ja igen. 3 napos cseregarancia van náluk. én már vittem vissza egy vakut és szó nélkül kicserélték. nem morogtak, nagyon kedvesek voltak. korrekt csapat...
a kulcsszámot a soligornál mindig így adják meg. vigyázz, elôvillantás az mindig van kompaktoknál, csak nem látod, oylan gyorsan történik. az alapján állítja be a vaku teljesítményét a gép.
fotoplus, 1148 Budapest, Róna utca 1-3. Tel./Fax: 1/222-4355
érteni ôk se nagyon értenek hozzá, de legalább megengedik, hogy kipróbáld:)
Pesti vagyok, (Lőrinci) de mielőtt órákat töltenék közlekedéssel, megpróbálom kihasználni a net lehetőségeit, és a jóindulatú emberek segítőkészségét!
Róna utca mennyi, és milyen cég? Hangsúlyozom, nem vagyok nagy fotós. Ezért (is)útálok kereskedőktől tanácsot kérni. Ők el akarnak adni, mert ez a dolguk. Tisztelet a kivételnek...
Szóval a Fujimon csak vörösszemmnél van elővillanás, ez nem probléma. A kulcsszám a többinél is így van megadva? Mert ha igen, akkor 34.000.- Ft-ért nemigen kapok nagyobbat, még ha néhányan gagyinak is tartják. Nekem ennyi szolgáltatás elég. Esetleg tudsz elérhetőséget, ahol részletesebben foglalkoznak ezzel a példánnyal? Én nem találtam.
na akkor megpróbálok segíteni neked.
a kulcsszámmal vigyázz, mert a 42 az iso 100 esetén a legnagyobb zoom állásnál annyi csak. de ezt írják is a katalógusban: 24-42.
a feszültségtôl ne féltsd, én 2ôt használok, egy harmadikat pedig próbáltam. digi olyn, eoson, prakticán. egyiket se tette tönkre, pedig ezek MF vakuk.
a slave funkciónál nem említi a katalógus a pontos késletetési értékeket. mert a digin általában az elôvillantás után kell elsülni ahhoz, hogy a képen is látszódjon a vaku fénye. ilyenkor jó a késleltetés a slave-nél. persze ha nem digin és nem a beépített vakujával akarod elsütni akkor mindegy.
BP-i vagy? ha migen menj el a Róna utcába és próbáld ki. nagyon rendesek, mindent megengednek.
Köszi. Biztos vagy abban, hogy beépített slave-es? Én nem tudok németül, nekem nem egyértelmű. A Ringfotóban meg azt mondták, hogy tönkreteszi a digit gépet. Most igazodjak el...
TÉNYLEG NINCS SENKINEK SOLIGOR PZ 42 AF VAKUJA ???
Az elsütőfesz biztosan 5-6 Volt alatt van, nem okozhat bajt. Az AF mindössze a segédfény meglétét jelenti. 24-85 motoros zoom, dönthető, forgatható fej (ez jó), LCD kijelző. Van benne slave érzékelő.
Viszont van egy komoly negatívuma, ha a Fujihoz akarod használni: nincsen automata üzemmód, csak a teljesítményt tudod visszafogni 1/2, 1/4, 1/8, 1/16 arányban. Ez nehézkessé teheti a használatát, mert próbalövésekkel kell összehangolni a teljesítményt és a megfelelő rekeszt.
Üdv! Van-e valakinek Soligor PZ 42 AF nevü vakuja? Sajna semmi tapasztalatom a nevezettel, és nem szeretnék vásárlás után csalódni. Érdekelne pl. mekkora az elsütő feszültsége, estleg opi slave van-e, és hogy az AF mit jelent egy manuál fókuszos példánynál?? Nikon F60-hoz és Fuji 602z-hez használnám. Minden más tulajdonság is érdekel, ha valaki be tudja mutatni. Jelenleg 30.000.- körül kapható, és ez csábító a 42-es kulcsszámhoz képest. Köszönöm, ha valaki szóbaáll velem!
hát a keletnémet állvány, férjezett nevén berlebach, (www.berlebach.de) használtan itthon vannak még példányok... az elég jó és van hozzá kerék amivel tologathatod. Ha az enyém előkerülne akkor a kerekes alátéttel megajándékoználak, de az is lehet hogy valakinek már elajándékozam, régen nem találkoztam vele... de így, a gurulós megoldással jól járnál!
Igen, ezt láttam már. Meglesz. Egyszerűbben akarom megcsinálni, szerintem elég ehhez önmagában a hangkioldó is. Ha tudsz valami tippet strapabíró, dönthető fejes, relatíve occsó vakuállványra (6-7kg teherbírás), megköszönném!
Szerinted nem tudom tekercs, hogy mi a portréfényképezés lényege? én a technikai megvalósítására gondoltam, a jó fénybeállításoknak egy műtermi körülmények között (jelen esetben majd iskolai osztályterem), hogy nem ismerem eléggé és ezért kértem ebben segítséget, de tőled nem ezt kaptam, hanem valami merő lenézést. Nem tudom milyen alapon írsz vissza nekem így! És különben is, itt nem egy életreszóló portrét fogok majd csinálni, hanem tablóképeket...na mindegy....
Ti pontosan, részletesen hogyan csinálnátok világítás szempontjából egy tablófotózást??! Ahol személyenként, tehát egyesével portrét kell csinálnom.
Milyen vakukat (típus, Wattszám), spotlámpákat, netán ernyőket használnátok. Honnan jönne a fény, tehát mondjuk egy fenntről és egy kicsit oldaltról a főfény, és egy szórtabb középről....stb...
Persze az egyik legegyszerűbb, legolcsóbb és legjobb megoldás érdekelne....:)
Ez a védődiódás dolog akkor viszont tökéletesen mindegy, ha az eddig is remekül működő vakumat akarom hosszabbítani. Azt hiszem, az esetek túlnyomó többségében erről van szó.
2 másik sigma dg500 supert, wireless E-TTL-ben. Ez kipróbált dolog, minden funkció müködik, ratio controll stb.
Elvileg keverheted a canon vakukkal is (550, 420), de erről több problémát hallottam, mint sikert.