Keresés

Részletes keresés

y3k Creative Commons License 2008.04.06 0 0 302

Parezer ora az semmi, en S2231W-t javaslom mindenkinek, nezzed meg mielott dontesz, sok sok evig fogod nezni:)

Előzmény: bestpixel (301)
bestpixel Creative Commons License 2008.04.06 0 0 301
Köszi a válaszokat! Igazából S1921 vagy L768 között hezitálok, mindkettőt nagyjából ugyanannyiért tudnék most venni. Ez jóval kevesebb, mint most pl. egy új 1931. Gondolom, egy 1-2 éves, max 600-1000 órát használt monitor még sokáig jó és megbízható "munkatárs" tud lenni, aztán majd ha egyszer pénztengerben ébredek, veszek agy aktuális és új monitort. Az 1-2 éves gépek és a maiak között nem lehet akkora különbség a szempontomból, ami miatt most megérné a komolyabb beruházást.

Gondolom, a fentiek közül inkább az S1921-et javasolnátok?

A kalibráláshoz ezek szerint egy külön programra (és persze egy eszközre) lesz majd szükségem, a gyári ICC profil nem érdekes? Vagy jó, ha van?
y3k Creative Commons License 2008.04.06 0 0 300
Tuti elektronika van bennuk, de a panelek iszonyat sokat fejlodtek.
Előzmény: Képkovács (299)
Képkovács Creative Commons License 2008.04.06 0 0 299

A 768 akár mai csirke is lehetne. Mérés alapján a kalibrálhatóságában nem találtam semmilyen lényeges eltérést pl. egy most is gyártott 1931-hez képest. Szép feketéi és nagyon tiszta színei vannak.

768-at a múlt héten kalibráltam utoljára, nagyon jó kis darab.

Annyi, a főbb különbség, hogy lassabb a válaszideje, de képfeldolgozásban ennek nincs jelentősége.

 

A 985 már kissé más, mert ott az elérhető kontraszt is jóval kisebb, a nagyobb válaszidő mellett, de nagyon kis színhibára korrigálható ez is.

Előzmény: bestpixel (294)
y3k Creative Commons License 2008.04.06 0 0 298
MAC nem asztalom, de tobb ismeros elegedetten hasznal Eizo szoftvert. Mielott ezeket megveszed, erdemes megnezni am a mai vasakat is, meg az araikat is, zuhantak rendesen.
Előzmény: bestpixel (296)
Képkovács Creative Commons License 2008.04.06 0 0 297
Mindkét régebbi típus kiválóan kalibrálható akár MAC-re is, a különbség annyi, hogy a kalibráló szoftvert és hardvert picit más paraméterekkel kell futtatni, mint PC-n :-)
Előzmény: bestpixel (296)
bestpixel Creative Commons License 2008.04.06 0 0 296
Köszi a választ! Ezek szerint, ha nincs gyári ICC profil egy adott monitorhoz (néhány régebbi monitorhoz csak Windowsos profilt találtam az Eizo honlapján, Mac-est nem), az a monitor attól még kalibrálható Mac-en?
Előzmény: y3k (295)
y3k Creative Commons License 2008.04.06 0 0 295

Ezek nem mai csirkek. En vennek egy Eizokhoz rendzeresitett kalibralot, tokeletes a MAC-es szoftver is.

Előzmény: bestpixel (294)
bestpixel Creative Commons License 2008.04.06 0 0 294
Sziasztok!

Monitorvásárlás közben vagyok és lenne néhány kérdésem. Visszaolvastam, de nem találtam konkrét infót. A válaszokat előre is köszönöm!
- Hol találhatok arról infót, hogy melyik Eizo monitorba milyen panelt építettek?
- 2 monitort lehet két különböző felbontással egy szgéphez kötni (Mac)?
- Ha az Eizo honlapján nem találok Mac-es ICC-profilt (mert nem ad a gyár hozzá), akkor kalibrálható a Mac-kel a monitor?
- Eizo L985 EX és L768-ról van vkinek vmilyen infója/tapasztalata?
Fotófeldolgozáshoz használnám a monitorokat (egy fő- és egy kiegészítő).
y3k Creative Commons License 2008.03.21 0 0 293

Uj S-PVA panelekkel talalkoztal mar? Eizo2231W ill. SX szeria.

Kivancsi lennek mit szolasz:)

Előzmény: Képkovács (292)
Képkovács Creative Commons License 2008.03.21 0 0 292
Igen, és a középszürke alatt relatíve nagyokat csalinkáztak a színek a feketéig bezárólag, hiába mértem a legpontosabb műszerrel és hiába profiloztam a legjobb szoftverrel...
Előzmény: y3k (291)
y3k Creative Commons License 2008.03.21 0 0 291
Az van ekorul. Sokat javultak a TN panelek, de a kontrasztvaltozas meg mindig kritikus.
Előzmény: Képkovács (290)
Képkovács Creative Commons License 2008.03.21 0 0 290

A múlkoriban egy természetfotós barátom vett valami samut, ami nettóban kb. ebben az ártartományban mozgott és kalibráltatta velem a játékszert.

TN paneles a kütyü, ennek ellenére egészen elfogadható volt a betekintési szöge és a színminősége is. Egyedül fekete közelében nem ütötte meg a grafikai munkában megkívánt színminőséget, de a többi tónusban szinte hibátlan lett, jó alaposan le is esett az állam...

 

Az a baj, hogy a konkrét típusra már nem emlékszem, talán 245B?

Előzmény: optikus (288)
y3k Creative Commons License 2008.03.21 0 0 289

Nezz valami TN paneles Samut, netto 80 kornyeken latok ilyeneket. De ajanlani nem fogom:))

Előzmény: optikus (288)
optikus Creative Commons License 2008.03.21 0 0 288
hi. mi most a legolcsobban megveheto wide minima 24"-es monyo? nem kep nezesre kell csak kodolasra, szoval az ar a legfontosabb tenyezo...
y3k Creative Commons License 2008.03.18 0 0 287
Szinter is bovebb, de para volt csak, remekul lehet vele jatszani.
Előzmény: SyL (286)
SyL Creative Commons License 2008.03.18 0 0 286

Sziasztok.

 

Irtátok korábban hogy a 2231w -nek nagyobb az input lag -je mint pl. a 1931 -nek.
Ez mennyi ms -ben? Esetleg valaki mérte már egy CRT referencia monitorhoz képest?

 

Ill. hogy a LUT -miatt. De a 1931 -ben is 10bites Look up table van tudtommal.. Szoval akkor mi is lehet az igazság?

y3k Creative Commons License 2008.03.14 0 0 285
Gratula hozza:)
Előzmény: Törölt nick (284)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.14 0 0 284
Egy Eizo s1932 boldog tulaja lettem végül. A monitort egy GretagMacbeth Eye1-el kalibráltam. Nagyon szuper a képe, jó a kontraszt, élesek a részletek, gyönyörű színei vannak. Sem teljes, sem subpixel hiba nincs. Ezt azért írom le, mert s1932-ről még nem sok infót láttam a neten. Hátha valakinek hasznos a véleményem.

y3k Creative Commons License 2008.03.03 0 0 283
Majd veszunk fasza LG-t:))))
Előzmény: Képkovács (282)
Képkovács Creative Commons License 2008.03.03 0 0 282
Annál is inkább, hogy még 16 bites LUT mellett is előfordulnak épp csak érzékelhető, de ki nem küszöbölhető sávok imitt-amott :-)
Előzmény: y3k (279)
KTTech Creative Commons License 2008.03.03 0 0 281
Annyira azért nem is jó... igaz, 24", de akkor már inkább olcsóbban a Dell 2407WFP-HC-t...

24"-osok grafikára (vagy nagyobb):
http://www.prad.de/en/monitore/buyers-guide/graphic24.html
21-22" grafikára:
http://www.prad.de/en/monitore/buyers-guide/graphic21.html

24" vagy nagyobb, főleg ár alapján történő döntéskor (itt van az LG is, nem túl szép grafikus teljesítménnyel):
http://www.prad.de/en/monitore/buyers-guide/price24.html
Előzmény: Törölt nick (277)
y3k Creative Commons License 2008.03.03 0 0 279
Ennyiert elnezheto egy kis savosodas, mas gondjuk ne legyen.
Előzmény: Képkovács (276)
.szabii. Creative Commons License 2008.03.03 0 0 278
"Ha már be van kalibrálva, akkor nem fogsz lényegi különbséget látni a Dell és az Eizo között"

Ha ez így van, akkor kéne egyáltalán Eizo-ban gondolkozni? ...
Előzmény: Képkovács (274)
Képkovács Creative Commons License 2008.03.03 0 0 276

Nem nagyon lehet pontosat tudni, mert valamiért nem publikusak a LUT-ra vonatkozó adatok :-(

Volt széria az elején, ami bizonyos beállításokkal sávos volt. Gondolom azóta megnövelték kissé a bitmélységet, mert mostanában ilyesmiket nem láttam egyen sem.

Előzmény: y3k (275)
y3k Creative Commons License 2008.03.03 0 0 275

Mondom is mindenkinek, vigyek hozzad ha pontosat akarnak, nekem eleg ha nem HannsG-t vesznek:)

LUT megy egyeb hulyesegek hogyan vannak ennel a Dell-nel?

Előzmény: Képkovács (274)
Képkovács Creative Commons License 2008.03.03 0 0 274

Ha már be van kalibrálva, akkor nem fogsz lényegi különbséget látni a Dell és az Eizo között, de sajnos nehezebb a Delleket jól behúzni, mert az elektronikájuk durvább, és nagyon beállításfüggő a pontosságuk.

 

Mindenesetre pl. a 2407 WFP-HC-t, vagy a 2007WFP-t a durvább elektronika ellenére is simán be lehet húzni olyan pontosságúra, mint amit pl. a Prohardveres fiúk a 2231-es Eizo-ból ki tudtak csiholni, mert azért az nem egy egetrengető pontosság...

Előzmény: y3k (268)
imoka Creative Commons License 2008.03.03 0 0 273
:))
Előzmény: y3k (272)
y3k Creative Commons License 2008.03.03 0 0 272

Van valami banki izenk, de nagyon messze van a kamatmentestol.

Előzmény: Sanya_67 (271)
Sanya_67 Creative Commons License 2008.03.03 0 0 271

Nem szeretek hitelre vásárolni de azért megkérdem Eizokat is lehet hitelre venni, főleg kamatmentesre??  Persze a rendes bruttó áron akkor.

Előzmény: y3k (270)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!