Keresés

Részletes keresés

Bobby75 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 209
Láttam ma egy sereg Fradistát, két nagy sereg rendör kiséretében.. Csak a francba ezzel a nagy géppel, meg a biztonságizáras táskával, mire előkaptam a busz (amin ültem) elrobogott.. Valki nem volt ott véletlenül?
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.04.13 0 0 208
nagyon OFF:

Erről a tesóm jut eszembe.

Egy találkozás alkalmával:

Tesóm: Látom fogytál! Hogy csináltad? Nem ettél?
Én: Aha
Tesóm: Hát úgy könnyű! :D

ON.
Előzmény: Ogányó (207)
Ogányó Creative Commons License 2005.04.13 0 0 207

Sziasztok !

 

Aszem nekem a legkönnyebb.

Se nőm, se pénzem. :-)

 

És nehogy azt mondja nekem valaki, hogy : Ja! Hát így könnyű!

 

Ogányó

Bobby75 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 206
Lassan nálunk is érik a dolog... Már kérdezgetem tőle, hogy melyik mobil tetszik neki...:))
Előzmény: DIE_ROBOTER (205)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.04.13 0 0 205
Én csillivilli mobiltelefont vettem neki az E-1 előtt. :D :D :D
Előzmény: toth-abri (203)
Bobby75 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 204
:)) Ez a módszer tetszik... Bár nálunk ez már vacsi nélkül is működik, csak rá kell kérdezni előtte, hogy pl: "Drágám! Mit szólnál egy új telefonhoz (ruhához, vagy bármi hasonló)?" Válasz: Jó lenne de kicsit drága!" És erre a kegyelemdöfés: "Áhh.. Ne is foglalkozz vele. Az új fotóscuccom árához képest semmiség. Szinte ingyen van!" :)) Szóval így is lehet...

De, ha meglátlak a nejeddel vacsizni abban az étteremben, ahová mi is megyünk, akkor tudni fogom, hogy valamit venni szeretnél!
Előzmény: toth-abri (203)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.13 0 0 203

Egy kis könnyed téma.

 

Rendszeres látogatója vagyok a www.dpreview.com -nak. Sokszor olvasok olyan beírást, hogy hát "megvenném a gépet/objektívet csak a feleségem nem engedi... :(" Vagy, "most megrendeltem a VR 70-200 Nikkoromat, de nem tudom, hogy hogy mondjam meg a nejemnek." Erre azt tanácsolták neki, hogy vigye el vacsorázni, mondja meg ott. Erre boldogan a pali visszaír, hogy működött a dolog. Elvitte a feleségét vacsorázni, és közben kibökte, hogy mellesleg rendelt egy új objektívet, ami egy kicsit drága volt. A feleség nem szólt semmi rosszat, sőt kérdezősködött az objektívről, majd a végén kibökte: "Jó, akkor nekem mikor veszünk egy új pianínót?"

 

Erre egy másik fotós beír: "Mind ez semmi! Én nem rég vettem még egy D70-est és a feleségem még nem is tudja!"

 

De ma reggel jót nevettem amikor olvasom a beírás tárgyát:

 

"A feleségem belegyezett, hogy megvegyem a D2X-t..."

 

Majd megnyitom a thread-et, ami így folytatódik:

 

"... de először fel kell újítanom a fürdőszobát :("

toth-abri Creative Commons License 2005.04.13 0 0 202
Bobby! Nem akartam erre célozni, de azért kösz, hogy megnézted a képeket! :-)
Előzmény: Bobby75 (199)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.13 0 0 201
Egy kisméretű állványról.
Előzmény: Bobby75 (200)
Bobby75 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 200
Sajna hozzászólni nem tudtam, mert nem vagyok regisztrálva... :( Amúgy jók a képek. A hosszú záridőseket állványról készítetted, vagy csak valamire rátetted a gépet?
Előzmény: Bobby75 (199)
Bobby75 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 199
Értettük a célzást.. Máris nézem..:))
Előzmény: toth-abri (198)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.12 0 0 198

Na jó, csak hogy én legyek a 200-adik, egy kicsit panaszkodok: feltöltöttem pár képet a fotovilag.hu-ra. Hát mit mondjak, a kutya se szagol rájuk, ami azt jelenti, hogy teljesen érdektelenek. Nos, meg kell érteni, hogy a jó kép kelti fel az érdeklődést. Ennyi...

 

Mindenesetre azt észrevettem, hogy ha a haver rak fel képet, akkor jönnek az értékelések...

300eoss Creative Commons License 2005.04.11 0 0 197
A szóródási körnél úgy értettem, hogy a már kész képen kialakult "élesség-életlenség"-hez tartozik egy szóródási kör, ami keletkezett a beállításoktól függően. Na és a te saját (nem másé) szemeddel te mekkora "életlenedést" látsz még élesnek. Bocs a szakszerűtlen kifejezésekért....Én 24/48ban dolgozok, tehát a 48ban net előtt lehetek, ha pont itthon vagyok.
Eseteknél én szoktam fotózni, ha épp ott vagyok, de amúgy közterületen fotózhatsz (ezt te jobban tudod), viszont ha megánterületen van az eset, akkor nem. Akkor csak én :-))
Előzmény: toth-abri (196)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.11 0 0 196

"...mekkora szóródási kört tűrsz meg..." ez nem a blendétől függ?

 

"...de nem úgy ismertelek meg, akinek ez elég lenne...Szerencsére" remélem nem ismertél félre! :-)

 

Tegnap gyakoroltam, és végül is egy-két kép sikerült élesre, csak azt hiszem pontosan ki kell dolgozni az objektív tartásának technikáját.

 

Egyébként, te hogy dolgozol? Nap közben mikor tudsz internetezni?

 

Itt NYíregyházán hogy állnak a tűzoltóságnál ahhoz, ha valaki egy tűzesetnél megjeneik fotózni?

Előzmény: 300eoss (194)
laja30 Creative Commons License 2005.04.11 0 0 195
Megtanulni, úgy hogy minden kép éles legyen, nem lehet. Próbálkozni lehet, és lesz köztük éles is.
Előzmény: toth-abri (192)
300eoss Creative Commons License 2005.04.11 0 0 194
Az élesség ugye elég szubjektív dolog, mekkora méretben akarod élesnek látni, mekkora szóródási kört tűrsz meg, de szerintem olyan élességet elérni, amilyenre neked szükséged van, olyat szerintem nem érsz el ezekkel a paraméterekkel. Olyan netre-fellökős-kisméretűs-családi-hobbikép esetén lehet, de nem úgy ismertelek meg, akinek ez elég lenne...Szerencsére.
Előzmény: toth-abri (192)
Bobby75 Creative Commons License 2005.04.11 0 0 193
Ezek szerint neked még nem megy..... Végigfotóztam egy délelőttöt a vakuval felszerelt géppel.... A képek szuperek, de a csuklóm úgy fáj.....:(
Előzmény: toth-abri (192)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.11 0 0 192
Szerintetek meg lehet tanulni 1/125-del fotózni 300mm-es (ekv.) telével bemozdulásmentesen?
toth-abri Creative Commons License 2005.04.10 0 0 191

Nekem tetszik! Esetleg megvárhattad volna, - ha egyáltalán volt erre lehetőség, -hogy az őz a bozótos előtt elhaladjon...

 

Milyen objektívvek készült a kép?

Előzmény: Ogányó (186)
300eoss Creative Commons License 2005.04.10 0 0 190
Telénél ha rajta van, akkor az odaszánt fénymennyiséget sokkal nagyobb területen szórja szét, tehát igen, alulexponáltságot okoz(hat).
Előzmény: Bobby75 (189)
Bobby75 Creative Commons License 2005.04.10 0 0 189
És, szerinted árt ha telénél is rajtahagyom? Gondolom, mivel szórja a fényt sötét lehet....
Előzmény: 300eoss (188)
300eoss Creative Commons License 2005.04.10 0 0 188
Ha nem teszed fel nagylátószögnél, akkor elvileg az obi többet lát, mint amit a vaku bevilágít, azaz a kép szélei sötétebbek lesznek. Próbáld ki egy fehér falon, gonolom most egész nap a családot riogatod a villogással úgyis :-))
Előzmény: Bobby75 (187)
Bobby75 Creative Commons License 2005.04.10 0 0 187
Na.. Egy akadályt sikerült átlépnem.. Megvan az FL-40 vaku:))) Mit is mondjak?? Olyan mit egy lórúgás...:) Főleg, ha a belsővel együtt használom. Szerintetek a nagylátó feltétet mikor érdemes felrakni rá? Csak, ha nagylátó módban használom, vagy akkor sem?
Ogányó Creative Commons License 2005.04.09 0 0 186

Sziasztok !

 

Egy kép ami még télen készült és az optika sem volt igazán jó a gépvázzal.

Jó két órás túra egyik eredménye:

Bobby75 Creative Commons License 2005.04.09 0 0 185
Nem tom'! Ki kéne nyomozni...:)
Előzmény: 300eoss (184)
300eoss Creative Commons License 2005.04.09 0 0 184
A diavetítővel a diákat akarom megnézni (az 5x5-ös diakeretben) . Itt gyártják? Hol? Mennyi? Kell!!!
Előzmény: Bobby75 (181)
Ogányó Creative Commons License 2005.04.09 0 0 183

Helló !

 

A biosz szakos csajokra én is igényt tartok, mint kíséret.

Aztán a munka után jöhet a lazítás.

 

Hát nem?!

 

 

 

Ogányó

Előzmény: 300eoss (179)
Ogányó Creative Commons License 2005.04.09 0 0 182

Szia !

 

 

Az nem én voltam. :-)

Nekem egy 70-200 4L Canon objektívem van.

És az nem nagy. Ráadásúl fehér.

 

 

Ogányó

Előzmény: Bobby75 (162)
Bobby75 Creative Commons License 2005.04.09 0 0 181
Nekem is van diavetitőm, de még használom. Egyébként mire kell? Ma voltam a múzeumban fotózni, és a tárlatvezető mondta, hogy most vettek diavetitőt pesten, és a boltban mondták neki, hogy ezeket Nyíregyházán készítik...:) Hoppá!! A lencséket a Zeiss-ben, a többit, meg itt-ott, de nyh-rakják össze!
Előzmény: 300eoss (165)
laja30 Creative Commons License 2005.04.09 0 0 180

Hű, micsoda tudományos hozzáálás... :) be kell vallanom, hogy engem csak az érdekel, hogy a kép szép legyen, a határozóban bogarászás nemigen.

 

Nekem úgy tűnik, bárki bemehet, de ha valamit megtudsz, légyszi oszd meg.

 

A biosz szakos csajokat különben én is szivesen vinném a mocsárba, de ez nem fotótéma... :)  Kérem, ne ingerelje a fiatal apukákat ilyen gondolatokkal. :)

Előzmény: 300eoss (179)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!