Keresés

Részletes keresés

kambekk Creative Commons License 2005.03.22 0 0 64
Önnek is Herr totumfacktum-Werkführer! :))
Előzmény: petike23 (62)
wamzer Creative Commons License 2005.03.22 0 0 63
Azt elhiszem, hogy baromira idegesítő, mikor a megrendelő nem tudja, mit akar. Kolleganőm pl. felújáts közben jött rá, hogy máshova akarja tenni a fürdőszobáját.
Előzmény: blade500 (60)
petike23 Creative Commons License 2005.03.22 0 0 62
Guten Tag, Herr Kambekk!! :))
Előzmény: kambekk (59)
petike23 Creative Commons License 2005.03.22 0 0 61

Szia,

 

én eddig csak megrendelő voltam :), de szerintem azért lennének érdekesek itt a megrendelők melléfogásai, hogy nehogy mi, a többi "laikus" is elkövessük azokat.

 

Pl. egy ismerősöm falra rögzített WC-t akart Ytong falra.

Felvilágosították, hogy Ytongra nem lehet, hanem csinálni kell egy beton falazatot a WC-nek, az elbírja.

 

Na, ez pl. olyan dolog, ami egy hozzáértőnek evidens, de egy laikusnak lehet, hogy nem.

 

Ezért érdekelnének a megrendelői melléfogások is. :)

 

Üdv: Péter

Előzmény: blade500 (60)
blade500 Creative Commons License 2005.03.21 0 0 60
Szia Péter!
A kérdésedből nem igazán jön le, hogy mint kivitelező v. megrendelő szeretnél okulni, nem vagyok egy mágus sem tanító, a szakmámban arra törekszem hogy minnél jobb legyek. A legtöbb probléma abból akad a megrendelő részéről, hogy ő sem tudja igazán mit akar. Én személy szerint addig nem állok neki egy munkának sem amíg ki nem veséztük a lehetőségeket és teljesen egyet nem értünk mindenben.
Előzmény: petike23 (58)
kambekk Creative Commons License 2005.03.21 0 0 59

Üdv!

Budai társasházunk kültéri beton lépcsősorainak felújításához keresünk kivitelezőket. Kb 90 lépcsőfokról + a pihenőkről lenne szó.

 

Tudnátok esetleg ajánlani kivitelezőt?

 

Köszi

petike23 Creative Commons License 2005.03.21 0 0 58

"Azért lehetne ám egy "Vélemények a megrendelőkről" topikot is nyitni. Ott is rengeteg probléma tudna megjelenni."

 

Szia,

 

szerintem érdemes lenne, ha nem is külön topicban, hanem pl. itt.

 

Hadd okuljunk.. :)

 

Üdv: Péter

Előzmény: blade500 (53)
wamzer Creative Commons License 2005.03.21 0 0 56
nagyon igazad van, és az is jó, hogy mester is ír ide, mert vitázni (vagyis inkább eszmét cserélni) úgy lehet igazán. A hülye kuncsaftok meg legalább annyira gázok, mint a hülye mesterek.
Előzmény: blade500 (53)
blade500 Creative Commons License 2005.03.20 0 0 55
Én inkább arra várok amikor végre a mesterek el tudnak különülni a Moszkva téri "ezermesterektől" és meg is lesznek becsülve.
Előzmény: Törölt nick (54)
blade500 Creative Commons License 2005.03.20 0 0 53
Sziasztok.
Azért lehetne ám egy "Vélemények a megrendelőkről" topikot is nyitni. Ott is rengeteg probléma tudna megjelenni. Bár a mesterek közé tartozom nem vonulnék teljesen az ő védelmükre sem, mert sajnos sokmindenben igazatok van bár ezt én nem veszem magamra.
Üdv Zsolti.
NeomatiK Creative Commons License 2005.03.19 0 0 51

Hétvégi házunk ereszcsatornáját bádogos mesterre (mestervizsgával rendelkező) bíztuk - mint ahogy ez normálisan lenni szokott. A házikó két szintes, a felső szintre kívülről lehet bejutni a teraszon (a terasz mérete kb. 2x7m) keresztül, ez a terasz kapcsolódik a telekhez a lejtős domborzati viszonyok miatt. A háztető a terasz főlé nyúlik. A tetőgerinc párhuzamos a hosszabbik - azaz a 7 méteres - oldallal.

Tehát a 2 méter széles oldalnál lehet a teraszra menni. A lényeg, hogy a féleszű mester a 2méteres oldalnál átlósan hozta le a csatornát, így gyakorlatilag nem lehetett a teraszra bemenni (és onnan a házba) egyenes testtartással csak homorítva. Ekkora hülyeséget hogy birt kitalálni? Talán gondolta, hogy így megspórol 1 méter ereszcsatornát?

Szóltunk neki, hogy ez igy nagyon nem jó, 3-4 hét múlva kijöttek, átépítették az ereszt. De közben máshova kerültek a csatorna rögzítő pántjai, a dryvites burkolatot is összeb*szták és maga a csatorna is toldozott-foltozott lett. Szóval minősegen aluli, amit a nagytudású mester csinált a nagy szakértelmével.

wamzer Creative Commons License 2005.03.19 0 0 49

Nagyob tisztelet a mestereknek, de az ö kezüket "vezetni kell".

 

na, pont ez az, ami szintén hiányzik a szolgáltatási kultúrából szerintem. Az ember pont azért kér fel vállalkozót egy munka elvégzésére, mert nem ért hozzá, illetve nincs rá ideje, neadjisten dolgoznia kell, nem tud elmenni szabadságra. Ekkor mondja azt a júzer, hogy ugyan sokba kerül, de egy vállalkozót bízom meg, megbeszéljük vele a terveket, én elmondom, mit szeretnék, ő elmondja mi lehet, esetleg színes szagos 3D tervet mutat az egész lehetséges kinézetéről, megállapodunk egy árban, satöbbi. Jó, persze, rá kell nézni a dologra néha, mondjuk az ember munka után beugrik, de az is elképzlehető, hogy vidéki, vagy külföldi kiküldetés, vagy bármi miatt hetekig hónapokig nem tud ránézni a munkára. Ez nem szabadna, hoyg ok legyen a slendriánságra. Meg mi értelme úgy dolgoztatni mesterrel, hogy az ember ott áll mellette, hogy épp hogy veri a csempét, satöbbi, ugyanúgy munkaidőből vesz el.

Előzmény: Törölt nick (47)
wamzer Creative Commons License 2005.03.19 0 0 48

>de ha már a vízhez sem mersz hozzányúlni, a reménytelen

 

szerszám, tapasztalat (ami nyilván nem is lesz, ha nem csinálom, tom), és idő híján nem.

 

empátia meg kell, evidens, igen kemény melót csinálnak azért, az én mestereim is gyakorlatilag amíg világos volt, folyamatosan dolgoztak, és csak alvás szinten pihentek éjjel. Meg olyan munkát csinálnak, amihez én nem értek, és ezért tisztelet, meg minden. Én azt nem bírom, hogy bevállalnak ezer dolgot párhuzamosan, a cél elképzelhető, hogy a minőségi munka, csak kb. 90%-os készültésgnél hajlamosak arra koncentrálni, hogy mostmár oda kellene érni a következő helyszínre, és a munka hátrlevő részét összecsapják. És pont az a 10%-os hiány/hiba (hát, ezt majd később felrakjuk, vagy ezt már maga is meg tudja csinálni, csúnya lett, de majd odatesz egy szekrényt, satöbbi) az, ami nagyon zavaró, tekintve hogy a lakásban lakva ezt kell nézned aztán évekig, viszont időt, összkészültésgi fokot tekintve, meg az egész felújításos hercehurcát rég a pokolba kívánva az embernek már nincs ereje/lehetősége veszekedni, hogy akkor "most ittmaradsz, és megcsinálod", max a pénzzel lehet trükközni, visszatartani egy kicsit. Szal ez a kiszolgáltatottság dolog annyira nem jó.

 

Biztos vannak amúgy idióta kucsaftok is, akik hatszor kifestetik a lakást, mert rájönnek, hoyg mégsem az a szín kell, amit előzőleg már megerősítettek, meg utolsó pillanatban helyeztetik át a vizesblokkot, satöbbi. De etől függetlenül - mint az élet minden egyéb más területén - úgy gondolom, még hiányzik egy kis szolgáltatási kultúra (pl. alap lenne az, hogy ha vki mond egy árajánlatot, akkor az legyen reális), kissé vadkapitalisata viszonyok uralkodnak ezen a piacon, ennek nyilván nem csak a mesterek az okai.

Előzmény: Törölt nick (46)
wamzer Creative Commons License 2005.03.18 0 0 45

Ja, egyik cimborám hasonló méretű lakását bő egymilkás büdzsével teljesen átszabatta, ott már falak is mozogtak redesen (gyakorlatilag az összes nem teherhordó falat ki kellett verni, és helyette újat rakni kissé odébb.)

 

A srác lerajzolta méretarányos alarajzon, hogy minek hova kell kerulnie. De tudta, hogy ez nem lesz elég, festékszóróval centire pontosan kimérve felfújta (az előzőleg födémig csupaszított) padlóra a falak helyét, ajtónyílások helyét, satöbbi. A fővállalkozó a tervek alapján maga vásárolta meg az ajtókereteket. Ezek után a faszik egy hétvége alatt néhol 30-40 centis tévedésekkel húzták fel a falat, úgy, hogy néhol az általuk vásárolt (és a lakás egy nyugis szegletébe felhordott, tehát bármikor akár le is mérhették volna, mert ott voltak pár méterre) ajtókeretek sem fértek bele a frissen kialakított ajtónyílásba... amikor ezt megláttuk, (a mesterek eltakarodása után mentem fel hozzá segíteni valamit) első reakciónk egy szolíd, de intenzív kocsmázás volt, aztán persze a srác kiverte a balhét, és a mesterek újrarakták a falakat, másodjára már jól...

Előzmény: Törölt nick (43)
wamzer Creative Commons License 2005.03.18 0 0 44

hehe, nem vagyok csaj:)

 

csak kurvara nem foglalkoztam ilyen dolgokkal eddig, ez az első kéróm. Otthon meg ezek a dolgok mindig apránként voltak, egyszerre ilyen nagy meló nem volt. meg nem is nagyon akartam ilyenekkel foglalkozni, sajna tavaly láttam be, hogy muszáj. meg nem lett volna rá időm sem, a mestereket baszogatni is alig tudtam ellógni pár napra a munakhelyről. A hétvégéket így is ilyen szarságokkal töltöttem, hogy csempét néztem, meg festéket, satöbbi, amit nagyon rühellek.

 

A vége fele aztán már gletteltem én is (a mesterek által elkúrt falat, pl. radiátornál, satöbbi), meg egyszerűbb dolgokat megcsináltam. pl. volt olyan, hogy a villanybojlerem kapcsolója elbadszódott, először felhívtam egy villanyszerelőt, aki húzta a száját, hogy "hááát ő nem is tudja, hogy kimenjen e", aztán mérgemben szétszedtem a kapcsolót, egy pöcök lazult ki, megcsináltam, azóta is müxik vígan.  ja, meg az otthoni barkácsnak az is akadálya, hogy nincsenek szerszámok, persze ahogy néztem a faszikat, azok a problémák 80%-át a flexvágónak nezvezett csodaszerszámmal kívánják orvosolni, a "flexxel majd megvágjuk" dologra ugrottam a vége fele...

 

De elektromos hálózathoz, vízvezetékhez továbbra sem nyúlnék.

Előzmény: Törölt nick (43)
wamzer Creative Commons License 2005.03.17 0 0 42

maestrok... hát, érdekes, hogy nem alakult ki az a hozzáállás, hoyg ők szolgáltatást nyújtanak, nem pedig szívességet tesznek...

 

én rengeteget szívtam, pedig ismerős, és vidéki mesterekkel dolgoztattam. 36 m2-es kislakás angyalfődön, eredetileg egy szoba, fürdő, klotyó, és egy 10 m2 konyha. A meló egy kisebb átalakítás volt, konyhából legyen hálószoba, csövek átfordítva a nappaliba, ott konyha helyének kialakítása+festés, fürdő teljes burkolása. Falakat nem is kellett mozgatni, minden maradt úgy ahogy van, csak a fürdőből kellett pár csövet átdugni az egyik vékony válaszfalon.

 

Anyámék felhozták az egyik faszit, aki felmérte a lakást, aszonta, hogy 300e + anyagból meglesz. Zsír. Kijöttek a csávók (sokadik időpont egyeztetés után, mert persze elvállalták az atyaúristen felújítását is párhuzamosan, addig ugye én albérletben laktam) kérdezzük: "kell e valami?" "nem, mi elvagyunk itt, tessék csak nyugodtan dolgozni" aztán apám mint a mérgezett egér járt anyagért, majd este jön a telefon, nagy a por a lakásban, nem lehet ott aludni, keressünk nekik szállást. Nyeltem egy nagyot, de igazuk volt, tényleg nagy volt a por, de ezt előre is sejthették volna, akkor talán gondoskodunk előre szállásról, végül este 10-re sikerült találni a környéken egy munkásszállót, ahol 6000 HUF-ért aludhattak.

 

Aztán ment szépen a szétverés, jött a burkoló/kőműves, aki a laminált padlót is lerakta. előtte fővállakozó faszi: á, nem kell itt talajkiegyenlítés, jó lesz ez, a fólia kiegyenlíti majd, satöbbi, nekem már akkor is gyanús volt, de nem szóltam mert kurvára analfabéta voltam akkor még. a laminált padló persze pár helyen kurvára hullámos lett, billeg rajta a szekrény, a "purhabbal aláfújunk" ötletre már mondtam, hogy felejtsék el ezt a faszságot. A burkoló/kőműves aztán lelépett, a fél lakás vakolatlanul maradt "majd megcsinálják a festők, nekem holnap már xy-ban kell dolgoznom". A festők meg is csinálták, csak érdekes módon a burkoló a vakolásért 80 ezret számított fel, a festők meg 15-öt, és mondom, a lakás fele volt vakolatlan kb.

 

A festőkkel nem volt semmi gond, ők kissé drágán, de nagyon szépen dolgoztak. Gond csak annyi volt, hoyg mikor kész lett a festés, aznap eláztatott a felettem lakó, a fürdőszoba frissen festett plafonjáról csorgott le a még meg nem száradt festék... no comment, meg kell várni, míg kiszárad, plusz egy hónap albérlet.

 

miután minden megvolt, és már a külön asztalos is elkezdett dolgozni a konyhabútoron, viszajött a vizes/villanyos brigád megcsinálni az utolsó símitásokat, mint konnektorok felszerelése, csaptelepek, satöbbi. Pár kapcsolónál szétgányolták a falat, meg a mosogatógépet fordítva kötötték be (a melegvizes csapra...) azok is hazahúztak, "ja, fordítva lett bekötve, hát, két-három hét múlva vissza tudunk jönni" lófaszt várok én adddig, bp-i mestert kihívtam, aki egy 10-esért megcsinálta (plusz a rendes mosogató beszerelését is, mert azt nem csinálták meg az én embereim)...

 

Mindeközben megjött anyámékhoz a számla 680 ezer HUF-ról (ebben nincs benne az anyagktsg, meg a konyhabútor, az teljesen külön vonalon futott) anyámék meg szó nélkül kifizették, ismerős a fővállalkozó, nem akartk összeveszni vele, szerencse, hoyg kaptak vmi jubileumi pénzt, különben nem tudtak volna kipengetni az előzetes árajánlathoz képest bőven duplaannyit. Néztem a részletes számlát, olyan tételek szerepeltek rajta, hogy útiköltség 25000 HUF (egy ford escort kb. 400 km-re, hazugság), meg a már említett burkolós trükk...

 

Aztán már bent lakva derült ki, hogy a mosógép fali szifonja - amit nem cseréltek ki, mondván hogy az jó - eltömődött a felújítás alatt (gondolom nem takarták le, és telement vakolatporral), az első mosásnál a mosógépből orrán száján jött a víz, kihívtam egy szerelőt (azt hittem, a mosógép szart be) aki szétkapta a gépet, összerakta, megmontdta, hogy semmi baja, próbáljuk meg a mosdókagylóba ereszteni a vizet, működik, a szifon van eltömődve, bontani kell a falat, 6000 forint lesz a munkadíj (mármint a mosógépszerelésre)... miután falbontáshoz nincs idegrendszerem egy jó darabig, egy ízléses vezetékdarabbal van hozzákötve a mosógép szennyvízcsöve a mosdó csaptelepéhez, jól mutat az egyébként aránylag jól sikerült fürdőben....

 

mindez tavaly tavasszal-nyáron történt, április közepétől júliusig...

NeomatiK Creative Commons License 2005.03.15 0 0 41
Ez jó kis adrenalinnövelő topik.
antall Creative Commons License 2004.06.01 0 0 40
"És mikor elment tőlünk kiderült: eltörte a mosógép tetejét, a mosógép slagját..."

Figyi!
Aranyszabály: ha egy "mester" az első öt percben elkezdi szidni a többieket, aztán rátér saját 30-éves tapasztalatának dicsőítésére, annak azon nyomban ki kell fizetni a kiszállási díjat, aztán elküldeni a p*-ba. Szintén ajánlatos megszabadulni azoktól (még idejében), akik olyan jellegű kérdéseket tesznek fel a leendő munkával kapcsolatban, hogy például "minek kell azt befesteni?", vagy "miért nincs az úgy jól?".

Előzmény: fairytale (38)
Moka25 Creative Commons License 2004.06.01 0 0 39
Fairytale,
nem irigyellek:(
Hogy kiben lehet megbizni??? Pesten SENKIBEN. Videken egy rossz munkat vegzo mester 1 evig viheti igy a boltot, azutan mar mindenki tudja rola, hogy milyen pocsek, es ha nem akar ehenhalni, szakmat vagy eletfilozofiat valt.
Pest tul nagy ehhez, ott a szelhamosoknak is jol megy az uzlet legalabb 10 evig:((
Előzmény: fairytale (38)
fairytale Creative Commons License 2004.06.01 0 0 38
Na látom, nem csak nekem vannak rossz tapasztalataim. Megnyugodtam, mert azt hittem én vagyok egyedül ilyen peches, mitöbb balfácán, hogy ki tudnak velem babrálni.
De én még nem találkoztam olyan mesterrel, aki normálisan elvégezte volna a rá bizott munkát, hiba nélkül és ne késett volna a határidővel.
Legutoljára a cirkó szerelő akasztott ki... A vicces az volt, végig sirt közben, hogy milyenek ezek a mai maesterek, nála festettek és 3 napba tellett, mig helyrehozta utánuk a lakást.
És mikor elment tőlünk kiderült: eltörte a mosógép tetejét, a mosógép slagját, ami a vizhez van kötve kicsavarta majd vissza, igy a tömítést elcseszte, azóta folyik minden, a megtisztított és karbantartott církó azóta brekegő hangot hallatt, de nem hajlandó visszajönni és megnézni miért, csak pénzért, szerinte ez természetes és az őrláng hangja...
Multkor gázszerelők voltak nálunk egymás után, mindhárman mást mondtak a fűtésről...(Héra3)
Kiben lehet megbízni?
Sz Jutka Creative Commons License 2004.05.15 0 0 37
Sziasztok! Víz,- és fűtésszerelőt tudok nektek ajánlani. Nem túl drága és nagyon ügyes! Az E-mailje: csoszerviz@freemail.hu. Nekem bejött!
Előzmény: _Coco_ (36)
_Coco_ Creative Commons License 2004.05.15 0 0 36
Tanuljátok már meg: (legalább a más kárán)
"mesternek" előleget soha !
Részmunkák elvégzése után esetleg részfizetés, de lehetőleg mindig tartsatok vissza pénzt, hogy eszköz legyen a kezetekeben...

Aki előleg nélkül nem hajlandő dolgozni azt dobjátok ki, lesz olyan aki anélkül is fog.

tipikus szlogen a nem befejzett, de kifizetett munka végén: "úgyis járok erre a jövő héten és akkor majd befejezem/megcsinálom" - soha.

Előzmény: E D I N A (35)
E D I N A Creative Commons License 2004.05.14 0 0 35
Sziasztok!

LAKI Épületszobrász Kft. Pilisszentiván. Előleget benyelik, a munkával heteket késnek. Annyi sem telik tőlük hogy "elnézést". Szóval kerüljétek őket.

kgy2316 Creative Commons License 2004.05.10 0 0 34
Én egy Bélát ismerek külsö megjelenésileg és munkavégzésileg is hasonló paraméterekkel... Messzire kerülendö.
Előzmény: rosszuljartam (33)
rosszuljartam Creative Commons License 2004.05.10 0 0 33
Csak annyit szeretnek hozzatenni, mas mesterek elbaszasahoz, hogy nalunk most tart a felujitas 6-ik hete, pedig csak 1 furdoszobarol van szo.

Az asszony unokatestvere ajanlotta a manust aki miutan meghallotta hogy hirdomasszazskadat szeretnenk betetetnei, pofatlanuk nagy osszeget mondott a szerelesre. 180-eFT.
Nem akartuk nala csinaltatni a melot, mert egy felszemu faszibol nem sokat nez ki az ember. De o csak rabeszelt, hogy vele csinaltassuk.
Persze elkezdte a melot hetfon ez 6 hettel ezelott volt. Szejjel vert mindent mart ott hagyott minket mint eb a szaharat. Majd megjelent csutortokon, es azota sem fejezte be a meolt.
kijott multheten, epp ott volt a csempes, es azzal a felkialtassal, hogy O igy nem tud dolgozni, el is ment.
Ezen a heten hetfore vartuk, de elvileg szerdan megerkezik, amit en mar nem igazan hiszek el.
Csak okulaskent mondom azoknak aki felujitani akarnak.
Attilanak hivjak, itt a szama is.
Hogy nehogy veletlenul osszeakadjatok vele. Csak azert mert mi nagyon megszivtuk
06-30-9775881

Istvan

murray Creative Commons License 2003.07.10 0 0 32
jó nálam szerencse hogy após 1000mester nála nem szólok bele, de nincs is miért!
én csak a sittet hordtam, meg a csemperagasztóért meg a sok anyagért rohangáltam meg fizettem!
azér burkolni nem mernék, látom hogy milyen türelemjáték az a meló
tüzes fal Creative Commons License 2003.07.10 0 0 31
Ez se egy jó megoldás.
Ha időnként mégis rászorulsz egy mesterre, akkor az elszalad a beleokoskodásod miatt. :)
Előzmény: murray (30)
murray Creative Commons License 2003.07.10 0 0 30
Úristen, flex-el vágni a csempét...a torkát vágnám el a flex-el nem a csempét!:-)
én majdnem mindent magam csinálok! a burkolást apósom, a festést,tapétázást, padlólerakást apám+én!
igényes is lett.
törödtem vele, mert az enyém!
soha senki kezébe nem adnám, senkiben nem bíznék meg.
scatman Creative Commons License 2003.07.09 0 0 29
Pesthidegkút (II/A ker): óvakodjatok a következőktől:

Mesterember Kft. (víz- és egyéb szerelés)
Susánszki Sándor (festő-mázoló)

András111 Creative Commons License 2003.02.11 0 0 28
gyuri bá!

Küldtem mailt a freemail-es címedre.

András

Előzmény: gyuri bá (15)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!