Keresés

Részletes keresés

Uplink Creative Commons License 2003.08.05 0 0 227
Talajvizzel es viz elleni szigetelessel kapcsolatban ment mail maganban, ha akarod becopyzhatod ide, hadd tanuljanak belole az emberek...

Kotel idegeket es soha ki nem fogyo penztarcat kivannek ujbol.. :)

Előzmény: padlizsán 007 (226)
padlizsán 007 Creative Commons License 2003.08.05 0 0 226
Más.
Csak úgy halkan szólnék a magdolnavölgyieknek, hogy némelyik telek alatt talajvíz van (ill. egy agyagréteg, amelyik megtartja a vizet). Pinceépítés-tervezés előtt nem árt megnézni.
Nálunk már csak az ásáskor derült ki. A szomszédainknál nem volt, csak az utcában szemben lakóknak....

Uplink, mint látod, nálunk már megkezdődött az általad is emlegetett szívások sorozata...
De nem baj, legalább már haladunk, és nem engedélyre várunk tehetetlenül.

Uplink Creative Commons License 2003.08.05 0 0 225
Azt ne felejtsd, hogy en nem kuldtem komuvest, mert mint mar irtam korabban ok a LEGMEGBIZHATATLANABBAK...
Sajnos a komuvesmunka adja egy jo nagy reszet a haz aranak.
Egy ceget tudnek ajanlani, bar ok nem olcsoak.
Előzmény: András111 (224)
András111 Creative Commons License 2003.08.04 0 0 224
Építenek ők téglából is, de a honlapjukon részletesen le van írva, hogy mi van ebben az árban...hát hogy is mondjam... mindenből a legalapabb...amit leírnak, az bele is fér, de pl. a ház körüli járda már feláras, bejárati ajtó max. 120.000 Ft-ért választható...
Szóval korrektül leírják mi van benne, de nem álmaim anyagai...:))

Asszem nem erőltetem tovább a generálkivitelezőket, marad a munkafázisokra a külön-külön csapat, köszönhetően a Ti listáitoknak is...:))

Előzmény: Uplink (220)
padlizsán 007 Creative Commons License 2003.08.04 0 0 223
:-))

Kanadai zászlós reklámtábla stimmel....

Előzmény: Uplink (222)
Uplink Creative Commons License 2003.08.04 0 0 222
A nevebol mar lehet(ne) kovetkeztetni.
kanadai fahaz konnyuszerkezetes technologiaval.

Utolag en is milyen okos vagyok, nem ?!?

BTW egy kanadai zaszlos hirdetest lattam, lehet hogy ez is az. A hirdetes egy konnyuszerkezetes haz keritesen van kirakva a Garancsligeti reszen, ahogy megy az ember felefele, akkor a bal oldalban...

Előzmény: padlizsán 007 (221)
padlizsán 007 Creative Commons License 2003.08.04 0 0 221
Ha ez ugyanaz, mint amelyik a Magdolnavölgyben épített már egy csomó házat, akkor ez könnyűszerkezetes.....
Előzmény: András111 (219)
Uplink Creative Commons License 2003.08.04 0 0 220
ja, plusz anyagkoltseg :))

Tul szepnek hangzik, lehet, hogy csak az o listas anyagjaikbol valaszthatsz.
Hallottam mar olyanrol, hogy eled raknak egy rovid listat pl burkololapbol, ha nem tetszik egy sem, igy jartal....

Előzmény: András111 (219)
András111 Creative Commons License 2003.08.04 0 0 219
Köszi szépen!

Újabb csabai kivitelező céget találtam: Toronto House. Valaki hallott már bármit is róluk? Az oldaluk szerint 100-110+ÁFA/m2 körül építenek, ami nem hangzik rosszul...

Előzmény: Uplink (218)
Uplink Creative Commons License 2003.08.04 0 0 218
Sziasztok,

Elkeszult a mesterek listaja, Padlizsannak es Andrasnak mail elkuldve.

Szellőke Creative Commons License 2003.08.02 0 0 217
Bocs, hogy beleszólok a csabaiak beszélgetésébe, láttam kicsit lejjebb, hogy ajánlottatok egymásnak mestereket. Nekem kb. egy hónap múlva kellene parkettás mester Pilisborosjenőre. Nem ismertek egy jó, megbízható szakembert (kipróbált előnyben)?

Előre is köszönettel: Sz.

Uplink Creative Commons License 2003.08.01 0 0 216
Nalunk fel sem merult a fa ablak, nem az ar, hanem az anyag miatt.
En ellegge negativan allok hozza a fa ablakokhoz. Szuleimnel az van, igaz mar kozel 20 eve, ugyhogy a minoseg kozel sem kozeliti meg a mostaniakat, de nekem ez eleg rossz tapasztalat volt.
Plusz festegetni kell a fat, vetemedhet, stb.

A masik dolog az az, hogy nekunk nagy es az emeleten igen erdekes formaju ablakaink vannak, amit mar csak statikailag is jobb muanyag+belso merevitesu ablakkal elkesziteni.

Meg egy indok a muanyag ablak mellett, fa ablakba nem lattam, hogy tettek volna alosztot, csak muanyagba, anelkul pedig egy nagyobb ablak mar igen furan nez ki.

Előzmény: András111 (214)
András111 Creative Commons License 2003.08.01 0 0 215
Köszönöm szépen, ha nagy leszek meghálálom...:))
Előzmény: télálló (213)
András111 Creative Commons License 2003.08.01 0 0 214
A webes árlistájukon például, de szerintem a Construmán ugyanez volt kinn...

Mondjuk nekem eleve a műanyag ablak tetszett jobban, a feleségem szeretett volna fát, de az árakat látva ő is igen hamar letett róla...

Talán annyi az extra, hogy a műanyagot elvileg nem kell karbantartani, míg a fát 5-10 évente kezelned kell... legalábbis a külsejét...

Előzmény: Uplink (212)
télálló Creative Commons License 2003.08.01 0 0 213
Elküldtem a listát azzal a néhány névvel, akit ajánlani tudnék.

Az ajtókkal, ablakokkal egyébként a történteket hallva kifejezetten szerencsésnek érzem magam. Mi Nagy Géza nagymányoki asztalostól rendeltük a fa ablakainkat (korrekt asztalosüzem, nem garázsban barácsolas). Emlékezetem szerint a bukó-nyíló ablakok ára festve kb. a Hofstadter műanyagéval egyezett meg.
Nagymányok persze nincs közel, de ezek szerint némi szerencsével lehet a műanyagéval megegyező áron is jó faablakot szerezi.
Három éve vannak bent, jól zárnak, nem vetemednek.

Előzmény: András111 (211)
Uplink Creative Commons License 2003.08.01 0 0 212
Hol lattad?
Van esetleg vmi extra a muanyag ablakban?
Előzmény: András111 (211)
András111 Creative Commons License 2003.08.01 0 0 211
Amit kinéztünk, 3D-s, k=1.1-es műanyag ablak, pl. 120*150-es netto 41e Ft, ugyanekkora fából netto 88e. Vagy csak én néztem félre valamit?
Előzmény: Uplink (208)
András111 Creative Commons License 2003.08.01 0 0 210
Köszi a listát előre is.
Az udvari@mail.datanet.hu címre küldjed légyszi.
Előzmény: Uplink (207)
padlizsán 007 Creative Commons License 2003.08.01 0 0 209
Szakilistát én is szeretnék kérni!!!

Előre is köszi!!!!!

Előzmény: Uplink (207)
Uplink Creative Commons License 2003.08.01 0 0 208
az fugg a muanyag ablaktol is...
A mienknel nincsen meg a kettes szorzo.
Előzmény: András111 (206)
Uplink Creative Commons License 2003.08.01 0 0 207
A szakilistat osszeallitom es elkuldom vmikor a napokban/hetekben. Ha nem erkezne drotposta, akkor emlekeztessel..

Kulso nyilaszaro, a mienk is muanyag,annak ellenere, hogy van ajanlatod en elkuldom a mi ablakosaink telszamat.

A tortenet:

Belso ajtok ugye kellenek a hazba es a valasztasi lehetoseg igen szeles palettan mozog, kezdve a 10-20e Ft-os Praktikeres ajtoktol egeszen a 120e Ft-os MDF lapokbol (a parthoz semmi koze0 osszerakott ajtokig. Mivel eleg szep szamban van belso ajtonk, ezert valahol kozepen akartuk meghuzni a kepzeletbeli vonalat az arra. A felesegem egyik ismerose, aki szinten most epitkezik ajanlotta a XYZ ceget, mert ok jo kondiciokkal keszitenek minosegi ajtokat. Ok, elmentunk a ceghez, megneztuk az ajtokat, megrendeltuk...

Mire elkeszultek az ajtok eltelt majdnem 2 honap (1. problema), itt meg nem izgultunk, mert vegulis a belso ajto berakasa nem volt letszukseglet, mas bajunk is volt akkor. Vegre megjottek az ajtok, elvittuk Vorivarra, ahol lepacoltak es lelakkoztak, mert erre a gyartonak sajnos nem volt kapacitasa (2. problema).Paclas, lakkozas 1 het altt megvolt. Ekkor szereztunk egy butorasztalos csapatot, akik kesobb a butorainkat is csinaltak, hogy allitsak mar be a kesz ajtokat (3. problema), mert ezt csak tobb hettel kesobbre vallalta volna a gyarto. Kijott a masik csapat es akkor dobbentek ra, hogy az ajtokat rosszul mertek ki es azok nem fernek be a nekik szant helyekre.Jottek a komuvesek es az asztalosokkal egyutt nekialltak furni faragni, majd berakni az ajtokat. Szepen be is raktak oket, csak eppen a takarolecek nem voltak jok (4. porblema), ughogy lehetett legyartatni ujra. Erre mar meg sem kertuk az eredeti ceget, a butorasztalosok rutinosan lemertek es legyartottak.
Vegre bent voltak az ajtok...Ja a kilincseink meg hianyoztak, mert a rendeles elakadt vhol - legalabbis nekunk ezt a meset akartak beadni.
Eltelt kb 3-4 het es az egyik ajtot nem lehetett becsukni, aztan meg egyet es meg egyet, kb 6 hettel a beszereles utan nem volt olyan ajto, aminek ne lett volna vmi baja, elvetemedett, megrepedt vagy evetemedett es megrepedt. A pincelejaro ajto az egyik ejszaka magatol kinyilt, amire a Pilis Security ki is szaguldott, mert a mozgazerzekelo riasztott. (5. problema)
Itt kezdodott a kalvaria igazan, hivtuk a gyartot, hogy faradjon ki es nezze meg a muvuket... Kijottek kb 1-2 hanappal es 25 telefonhivassal kesobb. Az elso reakcio az az volt, hogy rosszul taroltuk az ajtokat ezert vetemedtek el. Mondtuk hogy nem ugy van, mert masik asztalos is megnezte az ajtokat es az mondta, hogy a gyartasnal mar el voltak tolva..
Ujabb 2 honap es 25 telefonalas utan kijott az egyik tulaj, aki megallapitotta, hogy az ajtokat ki kell cserelni beallitani nem lehet oket - mondjuk a hosszaban repedt ajtoval nem tudom mit akart kezdeni??? Megigerte, hogy a "jovo heten" kijon egy kollega es lemeri az ossz. rossz ajtot (90%), legyartjak, lepacoljak, lakkozzak es beallitjak ingyen. Tul szepen hangzott, az is volt.
Eltelt a jovo het meg az azutani meg az azutani is..ujabb telefonhivasok, igeretek, es a nagy semmi.

Ekkor mar 6-8 honapja huzodott a dolog, a felesegem az orulet hataran volt, akrhanyszor csak beszelt veluk. Raadasul a tulaj nem vette fel a telefonjat, ha latta a szamunkat, letagadta sajat magat, amikor a vezetekes telefonon hivtuk. Ekkor hataroztuk el, hogy ha 2 heten belul nem hozzak a csereajtokat, akkor jogi utra tereljuk a dolgot. Amikor elmondtuk nekik, akkor fogadkoztak, hogy jonnek, csak ertsuk meg, rengeteg munkajuk van...Valahogy nem erdekelt ez mar akkor minket. Az ajto vegulis ezutan 3 hettel a eyukre kerultek, ennek mar 2-3 honapja, azota zarhatoak, nem gorbulnek.

Na oket nem ajanlom senkinek.

Előzmény: András111 (203)
András111 Creative Commons License 2003.08.01 0 0 206
Igen a faablak... csak az a több mint kettes szorzó ne lenne a műanyaghoz képest...:)))
Előzmény: padlizsán 007 (205)
padlizsán 007 Creative Commons License 2003.08.01 0 0 205
A sógornőméknek fa H.fs.... ablakai vannak. Mindennel meg voltak elégedve, tényleg minőségi cucc és kiszolgálás, csak a gyártással-szállítással volt 3 hét csúszás, merthogy olyan sok a megrendelésük...
Nekünk is H.f... fa ablakunk lesz(mégha irtó drága is) Körülnéztünk elég sok helyen, de ilyen minőségben, ilyen anyagból, ilyen garanciával szinte mindenhol ilyen az árszint, sőt néhol még ilyenebb.....
Előzmény: András111 (203)
András111 Creative Commons License 2003.08.01 0 0 204
Még egy kérdés, én is feledékeny vagyok...:)))
Mi a tapasztalat, a jobb mestereket mennyivel a munka előtt érdemes illetve lehet lekötni? Kell-e esetleg már most konkrét dátumokról tárgyalni, vagy elég csak a "valamikor jövő tavasszal/nyáron" meghatározás egyelőre?
Előzmény: Uplink (202)
András111 Creative Commons License 2003.08.01 0 0 203
Köszi a listát, értékes ember vagy számomra...:)))
Gondolom nem akarod a teljes listát végigírni, ha majd konkrétan szükségem lenne valamelyikre, megírom... de ha egybe megvan a lista, az se baj.

Nem akarom elkiabálni, de kőművesem talán lesz, olyasvalaki, akivel szerkezetkészig meg tudom csináltatni a házat.

Külső nyílászárókból műanyag H.fst.dt.r lesz nagy eséllyel, ott vannak Vörösváron, és tetszenek is a dolgaik. Velük van tapasztalata valakinek? Nekem mind a Construmán, mind a bemutatótermükben nagyon szimpatikusak és készségesek voltak, és a dekoratív szőke ügyintézőjüket sem tudtam semmilyen ablakos kérdéssel a sarokba szorítani...:))))

A történeted érdekel, az enyémnek is lesz valami vége, mert a gyerekkori legjobb barátom ajánlotta őket, akiben vakon megbízok, és ő is teljesen ki van akadva tőlük, és megígérte, hogy utánanéz és kellőképpen a tökükre fog lépni...:))

Előzmény: Uplink (201)
Uplink Creative Commons License 2003.08.01 0 0 202
festot is...

Csak kimaradt a listabol, kicsit faradt vagyok.

Előzmény: Uplink (201)
Uplink Creative Commons License 2003.08.01 0 0 201
tudok ajanlani jo szivvel:
- foldmunkast
- villanszerelot
- badogost
- acsot
- kulso vakolashoz embert
- gepeszt
- hidegburkolot (nem olyat, aki megfazott ))
- kulso ablakost
- gipszkartonost
- butorasztalost - ebbol tudok jot is meg csapnivalot is :)

viszont nem tudok ajanlani neked komuvest..
nekem az a tapasztalatom, hogy a leglinkebbek a komuvesek.

Amit leirtal altalanos jelenseg sajnos, velunk is megtortent parszor, a legkellemetlenebb az a belso ajtoinkkal tortent...Egy kb 6-8 honapos vesszofutas volt, mire vegre lezarult, de csak azert mert megfenyegettuk a gyartot, hogy pereljuk, ha nem jelennek meg egy heten belul...

Ha vkit erdekel a tortenet, akkor leirhatom.

Előzmény: András111 (199)
padlizsán 007 Creative Commons License 2003.08.01 0 0 200
Lehet, hogy csak lemerült....
:-)))
Előzmény: András111 (199)
András111 Creative Commons License 2003.08.01 0 0 199
Ezt a néhány mestert esetleg nevesíteni is tudnád? Ha nem ide, akkor magánban, az udvari@mail.datanet.hu címre légyszi.

Tegnap egyébként megvolt az első negatív tapasztalatom: valaki által ajánlott kivitelező, megbeszéltük, hogy találkozunk lenn a tinnyei útnál, mikor már negyed órát késett rácsörögtem, hogy mikorra ér ide. A válasz hosszú hallgatás után egy sóhaj, és leteszi a telefont, majd azzal a lendülettel ki is kapcsolja. Na ezzel se fogok többet tárgyalni...:)))

Előzmény: télálló (197)
télálló Creative Commons License 2003.08.01 0 0 198
elégettek -> elégedettek
Előzmény: télálló (197)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!