Keresés

Részletes keresés

KTTech Creative Commons License 2008.04.09 0 0 337
Az Eizo a szabványt követi pixelgari szintjén, szóval ha van 1 hibás pixeled nem fogják cserélni a monitort. Ezt vagy elfogadja az ember, vagy nem... Ha kevés a 19", ajánlom a 2231W-t :D igaz, magasabb nem lesz a monitor, csak szélesebb (kb. 2db A4-es lap állítva egymás mellett, kb. az a méret) :)

Használt Eizoban az a jó, hogy tudni lehet, hogy van-e pixelhiba vagy nincs. Én most pl. lottózok, mert az új monitoromat még nem láttam, így nem tudom milyen lett (mondjuk lett mellé egy S1721 is, a húgomnak :D). Az S1931-est meg Sanya67-nek adtam el, Ő biztos lehet benne, hogy hibátlan a monitor...
Előzmény: psandor_omega (335)
Sanya_67 Creative Commons License 2008.04.09 0 0 336
Bizony nekem is lesz egy használt Eizo 1931-em:)), kalibrálva.  Végre.
Előzmény: psandor_omega (335)
psandor_omega Creative Commons License 2008.04.09 0 0 335
Hello!

En is ezzel a Dell-lel szemezgetek, de a szivem az EIZO fele huz.
Viszont: azt mondtak nekem, hogy az EIZO-nak valami nagyon gaz a pixelgarija. A masik meg h a 19" az keveske.

Kizarolag fotoszerkeszteshez kellene nekem is. Vannak a Dell arahoz kozeli alternativak? Esetleg hasznalt EIZO?
Előzmény: y3k (334)
y3k Creative Commons License 2008.04.09 0 0 334
Viszik mint a cukrot, telitalalat ez a monitor na:)
Előzmény: KTTech (332)
KTTech Creative Commons License 2008.04.09 0 0 333
Ha csak grafikus munkára kell, és véletlenül sem játszol/nézel filmet rajta, akkor jó a 2407WFP-HC. Volt pár széria (nem tudom, javították-e), ahol iszonyú ghosting effektet adott a monitor mozgó képnél (pl. egérmozgatásnál). Keress rá google-ben: "2407wfp-hc ghosting". A képméret miatt kényelmesebb, mint a 1921, ez biztos. Ha tényleg profi felhasználás lesz, akkor azért kell az aRGB, szerintem, de netre nem feltétlenül jó, ha aRGB képeket próbálsz feltenni, annak nem lesz jó vége.
Előzmény: bestpixel (331)
KTTech Creative Commons License 2008.04.09 0 0 332
Nemcsak Ti :) 3 hetet vártam az importőrre, hogy megérkezzen... még szerencse, hogy lent van az € árfolyama (mert Ft-ban nem lehetett kifizetni) :D:D:D
Előzmény: y3k (322)
bestpixel Creative Commons License 2008.04.09 0 0 331
Nos, az előbbi kérdésemet némi felvilágosulás után módosítanám:

professzionális fotófeldolgozáshoz (képek netre, nyomdára, vagy profi nyomtatóval) feladatokhoz Dell 2407wfp-hc vagy Eizo 1921 (most csak e két gép között hezitálok)? Más szóval a fenti munkákhoz kell nekem az AdobeRGB, vagy elég sRGB a monitoron?

(Az nagyon jó, ha én AdobeRGB-ban látom a képet, de a megrendelő úgyis csak sRGB-ben szemlélheti a fenti technológiák bármelyikével... Vagy nem?)
bestpixel Creative Commons License 2008.04.09 0 0 330
Találtam egy újabb monitort, érdekelne, hogy erről mi a véleményetek (fotófeldolgozáshoz): Dell UltraSharp 2007WFP. Állítólag S-IPS és S-PVA panellel is gyártják (gyáriszám alapján deríthető ki, hogy éppen mi került az adott szerkezetbe), enmgem most az előbbi verzió érdekel. Köszi előre is!
PanaDoll Creative Commons License 2008.04.08 0 0 329
Szeretni fogod.

:)))
Előzmény: KTTech (318)
y3k Creative Commons License 2008.04.08 0 0 328
De idegessegemben szivtam:)
Előzmény: gyurci69 (327)
gyurci69 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 327
Hátha ez kell a leszokáshoz? :)
Előzmény: y3k (326)
y3k Creative Commons License 2008.04.08 0 0 326
Meg a cigi se izlett ket hetig igazan:)
Előzmény: gyurci69 (325)
gyurci69 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 325
Én is y3k-tól vettem az Eizomat 2 hete. Akkor nem voltam vele túl boldog, mert a monitoron keresztül rózsaszínben láttam a világot. Ma viszont a gépemmel együtt bevittem hozzá kalibrálni. (persze erősen akartam érezni, hogy nem a monitorban van a hiba.... és tényleg nem abban volt :)) A gépem tolta el a monitort a piros felé (nem is kicsit :()
Szóval ma kinyílt a pazar színű világ előttem :)
Előzmény: jano333 (320)
y3k Creative Commons License 2008.04.08 0 0 324

:)

Előzmény: madgie (323)
madgie Creative Commons License 2008.04.08 0 0 323
Ejjnamár, csak jót akartam :)
Előzmény: y3k (322)
y3k Creative Commons License 2008.04.08 0 0 322
Beegetel, ma tisztara soportuk a raktart:))
Előzmény: madgie (321)
madgie Creative Commons License 2008.04.08 0 0 321
A hozzászólásod alatt lévő emberke mailjére kell írni eizo ügyben :)
Előzmény: jano333 (320)
jano333 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 320

sziasztok!

új vagyok ebben a topikban, de segitségre lenne szükségem, amíóta nem crt-t használok, a viewsonic-ra esett a választásom (grafikai előkészítés, fotózás). most kb. két éve használom a monitorokat, és úgy tűnik kezdik megadni magukat, és nem tudom milyen monitort vegyek helyettük... itt az eisokról olvasni jókat, de nem találok megfelelő beszerzési forrást....

előre is köszi a segítséget, már ha kapok

y3k Creative Commons License 2008.04.08 0 0 319
Csak meglett:))) Ize, lesz:)
Előzmény: KTTech (318)
KTTech Creative Commons License 2008.04.08 0 0 318
Na, végre megérkezett az Eizo S2231W-m :) már csak szombatig kell kivárnom, mert az ország másik végébe szállították le :D
y3k Creative Commons License 2008.04.07 0 0 317
2006 szerintem.
Előzmény: bestpixel (316)
bestpixel Creative Commons License 2008.04.07 0 0 316
Majd jelentkezem nála, ha aktuális, aztán megalkuszunk...
Egyébként az 1921-et mióta gyártják?
Előzmény: y3k (315)
y3k Creative Commons License 2008.04.07 0 0 315

Nalunk csak vasarlas utani gyorskalib megy jellemzoen, en is Kepkovacshoz vinnem ha tokeleteset akarnek:)

Előzmény: bestpixel (314)
bestpixel Creative Commons License 2008.04.07 0 0 314
Köszönöm az okosságokat, sokat segítettetek! Aztán majd ha meglesz a monitor, kalibrálás ügyében jelentkezek. Ezügyben - ha jól sejtem - Képkovács úr tud segíteni?
y3k Creative Commons License 2008.04.07 0 0 313
Adott ertekhez, en altalaban 140cd-hez szoktam. De mivel valtozo a kornyezeti feny egy nem professzionista kornyezetben, ugyis mesz utana, megha evvel bukik is a teljesen pontos kalib.
Előzmény: bestpixel (311)
y3k Creative Commons License 2008.04.07 0 0 312
Igen, ha csak foto, akkor boven jo a 1921-es, meg amugy is, csak anno parezer volt koztuk, s nem volt ertelme ketfelet tartani raktaron.
Előzmény: bestpixel (310)
bestpixel Creative Commons License 2008.04.07 0 0 311
Kalibrálásnál a max. fényerőhöz kalibráljuk a monitort vagy egy alacsonyabbhoz? Ez mi alapján dől el? Valahol (vmi tesztben) mintha 160 cd/m2-hez kaibráltak volna, ezek szerint nincs értelme a 15-20%-kal nagyobb fényerőnek (1921 vs. 1931)?
bestpixel Creative Commons License 2008.04.07 0 0 310
Akkor tehát egy 1921-es ugyanúgy megteszi fotófeldolgozáshoz, mint a másik kettő, gyakorlatilag semmi különbség?
Képkovács Creative Commons License 2008.04.07 0 0 309
Az bizony, mert ezekkel használva hajítófát sem ér egy kalibrálás.
Előzmény: y3k (308)
y3k Creative Commons License 2008.04.07 0 0 308
1932-ben picivel ujabb a panel, de semmi forradalmi, ill. ket darab kornyezeti feny erzekeloje van, na ez ami teljesen felesleges:)
Előzmény: bestpixel (305)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!