Keresés

Részletes keresés

csacsibácsi Creative Commons License 2013.01.03 0 0 4203

Sziasztok

Valaki tudna segíteni

szeretném bőviteni a s7000 memoriakártyáját

xd kártya adapterrel és 16 gb micro sd kártyával

mükökni fog vele????

várom a tapasztalatokat köszönöm

vé_gyé Creative Commons License 2012.12.14 0 0 4202

Üdv

 

Azért a belső részek csereberéje nem egyszerű dolog.

A CCD sorszám és hibatérképe benne van a processzorba  az "alaplapon" Azt is át kell irni egy esetleges objektivcserénél ha  a CCD vel együtt cserélik.

Maga a sima szétszedés is utánnállitást igényel ha a külső  AF rendszer érintve lett ,ujra kell kalibrálni.

Ehez az FFW. exe progi kellene ami szinte beszerezhetelen (legalább is a számomra)

Ha valaki valahogy hozzá tudna jutni nagy segitség lenne a gépek otthoni javitásánál, mert ennélkül csak vaktában lehet .

 

 

v_gy

 

 

beetee Creative Commons License 2012.12.14 0 0 4201

Dobj egy mail nekem, az én címem publikus.

Előzmény: Attila0107 (4200)
Attila0107 Creative Commons License 2012.12.14 0 0 4200

Azt a telszámot elkérném, köszönöm szépen! :) Remélem, hogy nem fognak megbíztatni egy másik gép árával. Annyit már nem adnék érte. Elektronikához műszerész szinten nem értek, szóval én tuti nem szedném panelig szét a gépet. Köszönöm a válaszaitok!

Előzmény: beetee (4199)
beetee Creative Commons License 2012.12.14 0 0 4199

Nekem volt már ilyesmi hibás gépem.

A kártyafedelet és ezt a feszültségfigyelőt is gyógyították egyszerre, biztos, ami zicher alapon.

10000.- Ft volt. Budán a Bécsi út elején valahol.

Ha kell tel.szám, előkeresem.

DJ Szegecs Creative Commons License 2012.12.14 0 0 4198

Annyira nem ismerem áramköri szinten, hogy tudjam, hogy melyik panelon van, de ha olcsón tudsz szerezni egy másikat (amiben pl. az objektív hibás, de az elektronika jó), és szereltél már hasonló cuccokat, akkor érdemes lehet belevágni.

Ha nincs elektronikai tapaszatalatod, akkor viszont ne vágj bele, mert könnyen el lehet rontani.

 

Ellenben ha szervizbe viszed, könnyen lehet, hogy annyit fognak kérni, amennyiből vehetsz egy használt, de működőképes darabot.

Előzmény: Attila0107 (4197)
Attila0107 Creative Commons License 2012.12.12 0 0 4197

Ez a feszültségfigyelő áramkör cserélhető? Mennyibe fájhat egy ilyen? Házilag lehet cserélni vagy szervizben?

Előzmény: DJ Szegecs (4195)
Attila0107 Creative Commons License 2012.12.12 0 0 4196

Igen, felvillan. Először azt mutatja, hogy akku szint 1 vonás, majd 1 mp mulva középen az üres akku jel, és objektív vissza, gépkikapcs.

Előzmény: DJ Szegecs (4195)
DJ Szegecs Creative Commons License 2012.12.12 0 0 4195

És az áthúzott akku jel is felvillan, mielőtt kikapcsol, vagy csak fogja magát, és visszahúzza az objektívet, majd off?

(Ha van akku áthúzva jel, akkor a feszültségfigyelő áramköre lehet rossz, ha viszont minden előzmény nélkül kapcsol ki, akkor az az ajtónyitást érzékelő mikrokapcsoló lesz a baja,

ami ennek a típusnak szériahibája, az enyémnél is javítani kellett, meg itt a fórumon is sokaknál előjött.)

Előzmény: Attila0107 (4194)
Attila0107 Creative Commons License 2012.12.11 0 0 4194

Szia! Van Durci(ez új) 2650mAh, Kodak 2500mAh, Ener 2500 és 2000mAh. Persze, mindegyikből van egy-egy garnitúra.

Előzmény: DJ Szegecs (4193)
DJ Szegecs Creative Commons License 2012.12.11 0 0 4193

Új akkupakkal is próbáltad? Milyen kapacitásút használsz hozzá?

Előzmény: Attila0107 (4192)
Attila0107 Creative Commons License 2012.12.11 0 0 4192

Sziasztok! Elromlott a gépem. Teljesen feltöltött akkunál is azt mutatja teljes helyreállás után, hogy az akkumulátor lemerült, és azonnal kikapcsol. Még esetleg az optikát visszahúzza. Elektronika hibás lenne? Vagy csak valami egyszerű (gyakori) hiba? Valaki tudna ajánlani olyan szervizt-szereleőt, aki jól dolgozik, de nem átakar verni?

Yoshikuni Creative Commons License 2012.10.22 0 0 4191

Köszönöm szépen Szegecs!

Előzmény: DJ Szegecs (4188)
vé_gyé Creative Commons License 2012.10.21 0 0 4190

Na ezt elirtam, nem fotoshop hanem lightroomra gondoltam.

vé_gyé Creative Commons License 2012.10.20 0 0 4189

Üdv

Én az s7raw nevűvel ismerkedem. Azt találtam az ingyenesek közül a leg kézenfekvőbbnek, mi a véleményetek róla?

 

Az fotoshop akkor is felismeri a fényképezőt ha nem egyből azzal olvasom ki belőle, hanem mondjuk előtte totkommanderral?

 

Más: Miért nem jeleniti meg a gép a hisztogrammot ha kézi fókuszban van kapcsolva?

Ez valami tudatos dolog vagy csak elfelejtkezdtek róla programiráskor?

 

DJ Szegecs Creative Commons License 2012.10.20 0 0 4188

Ne varázslóval töltsd át, hanem vagy a sima Windows Intézővel, vagy még jobb valamilyen Total Commander-féle ablakos filekezelővel.

 

Utómunka programod van hozzá? Mert a nyers raw file-ok önmagukban, feldolgozás nélkül  nem jobbak a sima jpg-nél, sőt! időnként még rosszabbnak is tűnnek. A teljes folyamat akkor fejeződik be, amikor valamilyen raw konverter programmal "előhívod" a "digitális negatívot".

 

Ha van pénzed kereskedelmi programra, akkor az Adobe Lightroom 3 (nem 4!) programot ajánlom! Felismeri a gépet, korrigálja az objektív torzítását, és nagyon jó a zajszűrése is!
Ha nem tudsz  rá költeni, akkor vannak ingyenes, legális programok is. 

A gyári CD-n lévő konvertert viszont el kell felejteni...

 

Előzmény: Yoshikuni (4187)
Yoshikuni Creative Commons License 2012.10.20 0 0 4187

Sziasztok!

 

Kérdésem lenne,idáig jpg-ben használtam a gépem,de most meg próbáltam raw-ban is!

De így nem tudom áttölteni a számítógépemre,a raw fotókat kihagyja a képolvasó varázsló.

Mit tegyek?

vé_gyé Creative Commons License 2012.10.17 0 0 4186

Üdv

Pneumatikust láttam már képen, szerintem ha kell annak a csövét simán meg lehet toldani és szükségmegoldásnak az is megfelel.

Előzmény: spiroa (4182)
vé_gyé Creative Commons License 2012.10.17 0 0 4185

Üdv

Meglehet bár a leirás szerint ennél a gépnél nincs aktiv megvilágitás a távméréshez.

LED re én is gondoltam, nézegettem is a telefon kamerájával de nem mutatott infravörös jelet, vagy csak épp akkor nem kapcsolta be a fényképező.

 

Előzmény: DJ Szegecs (4184)
DJ Szegecs Creative Commons License 2012.10.17 0 0 4184

Ha jól rémlik (nem 100%, mert régen olvastam), azok sima infra LED-ek, és a közeli témák, gyenge megvilágításban való fényképezésénél nyújtanak segítséget.

Előzmény: vé_gyé (4183)
vé_gyé Creative Commons License 2012.10.17 0 0 4183

Üdv

Ismeri valaki az objektiv felett elhelyezett szenzorok működését?

A leirás szeint a fáziskontraszos távolágállitásban van szerepük, azok segitségével gyorsabb az élesreállitás.

Probálam letakarva fényképezgetni, de semi lassulást nem vettém észre az élességállitásban.

Van valakinek bővebb infója ennek a müködöséröl?

 

spiroa Creative Commons License 2012.08.12 0 0 4182

Tisztelt "közösség" van- e valakinek tudomása arról hogy létezik- e valahol valamilyen formában S-7000  hez elektromos távkioldó , infra , rádiós , vagy bármilyen távvezérlési forma, lehetőség kb 10m ről való fotózásra ötleteket ,segítséget  tanácsokat megköszönném  

spiroa Creative Commons License 2012.08.02 0 0 4181

ahogy az alattam lévő úr írta a mikrokapcsoló a hibás :)azért mosoly arc mert ennyire egyszerű én 2x is "javitattam " szakszervizben erre a hibára amit gépház cserével oldottak meg. több hetes sok sok 10e ft ért !!!mignem ITT egy baráti fótumozó segitett :) ezek után (2000 ft volt a kiiktatás ára)már több éve vígan működik ...tehát a kártya ajtó !!!!!!!

Előzmény: neuka (4175)
jmjo Creative Commons License 2012.05.28 0 0 4180

Sziasztok!

 

Koszi a segitsegeteket, vegigprobalgatom amit irtatok.

Mr_Bell Creative Commons License 2012.05.23 0 0 4179

E-mail ment...

Előzmény: neuka (4178)
neuka Creative Commons License 2012.05.21 0 0 4178

Üdv! Nekem van egy.Objektivhibás.Véletlenül ráléptem a szijra,lerántottam és elfedült az optika.Próbáltam

visszaállitani,de nem sikerült.Megy az AF,de a beállitás szakszervizt igényelne.Már öbb éve a szekrény alján

van.Olyan 4000 ! expó van benne.Mivel mérgemben rendeltem egy 9500-ast meg  vettem egy Nikont nem

fglalkozom vele. 10 e FT-ra gondoltam,de mondj árat,ha sokallod. neufoto@citroail.hu

Előzmény: Mr_Bell (4177)
Mr_Bell Creative Commons License 2012.05.20 0 0 4177

Sziasztok!

Keresek használhatatlan, vagy roncs S7000-et.

Köszönet!

beetee Creative Commons License 2012.05.16 0 0 4176

Nekem is volt ilyen baja. Van egy mikrokapcsoló a kártyatartó ajtajánál, ha elromlik az is ezt okozhatja, de van még egy kütyü, ami szintén.

Én mindkettőt kicseréltettem anno. (tavaly-tavalyelőtt) 10 ezerért csinálta egy technikus Óbudán. Ha kell a címe, írj.

Előzmény: jmjo (4174)
neuka Creative Commons License 2012.05.16 0 0 4175

Szia! Lehet,hogy hiába töltötted fel az aksikat,már nem tudja leadni az expozicióhoz megfelő energiát.

mivel a legnagyobb fogyasztó a fókuszmotor ezért a gép kikapcsol. Érdemes megpróbálni rendes elemmel,

ha elmúlik a hiba akkor egyértelmü volt a baj.Meg érdemes megtisztitani az elemtartó érintkezőit. Nekem is

csinálta ezt,csak nem a 7000-es hanem a 9500-as.

Előzmény: jmjo (4174)
jmjo Creative Commons License 2012.05.13 0 0 4174

Sziasztok!

 

Sok eves hasznalat utan sajnos valami baja lett a gepemnek :(

A jelenseg:

bekapcsolas utan nincs kep a kijelzon, nem reagal semmire (zoom, expo, stb). PAr nappal ezelott elkezdte jatszani, hogy bekapcsoltam, majd egybol kikapcsolt. Lattam, hogy villogott a kijelzon az aksi.. feltoltottem es ezek utan semmi..

Szerintetek mi lehet a baja? Kepeket vissza tudom nezni, beallitani is lehet a menuben.(kijelzoje ok)

Elore is koszi a valaszokat

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!