Az, hogy a kersztény kultúrkör alapvetően egy hazugságra épült, az pech !
Az tény, hogy a paradigmaváltások mindíg járnak egy bizonytalan, átmeneti időszakkal. Ez tény.
Azonban néhány tényt megintcsak ne felejtsünk el: a világ gazdasági, katonai és brain-potenciálja döntően az Euroatlanti kultúrában van. A többi meg függ tőle.
Azaz egyelőre még jelei sincsenek olyan független elvrendszernek, amely képes lenne megbillenteni a status quo-t !
Én meg azon gondolkozom, hogy akár Gyurcsányt, akár Orbánt nézem, mindkettő pont azzá vált, aki ellen elvig küzdött !
Gyurcsány pont az a kapitalista, érzéketlen, pénzvezérelt maszat lett, akit jól leköpködtek a KISZ-gyűléseken.
Orbán meg pont az a populista néptribun, aki semmihez sem ért, iszonyatosan önérzetes, ellenvéleményt nem tűr, ellenben értelmetlen szóvirágok mögé menekül.
Európa egyre mélyebbre ássa saját maga és kulturája sírját. Orbánnal is meg nélküle is. Magyarországnak légyfingnyi befolyása sincs erre a folyamatra - sajnos.
Én nagyon kételkedem, hogy Magyarország Európában lenne. Sztem kábé a száz évvel ezelőtti Európában van fejben, nagyjából olyan kormányzati berendezkedés is illene hozzá.
1., Fidesz: Éppen most készülnek 3 millió embertől ellopni 3000 milliárd froncsit. Pofátlanul, hazudva, megfélemlítve, maffia-módszerekkel. Aztán elfogadták a szájkosár törvényt. Demokraták ? Nem ! Akarnak az ország szekerén tólni ? Nem ! Saját zsebüket tömködik ? Igen !
Szóval kilőve !
2., MSzP: Az elmúl 8 év teljesítményét, elgyurcsányosodását, közpénzek ablakon való dézsával öntését, Hagyó, Zuschlag és társai ámokfutása után ép eszű ember nem gondol velük. Pláne, hogy a régi nomenklatúra gyakorlatilag változatlan !
Szóval kilőve !
3., LMP: Lehet Más a Politika ? Hát persze !. De náluk ez még nem jött le ! Nekem még mindíg az az érzésem, hogy szobatudosok gyülekezete, akik elvileg mindent tudnak, de már egy konzerv felbontásakor beleütköznek az elmélet és gyakorlat problematikájába !
Szóval kilőve!
4., Jobbik: Szép magyar legények, szép nagy bornírt marhaságokat harsognak. Nagyon jó lenne egy alkotmány a Szentkorona-tanra alapozva. Valahol Belső-Mongóliában. Mert Magyarország Europában van. Ami alsóhangon is 500 évre van az obligált és mindíg előcitált...hogymondjam...irománytól ! És nem lemaradva !