Az Eizo a szabványt követi pixelgari szintjén, szóval ha van 1 hibás pixeled nem fogják cserélni a monitort. Ezt vagy elfogadja az ember, vagy nem... Ha kevés a 19", ajánlom a 2231W-t :D igaz, magasabb nem lesz a monitor, csak szélesebb (kb. 2db A4-es lap állítva egymás mellett, kb. az a méret) :)
Használt Eizoban az a jó, hogy tudni lehet, hogy van-e pixelhiba vagy nincs. Én most pl. lottózok, mert az új monitoromat még nem láttam, így nem tudom milyen lett (mondjuk lett mellé egy S1721 is, a húgomnak :D). Az S1931-est meg Sanya67-nek adtam el, Ő biztos lehet benne, hogy hibátlan a monitor...
En is ezzel a Dell-lel szemezgetek, de a szivem az EIZO fele huz. Viszont: azt mondtak nekem, hogy az EIZO-nak valami nagyon gaz a pixelgarija. A masik meg h a 19" az keveske.
Kizarolag fotoszerkeszteshez kellene nekem is. Vannak a Dell arahoz kozeli alternativak? Esetleg hasznalt EIZO?
Ha csak grafikus munkára kell, és véletlenül sem játszol/nézel filmet rajta, akkor jó a 2407WFP-HC. Volt pár széria (nem tudom, javították-e), ahol iszonyú ghosting effektet adott a monitor mozgó képnél (pl. egérmozgatásnál). Keress rá google-ben: "2407wfp-hc ghosting". A képméret miatt kényelmesebb, mint a 1921, ez biztos. Ha tényleg profi felhasználás lesz, akkor azért kell az aRGB, szerintem, de netre nem feltétlenül jó, ha aRGB képeket próbálsz feltenni, annak nem lesz jó vége.
Nemcsak Ti :) 3 hetet vártam az importőrre, hogy megérkezzen... még szerencse, hogy lent van az € árfolyama (mert Ft-ban nem lehetett kifizetni) :D:D:D
Nos, az előbbi kérdésemet némi felvilágosulás után módosítanám:
professzionális fotófeldolgozáshoz (képek netre, nyomdára, vagy profi nyomtatóval) feladatokhoz Dell 2407wfp-hc vagy Eizo 1921 (most csak e két gép között hezitálok)? Más szóval a fenti munkákhoz kell nekem az AdobeRGB, vagy elég sRGB a monitoron?
(Az nagyon jó, ha én AdobeRGB-ban látom a képet, de a megrendelő úgyis csak sRGB-ben szemlélheti a fenti technológiák bármelyikével... Vagy nem?)
Találtam egy újabb monitort, érdekelne, hogy erről mi a véleményetek (fotófeldolgozáshoz): Dell UltraSharp 2007WFP. Állítólag S-IPS és S-PVA panellel is gyártják (gyáriszám alapján deríthető ki, hogy éppen mi került az adott szerkezetbe), enmgem most az előbbi verzió érdekel. Köszi előre is!
Én is y3k-tól vettem az Eizomat 2 hete. Akkor nem voltam vele túl boldog, mert a monitoron keresztül rózsaszínben láttam a világot. Ma viszont a gépemmel együtt bevittem hozzá kalibrálni. (persze erősen akartam érezni, hogy nem a monitorban van a hiba.... és tényleg nem abban volt :)) A gépem tolta el a monitort a piros felé (nem is kicsit :() Szóval ma kinyílt a pazar színű világ előttem :)
új vagyok ebben a topikban, de segitségre lenne szükségem, amíóta nem crt-t használok, a viewsonic-ra esett a választásom (grafikai előkészítés, fotózás). most kb. két éve használom a monitorokat, és úgy tűnik kezdik megadni magukat, és nem tudom milyen monitort vegyek helyettük... itt az eisokról olvasni jókat, de nem találok megfelelő beszerzési forrást....
Köszönöm az okosságokat, sokat segítettetek! Aztán majd ha meglesz a monitor, kalibrálás ügyében jelentkezek. Ezügyben - ha jól sejtem - Képkovács úr tud segíteni?
Adott ertekhez, en altalaban 140cd-hez szoktam. De mivel valtozo a kornyezeti feny egy nem professzionista kornyezetben, ugyis mesz utana, megha evvel bukik is a teljesen pontos kalib.
Kalibrálásnál a max. fényerőhöz kalibráljuk a monitort vagy egy alacsonyabbhoz? Ez mi alapján dől el? Valahol (vmi tesztben) mintha 160 cd/m2-hez kaibráltak volna, ezek szerint nincs értelme a 15-20%-kal nagyobb fényerőnek (1921 vs. 1931)?