Nemcsak Ti :) 3 hetet vártam az importőrre, hogy megérkezzen... még szerencse, hogy lent van az árfolyama (mert Ft-ban nem lehetett kifizetni) :D:D:D
Nos, az előbbi kérdésemet némi felvilágosulás után módosítanám:
professzionális fotófeldolgozáshoz (képek netre, nyomdára, vagy profi nyomtatóval) feladatokhoz Dell 2407wfp-hc vagy Eizo 1921 (most csak e két gép között hezitálok)? Más szóval a fenti munkákhoz kell nekem az AdobeRGB, vagy elég sRGB a monitoron?
(Az nagyon jó, ha én AdobeRGB-ban látom a képet, de a megrendelő úgyis csak sRGB-ben szemlélheti a fenti technológiák bármelyikével... Vagy nem?)
Találtam egy újabb monitort, érdekelne, hogy erről mi a véleményetek (fotófeldolgozáshoz): Dell UltraSharp 2007WFP. Állítólag S-IPS és S-PVA panellel is gyártják (gyáriszám alapján deríthető ki, hogy éppen mi került az adott szerkezetbe), enmgem most az előbbi verzió érdekel. Köszi előre is!
Én is y3k-tól vettem az Eizomat 2 hete. Akkor nem voltam vele túl boldog, mert a monitoron keresztül rózsaszínben láttam a világot. Ma viszont a gépemmel együtt bevittem hozzá kalibrálni. (persze erősen akartam érezni, hogy nem a monitorban van a hiba.... és tényleg nem abban volt :)) A gépem tolta el a monitort a piros felé (nem is kicsit :() Szóval ma kinyílt a pazar színű világ előttem :)
új vagyok ebben a topikban, de segitségre lenne szükségem, amíóta nem crt-t használok, a viewsonic-ra esett a választásom (grafikai előkészítés, fotózás). most kb. két éve használom a monitorokat, és úgy tűnik kezdik megadni magukat, és nem tudom milyen monitort vegyek helyettük... itt az eisokról olvasni jókat, de nem találok megfelelő beszerzési forrást....
Köszönöm az okosságokat, sokat segítettetek! Aztán majd ha meglesz a monitor, kalibrálás ügyében jelentkezek. Ezügyben - ha jól sejtem - Képkovács úr tud segíteni?
Adott ertekhez, en altalaban 140cd-hez szoktam. De mivel valtozo a kornyezeti feny egy nem professzionista kornyezetben, ugyis mesz utana, megha evvel bukik is a teljesen pontos kalib.
Kalibrálásnál a max. fényerőhöz kalibráljuk a monitort vagy egy alacsonyabbhoz? Ez mi alapján dől el? Valahol (vmi tesztben) mintha 160 cd/m2-hez kaibráltak volna, ezek szerint nincs értelme a 15-20%-kal nagyobb fényerőnek (1921 vs. 1931)?
Köszi a felvilágosítást! A 2231 nekem is nagyon tetszik, de most egyelőre megelégszem az sRGB-vel... Egyelőre úgyis az egész világ csak így lát színeket (mármint akinek nincs 2231-e vagy vmi hasonló profi monitorja).
Az 1921 és 1931 között panelben van különbség, vagy csak a válaszidő lett rövidebb? Valahol azt olvastam, hogy az 1931-ben S-PVA panel van, ez igaz? Ja, és az 1932 miben különbözik az előbbiektől?
Méréseim alapján nincs képminőségbeli különbség 1921 és 768 között (a válaszidőn kívül persze).
Annyiban viszont igazat tudok adni y3k-nak, hogy a 2231-es egy high gamut monitor, míg a két régebbi csak sRGB-re alkalmas. A mai világban már nem mindegy, hogy egy monitor 92%-os Adobe RGB, vagy csak sRGB képes...
A kalibrációhoz az igazán jó eszköz ára meghaladja ezeknek a monitoroknak az árát, ami ezalatt van, azokkal meg nem lesz sokkal pontosabb a képernyő, mint egy szemre szépen behúzott gyári állapot. (csak az Eizókra értem).