Köszi a válaszokat! Igazából S1921 vagy L768 között hezitálok, mindkettőt nagyjából ugyanannyiért tudnék most venni. Ez jóval kevesebb, mint most pl. egy új 1931. Gondolom, egy 1-2 éves, max 600-1000 órát használt monitor még sokáig jó és megbízható "munkatárs" tud lenni, aztán majd ha egyszer pénztengerben ébredek, veszek agy aktuális és új monitort. Az 1-2 éves gépek és a maiak között nem lehet akkora különbség a szempontomból, ami miatt most megérné a komolyabb beruházást.
Gondolom, a fentiek közül inkább az S1921-et javasolnátok?
A kalibráláshoz ezek szerint egy külön programra (és persze egy eszközre) lesz majd szükségem, a gyári ICC profil nem érdekes? Vagy jó, ha van?
A 768 akár mai csirke is lehetne. Mérés alapján a kalibrálhatóságában nem találtam semmilyen lényeges eltérést pl. egy most is gyártott 1931-hez képest. Szép feketéi és nagyon tiszta színei vannak.
768-at a múlt héten kalibráltam utoljára, nagyon jó kis darab.
Annyi, a főbb különbség, hogy lassabb a válaszideje, de képfeldolgozásban ennek nincs jelentősége.
A 985 már kissé más, mert ott az elérhető kontraszt is jóval kisebb, a nagyobb válaszidő mellett, de nagyon kis színhibára korrigálható ez is.
MAC nem asztalom, de tobb ismeros elegedetten hasznal Eizo szoftvert. Mielott ezeket megveszed, erdemes megnezni am a mai vasakat is, meg az araikat is, zuhantak rendesen.
Mindkét régebbi típus kiválóan kalibrálható akár MAC-re is, a különbség annyi, hogy a kalibráló szoftvert és hardvert picit más paraméterekkel kell futtatni, mint PC-n :-)
Köszi a választ! Ezek szerint, ha nincs gyári ICC profil egy adott monitorhoz (néhány régebbi monitorhoz csak Windowsos profilt találtam az Eizo honlapján, Mac-est nem), az a monitor attól még kalibrálható Mac-en?
Monitorvásárlás közben vagyok és lenne néhány kérdésem. Visszaolvastam, de nem találtam konkrét infót. A válaszokat előre is köszönöm! - Hol találhatok arról infót, hogy melyik Eizo monitorba milyen panelt építettek? - 2 monitort lehet két különböző felbontással egy szgéphez kötni (Mac)? - Ha az Eizo honlapján nem találok Mac-es ICC-profilt (mert nem ad a gyár hozzá), akkor kalibrálható a Mac-kel a monitor? - Eizo L985 EX és L768-ról van vkinek vmilyen infója/tapasztalata? Fotófeldolgozáshoz használnám a monitorokat (egy fő- és egy kiegészítő).
Igen, és a középszürke alatt relatíve nagyokat csalinkáztak a színek a feketéig bezárólag, hiába mértem a legpontosabb műszerrel és hiába profiloztam a legjobb szoftverrel...
A múlkoriban egy természetfotós barátom vett valami samut, ami nettóban kb. ebben az ártartományban mozgott és kalibráltatta velem a játékszert.
TN paneles a kütyü, ennek ellenére egészen elfogadható volt a betekintési szöge és a színminősége is. Egyedül fekete közelében nem ütötte meg a grafikai munkában megkívánt színminőséget, de a többi tónusban szinte hibátlan lett, jó alaposan le is esett az állam...
Az a baj, hogy a konkrét típusra már nem emlékszem, talán 245B?
Irtátok korábban hogy a 2231w -nek nagyobb az input lag -je mint pl. a 1931 -nek. Ez mennyi ms -ben? Esetleg valaki mérte már egy CRT referencia monitorhoz képest?
Ill. hogy a LUT -miatt. De a 1931 -ben is 10bites Look up table van tudtommal.. Szoval akkor mi is lehet az igazság?
Egy Eizo s1932 boldog tulaja lettem végül. A monitort egy GretagMacbeth Eye1-el kalibráltam. Nagyon szuper a képe, jó a kontraszt, élesek a részletek, gyönyörű színei vannak. Sem teljes, sem subpixel hiba nincs. Ezt azért írom le, mert s1932-ről még nem sok infót láttam a neten. Hátha valakinek hasznos a véleményem.
Annyira azért nem is jó... igaz, 24", de akkor már inkább olcsóbban a Dell 2407WFP-HC-t...
24"-osok grafikára (vagy nagyobb): http://www.prad.de/en/monitore/buyers-guide/graphic24.html 21-22" grafikára: http://www.prad.de/en/monitore/buyers-guide/graphic21.html
24" vagy nagyobb, főleg ár alapján történő döntéskor (itt van az LG is, nem túl szép grafikus teljesítménnyel): http://www.prad.de/en/monitore/buyers-guide/price24.html
Nem nagyon lehet pontosat tudni, mert valamiért nem publikusak a LUT-ra vonatkozó adatok :-(
Volt széria az elején, ami bizonyos beállításokkal sávos volt. Gondolom azóta megnövelték kissé a bitmélységet, mert mostanában ilyesmiket nem láttam egyen sem.
Ha már be van kalibrálva, akkor nem fogsz lényegi különbséget látni a Dell és az Eizo között, de sajnos nehezebb a Delleket jól behúzni, mert az elektronikájuk durvább, és nagyon beállításfüggő a pontosságuk.
Mindenesetre pl. a 2407 WFP-HC-t, vagy a 2007WFP-t a durvább elektronika ellenére is simán be lehet húzni olyan pontosságúra, mint amit pl. a Prohardveres fiúk a 2231-es Eizo-ból ki tudtak csiholni, mert azért az nem egy egetrengető pontosság...