Keresés

Részletes keresés

Százbolha Creative Commons License 2005.02.20 0 0 351

Nemrég láttam valamelyik boltban egy régi masinát. 30e körül lehetett.

 

De a digikorszakban csökkent a jelentősége, kivéve ha valami preciziós munkát kell végezni.

 

Százbolha

Előzmény: sztyopka_remixx (350)
sztyopka_remixx Creative Commons License 2005.02.20 0 0 350
halogén. d enem biztos, hogy 8500. hol lehet színhömérsékletméröhöz jutni?
Előzmény: Százbolha (349)
Százbolha Creative Commons License 2005.02.19 0 0 349

Szinhőmérséklet mérővel.

 

******

 

Ez a 8500K biztos halogén? Nem valami fénycsöves izé?

 

A halogének 4000K alatt dolgoznak.

Amiket ismerek.

 

Százbolha

Előzmény: sztyopka_remixx (348)
sztyopka_remixx Creative Commons License 2005.02.19 0 0 348
az adatokat holparcssal következtettük ki. a nagy halogének 8500-ak (egy listából olvasta) de megnézem a konkrét típust hátha van infó róla. szobát villágíytottam be vele. a színe jó fehér volt. de nem ptóbáltam kattintani. valszeg digivel kellene megnézni. beállítani napfényre és megnézni milyen színe lesz a képnek.

van ötleted hogy lehet másként mérni színhömérsékletet?
Előzmény: Százbolha (347)
Százbolha Creative Commons License 2005.02.19 0 0 347

Ez egy kék szinű halogén????

Milyen az a fényvető.

 

 

Szerintem egy közepes szinhőmérséklet felvételi szűrő pont jó lesz.

Majdnem narancs szinű.

 

Ekkor a teljesítmény elé fóliát pakolászni házilagosan nem egyszerű...

Biztos 8500K??? Az már elég kék...

 

Százbolha

Előzmény: sztyopka_remixx (346)
sztyopka_remixx Creative Commons License 2005.02.19 0 0 346

Sziasztok.

 

vettem 2 halogén fényvetöt. (Az egyk 2*500W a másik 150W) úgy hallotttam hely a fényvetök színhömérséklete 8500 K körül van. szeretnék ebböl 5500 K körülit csinálni. Milyen szüröt alkalmaznátok, vagy milyen javaslatotok van erre?

Twr Creative Commons License 2005.02.18 0 0 345
Még szép ,hogy jobb mint a 380!!
Gratula hozzá nagyon jó fáklya!
Előzmény: acel (344)
acel Creative Commons License 2005.02.18 0 0 344

Sziasztok

 

Meg csak egy hete muzsikal nalam- eddig csak egy panasonic FZ20-on lattam a vegeredmenyt, a Canon EOS- filmes geppel csak probalgattam.

A panasoniccal egy kicsit talan alulexponal (mivel nem ttl a fenymeres - ilyenkor a sajat zoomobjektiv altal nem csokkentett fenyt erzekeli) - de ezen korrekcioval lehet helyesbiteni.

Gyorsabban tolt es tovabb birja mint a Canon 380 ex-em.

A modellezofenyevel meg jol lehet demozni hogy kinek van allat felszerelese.

Nem olcso- de ha ket vakut tartok -egyet a digigepre es egyet az EOS-ra akkor sem jovok ki sokkal olcsobban.

Az allitgetesa az okos tekerogombnak koszonhetoen kicsit bonyolultabb mint ha kulon kezeloszerv lenne a zoom  es a blende allitasara mint a kisebb automata vakukon.

 

Előzmény: Twr (343)
Twr Creative Commons License 2005.02.18 0 0 343
És milyen az 54 MZ ? Jól muzsikál?
Előzmény: acel (342)
acel Creative Commons License 2005.02.18 0 0 342

Sziasztok

 

Ki kell javitanom a tevedesemet -az E-TTL minden fokuszponton mukodik

Az af segedfenynel van elteres hogy az a 380ex-nem csak az kozepso fokuszpontnal mukodik a 420 ex-nel pedig 7 fokuszponton.

Az 54 MZ-n csak a kozepso fokuszpontnal probaltam.

 

Előzmény: acel (341)
acel Creative Commons License 2005.02.18 0 0 341

Szia

 

Szerintem annyira nem jo a helyzet.

Ez az metz mz 54 -kezikonyvebol valo:

 

• The E-TTL mode is only possible with the mecablitz

40 MZ-3i, 40 MZ-1i and 54 MZ-.. flash units!

High speed szinkrom csak az 54mzvel

ETTL -csak 40 -54 (es szerintem 32 ) MZ vagy AF modellel.

Arrol hogy a Metz vaku hagy autofokusz ponton tudjak az Ettl-t meg nincs informaxiom. - A Canon 380ex talan 3 a 420 ex _talan_ tudja 7 fokuszponton de ennek utana kellene neznem)

Szoval ha digi (nem canon e-ttl vakutalpu) gepre is akarod hasznalni akkor MZ modell kell neked.

Előzmény: Axel" (328)
Axel" Creative Commons License 2005.02.18 0 0 340
Tehát a digit Canonokhoz az E-TTL-es vakuk valók?
Előzmény: papugaja (337)
papugaja Creative Commons License 2005.02.18 0 0 339
Azazhogy Metz 32 MZ3i. Vagy mi. De a 32 az biztos.
Előzmény: papugaja (338)
papugaja Creative Commons License 2005.02.18 0 0 338
Az én MZ 32i-m nem tud E-TTL-t.
Az, hogy hány fókuszponthoz, illetve hogy aktív fókuszponthoz rendelt parciális mérést tud-e, az meg sztem csak a váztól függ, a mérés maga nem a vaku feladata.
Előzmény: acel (335)
papugaja Creative Commons License 2005.02.18 0 0 337
TTL: egyszerű, lencsén keresztüli fénymérésen alapuló vakuvezérlés: zár nyílik, vaku indul, érzékelő a film felületéről visszaverődő fény mennyiségét méri, megfelelő pillanatban leállítja a vakut, zár csuk. A digit érzékelő fényvisszaverési tulajdonságai miatt DSLR vázakban nem alkalmazzák.
A-TTL (Advanced): az expó előtt elővillantást alkalmaz, a normál fénymérő szenzorok segítségével kalkulálja a szükséges villanási energiát
E-TTL (Evaluative): az elv az A-TTL-lel megegyezik, de a mérővillanást olyan gyorsan követi a fővillanás, hogy alig lehet észrevenni hogy nem egyet villan a vaku. A DSRL vázak ezt használják. Nemtom van-e olyan, ami ismeri az A-TTL-t.
Előzmény: Axel" (334)
acel Creative Commons License 2005.02.18 0 0 336

A-TTL nem E-TTL- ez a Canon e-ttl elotti elovillantasos vakuzasa.

http://www.bobatkins.com/photography/eosfaq/flashfaq.htm

 

Előzmény: Axel" (334)
acel Creative Commons License 2005.02.18 0 0 335

Szia

 

Szerintem annyira nem jo a helyzet.

Ez az metz mz 54 -kezikonyvebol valo:

 

• The E-TTL mode is only possible with the mecablitz

40 MZ-3i, 40 MZ-1i and 54 MZ-.. flash units!

High speed szinkrom csak az 54mzvel

ETTL -csak 40 -54 (es szerintem 32 ) MZ vagy AF modellel.

Arrol hogy a Metz vaku hagy autofokusz ponton tudjak az Ettl-t meg nincs informaxiom. - A Canon 380ex talan 3 a 420 ex _talan_ tudja 7 fokuszponton de ennek utana kellene neznem)

Szoval ha digi (nem canon e-ttl vakutalpu) gepre is akarod hasznalni akkor MZ modell kell neked.

Előzmény: Axel" (328)
Axel" Creative Commons License 2005.02.18 0 0 334
TTL=A-TTL? Tehát 300D-hez csak E-TTL vakuk jók?
Előzmény: papugaja (332)
Axel" Creative Commons License 2005.02.18 0 0 333
TTL=A-TTL? Tehát 300D-hez csak E-TTL vakuk jók
Előzmény: papugaja (332)
papugaja Creative Commons License 2005.02.18 0 0 332
http://www.metz.de/en/service_support/service/bedienungsanleitungen/download.85.pdf

96.oldal: "Supported dedicated functions"

130. oldal:"The mecablitz 36AF-3 is only suitable for the TTL flash mode."
A 300D E-TTL módot ismer, egyszerű és A-TTL-t nem.
Előzmény: Axel" (331)
Axel" Creative Commons License 2005.02.18 0 0 331
Szerintetek az edigital-nál (ahol venni is akarom) fel tudnak világosítani hogy jó-e 300D-hez?
Előzmény: Csoka (330)
Csoka Creative Commons License 2005.02.18 0 0 330
Annyira nem univerzalisak sajna. Ferint mondta hogy a 430EZ je csak analogon mukodik A-TTL modban, a 300D-je nem tamogatja az A-TTL-t . es ha jol tom amikor az a vaku keszult nem volt meg E-TTL :) Engem is erdekelnenek a hasonlo tapsztalatok, a lentebb emlitett vakuval :)

Csoka
Előzmény: Axel" (328)
2deszki Creative Commons License 2005.02.18 0 0 329
Rajta vagyok,majd értesítelek.
Előzmény: Twr (327)
Axel" Creative Commons License 2005.02.17 0 0 328
Hello fotósok!

Arra az elhatározásra jutottam hogy beszerzek 1 külső vakut a 300D-mhez kézipályán való fotózáshoz. Első körbenezt néztem k,i ti mit tudtok róla? Ugye a vakuk univerzálisak?
(Mármint ami jó a filmes EOS-hoz annak jónak kéne lenni digithez is mert tudja vezérelni,fogadni) Ha esetleg tudtok mást ajánlani ilyesmi árban akkor írjátok meg!
Minden jótanácsot örömmel veszek. Esetleg ha v.kinek van jó állapotú használtja azt ios beajánlhatja.

Köszönettel:Axel"
Twr Creative Commons License 2005.02.17 0 0 327
Engem is érdekelne ha hozzájutsz.
Előzmény: 2deszki (324)
posthero Creative Commons License 2005.02.17 0 0 326
hát digivel használd slave-ben. akkor a beépített fogja elvillantani a külsôt. ha meg azt akarod, hogy a beépített csak elsüsse a külsôt, de a fénye ne látszódjon, akkor ragassz elé egy elôhívott színes nega darabot. azt a részt, ami eredetileg is kilóg a tekercsbôl és ami hívás után szép sötét. az lefogja a beépített fényét, viszont az infrasugarakat nem, az meg kioldja a külsô vakut.
Előzmény: 43-as (323)
englishman Creative Commons License 2005.02.17 0 0 325

Van itt valakinek tapasztalata Ikelite Lite-link csodával?

2deszki Creative Commons License 2005.02.16 0 0 324
Sziasztok! Speedlite 580 EX-hez keresek magyar nyelvű leírást, bármilyen formátumban. Igazán hálás lennék,ha tudna valaki segíteni.
43-as Creative Commons License 2005.02.15 0 0 323

MEGVETTEM A VAKUT!

 

Hátha segítek valakinek a döntésben, leírom mit tapasztaltam: (Soligor PZ 42 AF -ről van szó. Bp. Gyáli úti Ringfotó, 30.990.-Ft.)

- Az indító feszültsége 3 V, pozitív a tüske. Egy 100 Ohmos ellenálláson keresztül is elsül, tehát tényleg nem kell félteni a gépet.

- A Nikon F 60 -asommal tökéletesen együttműködik - nyilván, mert ehhez kompatibilis.

- A digit Fuji s602z már nem ilyen egyszerű. Slave módban príma, főleg derítésre. Szerintem nem különösebb teher a manuális beállítás, nem kell a filmet sajnálni... Ráadásul ott a hisztogram. Mivel ezen a gépen nincs mérő elővillanás, ez sem probléma. Probléma akkor van, ha csak a külső vakut akarom használni. Szerintem pusztán kereskedelmi alljasság a Fuji részéről az, hogy fordíttt polaritású indítást ad a papucsra, ami csak ehhez a géphez való vakut tud elvillantani. (A gép kimenete valszeg PNP open kollektoros.) Tehát alkalmazni kell valamilyen toldó eszközt, amiben keresztbe köthető az indító vezeték.

 

Lehet, hogy tévedek, de úgy látom kevesen próbálkoznak külső vakut használni digit géphez "felhasználói" szinten. Most már én is látom, hogy mekkora a különbség a beépített vakujához képest. (Persze, aki nem akar lemondani a teljes automatikáról, annak nem való.) Szerintem nagyon megéri!

Törölt nick Creative Commons License 2005.02.11 0 0 322

Talán hülye a kérdés, de...

Szerintetek mennyiért érdemes boltból, új Canon 550EX vakut venni?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!