Láttam ma egy sereg Fradistát, két nagy sereg rendör kiséretében.. Csak a francba ezzel a nagy géppel, meg a biztonságizáras táskával, mire előkaptam a busz (amin ültem) elrobogott.. Valki nem volt ott véletlenül?
:)) Ez a módszer tetszik... Bár nálunk ez már vacsi nélkül is működik, csak rá kell kérdezni előtte, hogy pl: "Drágám! Mit szólnál egy új telefonhoz (ruhához, vagy bármi hasonló)?" Válasz: Jó lenne de kicsit drága!" És erre a kegyelemdöfés: "Áhh.. Ne is foglalkozz vele. Az új fotóscuccom árához képest semmiség. Szinte ingyen van!" :)) Szóval így is lehet...
De, ha meglátlak a nejeddel vacsizni abban az étteremben, ahová mi is megyünk, akkor tudni fogom, hogy valamit venni szeretnél!
Rendszeres látogatója vagyok a www.dpreview.com -nak. Sokszor olvasok olyan beírást, hogy hát "megvenném a gépet/objektívet csak a feleségem nem engedi... :(" Vagy, "most megrendeltem a VR 70-200 Nikkoromat, de nem tudom, hogy hogy mondjam meg a nejemnek." Erre azt tanácsolták neki, hogy vigye el vacsorázni, mondja meg ott. Erre boldogan a pali visszaír, hogy működött a dolog. Elvitte a feleségét vacsorázni, és közben kibökte, hogy mellesleg rendelt egy új objektívet, ami egy kicsit drága volt. A feleség nem szólt semmi rosszat, sőt kérdezősködött az objektívről, majd a végén kibökte: "Jó, akkor nekem mikor veszünk egy új pianínót?"
Erre egy másik fotós beír: "Mind ez semmi! Én nem rég vettem még egy D70-est és a feleségem még nem is tudja!"
De ma reggel jót nevettem amikor olvasom a beírás tárgyát:
"A feleségem belegyezett, hogy megvegyem a D2X-t..."
Majd megnyitom a thread-et, ami így folytatódik:
"... de először fel kell újítanom a fürdőszobát :("
Sajna hozzászólni nem tudtam, mert nem vagyok regisztrálva... :( Amúgy jók a képek. A hosszú záridőseket állványról készítetted, vagy csak valamire rátetted a gépet?
Na jó, csak hogy én legyek a 200-adik, egy kicsit panaszkodok: feltöltöttem pár képet a fotovilag.hu-ra. Hát mit mondjak, a kutya se szagol rájuk, ami azt jelenti, hogy teljesen érdektelenek. Nos, meg kell érteni, hogy a jó kép kelti fel az érdeklődést. Ennyi...
Mindenesetre azt észrevettem, hogy ha a haver rak fel képet, akkor jönnek az értékelések...
A szóródási körnél úgy értettem, hogy a már kész képen kialakult "élesség-életlenség"-hez tartozik egy szóródási kör, ami keletkezett a beállításoktól függően. Na és a te saját (nem másé) szemeddel te mekkora "életlenedést" látsz még élesnek. Bocs a szakszerűtlen kifejezésekért....Én 24/48ban dolgozok, tehát a 48ban net előtt lehetek, ha pont itthon vagyok. Eseteknél én szoktam fotózni, ha épp ott vagyok, de amúgy közterületen fotózhatsz (ezt te jobban tudod), viszont ha megánterületen van az eset, akkor nem. Akkor csak én :-))
Az élesség ugye elég szubjektív dolog, mekkora méretben akarod élesnek látni, mekkora szóródási kört tűrsz meg, de szerintem olyan élességet elérni, amilyenre neked szükséged van, olyat szerintem nem érsz el ezekkel a paraméterekkel. Olyan netre-fellökős-kisméretűs-családi-hobbikép esetén lehet, de nem úgy ismertelek meg, akinek ez elég lenne...Szerencsére.
Ha nem teszed fel nagylátószögnél, akkor elvileg az obi többet lát, mint amit a vaku bevilágít, azaz a kép szélei sötétebbek lesznek. Próbáld ki egy fehér falon, gonolom most egész nap a családot riogatod a villogással úgyis :-))
Na.. Egy akadályt sikerült átlépnem.. Megvan az FL-40 vaku:))) Mit is mondjak?? Olyan mit egy lórúgás...:) Főleg, ha a belsővel együtt használom. Szerintetek a nagylátó feltétet mikor érdemes felrakni rá? Csak, ha nagylátó módban használom, vagy akkor sem?
Nekem is van diavetitőm, de még használom. Egyébként mire kell? Ma voltam a múzeumban fotózni, és a tárlatvezető mondta, hogy most vettek diavetitőt pesten, és a boltban mondták neki, hogy ezeket Nyíregyházán készítik...:) Hoppá!! A lencséket a Zeiss-ben, a többit, meg itt-ott, de nyh-rakják össze!
Hű, micsoda tudományos hozzáálás... :) be kell vallanom, hogy engem csak az érdekel, hogy a kép szép legyen, a határozóban bogarászás nemigen.
Nekem úgy tűnik, bárki bemehet, de ha valamit megtudsz, légyszi oszd meg.
A biosz szakos csajokat különben én is szivesen vinném a mocsárba, de ez nem fotótéma... :) Kérem, ne ingerelje a fiatal apukákat ilyen gondolatokkal. :)