200as a legnagyobb :-( De voltam ott ősszel és akkor elég volt, mert akkor közelebb voltak a récék (nem ezek a sirályok), akkor a nádas mögül becserkésztem őket. Igaz egy cipőm bánta, mert térdig süppedtem az iszapos részen, örömet okozva az arrajáróknak.
Bújtosi tó. Pár napja voltam arra a közös költséget befizetni, akkor néztem ki énis, csak magasan járt a nap, nem vettem elő a gépet. Gondoltam majd kora reggel vagy este előtt (napnyugta hivatalosan).
Ide szervezhetnénk egy fotós talit egyszer! Még pár hét és a hétvégeim szabadabbak lesznek, majd megpróbálok egyeztetni veletek. Szóval ki találja ki, hogy Nyíregyházán hol készültek ezek a képek?
Idézet a következő honlap tesztjéről: http://www.dpreview.com/reviews/canoneos300d/ The EOS 300D's plastic body is just one of the elements used to reduce the cost of the camera... tehát plastic body
:))) Hééé....! Tényleg! Akkor viszont nem tudom miröl olvastam.. Annak idején elég sokat olvasgattam, hogy milyen gépet vegyek... Viszont a kellemetlen fogást fentartom.. :)
e-300-nál vigyázz! Néhány külföldi fórumon olvastam, hogy kiszakadt a műanyag borítás egy nagyobb objektív súlya alatt...:(( Nem tudom mennyire valós a dolog, de azé' érdekes. Meg az sem tetszik, hogy olyan kis keskeny, nincs rajta jó fogás. Én annak idején gondolkoztam rajta, de valahogy elment a kedvem.. Szerintem valahol próbáld ki...
az okoskodást csak úgy viccesen értettem :) nem annyira fotózom inkább képeket csinálok ps-segítségével pl olympus 740 uz-ét használok de tervezem 350 d-ét vagy e-300 vételét hamarosan
most vettem észre, hogy van ilyan topik és miután én is Nyíregyházán élek gondoltam bejelentkezem hirtelen beleokoskodni nemtudok egyik témába sem szóval mára ennyi
Ugyanilyen specifikációjú új objektívje van a Sigmának is. A dpreview-n belinkeltek egy japán honlapot, ahol egy csomó azonos kép van a Tamron és a Sigma 18-200-asával, meg a Sigma 18-125-ösével. A dpreview-n egy csomóan elemezték a képeket, és a konszenzus az volt, hogy a Sigma 18-200-asa sokkal jobb képminőségben, mint a Tamron. És mellesleg full zoomon is csak akkora fizikailag, mint a 18-125-ös.
Ha nem lenne már meg nekem a 18-125-ös meg egy régi, de kiváló 70-210-es Canon USM (f3.5-4.5), Megvenném a Sigmát.
A Tamron kihozott most egy univerzális objektívet: 18-200mm f/3,5 - 6,3. Ez az én gépemen 27-300 mm-nek felel meg, ami azt jelenti, hogy ha elég fény van, nem kell objektívet cserélni. Sőt ráadásul elég kompokt méret is.
És még a képek sem rosszak, szerintem jó rajza van. Mi a véleményetek? Nézzétek meg itt:
NA, ezzel én is így vagyok.. Bár néha még viszem magammal, hátha látok valamit, de egyre ritkábban. Mire előveszem úgyis késő. Egyébként kikaptak, tehát szépen fog kinézni a vonat....:(
Ma korábban jöttem haza a munkából (Debrecen) és az intercity-n volt egy rakás rendőr és fradista. Nagyon kultúráltak voltak, inkább nem idéznék a beszélgetésükből. Éppen azt beszéltük a munkatársammal, ha kikapnak, akkor szétverik a várost vagy a vonatot hazafelé. ui.: amíg kompaktom volt, magammal hordtam, de manapság ez nem megy...