Keresés

Részletes keresés

Axel" Creative Commons License 2005.03.27 0 0 411
FELJEBB JÖTT A TOPIC
Axel" Creative Commons License 2005.03.27 0 0 410
Mi az mindenki elment locsolkodni? :-))
Axel" Creative Commons License 2005.03.27 0 0 409
Szeva!

Nem itt nem ez a gond. Az akksi még biztos hogy tökéletes mert azonnal tölt(2 mp alatt felvilágít a piros led) A narancs led is világít jelzi hogy e-ttl-ben van és ha megnyomom a tesztgombot akkor már nem villan ugyanígy Expo-ra sem. Egy kézimeccsen romlott el 1-ik pillanatról a másikra mert először még villantott. Amúgy nagyon elégedett lennék vele mert ennyit qrvára +ér és teljesítményre is 5. Maj' felhívom a Tenno-t ahol vettem hogy mi lehet a gyíkja még garis javába. Amúgy Canon-ra való és 300D-vel alkalmaztam eddig nagy megelégedéssel.

Üdv:Axel"
Előzmény: Axel" (407)
Kreta Creative Commons License 2005.03.27 0 0 408
Milyen gyűrtóhoz való? Nekem Olyvan és gyönyörűen müx.
Elsőre nem sikerült az elemek elhelyezedését értelmeznem, no akkor nekem se villogot:)
Előzmény: Axel" (407)
Axel" Creative Commons License 2005.03.26 0 0 407
Nem villan a Soligor DG-340 DZ-m. Mi lehet a baja? Segíjjetek'!!!
soppingfüggő Creative Commons License 2005.03.25 0 0 406
Most jelent meg a FotoVideo legújabb száma, ill. annak ingyenes mutációja. Benne a barkácsműhely rovatban Módos Gábor írása, képei és kapcsolási rajza arról hogyan lehet átalakítani  a régi vakukat hogy 160-250 V helyett csupán 6,8 V-nyi feszültség legyen a szinkroncsatlakozón. A Fotex üzletekben van kirakva ez a kis A5-ös méretű füzet.
eke Creative Commons License 2005.03.25 0 0 405
a sunpack autozoom 3600 az a korának egyiuk legjobb vakuja volt, ha nem ment tönre a kondenzátora fogod tudni használni...
Előzmény: rámiusz (401)
WatchFun Creative Commons License 2005.03.25 0 0 404
Üdv topik,

Vivitar 728AF (Minolta) vakuhoz egy használati utasítása nincs valakinek véletlenül? A neten pont ehhez nem találtam semmit.

WF
rámiusz Creative Commons License 2005.03.24 0 0 403

Hali mindenki megint.

 

A kép feltöltésével nem nagyon boldogultam. biztosan bennem van a hiba.

Itt az 544-es linkje:

 

http://www.tocad.com/flash/544.html

 

Üdv. Rámiusz.

rámiusz Creative Commons License 2005.03.24 0 0 402

A vakunak nincs papucsa, hanem ilyen markolatos izén trónol. Tehát kábeles kapcsolatban áll a fényképezővel. 180 fokban elforgatható és döntehtő. Valahogy így fest a készülék. NEM ilyen típusú, csak formailag ilyen. A képen a SUNPACK Auto 554-es szerepes. Ez pedig SUNPACK AutoZoom 3600 Thyristor.

Teljesen mechanikusan kell rajt állítgatni mindent, NiCd akkuról, vagy 8 db ceruzaelemről működik. LCD panel még csak hírből sincs rajt.

Különben csak azért érdeklődök, hogy ez, az eddig elfekvő vaku használható lenne-e ha alkalomadtán kevésnek bizonyulna a beépített kicsi vakucska teljesítménye.

És nem szeretném, ha bármelyik gép tönkremenne a vaku miatt. Mert nem merem, csak úgy összekötni a gépet a vakuval és próbálkozni, hogy hátha működnek.

A CASIO QV-5700 a céges fényképező, a NIKON CoolPix 8700 pedig a sajátom. (lesz mihelyst meg tudom venni)

OFF

Jóó sejtem, most majd jól lefikáztok, hogy miért ilyen "szarmerő" kompaktot akarok venni. Miért nem valami tükröset. De ebbe szerettem bele és nincs félmillám 1 DSL-R géprvázra, meg legalább 2 objektívre. Még ez is megterheli a tárcám rendesen...

OFF Vége

Üdv. Rámiusz

rámiusz Creative Commons License 2005.03.24 0 0 401

Hello mindenkinek.

 

Meg tudná nekem valaki hozzáértő mondani, hogy a CASIO QV-5700 és a NIKON CoolPix 8700 típusú digitális gépekkel használható-e a SUNPAK AutoZoom 3600 Thyristor típusú vaku?
(Utóbbin ugyebár van vakupapucs is. Előbbi csak kábelen keresztül képes vakut vezérelni)

Ja és mi avéleményetek erről a vakuról. Sajnos nem találtam róla semmi infót. Elég régi a cucc. Valamikor a '90-es években vehette a munkahelyem. De amai napig nem volt használva. A teljes készlet a gyári csomagolásában, lényegében bontatlanul hever a szekrény aljában...

Előre is thanx

 

Üdv. Rámiusz

Topy Creative Commons License 2005.03.19 0 0 400
Akkor nem kell a doksi?

Topy
Előzmény: hsoma (391)
attila7575 Creative Commons License 2005.03.19 0 0 399
Sziasztok! Kérdésem lenne, hogy van egy régebbi Carena automata vakum, és aggódok amiatt, hogy ha ráteszem a Nikon D70-emre, akkor a talpfeszültsége nem fogja-e tönkretenni a gépet. A kérdés az lenne, hogy az F65-tel nem lett semmi baj, mikor használtam vele, akkor jó lesz a D70-nel is?
Topy Creative Commons License 2005.03.16 0 0 398
Magyar. TIF-ben vagy 10 mega, JPG-ben csak bő 4.
Tudod valahol fogadni?

Topy
Előzmény: hsoma (393)
Csoka Creative Commons License 2005.03.16 0 0 397
En eddig csak olyan mutermi vakuval dolgoztam ami fenyre is meg infrara is mukodott. Hasznaltam ugy is hogy a G5-omon ficergett egy 550EX es annak a villanasa villantotta el a vakukat, de hasznaltam IR cuccossal is. A tapasztalat a kovetkezo volt. Az infras cucc nem mukodott ha a vaku es a modell kozott voltam, a vakut meg folyton allitgatni kellett hogy merre villanjon, mert nem midnen esetben villantotta el a vakukat, es a kepek ilyenkor kisse sotetek lettek. A tippem a kovetkezo, sync kabel az 550EX-be aztan hagy szoljon, ha fenyerzekelos (es miert ne lehetne az) a studiovakud, akkor el fogjka villantani egyeb esetben nem art ha beszerzel tavkoldot. (550exhez ST-e2 vagy a flashekhez egy infras kioldot - ez tudtommal 12-15 e HUF). Szemely szerint az infras megoldas tetszett, mert ha 550EX volt a gepem akkor az leszabalyzott 1/250-re, mig az infras verzioval tudtam 1/2000-et is :)
Előzmény: 300eoss (394)
toti941 Creative Commons License 2005.03.16 0 0 396

 

sos  segítség

 

   van egy Metz  32-ct-3i vakum, olimpos fényképezőgép csatlakozóval ( 3 pontos )

 

hogyan tudom használni vagy hol tudok venni olyan kiegészítőt hozzá hogy központi vakucsatlakozót tudjak használni vele  ( kodak 6490 -es gépem van )

 

köszi előre is

 

 toti941

300eoss Creative Commons License 2005.03.16 0 0 395
? senki semmi ötlet?
300eoss Creative Commons License 2005.03.15 0 0 394
Tudtok segíteni? A szitu:
10D-vel fotózok, elvillantok egy kis teljesítményű márkátlan (de szép fényt adó) műtermi vakut szoftboxszal, és mellé el szeretném villantani a géptől távol az 550EX-et is. Vakupapucsba illeszthető infrás cuccom nincs. Attól hogy én SLAVE-be teszem, villanásra nem sül el...
hsoma Creative Commons License 2005.03.13 0 0 393

Nem én, hanem a barátom. asszem a teljes kell neki. ha van hozzá türelmed, akkor nagyon hálás lenne.

Üdv és kösz: hsoma

Előzmény: tEKErcs (392)
tEKErcs Creative Commons License 2005.03.13 0 0 392
ha megtalálom elég ha lefotózom? Mit nem tudsz?
Előzmény: hsoma (391)
hsoma Creative Commons License 2005.03.13 0 0 391

de, télleg. bocs, elírtam (legalább ez is igazol:))

akkor: 540EZ Canon haszn.ut. érdekelne

Üdv és előre is kösz: hsoma

 

Előzmény: tEKErcs (390)
tEKErcs Creative Commons License 2005.03.13 0 0 390
nem 540 EZ?
Előzmény: hsoma (388)
arnyekxxx Creative Commons License 2005.03.13 0 0 389
Még egy kérdésem lenne. Ismeri valaki az Unomat 320TCD twin nevü vakut? Nem nagyon találok rola semmit a neten /vagy béna vagyok a keresésben.../
hsoma Creative Commons License 2005.03.13 0 0 388

Bahhátaim:
egy Canon EX 540 -es vaku használatija kéne. Igen, jól teccettek olvasni, de nem nekem, hanem egy barátomnak:)

Üdv, és előre is kösz: hsoma

arnyekxxx Creative Commons License 2005.03.13 0 0 387
Ez az NiMh NiCd kérdés engem is foglalkoztat. Addig ok hogy an Nimh sokkal nagyobb mAh-ás de nagyobb a belsö ellenálása és ez gondolom igencsak érezhetö a vaku feltöltödési dejében. Van valakinek erröl személyes tapasztalata? Ugyan biztos hamarabb lemerül a feleakkora Cd mint az Mh, de ha a lemerülésig gyorsabban tölti a vakut akkor érdemes elgondolkozni rajta?
P.Peter Creative Commons License 2005.03.11 0 0 386
A különböző EOS-ok más-más vakufeszt bírnak. Pl. ha jól emlékszem a 10D és a 20D vidáman bírja 250-ig, a 300D és a 350D esetében viszont igaz a 6.
Előzmény: posthero (385)
posthero Creative Commons License 2005.03.11 0 0 385
Beszereztem egy nyeles vakut. 28 voltot mértem a csatlakozóján elsütéskor. Nagy bátran rátettem az eosra és villogtattam rengeteget. Elvileg 6 voltnál nagyobb feszt leadó vakuval nem szerencsés játszani. Semmilyen probléma nem volt. Ahogy a neten olvastam olyan dolgok jöhetnek elő, hogy megbolondul a zár, a rekesz, stb. Egyiket se tapasztaltam. Vajon ha gond lett volna azonnal jelentkezik a probléma vagy szép fokozatosan nyírja csak ki a gépet? Egyelőre inkább nem teszem rá. Állítólag létezik olyan cucc, ami leveszi a nagy feszt és akkor semmi gond. Találtam kapcsolási rajzokat is hozzá de hát nem vagyok otthon ebben a témában. Akkor merjem használni? Lehet kapni ilyen valamit, ami leveszi a feszt? Van slave triggerem, inkább azzal süssem el a beépített vakuval? Jelentős a fényerő különbség ha a beépített és a külső vaku is megy egyszerre?
soppingfüggő Creative Commons License 2005.03.11 0 0 384
Én meg épp fordítva gondolnám, merthogy a NiMH-eknek ott kezdődik a teljesítménye ahol a régebbi NiCd végződik.
Előzmény: WiZARD (379)
fotobox Creative Commons License 2005.03.11 0 0 383

Maximális és speciális tanknyú, de angol nekem is van.

Sokkal kényelmesebb lenne a magyar leírás.

Fele királyságom egy magyar leírásért.

Előzmény: ictboy300d (382)
ictboy300d Creative Commons License 2005.03.11 0 0 382
Nekem sajna csak angol van.
Ha kell töltsd le innen: w3.enternet.hu/ictboy
Előzmény: fotobox (381)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!