Keresés

Részletes keresés

méhész-galambász Creative Commons License 2017.05.26 -3 6 136191

Nem kell a lehengerlő hablaty.... Rólam már lepereg és jókat mosolygok az "ügyeletes titánon. Ez a hatalmas eredmény általában megszűnik mihelyt valami törvényszerű ok... Betegség, válás vagy más kereset csökkenés bekövetkezik.... És a TITÁN lesüllyed az átlag ember szintjére. Akkor érti meg, persze ha van hozzá értelme, hogy miként is és miért is röptetünk mi az egyszerű emberek (töbség) még mindig....Más kútjából (Külföld) merítve... Sok csapat ráerőltetésre az egyszerű galambászokra.... Még sorolhatnám még de nincs értelme...                     Nem bántalak a pökhendi beszédedért... Mert most jó dolgokat, érzéseket élsz meg. tedd azt és akkor a vetélytársaid talán még EMBERNEK is nézhetnek. Magam eredményes versenyévet kívánok.

 

Előzmény: Wittenbuik (136189)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.26 -3 2 136190

A mellény ami rajtad van,biztos nem szorít!!!

Előzmény: Wittenbuik (136189)
Wittenbuik Creative Commons License 2017.05.26 -10 3 136189

Gratulálok a megint értelmetlen és semmitérő írásodhoz. Jobban tetted volna, hogy amíg ezt kigondoltad és leírtad, addig kitakarítod a dúcodat, többet ért volna.

Előzmény: méhész-galambász (136176)
Wittenbuik Creative Commons License 2017.05.26 -9 3 136188

Kedves sokat tapasztalt sporttárs! Én sem vágyom arra, hogy a 4. csapattal nyerjek bajnokságot ez nem az én stílusom. De ha már a szakmai hozzáértésről ( csapatkiválasztás) beszélünk , mit szólnál ahhoz, hogy mondjuk az egycsapatos rendszerben 10/10-es befutó legyen. Ez nem rontana az esélyegyenlőségen, viszont megmutatná, hogy ki ért a galambhoz és ki ismeri legjobban a versenygalambjait, kié a legegységesebb állomány, kinek a legegészségesebbek a galambjai stb.. Várom válaszod!

Előzmény: 776 (136171)
Wittenbuik Creative Commons License 2017.05.26 -9 1 136187

Természetesen igazad van Gyuri! Minden közgyűlési döntést tiszteletben tartok egy évig,ha a következő közgyűlés nem változtat rajta akkor továbbra is. Azért azt hozzá tenném, hogy, aki most előrébb végez a hármas befutóval, ne gondolja hogy jobb lett az állománya mert a tévút. Csak statisztikailag lesz más.

Előzmény: Schill (136182)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.26 -9 1 136186

Ezt se érti ugyse!

De joba vagytok nagyon!

Előzmény: Wittenbuik (136185)
Wittenbuik Creative Commons License 2017.05.26 -12 2 136185

Igen, tehát akkor ne vigyem magántréningre a galambjaimat, mert nem mindenki teheti ezt meg, ne adjak nekik kendermagot, mert nem mindenki tudja megvenni és kiegészítőket se, mert azok drágák stb. stb.. Ugyanakkor a sok galamb küldésével én is és még egy páran hozzájárulunk ahhoz, hogy ne kelljen számolgatni, hogy meglesz e az 1000 galamb egy úton vagy sem.

Előzmény: Zsákó dúc (136175)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.26 -4 0 136184

Hozzáteszem, nem komunikálok már senkivel onnan se, meg máshonnan sem, nem tudom milyen kérvényről beszélsz.

Azt hittem a megakadt lemezzel nem tudtok mit kezdeni a jobbacsaba? jodeennyivel?

- Igen, ennyivel!

 

 

Előzmény: Schill (136182)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.26 -1 0 136183

😂

Előzmény: Zsákó dúc (136180)
Schill Creative Commons License 2017.05.25 0 3 136182

Nem gondolom,hogy bárki is cinkelne valakit. Van egy közgyűlési döntés,amit az előterjesztő úgy vezetett fel,hogy ezt már tíz éve mindig beterjeszti és szeretné,ha most meg lenne szavazva. Meglett. Sokan jó döntésnek gondoljuk,úgy látszik néhányan meg nem. Ennyiről van szó,nem kellene mást belemagyarázni.

Előzmény: Törölt nick (136178)
Zsákó dúc Creative Commons License 2017.05.25 -1 1 136181

........................volt egy nagyszerű ötleted a sok galambot küldők segítésére. Miért nem azt favorizálod? Valahogy így szólt: Lehessen több versenyengedélyt is váltania egy-egy tagnak és így több csapattal is részt vehet a versenyeken. Igaz a galambok csak egy versenyengedély szerinti alapnevezésben szerepelhetnének, így nem lehetne a csapatok közt átjárás!

Előzmény: Zsákó dúc (136175)
Zsákó dúc Creative Commons License 2017.05.25 -2 5 136180

Ne fáradj a köszönéssel. Nem számít!

 

Ha igazán ismernél és ismernéd a Csabával való viszonyomat semmit nem kérdeznél. Érted? Semmit. De ne is fáradj az én megismerésemmel, mert senkinek nem számít, hogy te mit gondolsz! 

Senki nem keres kifogást, mert az sem számít!

 

Tudod van aki galambász és van aki nem. Tudod valakinél szalajt a bicikli, van akinél nem!

 

Most is csak provokálsz. Te miért foglalkozol velem? De ne is válaszolj, mert tudom én azt magamtól is. Csak azért mert jobb vagyok nálad és azt te irigyled. S, csak ez számít igazán!

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (136178)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.25 0 0 136179
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.25 -5 0 136178

Szevasz! (asszem csak ez a köszönési mód maradt)

 

Miért nem próbáltok meg Ti felfejlődni Csabához?

 

Olyan furcsa érzésem van ilyenkor mindig! -le sem írom- csak idézek

 

"kifogásokat a vesztesek keresnek mindig"!

 

a 2. a 3.-al a 4. az 5.-el miért nem verseng????? Miért mindenki az elsővel akar? Miért mindenki Csabával , aki egy , ha nem 2 szinttel feljebb avn mint Ti?

Nem szép az ezüstérem? nem szép  a Bronz?

 

Miért nem akartok továbbfejlődni és miért cinkelitek a Bajnokot?

Előzmény: Zsákó dúc (136175)
Schill Creative Commons License 2017.05.25 0 1 136177

Ez így is volt,ha jól emlékszem ellenvélemény és ellenszavazat nélkül lett elfogadva. Ezért furcsállom,hogy 2 út után már hallani "hangokat",hogy ez nem lesz így jó.

Előzmény: Törölt nick (136174)
méhész-galambász Creative Commons License 2017.05.25 0 1 136176

Nagyon" igazat" írtál. Én is azt tapasztalom....sajnos. Hogy tele vagyunk kapzsi és gerinctelen "sportársakkal",vezetőkkel. A sok csapat nevezést és versenyzést is csak az önös magánérdekük miatt erőltetik rá a csendes többségre. 

Előzmény: 776 (136171)
Zsákó dúc Creative Commons License 2017.05.25 -1 7 136175

Csaba! Jelenleg te vagy az egyik legjobb az országban, ez vitán felüli. Ne akard azt, hogy a pálya is neked lejtsen mert egyedül maradsz. Az esélyeket ki kell egyenlíteni.

Meséltem neked Szappanos Pista bácsi egyik aranybecsűjét, azt hiszem??????!!!!!!! Ha nem, akkor itt megpróbálom vissza idézni, nem csak neked: "Annak idején, még gyerekként mikor a faluszéli cigányokkal fociztunk vérre menő meccseken, az esélyek kiegyenlítése véget mi is levettük a cipőnket, hogy ne érezzék magukat hátrányba velünk szemben. S, ez a gesztus kellemes érzéssel töltötte el minket is, mert így igazságos küzdelemben tudtunk diadalmaskodni vagy éppen emelt fővel veszíteni!"

Ennyit az esély egyenlőség megteremtésének a lehetőségéről. Csak akarni kell!

Előzmény: Wittenbuik (136164)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.25 0 2 136174

,,Ezt azok hirdeti, akik hozzászoktak, a szerintem jogtalan előnyökhöz."

 

Minden kerületben közös, többségi döntéssel fogadják el a következő évi versenyprogramot és versenykiírást. Mindenkinek adott ugyanaz a lehetőség, lehet hozzá igazodni. Egyik kerületben így, a másikban úgy. Hol van itt a jogtalan előny?

Előzmény: 776 (136171)
Zsákó dúc Creative Commons License 2017.05.25 0 0 136173

Egyetértek veled mindenben! Köszönöm az írást!

Előzmény: 776 (136171)
Zsákó dúc Creative Commons License 2017.05.25 0 0 136172

A NB. is 10/3 alapján van értékelve. Mindig arra hivatkoztok, hogy azért nem akartok velünk versenyezni mert ti is eredményeket akartok elérni ezekben a kiírásokban is. Akkor most mi van? 

Előzmény: sárfi (136168)
776 Creative Commons License 2017.05.25 -2 9 136171

Ha versenyről, sportról beszélünk akkor meg kell teremteni az egyenlő feltételeket is.

 

Szerintem az nem járja, hogy bárki nagyobb eséllyel vághat neki egy bajnokságnak. Számomra kiábrándító, ha látom az aktuális évkönyvben, hogy a 2. vagy az x-edik számú csapatával nyer valaki.

 

A galambászat egyik, ha nem a legfontosabb része az, hogy ismerem az állományomat. Különböző jelekből, ráérzek, hogy kik is lehetnek a heti nyerőim. Na, Ők legyenek az egyes csapatosok. A többi meg, utazzon, mutassa az aktuális formát, okozzon meglepetést, figyeljek fel rá…, az egyéni helyezéseket így is gyűjtheti a madár , még championságik is viheti.

 

Az csak „paraszt vakítás”, hogy ha mindenki csak egy csapattal versenyezhetne akkor, akkor csökkenne a küldött létszám. Ezt azok hirdeti, akik hozzászoktak, a szerintem jogtalan előnyökhöz.

 

Milyen kiábrándító látni, hogy a „sokcsapatos” néhány út után elkezdi a legjobban álló gárdáját favorizálni s a végén azzal nyer csb.-t. Hol van itt az egyenlő esélyek elve??? Pedig a sportban ennek kéne érvényesülni.

 

A szövetség már korábban rájött erre, országos csapat értékeléseket csak az egyes számú csapat eredményeiből készítenek, ezért beszélhetünk MPS (Magyar Postagalamb Sportszövetségről). Ha ez nem így lenne, akkor a névből, nyugodtan elhagyhatnánk a sport szócskát.

 

(Szerencsére vannak üdítő kivételek. Ismerek sokszoros bajnokot, akinél a kerület lehetővé teszi több csapat indítását, de Ő ennek ellenére "csak" egyet indít, a 11. madártól a nullásként küldi a többit. Hát valahogy így is lehetne. Mindenesetre, emberségből jelesre vizsgázott a szememben.)

Előzmény: Wittenbuik (136164)
Schill Creative Commons License 2017.05.25 0 0 136170

Én biztos nem fogok se többet,se kevesebbet küldeni attól,hogy 5 vagy 3 a befutó.

Legfeljebb beleutálok abba,hogy két hátszeles út után nincs ötös(szélsőséges esetben az egyesületben nincs galamb a listán) és attól kezdve eredmény se a bajnokságban és vagy abbahagyom,vagy 15 galambot tartok,hogy az érzés megmaradjon.

Előzmény: sárfi (136168)
subigalamb Creative Commons License 2017.05.25 0 4 136169

Köszönet annak a SPORTÁRSNAK aki a 16 14 26537-es galambomat ellátta és hazaengedte!

sárfi Creative Commons License 2017.05.25 0 0 136168

Mi ennél a 3-as befutónál a CSB-nak  nem az elején leszünk, ez a változtatás a küldött galamb létszám csökkenésével fog járni. A tagság létszámát ez a fajta eredményszámolás nem befolyásolja (szerintem).

Előzmény: Schill (136167)
Schill Creative Commons License 2017.05.25 0 2 136167

Nálunk eléggé osztatlan sikere van,meg a közgyűlés is nagy fölénnyel szavazta meg. Ez mitől fog megváltozni? Feláll az egyesületben a 80-100 darabot küldő (ahol van olyan) és jól megijeszti a többit,hogy jövőre csak 40-et fog küldeni? Mert neki nem elég,hogy megnyeri a bajnokságot,csak úgy,ha ezt 300 pont fölénnyel és 2-3 csapattal teszi?

Meg fogod látni,a végén hasonló lesz a sorrend,mint tavaly,csak kisebb különbségek lesznek a versenyzők között. Ez azért jó,mert a szezon közepén is van motivációja a tenyésztőnek,ha ránéz a listára. A másik kérdés,hogy mi a rosszabb,néhányan kevesebb galambot küldenek,vagy az,hogy néhányan abbahagyják?

Előzmény: Wittenbuik (136164)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.25 -1 1 136166

Próbáld meg.Ha sikerül én is alkudok még 5-öt mert nekem 765.km

Előzmény: Wittenbuik (136165)
Wittenbuik Creative Commons License 2017.05.25 0 0 136165

Hát ezt megint megszívtam! A Pannon Maratonba azért nem fértem bele, mert ott 800km az alsó limit( Magdeburgtól), nálatok 775km, nekem meg 771 a Magdeburg. Nem lehet még 5km-t alkudni?

Előzmény: Törölt nick (136160)
Wittenbuik Creative Commons License 2017.05.25 -1 1 136164

Lehet, hogy neked jó a 3-as befutó, de az ahogyan idén számolunk a Kunság röpcsoportban az biztosan nem maradhat így jövőre, mert akkor komoly galamb létszám csökkenést fog okozni. 3-as befutó a 33%-os listán úgy, hogy egy csapat számít a többi nullás, ebben mi a jó? Az elmúlt hétvégén is leszállt egyszerre kilenc tubi 7 másodperc alatt meg volt a csapat a többi már nem is érdekelt. Tudod ez olyan, mint amikor veszel 5 lottószelvényt, de csak az elsővel lehet megnyerni az ötöst, a többi meg csak valami tárgy nyeremény sorsoláson vehet részt. Ja és az autót azok pakolják tele, akik sokat küldenek, és még őket büntetjük.

Előzmény: Schill (136156)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.24 0 0 136163

A többiek erősödnek majd mostantól , nem Te esel vissza.

Előzmény: Schill (136153)
joci2659 Creative Commons License 2017.05.24 -1 0 136162

Kedves Galambászok!

 

A fotón látható masszív erős fém fedeles csatos papírhordók eladók!

Kiválóan alkalmas termény tárolásra és sok más hasznos dologra is felhasználható.

Belseje tiszta és szagmentes teljesen újszerű.

 

Mérete: magassága:73cm átmérő: 48cm

 

Mennyisége:40db

 

Személyesen is átvehető Nógrád megyében Érsekvadkerten.

 

Hordó ára: 1000Ft/db

 

Érdeklődni:06303299313 vagy joci2659@freemail.hu

 

 

   

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!