Keresés

Részletes keresés

KTTech Creative Commons License 2008.04.09 0 0 332
Nemcsak Ti :) 3 hetet vártam az importőrre, hogy megérkezzen... még szerencse, hogy lent van az € árfolyama (mert Ft-ban nem lehetett kifizetni) :D:D:D
Előzmény: y3k (322)
bestpixel Creative Commons License 2008.04.09 0 0 331
Nos, az előbbi kérdésemet némi felvilágosulás után módosítanám:

professzionális fotófeldolgozáshoz (képek netre, nyomdára, vagy profi nyomtatóval) feladatokhoz Dell 2407wfp-hc vagy Eizo 1921 (most csak e két gép között hezitálok)? Más szóval a fenti munkákhoz kell nekem az AdobeRGB, vagy elég sRGB a monitoron?

(Az nagyon jó, ha én AdobeRGB-ban látom a képet, de a megrendelő úgyis csak sRGB-ben szemlélheti a fenti technológiák bármelyikével... Vagy nem?)
bestpixel Creative Commons License 2008.04.09 0 0 330
Találtam egy újabb monitort, érdekelne, hogy erről mi a véleményetek (fotófeldolgozáshoz): Dell UltraSharp 2007WFP. Állítólag S-IPS és S-PVA panellel is gyártják (gyáriszám alapján deríthető ki, hogy éppen mi került az adott szerkezetbe), enmgem most az előbbi verzió érdekel. Köszi előre is!
PanaDoll Creative Commons License 2008.04.08 0 0 329
Szeretni fogod.

:)))
Előzmény: KTTech (318)
y3k Creative Commons License 2008.04.08 0 0 328
De idegessegemben szivtam:)
Előzmény: gyurci69 (327)
gyurci69 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 327
Hátha ez kell a leszokáshoz? :)
Előzmény: y3k (326)
y3k Creative Commons License 2008.04.08 0 0 326
Meg a cigi se izlett ket hetig igazan:)
Előzmény: gyurci69 (325)
gyurci69 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 325
Én is y3k-tól vettem az Eizomat 2 hete. Akkor nem voltam vele túl boldog, mert a monitoron keresztül rózsaszínben láttam a világot. Ma viszont a gépemmel együtt bevittem hozzá kalibrálni. (persze erősen akartam érezni, hogy nem a monitorban van a hiba.... és tényleg nem abban volt :)) A gépem tolta el a monitort a piros felé (nem is kicsit :()
Szóval ma kinyílt a pazar színű világ előttem :)
Előzmény: jano333 (320)
y3k Creative Commons License 2008.04.08 0 0 324

:)

Előzmény: madgie (323)
madgie Creative Commons License 2008.04.08 0 0 323
Ejjnamár, csak jót akartam :)
Előzmény: y3k (322)
y3k Creative Commons License 2008.04.08 0 0 322
Beegetel, ma tisztara soportuk a raktart:))
Előzmény: madgie (321)
madgie Creative Commons License 2008.04.08 0 0 321
A hozzászólásod alatt lévő emberke mailjére kell írni eizo ügyben :)
Előzmény: jano333 (320)
jano333 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 320

sziasztok!

új vagyok ebben a topikban, de segitségre lenne szükségem, amíóta nem crt-t használok, a viewsonic-ra esett a választásom (grafikai előkészítés, fotózás). most kb. két éve használom a monitorokat, és úgy tűnik kezdik megadni magukat, és nem tudom milyen monitort vegyek helyettük... itt az eisokról olvasni jókat, de nem találok megfelelő beszerzési forrást....

előre is köszi a segítséget, már ha kapok

y3k Creative Commons License 2008.04.08 0 0 319
Csak meglett:))) Ize, lesz:)
Előzmény: KTTech (318)
KTTech Creative Commons License 2008.04.08 0 0 318
Na, végre megérkezett az Eizo S2231W-m :) már csak szombatig kell kivárnom, mert az ország másik végébe szállították le :D
y3k Creative Commons License 2008.04.07 0 0 317
2006 szerintem.
Előzmény: bestpixel (316)
bestpixel Creative Commons License 2008.04.07 0 0 316
Majd jelentkezem nála, ha aktuális, aztán megalkuszunk...
Egyébként az 1921-et mióta gyártják?
Előzmény: y3k (315)
y3k Creative Commons License 2008.04.07 0 0 315

Nalunk csak vasarlas utani gyorskalib megy jellemzoen, en is Kepkovacshoz vinnem ha tokeleteset akarnek:)

Előzmény: bestpixel (314)
bestpixel Creative Commons License 2008.04.07 0 0 314
Köszönöm az okosságokat, sokat segítettetek! Aztán majd ha meglesz a monitor, kalibrálás ügyében jelentkezek. Ezügyben - ha jól sejtem - Képkovács úr tud segíteni?
y3k Creative Commons License 2008.04.07 0 0 313
Adott ertekhez, en altalaban 140cd-hez szoktam. De mivel valtozo a kornyezeti feny egy nem professzionista kornyezetben, ugyis mesz utana, megha evvel bukik is a teljesen pontos kalib.
Előzmény: bestpixel (311)
y3k Creative Commons License 2008.04.07 0 0 312
Igen, ha csak foto, akkor boven jo a 1921-es, meg amugy is, csak anno parezer volt koztuk, s nem volt ertelme ketfelet tartani raktaron.
Előzmény: bestpixel (310)
bestpixel Creative Commons License 2008.04.07 0 0 311
Kalibrálásnál a max. fényerőhöz kalibráljuk a monitort vagy egy alacsonyabbhoz? Ez mi alapján dől el? Valahol (vmi tesztben) mintha 160 cd/m2-hez kaibráltak volna, ezek szerint nincs értelme a 15-20%-kal nagyobb fényerőnek (1921 vs. 1931)?
bestpixel Creative Commons License 2008.04.07 0 0 310
Akkor tehát egy 1921-es ugyanúgy megteszi fotófeldolgozáshoz, mint a másik kettő, gyakorlatilag semmi különbség?
Képkovács Creative Commons License 2008.04.07 0 0 309
Az bizony, mert ezekkel használva hajítófát sem ér egy kalibrálás.
Előzmény: y3k (308)
y3k Creative Commons License 2008.04.07 0 0 308
1932-ben picivel ujabb a panel, de semmi forradalmi, ill. ket darab kornyezeti feny erzekeloje van, na ez ami teljesen felesleges:)
Előzmény: bestpixel (305)
y3k Creative Commons License 2008.04.07 0 0 307
Igen.
Előzmény: bestpixel (306)
bestpixel Creative Commons License 2008.04.07 0 0 306
Vagy az S-PVA csupán Overdrive-olt PVA?
bestpixel Creative Commons License 2008.04.07 0 0 305
Köszi a felvilágosítást! A 2231 nekem is nagyon tetszik, de most egyelőre megelégszem az sRGB-vel... Egyelőre úgyis az egész világ csak így lát színeket (mármint akinek nincs 2231-e vagy vmi hasonló profi monitorja).

Az 1921 és 1931 között panelben van különbség, vagy csak a válaszidő lett rövidebb? Valahol azt olvastam, hogy az 1931-ben S-PVA panel van, ez igaz? Ja, és az 1932 miben különbözik az előbbiektől?
Előzmény: Képkovács (304)
Képkovács Creative Commons License 2008.04.06 0 0 304

Méréseim alapján nincs képminőségbeli különbség 1921 és 768 között (a válaszidőn kívül persze).

 

Annyiban viszont igazat tudok adni y3k-nak, hogy a 2231-es egy high gamut monitor, míg a két régebbi csak sRGB-re alkalmas. A mai világban már nem mindegy, hogy egy monitor 92%-os Adobe RGB, vagy csak sRGB képes...

 

A kalibrációhoz az igazán jó eszköz ára meghaladja ezeknek a monitoroknak az árát, ami ezalatt van, azokkal meg nem lesz sokkal pontosabb a képernyő, mint egy szemre szépen behúzott gyári állapot. (csak az Eizókra értem).

Előzmény: bestpixel (301)
y3k Creative Commons License 2008.04.06 0 0 303
Sajat profil a jo profil.
Előzmény: bestpixel (301)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!