Keresés

Részletes keresés

Sanya_67 Creative Commons License 2008.04.11 0 0 367

JKöszönöm, akkor jó bevásároltam.  Jaj mé nem vettem újonan??

:))

Előzmény: y3k (366)
y3k Creative Commons License 2008.04.11 0 0 366
Serial alapjan garizzak, de csak elso tulajnak:)))
Előzmény: KTTech (365)
KTTech Creative Commons License 2008.04.11 0 0 365
De SN alapján gondolom egyértelműen azonosítható.
Előzmény: KTTech (364)
KTTech Creative Commons License 2008.04.11 0 0 364
Papíruszt én sem kaptam mellé... :)
Előzmény: Sanya_67 (363)
Sanya_67 Creative Commons License 2008.04.11 0 0 363

Hurráááá megvan a monitorom!!:)))  KTTEch-től, méég1x kösz.

 

Y3k, ugye a garancia él rá, mert semmi papíruszom nincs hozzá???

psandor_omega Creative Commons License 2008.04.09 0 0 362
Koszi mindenkinek a tanacsokat, alszok ra meg egyet.
Képkovács Creative Commons License 2008.04.09 0 0 361
A 2408 pillanatnyilag kb. 20%-kal drágábban indul, mint amennyivel a 2407WFP-HC kihal.
Előzmény: KTTech (355)
Képkovács Creative Commons License 2008.04.09 0 0 360

Akkor csak belépőszintűt vagy irodai alaptipust láttál belőlük, ha a tükröződőssel találkoztál :-)

 

Itt van egy szép példány az asztalomon, ami semennyit nem tükröződik, az irányérzékenysége meg gyakorlatilag CRT szintű, és közel aRGB-s...

 

Amik eddig a kezeim között forogtak NEC-ből, azok közül egyetlen tipus volt tükröződésre hajlamos, viszont a képminősége még annak is lenyűgöző volt.

Előzmény: KTTech (355)
bestpixel Creative Commons License 2008.04.09 0 0 359
"panelmegvilágítás" helyett "panelfényerő"
bestpixel Creative Commons License 2008.04.09 0 0 358
Köszönöm az eddigi válaszokat! Még egy kérdésem lenne: A Dell 2407WFP-ről a PH-tesztben azt írták, hogy nem egyenletes a panelmegvilágítás és a feketéje sem elég jó. Ez a 2407WFP-HC-re is érvényes?
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.09 0 0 357
ha lesz majd 24-es emberi áron, akkor adhatod másnak karácsonyra lemondok róla egye fene:D
Előzmény: y3k (348)
Képkovács Creative Commons License 2008.04.09 0 0 356

Használt Eizo grafikai gépek vannak igen jó speckóval, de sajnos mind csak sRGB.

Ártartományuk mérettől függően 55 (18")-130 (21") pénz körül van bruttóban.

 

Szintén van NEC és HP is. A NEC-ek némelyikének a képminősége legendás, és kis szerencsével pl. 20"-es összejöhet kb. 90 pénz körül. Ugyanez HP-ban is elérhető 80-90 körüli árakon.

 

Sokan nem tartják sokra a HP TFT-ket, de én már több olyan darabbal találkoztam, amelyik kalibráláskor simán teljesítette az orvosi színszabványokat is, ami egy fokkal még a DTP-nél is szigorúbb.

Előzmény: psandor_omega (335)
KTTech Creative Commons License 2008.04.09 0 0 355
A 2408-ban a dinamikus kontraszt egy picit aggaszt... persze, ha kikapcsolható, akkor no problem :D amúgy tényleg jónak tűnik, főleg, ha az ára is jó :)

NEC-ket annyira nem ismerem, viszont amikor nézegettem, akkor mindegyik Glare-type volt, ami tetszett volna, azt viszont nem szeretem, nem borotválkozó tükröt szeretnék az asztalra... és nekem nem tökéletesek a viszonyok a szobában, hogy a tükröződéseket elkerüljem.
Előzmény: Képkovács (354)
Képkovács Creative Commons License 2008.04.09 0 0 354

Már van a DELL-ből 2408, a 2407 kifutott. Most fogom mérni a napokban az újat, kíváncs leszek rá. 110% NTSC gamutot ígér...

 

Azt is megjegyzem, hogy grafikai munkára nem érdekes az esetleges utánhúzás, ha van (én nem láttam még), viszont eddig minden 2407-est sikerült 1 delta E átlag hiba alattira kalibrálnom, azaz tökéletes még egy profi DTP-snek is, akármilyen fapados a beállíthatósága... Elromlással még nem találkoztam, legfeljebb gyári eredetű beméretlenséggel, beállítási pontatlansággal, amit újra méréssel a gyár pár perc alatt beállít.

 

A NEC monitorok ebből a szempontból és sok másból is meg még az Eizo-nál is finomabbak...

Előzmény: KTTech (333)
y3k Creative Commons License 2008.04.09 0 0 353
Enyim gyilkolja oket, megtartom:)
Előzmény: madgie (352)
madgie Creative Commons License 2008.04.09 0 0 352
Múltkor számoltam: 13 cserép gaz van csak előttem :)))
Előzmény: Sanya_67 (351)
Sanya_67 Creative Commons License 2008.04.09 0 0 351
Nálatok is????:))  Haha.
Előzmény: madgie (350)
madgie Creative Commons License 2008.04.09 0 0 350
Hiába akarok, ha az asszony növényei már így is dzsungellé változtatták az asztalt :)))
Előzmény: Sanya_67 (349)
Sanya_67 Creative Commons License 2008.04.09 0 0 349
Egy tesco gazdaságos, azt a tekerőgombokat arra teszed mi??
Előzmény: madgie (346)
y3k Creative Commons License 2008.04.09 0 0 348
Nem neked szanom pedig karacsonyra akkorse:)
Előzmény: madgie (346)
y3k Creative Commons License 2008.04.09 0 0 347
Az S2231W ami fedi a megadott arat, egyetlen hatranya, hogy nem 1920X1200-as a felbontasa. Minden masban a Dell felett van, megbizhatosagban meg egeszen mas kategoria. En is varom a 24-es batyust, kicsi Eizom karacsonyi ajandek lesz, addig csak megjelenik. Jelen pillanatban ezt a 22-est, meg az SX szeriat ajanlom meleg szivvel, a tobbinel vagy a panelek regebbiek, vagy egy kisebb korhaz arat kell kicsengetni.
Előzmény: psandor_omega (345)
madgie Creative Commons License 2008.04.09 0 0 346
Nekem megteszi még egy 19-es a másik mellé :)))
Előzmény: y3k (344)
psandor_omega Creative Commons License 2008.04.09 0 0 345
Tudsz ajanlani esetleg konkret tipust? 22-24" kozott, wide, 1920x, foleg webre keszulo kepek.
Hoztam most egy EIZO katalogust, de a Dell-nel azert lenyegesen huzosabbak az arak. Ez a netto 130 korul, amiert a 2407-est adjak, ez az ami belefer kb.
Koszi!
Előzmény: y3k (341)
y3k Creative Commons License 2008.04.09 0 0 344
Kene egy ilyen konstrukcio a 27-es SX-hez:)
Előzmény: madgie (343)
madgie Creative Commons License 2008.04.09 0 0 343
Néha újraindítom a gépet, mert csak a bootolásnál látom :)))
Előzmény: y3k (342)
y3k Creative Commons License 2008.04.09 0 0 342

Ugye? :)

Előzmény: madgie (340)
y3k Creative Commons License 2008.04.09 0 0 341
Uj 19-est en nem is ajanlanek, 22-es ami most igazan megeri, a ket panel kozott is van egy generacio, arrol nem is beszelve, hogy meg nem volt egyetlen sub pixel hiba sem. 19-eseknel elofordult ugy 10%-ban, igaz kizarolag a kepszelen.
Előzmény: psandor_omega (335)
madgie Creative Commons License 2008.04.09 0 0 340
Én meg csak jól jártam a hibás pixellel :)))
Előzmény: Sanya_67 (338)
Sanya_67 Creative Commons License 2008.04.09 0 0 339
Reméljük hogy hibátlan mert alpixelenként -10 ezer:))  Sajnos nem túl jó áron veszem, de kihagyhatatlan konstrukcióban, ráadásul kb 2 km-re dolgozik azt adok a fejére :)))
Előzmény: KTTech (337)
Sanya_67 Creative Commons License 2008.04.09 0 0 338

Bizony gáz a pixelgarija.  Akár újonnan is lehet benne és nincs csere.

Előzmény: psandor_omega (335)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!