Szerintem (ha lehet) óvatosan nézzük meg, nem tudom kell-e engedély hozzá. Kellene egy növényhatározó (személy vagy könyv) is, hogy ne csak a vakvilágba fotózgassunk. A biosz szakos csajok kikísérhetnének minket :-)). A jól sikerült fotókat fel is ajánlhatjuk a tudomány oltárán, dián vagy digit formában.
Ahh, ez az. Az Igrice. A tanárképzőn biológiát oktató barátom szerint még nem sokan ismerik. Voltál ott? Mit tudsz róla? Nekem az apám említette először, aki nagy természetismerő.
Igen, a képeden a mesterséges tó van. Szerintem ott nem sok fotóznivaló van. A lápot, amire én gondolok, nemrégen nyilvánították védetté. Állítólag van ott valami tanösvény meg magasles-féle is. Még ma megírom a pontos nevét.
Nem, ez nem a mesterséges tó. Annak nem sok köze van a természethez, körbe van építve stb. Ismerem, mert apámék Sóstóhegyen laknak. Ez egy abszolút natúr mocsár valahol nem messze, ami védett.
Szia Laja30! Attól, hogy Bp-en laksz, reméljük ide rendszeresen ellátogatsz majd. Egyébként amit kérdeztél mélben: Sóstóhegyen most alakítottak ki egy mesterséges tavat: Tüskevár tó vagy mi. Körülötte tényleg van nádas, lehet, hogy erről hallottál. Rögtön feltöltök egy képet ide.
Sziasztok, én most Budapesten lakom, de Nyházán nőttem fel. Most töltöttem fel egy sóstói képet a galériámba. A színeket korrigáltam, mert sajnos a tó vize nem ilyen kék.
Egyébként négy, egyre komolyabb fix obis digitális után most a Canon EOS 350D-t használom. A motorversenyes képek a galériámban persze azzal készültek.
Semmi elnézést! Szomszédok vagyunk elvégre! 340 ezer volt. Eredetileg a 70-200 VR-t akartam megvenni, de az nem jött össze sehogy, és már nem akartam újabb hónapokat várni.
Nem tudtok a környéken (főként a megyénkre gondolok)valakinek valahol egy diavetítőt, amit el akar nekem adni olcsón, pedig jó állapotú a cucc? Több kritériumot nem írok, elég ha ennyinek megfelel :-) Jelige: kicsi vagyok, de nagyban szeretem (nézni)
Grat az objektívedhez! Igen ritka és kevés ideig gyártott darab, fogalmam sincs, hogy miért kellett abbahagyni a gyártását. Azt azért megsúghatnád (mint Nikonos a Nikonosnak) hogy mennyibe is került. Nekem a sima tolózoom, van, de ha jól emlékszem, ezt már beszéltük valamikor. A lassú AF-en kívül elégedett vagyok vele. Nagyon jó rajza van. Ma kipróbáltam egy olcsóbb Kenko 2x-ezővel, és még úgy is elfogadhatóbbnak tűnt, mint egy 70-300 a 300-as állásában...
Elnézést, hogy hajdúságiként betolakodtam a nyírségiekhez....:)))
Te mikor jártál a parkban? Csak mert láttam aznap, amikor mi voltunk egy srácot egy akkora objektíves géppel, hogy alig fért be a kapun..:)) Na, jó.. Akorra nem volt... Mi 3-án voltunk!
Hát, szerintem ezzel az objektívvel nem fogok jelentősen jobb képeket csinálni, mert az csak rajtam múlik. Csupán a 2.8-as blende jó, mert sokat fotózok gyenge fényviszonyok között, meg az SWM, azaz a csendes motor, a gyors fókusszal.
Egyébként nagy szerencsém volt, mert jó áron, és kitűnő állapotban jutottam hozzá. Még a kemény heger alakú tokja is megvolt!
Köszi a képeket Ogányó! Még én is tartozok egy-kettővel, csak most elég húzós napjaim vannak.
Természetesen a klubtalálkozót továbbra se felejtsük el! Biztos lesz egy jó alkalom, bár lehet, hogy az állatkert lassan kiesik, mivel mindenki egyedül ment oda.
Ezekből a képekből majd felrakunk a honlapunkra, amivel legközelebb nyár eleje körül tudnék foglalkozni. Még egy szakdolgozatot meg kell írnom. :-) hehe...
Közben be tudtam szerezni egy 2.8-es fix fényerejú teleobjektívet. Eredetileg képstabilizátorost akartam, de az nem jött össze. Szerintetek nagy baj?
Ja igen, itt segített a kedvező fény. Pont olyan szögből és olyan erővel sütött a nap, hogy kiemelte a színeket és kontrasztossá tette a témát. Amúgy az E-1 sem arról híres, hogy populáris színeket ad, nagyon naturális az alapbeállítás. Szerintem ez így jó, vagy utómunkában, vagy a kamera beállításaival mindenki igazítsa oda, ahová akarja, de ha már az alapbeállítás amolyan "vivid" lenne, akkor már nehéz visszafordítani, ha nem arra van szükség...
Itt kamerán adtam +1 szaturaciót. -2..+2 között lehet állítani. Utómunkában a kontrasztot növeltem egy kicsit, de nem szeretem agyonmanipulálni a képeimet, próbálom a szemmel is látható látványt elérni a monitoron, csak a képrögzítés során keletkező kontraszt és színveszteséget szoktam pótolni (vagy még azt sem).