper menhely, hatalmas területtel, orvosi rendelővel, karanténnal, ...
m a x Creative Commons License 2003.11.24 0 0 55
Macskanévnapok
Előzmény: m a x (54)
m a x Creative Commons License 2003.11.24 0 0 54
Kutyanévnapok
m a x Creative Commons License 2003.11.09 0 0 53
Meg! De nincs telitalálat. A totót még nem néztem...
Előzmény: Törölt nick (52)
m a x Creative Commons License 2003.11.07 0 0 51
Kösz!
Reggel megteszem:-))
szuszmok Creative Commons License 2003.11.07 0 0 50
a macskaneves topik lottózik, ha nyerünk, akkor is lesz egy ötcsillagos menhely:))
de szép lenne nyerni!!!:))
Előzmény: m a x (47)
riki86 Creative Commons License 2003.11.07 0 0 49
akkor +1-nek jó lesz a Kamilla nyulam?
mert akkor: 1
Előzmény: benőbéka (48)
benőbéka Creative Commons License 2003.11.07 0 0 48
Szőrtelen jószágokkal is beszállhatok? :)

Négy teknőc + 27 hal: x

m a x Creative Commons License 2003.11.07 0 0 47
Na még kettőt! (meg pótmeccs, ha jól emlékszem)
Ennyi kettes a világon nincs:-)) Ha ezzel nyerünk, akkor tuti egyedül visszük a bankot:-))
funtasy Creative Commons License 2003.11.07 0 0 46
Maja, Akina, Abu: X
Előzmény: m a x (43)
Meggyes Creative Commons License 2003.11.06 0 0 45
Kutya: 2 (Zotya, Kongo)
macska: 2 (Jpeg, Grayscale)
Teknos: x
Előzmény: szuszmok (44)
szuszmok Creative Commons License 2003.11.06 0 0 44
két kutya (Romy, Milton) 2
sok-sok macska (Maine Coon, házi) x

:))

Előzmény: m a x (43)
m a x Creative Commons License 2003.11.06 0 0 43
Totó tippeket kérek mééééééég!

1 kutya = 1-es
2 kutya = 2-es
Több kutya = x

Jöhet macska is:-))

riki86 Creative Commons License 2003.11.06 0 0 42
Megvan!!! :o) Köszi!
Előzmény: riki86 (40)
gizicakhi Creative Commons License 2003.11.06 0 0 41
a totóhoz: x (Gizi, Cakhi, Gordon)
Előzmény: m a x (28)
riki86 Creative Commons License 2003.11.06 0 0 40
Én nagyon hülye vagyok! Nekem azt írja, hogy nincs ilyen könyv. Pedig beírtam az ISBN számot is. Mi a gond vajon? Lehet, hogy nem vagyok regisztrálva, azért?
Előzmény: m a x (39)
m a x Creative Commons License 2003.11.06 0 0 39
A kutya tenyésztése és egészségvédelme
Megjelent a(z) Mezőgazda Kiadó gondozásában.
Megjelenés éve: 1998
Közreműködő(k): Zöldág László (szerkesztő)
Jellemzők: 462 o., kötött, 25 cm
Nyelv: magyar
ISBN: 9637362932
Megrendelhető
Ára: 5040 Ft

www.konyvkereso.hu

Előzmény: riki86 (33)
Babyboo Creative Commons License 2003.11.05 0 0 38
.... budaörsiben :)
Előzmény: riki86 (37)
riki86 Creative Commons License 2003.11.05 0 0 37
Az óbudaiban néztem, ott nem volt, de nem adom fel! :o)
Előzmény: Babyboo (35)
Babyboo Creative Commons License 2003.11.05 0 0 36
2
Előzmény: m a x (28)
Babyboo Creative Commons License 2003.11.05 0 0 35
A Zöldág-ét a Fressnapfban vettem, szerintem ott lehet kapni.
Előzmény: riki86 (33)
Tapcsi Creative Commons License 2003.11.05 0 0 34
Akkor totózzunk is: 2
Előzmény: m a x (28)
riki86 Creative Commons License 2003.11.05 0 0 33
max: Ha jut időd feltúrni könyvesboltokat, akkor nézz légyszi utána egy könyvnek! :o) Zöldág prof. könyve és az a címe, hogy A kutya tenyésztése és egészségvédelme. Egy mopszos topiktársunk ajánlotta ill. ő is keresi, mert állítólag baromi jó könyv. És ha látod valahol, akkor szóljál légyszi!
És erről a Minden kutya könyvről is írjál, ha megkaptad! :o)))
Előzmény: m a x (19)
riki86 Creative Commons License 2003.11.05 0 0 32
Én nyomok egy 2-est (Lufi, Fanni) remélem meglesz a 13+1-es!!! :o)
Előzmény: m a x (28)
m a x Creative Commons License 2003.11.05 0 0 31
Ha valaki kezdő kutyásnak akar kedveskedni, akkor ajánlom a 400 tanács-ot:-)) Évekig nem lehetett kapni, mostanában újra kiadják.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!