Keresés

Részletes keresés

Feco1111 Creative Commons License 2012.04.17 0 0 449

Sziasztok!

Másfél éves kerti tóba halak ingyen elvihetőek Vácról.

Koi és aranyhal is van a tóban. A halak nagyrésze aranysárga és fekete. Van pár cifra és fehér is.

Kb 3-6 cm-es a testük. Szép, egészséges, tiszta tóból.

Haltápot szívesen veszek, ha esetleg valamit szeretnél adni cserébe.

Emailen vagy telon keressetek!! Forumot nem nagyon olvasom.

06203302408

ferenc-cserepka@freemail.hu

Beubabu Creative Commons License 2011.04.20 0 0 448

Gyere a koi pontyos topikba, ott vagyunk minden nap :-)

Előzmény: Cooperhead11 (447)
Cooperhead11 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 447

Sohol Senki ?

Halaim szépen átteleltek a 40cm es tóban.egy levegőztető ment,itt nem fagyott be a leghidegebb időben sem. és a tó egy részére hungarocel lapokat tettem ez alatt voltak a halak.

Cooperhead11 Creative Commons License 2011.01.13 0 0 446

Köszi ez valóban jól hangzik!

Előzmény: leo.nyeg (442)
Beubabu Creative Commons License 2011.01.12 0 0 445

Ez eszembe sem jutott :-) Bár én szőke vagyok... Tök jó ötlet, köszi :-)

Előzmény: leo.nyeg (442)
Beubabu Creative Commons License 2011.01.12 0 0 444

SZia!

A te halad van a képen? Nagyon szép :-) A barack nálunk is össze vissza terem: 2009-ben roskadásig volt, 2010-ben meg összesen volt rajta 5 szem és az is megrohadt a rengeteg esőtől...

Előzmény: Cooperhead11 (441)
leo.nyeg Creative Commons License 2011.01.12 0 0 443

És az viszi a tófóliát is? :)))))

Előzmény: Szanki (437)
leo.nyeg Creative Commons License 2011.01.12 0 0 442

A permetezés idejére letakarhatod a tavat vékony festőfóliával, amint megszáradt a permet, leszeded, az olcsó és eldobható :-)

Előzmény: Cooperhead11 (441)
Cooperhead11 Creative Commons License 2011.01.12 0 0 441

Űdv!

 

Szóval nincs  megoldás át kell térni a permetezést nem kívánó növényekre,lehet hogy a permet árából több barackot vehetek mint amennyi teremne. Ez a baracknál  biztos  így van mert kb 4 évente terem igazán.

A tóról biztos nem mondok le!!

Beubabu Creative Commons License 2011.01.10 0 0 440

Igen tudom, de hiába mondtam, hogy ne ott legyen a tó :-) Majd rakunk a fára hálót, így nem hullik a gyümi a vízbe. Illetve várjunk csak! Páleszba megmarad a koi? :-D

Előzmény: NS68 (439)
NS68 Creative Commons License 2011.01.10 0 0 439

Nem jó gyümölcsfa alá tenni a tavat, belehullik a gyümi. Azt veszed majd észre, hogy cefre szaga van a víznek.

 

Előzmény: Beubabu (438)
Beubabu Creative Commons License 2011.01.10 0 0 438

Miután befejeztem a röhögést csak ennyit mondanék: SZERETEM A BARACKOT!!! LÁNCFŰRÉSZ KIZÁRVA! :-)))

Előzmény: Szanki (437)
Szanki Creative Commons License 2011.01.10 0 0 437

Láncfűrész!

Előzmény: Beubabu (436)
Beubabu Creative Commons License 2011.01.10 0 0 436

Ez engem is érdekelne :-) Pont a barack alatt van a tavunk...

Előzmény: Cooperhead11 (435)
Cooperhead11 Creative Commons License 2011.01.07 0 0 435

B.U.É.K. Mindenkinek!

 

Köszöntök minden természetkedvelőt !

 

Az ősz folyamán sikerült összehoznom egy kissebb kerti tavat,jelenleg pár Koí és Aranyhal

 

telel benne.Problémám amiben talán tudtok segiteni,hogy a kertben van még néhány barack

 

és megyfa melyeket permetezni kellene tavasszal,főleg monilia ellen,csak vizi szervezetre

 

nagyon ártalmas szereket találtam !!!    Rózsák tetü elleni védelmére találtam hatásos szert

 

és a halakat sem bántja.

 

Előre is köszönöm hozzászólásotokat.

yxc432 Creative Commons License 2010.12.25 0 0 434

"Nekem már ez a szerepem" - ha jól emlékszem, AE Bizottság.;)

Előzmény: Beubabu (433)
Beubabu Creative Commons License 2010.12.24 0 0 433

Nem is te lettél volna, ha nem :-D

De ez így van rendjén. Puszi

Előzmény: yxc432 (432)
yxc432 Creative Commons License 2010.12.23 0 0 432

Látom, tervezgeted az ünnepi halászlét. :-))

(bocs, nem bírtam kihagyni. :-))

Előzmény: Beubabu (431)
Beubabu Creative Commons License 2010.12.23 0 0 431

Sziasztok!

Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok!

 

yxc432 Creative Commons License 2010.12.19 0 0 430

ügyes. :-))

Előzmény: Beubabu (429)
Beubabu Creative Commons License 2010.12.19 0 0 429

Hali!

Ezt eddig is tudtam drága :-)

 

Egy kurv@ nagy madár garázdálkodik a környékünkön, sikerült lefotóznom a nyomát:

 

 

:-))))

yxc432 Creative Commons License 2010.12.16 0 0 428

"Ma rájöttem, hogy Démon és Julis (a kutyáim) agyilag nem komplettek."

 

Szikológusok szerint a kutyák a gazdájukhoz hasonlítanak... ;)

Előzmény: Beubabu (426)
yxc432 Creative Commons License 2010.12.16 0 0 427

Csak hadd furdalja az oldalad a kíváncsiság.;)

Előzmény: Beubabu (424)
Beubabu Creative Commons License 2010.12.16 0 0 426

Sziasztok!

Ma rájöttem, hogy Démon és Julis (a kutyáim) agyilag nem komplettek. Hazaértem melóból, két kis dilinyós jön örömködni és mind a kettő kicsit vizes - Démonnak még a feje búbja is. Pici gyanakvás, hogy mitől, de mivel ugye hó van mindenhol, nem nagyon foglalkoztam a dologgal. Aztán pár perc múlva megyek ki a teraszra kávézni, rápillantok a tóra és azt hittem rosszul látok! A tó jegén a hóban mindkét kutya lábnyoma gazdagon, kb. 30-40 centis (kb. 3 centi vastag) jégdarabok a széleken, plusz két helyen beszakadva a jég. Hát az én lökött kutyáim bementek a sziklakertnél lévő kis kerítés nélküli részen (azonnal elkerítettük a hiányzó szakaszt is) a jégre és természetesen mind a kettő alatt beszakadt. Persze ez valószínűleg őket a legkevésbé sem zavarta, ha aztán még ahhoz is volt kedvük, hogy kiszedjék a jégdarabokat a vízből és egy helyre hordják őket :-) Monyuk azon kicsit csodálkoztam, hogy mínusz 2-3 fokban mitől száradtak meg szinte teljesen. Julis közben úgy gondolta, hogy gyorsan megmutatja, hogy van még mit összeszedni és újra bement a jégre. Hát asszem életemben nem üvöltöttem még kutyára akkorát - fülét farkát behúzva, laposkúszásban jött kifelé és lekushadt elém. Természetesen megjelent az "ügyvéd úr" is aki kellő mennyiségű pacsival és puszival próbálta megoldani a helyzetet. Persze nem bántottam egyiket sem (Démon a műsorral azonnal levett a lábamről - hihi), de elmagyaráztam nekik, hogy ha még egyszer meglátom őket a kerítésen belül, akkor össze-vissza lesz rugdalva a fenekük! A kis lükék remélem megértették, mert akárhogy is nézzük ez végződhetett volna másképp is... Ma alaposan megdolgoztatták a védőangyalaikat :-)

Beubabu Creative Commons License 2010.12.16 0 0 425

Sziasztok!

Ma rájöttem, hogy Démon és Julis (a kutyáim) agyilag nem komplettek. Hazaértem melóból, két kis dilinyós jön örömködni és mind a kettő kicsit vizes - Démonnak még a feje búbja is. Pici gyanakvás, hogy mitől, de mivel ugye hó van mindenhol, nem nagyon foglalkoztam a dologgal. Aztán pár perc múlva megyek ki a teraszra kávézni, rápillantok a tóra és azt hittem rosszul látok! A tó jegén a hóban mindkét kutya lábnyoma gazdagon, kb. 30-40 centis (kb. 3 centi vastag) jégdarabok a széleken, plusz két helyen beszakadva a jég. Hát az én lökött kutyáim bementek a sziklakertnél lévő kis kerítés nélküli részen (azonnal elkerítettük a hiányzó szakaszt is) a jégre és természetesen mind a kettő alatt beszakadt. Persze ez valószínűleg őket a legkevésbé sem zavarta, ha aztán még ahhoz is volt kedvük, hogy kiszedjék a jégdarabokat a vízből és egy helyre hordják őket :-) Monyuk azon kicsit csodálkoztam, hogy mínusz 2-3 fokban mitől száradtak meg szinte teljesen. Julis közben úgy gondolta, hogy gyorsan megmutatja, hogy van még mit összeszedni és újra bement a jégre. Hát asszem életemben nem üvöltöttem még kutyára akkorát - fülét farkát behúzva, laposkúszásban jött kifelé és lekushadt elém. Természetesen megjelent az "ügyvéd úr" is aki kellő mennyiségű pacsival és puszival próbálta megoldani a helyzetet. Persze nem bántottam egyiket sem (Démon a műsorral azonnal levett a lábamről - hihi), de elmagyaráztam nekik, hogy ha még egyszer meglátom őket a kerítésen belül, akkor össze-vissza lesz rugdalva a fenekük! A kis lükék remélem megértették, mert akárhogy is nézzük ez végződhetett volna másképp is... Ma alaposan megdolgoztatták a védőangyalaikat :-)

Beubabu Creative Commons License 2010.12.15 0 0 424

Éspedig? :-))

Előzmény: yxc432 (423)
yxc432 Creative Commons License 2010.12.14 0 0 423

Az a baj, hogy jelenleg csak egy dolog tartja rajtam.;)

Előzmény: Beubabu (421)
yxc432 Creative Commons License 2010.12.14 0 0 422

Fekete István: Téli berek - amíg ki nem olvastad, ne is írj többet.;)

Előzmény: Beubabu (419)
Beubabu Creative Commons License 2010.12.14 0 0 421

Basszus, tényleg kihagytam az r betűt! Már írni sem tudok...

Legalább jól áll majd a fürdőnaci nyáron :-)

Előzmény: yxc432 (420)
yxc432 Creative Commons License 2010.12.14 0 0 420

reszortja. azaz: feladata. ;)

 

Ezek szerint már azt is eleszik előlem... kárcsú leszek tavaszra, az biztos, bár már most is felezni kell a nadrágomat...

Előzmény: Beubabu (418)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!