Keresés

Részletes keresés

toth-abri Creative Commons License 2005.04.18 0 0 239
Meg lesz, meg lesz! Ha bárkinek van jobb ötlete helysínről írjon!
Előzmény: Ogányó (237)
Ogányó Creative Commons License 2005.04.18 0 0 238

 

Sziasztok !

 

Ismét én.

Voltam a Szpari-DVSC meccsen fotózni.

Feláltam oldalt, hogy jobban tudjam fotózni a játékosokat, erre valamelyik tapló aszongya, hogy " Hé te cigány űlj már le!".

Kissé ledermedtem.

Én cigány ? Gondoltam odamegyek meccs végén oszt beverek egyett az arcába.

De mikor vége lett a meccsnek, akkor láttam, hogy 2 bottal közlekedik.

Hát , hogy bántsak egy ilyen embert?

Pedig szivem szerint mind a 2 botot szétvertem volna azon a tapló fején.

 

 

Ogányó

 

Ha valaki nem tudná, én olyan agresszív vagyok, hogy születésemkor a köldökzsinórt letéptem magamról. :-D

Ogányó Creative Commons License 2005.04.18 0 0 237

Szasztok !

 

 

Én is lőttem pár képet itt.

Majd este berakom nektek. :-))

No nem kell félreérteni.

Amúgy ez a fotóstali már készülget egy jó ideje.

Szeretnék már kezet szorítani valamennyiőtökkel.

 

Ogányó

toth-abri Creative Commons License 2005.04.18 0 0 236

Én a 300-at ekvivalenciában értettem, nekem is csak 200-asom van! Majd mennyünk már ki együtt is valamikor!

 

Jöhet más is!

Előzmény: 300eoss (235)
300eoss Creative Commons License 2005.04.18 0 0 235
200as a legnagyobb :-(
De voltam ott ősszel és akkor elég volt, mert akkor közelebb voltak a récék (nem ezek a sirályok), akkor a nádas mögül becserkésztem őket. Igaz egy cipőm bánta, mert térdig süppedtem az iszapos részen, örömet okozva az arrajáróknak.
Előzmény: toth-abri (234)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.18 0 0 234

Ön nyert!

 

Neked milyen teléd van? Azért úgy néz ki, hogy 300mm nem nagyon elég.

Előzmény: 300eoss (232)
Bobby75 Creative Commons License 2005.04.17 0 0 233
Ízlések és pofonok...:) Nekem hosszú újjaim vannak, valszeg azért kényelmetlen a keskeny test....
Előzmény: karcos01 (231)
300eoss Creative Commons License 2005.04.17 0 0 232
Bújtosi tó. Pár napja voltam arra a közös költséget befizetni, akkor néztem ki énis, csak magasan járt a nap, nem vettem elő a gépet. Gondoltam majd kora reggel vagy este előtt (napnyugta hivatalosan).
Előzmény: toth-abri (229)
karcos01 Creative Commons License 2005.04.17 0 0 231
köszi a tanácsot !

én meg pont azt olvastam róla, hogy milyen kellemes fogású
de mielőtt veszek kézbe fogom venni mindkettőt
de valszeg a 350d-nél maradok
Előzmény: Bobby75 (223)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.17 0 0 230

hoppá, itt a második:

 

 

Előzmény: toth-abri (229)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.17 0 0 229

Ide szervezhetnénk egy fotós talit egyszer! Még pár hét és a hétvégeim szabadabbak lesznek, majd megpróbálok egyeztetni veletek. Szóval ki találja ki, hogy Nyíregyházán hol készültek ezek a képek?

 

 

300eoss Creative Commons License 2005.04.17 0 0 228
Előzmény: DIE_ROBOTER (227)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.04.17 0 0 227
Már csak az az egy ciki van, hogy erről a fényképezőgépről senki sem beszélt. :D :D :D

Nem Canon 300D, hanem Olympus E-300! :) Tessék figyelmesen olvasni, irgum-burgum!
Előzmény: 300eoss (226)
300eoss Creative Commons License 2005.04.17 0 0 226
Idézet a következő honlap tesztjéről: http://www.dpreview.com/reviews/canoneos300d/
The EOS 300D's plastic body is just one of the elements used to reduce the cost of the camera...
tehát plastic body
Bobby75 Creative Commons License 2005.04.17 0 0 225
:))) Hééé....! Tényleg! Akkor viszont nem tudom miröl olvastam.. Annak idején elég sokat olvasgattam, hogy milyen gépet vegyek... Viszont a kellemetlen fogást fentartom.. :)
Előzmény: DIE_ROBOTER (224)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.04.17 0 0 224
Ez igen érdekes, mert fém váza van. :) A bajonettet gondolom nem a műanyag burkolathoz építik hozzá, hanem az a váz része.
Előzmény: Bobby75 (223)
Bobby75 Creative Commons License 2005.04.16 0 0 223
e-300-nál vigyázz! Néhány külföldi fórumon olvastam, hogy kiszakadt a műanyag borítás egy nagyobb objektív súlya alatt...:(( Nem tudom mennyire valós a dolog, de azé' érdekes. Meg az sem tetszik, hogy olyan kis keskeny, nincs rajta jó fogás. Én annak idején gondolkoztam rajta, de valahogy elment a kedvem.. Szerintem valahol próbáld ki...
Előzmény: karcos01 (220)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.16 0 0 222

Tényleg jó, látszik, hogy van elképzelésed!

 

Sok szerencsét a gépvásárláshoz! Nem könnyű döntés igaz? Én annak idején majdnem Canon 300D-t vettem, aztán D70 lett belőle.

Előzmény: karcos01 (220)
laja30 Creative Commons License 2005.04.16 0 0 221
Hát erről fogalmam sincs, hogy mi, de nagyon jól néz ki... :)
Előzmény: karcos01 (220)
karcos01 Creative Commons License 2005.04.16 0 0 220
az okoskodást csak úgy viccesen értettem :)
nem annyira fotózom inkább képeket csinálok ps-segítségével pl
olympus 740 uz-ét használok de tervezem 350 d-ét vagy e-300 vételét hamarosan

ilyesmiket csinálok pl:
Előzmény: toth-abri (219)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.16 0 0 219

Üdvözlünk a klubban!

 

Mi sem vagyunk olyan okosak, és nem is kell semmi különöset írni, örülünk, hogy rátaláltál a topikra!

 

Azt azért mondd el, hogy mit és mivel szoktál fényképezni! :-)

 

És ha gondolod tölts fel egy-két képet!

Előzmény: karcos01 (218)
karcos01 Creative Commons License 2005.04.16 0 0 218
szevasztok

most vettem észre, hogy van ilyan topik
és miután én is Nyíregyházán élek gondoltam bejelentkezem
hirtelen beleokoskodni nemtudok egyik témába sem szóval mára ennyi
toth-abri Creative Commons License 2005.04.14 0 0 217
toth-abri Creative Commons License 2005.04.14 0 0 216

Ez aztán a makro:

 

 

 

Forrás: http://lellesch.com/v2/sonstiges.htm

toth-abri Creative Commons License 2005.04.14 0 0 215
Köszi
Előzmény: laja30 (214)
laja30 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 214
Előzmény: laja30 (213)
laja30 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 213

Ugyanilyen specifikációjú új objektívje van a Sigmának is. A dpreview-n belinkeltek egy japán honlapot, ahol egy csomó azonos kép van a Tamron és a Sigma 18-200-asával, meg a Sigma 18-125-ösével. A dpreview-n egy csomóan elemezték a képeket, és a konszenzus az volt, hogy a Sigma 18-200-asa sokkal jobb képminőségben, mint a Tamron. És mellesleg full zoomon is csak akkora fizikailag, mint a 18-125-ös.

 

Ha nem lenne már meg nekem a 18-125-ös meg egy régi, de kiváló 70-210-es Canon USM (f3.5-4.5), Megvenném a Sigmát.

Előzmény: toth-abri (212)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.13 0 0 212

A Tamron kihozott most egy univerzális objektívet: 18-200mm f/3,5 - 6,3. Ez az én gépemen 27-300 mm-nek felel meg, ami azt jelenti, hogy ha elég fény van, nem kell objektívet cserélni. Sőt ráadásul elég kompokt méret is.

 

És még a képek sem rosszak, szerintem jó rajza van. Mi a véleményetek? Nézzétek meg itt:

 

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1030&message=12970493

 

Szerintem van Canon és Nikon bajonettel is!

Bobby75 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 211
NA, ezzel én is így vagyok.. Bár néha még viszem magammal, hátha látok valamit, de egyre ritkábban. Mire előveszem úgyis késő. Egyébként kikaptak, tehát szépen fog kinézni a vonat....:(
Előzmény: DIE_ROBOTER (210)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.04.13 0 0 210
Ma korábban jöttem haza a munkából (Debrecen) és az intercity-n volt egy rakás rendőr és fradista. Nagyon kultúráltak voltak, inkább nem idéznék a beszélgetésükből. Éppen azt beszéltük a munkatársammal, ha kikapnak, akkor szétverik a várost vagy a vonatot hazafelé. ui.: amíg kompaktom volt, magammal hordtam, de manapság ez nem megy...
Előzmény: Bobby75 (209)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!