Keresés

Részletes keresés

sztyopka_remixx Creative Commons License 2005.02.21 0 0 359

igen az, bár én drágábban vettem :)) köszi!

 

 

Előzmény: Csoka (354)
Axel" Creative Commons License 2005.02.21 0 0 358
Hello!

Ezt a vakut néztem (a végén)
Ez univerzális készülék tehát gondolom középérintkezős.Mi ennek a megoldásnak a hátránya a Speciális Canon Vakukhoz képest. Mert gondolom valami van neki

Válaszotokat előre is köszönöm! ezt ni!
Százbolha Creative Commons License 2005.02.21 0 0 357

Bocs!  Fordítva olvastam!

 

Valószinüleg a metz-nek nincs 500V-ja.

 

Ha mégsem mered rákötni, akkor kell egy aszköz a kető közé. Pl. egy nick árul ilyet az ADOK-VESZEk topicban.

 

Százbolha

Százbolha Creative Commons License 2005.02.21 0 0 356

Biztos nincs 500V.

 

Általában nem a gép teszi tönkre a vakut, hanem fordítva.

 

Én bátran rákötném..... vakunak nem lesz semmi baja!

 

Százbolha

Előzmény: toti941 (355)
toti941 Creative Commons License 2005.02.21 0 0 355

 

sziasztok

 

 elolvasván ezeket az okosságokat egy kicsit most zúg a fejem

 de lenne egy kérésem hátha ti meg tudjátok oldani

 

 van egy kodak 6490 es kamerám és külső vakut szeretnék csatlakoztatni hozzá.

 van egy Metz  32-ct-3i vakum, de a kdak szervízkönyve azt írja hogy 500 V nál nagyobb feszültséget ne kapcsoljunk a vaku bemenetére

 

 sehol sem találtam arra vonatkozó adatot hogy az én vakum hány  voltos

 

ehhez kérem a segítségeteket

 

köszi  toti

Csoka Creative Commons License 2005.02.21 0 0 354
Ha fenyveto alatt a kulteri 500Wos reflektort ertjuk 1200 HUF-ert akkor annak a szinhomerseklete a fenycso es az izzo kozott van. a fenycso asszem 3800-4000 koruli, az izzo meg 3500. Ez olyan 3700 lehet kb, legalabbis ami nekem van. Es nem erdemes ele tenni foliat max plexit:) 30 centirol ovasztja a muanyagot:))
sztyopka_remixx Creative Commons License 2005.02.20 0 0 353

én alapvetően színes diára fotózok. ezért fontos a  színhőmérséklet. ha aszondod, hogy lámpáánl volt a jó beállítás, akkor inkább az van amit Százbolha mond

 

a digi csak polaroidnak van. meg is fohok tőle válni a napokban

Előzmény: vejne (352)
vejne Creative Commons License 2005.02.20 0 0 352
Én is vettem 2x500-as fényvetőt. Nem tudom milyen a színhőmérséklete, mert gondoltam ff. képekhez mindegy. Majd ámítógéppel megmódosítom. Úgy tudom, lehet halogén fotoizzót kapni és akkor arra pontosan ráírják a kelvint. Csak ki kell cserélni. Én készítettem próbafelvételeket digitálissal és az izzószálas lámpa beállítás volt a legjobb. Valamint az auto fehér egyensúly.
Előzmény: sztyopka_remixx (348)
Százbolha Creative Commons License 2005.02.20 0 0 351

Nemrég láttam valamelyik boltban egy régi masinát. 30e körül lehetett.

 

De a digikorszakban csökkent a jelentősége, kivéve ha valami preciziós munkát kell végezni.

 

Százbolha

Előzmény: sztyopka_remixx (350)
sztyopka_remixx Creative Commons License 2005.02.20 0 0 350
halogén. d enem biztos, hogy 8500. hol lehet színhömérsékletméröhöz jutni?
Előzmény: Százbolha (349)
Százbolha Creative Commons License 2005.02.19 0 0 349

Szinhőmérséklet mérővel.

 

******

 

Ez a 8500K biztos halogén? Nem valami fénycsöves izé?

 

A halogének 4000K alatt dolgoznak.

Amiket ismerek.

 

Százbolha

Előzmény: sztyopka_remixx (348)
sztyopka_remixx Creative Commons License 2005.02.19 0 0 348
az adatokat holparcssal következtettük ki. a nagy halogének 8500-ak (egy listából olvasta) de megnézem a konkrét típust hátha van infó róla. szobát villágíytottam be vele. a színe jó fehér volt. de nem ptóbáltam kattintani. valszeg digivel kellene megnézni. beállítani napfényre és megnézni milyen színe lesz a képnek.

van ötleted hogy lehet másként mérni színhömérsékletet?
Előzmény: Százbolha (347)
Százbolha Creative Commons License 2005.02.19 0 0 347

Ez egy kék szinű halogén????

Milyen az a fényvető.

 

 

Szerintem egy közepes szinhőmérséklet felvételi szűrő pont jó lesz.

Majdnem narancs szinű.

 

Ekkor a teljesítmény elé fóliát pakolászni házilagosan nem egyszerű...

Biztos 8500K??? Az már elég kék...

 

Százbolha

Előzmény: sztyopka_remixx (346)
sztyopka_remixx Creative Commons License 2005.02.19 0 0 346

Sziasztok.

 

vettem 2 halogén fényvetöt. (Az egyk 2*500W a másik 150W) úgy hallotttam hely a fényvetök színhömérséklete 8500 K körül van. szeretnék ebböl 5500 K körülit csinálni. Milyen szüröt alkalmaznátok, vagy milyen javaslatotok van erre?

Twr Creative Commons License 2005.02.18 0 0 345
Még szép ,hogy jobb mint a 380!!
Gratula hozzá nagyon jó fáklya!
Előzmény: acel (344)
acel Creative Commons License 2005.02.18 0 0 344

Sziasztok

 

Meg csak egy hete muzsikal nalam- eddig csak egy panasonic FZ20-on lattam a vegeredmenyt, a Canon EOS- filmes geppel csak probalgattam.

A panasoniccal egy kicsit talan alulexponal (mivel nem ttl a fenymeres - ilyenkor a sajat zoomobjektiv altal nem csokkentett fenyt erzekeli) - de ezen korrekcioval lehet helyesbiteni.

Gyorsabban tolt es tovabb birja mint a Canon 380 ex-em.

A modellezofenyevel meg jol lehet demozni hogy kinek van allat felszerelese.

Nem olcso- de ha ket vakut tartok -egyet a digigepre es egyet az EOS-ra akkor sem jovok ki sokkal olcsobban.

Az allitgetesa az okos tekerogombnak koszonhetoen kicsit bonyolultabb mint ha kulon kezeloszerv lenne a zoom  es a blende allitasara mint a kisebb automata vakukon.

 

Előzmény: Twr (343)
Twr Creative Commons License 2005.02.18 0 0 343
És milyen az 54 MZ ? Jól muzsikál?
Előzmény: acel (342)
acel Creative Commons License 2005.02.18 0 0 342

Sziasztok

 

Ki kell javitanom a tevedesemet -az E-TTL minden fokuszponton mukodik

Az af segedfenynel van elteres hogy az a 380ex-nem csak az kozepso fokuszpontnal mukodik a 420 ex-nel pedig 7 fokuszponton.

Az 54 MZ-n csak a kozepso fokuszpontnal probaltam.

 

Előzmény: acel (341)
acel Creative Commons License 2005.02.18 0 0 341

Szia

 

Szerintem annyira nem jo a helyzet.

Ez az metz mz 54 -kezikonyvebol valo:

 

• The E-TTL mode is only possible with the mecablitz

40 MZ-3i, 40 MZ-1i and 54 MZ-.. flash units!

High speed szinkrom csak az 54mzvel

ETTL -csak 40 -54 (es szerintem 32 ) MZ vagy AF modellel.

Arrol hogy a Metz vaku hagy autofokusz ponton tudjak az Ettl-t meg nincs informaxiom. - A Canon 380ex talan 3 a 420 ex _talan_ tudja 7 fokuszponton de ennek utana kellene neznem)

Szoval ha digi (nem canon e-ttl vakutalpu) gepre is akarod hasznalni akkor MZ modell kell neked.

Előzmény: Axel" (328)
Axel" Creative Commons License 2005.02.18 0 0 340
Tehát a digit Canonokhoz az E-TTL-es vakuk valók?
Előzmény: papugaja (337)
papugaja Creative Commons License 2005.02.18 0 0 339
Azazhogy Metz 32 MZ3i. Vagy mi. De a 32 az biztos.
Előzmény: papugaja (338)
papugaja Creative Commons License 2005.02.18 0 0 338
Az én MZ 32i-m nem tud E-TTL-t.
Az, hogy hány fókuszponthoz, illetve hogy aktív fókuszponthoz rendelt parciális mérést tud-e, az meg sztem csak a váztól függ, a mérés maga nem a vaku feladata.
Előzmény: acel (335)
papugaja Creative Commons License 2005.02.18 0 0 337
TTL: egyszerű, lencsén keresztüli fénymérésen alapuló vakuvezérlés: zár nyílik, vaku indul, érzékelő a film felületéről visszaverődő fény mennyiségét méri, megfelelő pillanatban leállítja a vakut, zár csuk. A digit érzékelő fényvisszaverési tulajdonságai miatt DSLR vázakban nem alkalmazzák.
A-TTL (Advanced): az expó előtt elővillantást alkalmaz, a normál fénymérő szenzorok segítségével kalkulálja a szükséges villanási energiát
E-TTL (Evaluative): az elv az A-TTL-lel megegyezik, de a mérővillanást olyan gyorsan követi a fővillanás, hogy alig lehet észrevenni hogy nem egyet villan a vaku. A DSRL vázak ezt használják. Nemtom van-e olyan, ami ismeri az A-TTL-t.
Előzmény: Axel" (334)
acel Creative Commons License 2005.02.18 0 0 336

A-TTL nem E-TTL- ez a Canon e-ttl elotti elovillantasos vakuzasa.

http://www.bobatkins.com/photography/eosfaq/flashfaq.htm

 

Előzmény: Axel" (334)
acel Creative Commons License 2005.02.18 0 0 335

Szia

 

Szerintem annyira nem jo a helyzet.

Ez az metz mz 54 -kezikonyvebol valo:

 

• The E-TTL mode is only possible with the mecablitz

40 MZ-3i, 40 MZ-1i and 54 MZ-.. flash units!

High speed szinkrom csak az 54mzvel

ETTL -csak 40 -54 (es szerintem 32 ) MZ vagy AF modellel.

Arrol hogy a Metz vaku hagy autofokusz ponton tudjak az Ettl-t meg nincs informaxiom. - A Canon 380ex talan 3 a 420 ex _talan_ tudja 7 fokuszponton de ennek utana kellene neznem)

Szoval ha digi (nem canon e-ttl vakutalpu) gepre is akarod hasznalni akkor MZ modell kell neked.

Előzmény: Axel" (328)
Axel" Creative Commons License 2005.02.18 0 0 334
TTL=A-TTL? Tehát 300D-hez csak E-TTL vakuk jók?
Előzmény: papugaja (332)
Axel" Creative Commons License 2005.02.18 0 0 333
TTL=A-TTL? Tehát 300D-hez csak E-TTL vakuk jók
Előzmény: papugaja (332)
papugaja Creative Commons License 2005.02.18 0 0 332
http://www.metz.de/en/service_support/service/bedienungsanleitungen/download.85.pdf

96.oldal: "Supported dedicated functions"

130. oldal:"The mecablitz 36AF-3 is only suitable for the TTL flash mode."
A 300D E-TTL módot ismer, egyszerű és A-TTL-t nem.
Előzmény: Axel" (331)
Axel" Creative Commons License 2005.02.18 0 0 331
Szerintetek az edigital-nál (ahol venni is akarom) fel tudnak világosítani hogy jó-e 300D-hez?
Előzmény: Csoka (330)
Csoka Creative Commons License 2005.02.18 0 0 330
Annyira nem univerzalisak sajna. Ferint mondta hogy a 430EZ je csak analogon mukodik A-TTL modban, a 300D-je nem tamogatja az A-TTL-t . es ha jol tom amikor az a vaku keszult nem volt meg E-TTL :) Engem is erdekelnenek a hasonlo tapsztalatok, a lentebb emlitett vakuval :)

Csoka
Előzmény: Axel" (328)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!