Nem itt nem ez a gond. Az akksi még biztos hogy tökéletes mert azonnal tölt(2 mp alatt felvilágít a piros led) A narancs led is világít jelzi hogy e-ttl-ben van és ha megnyomom a tesztgombot akkor már nem villan ugyanígy Expo-ra sem. Egy kézimeccsen romlott el 1-ik pillanatról a másikra mert először még villantott. Amúgy nagyon elégedett lennék vele mert ennyit qrvára +ér és teljesítményre is 5. Maj' felhívom a Tenno-t ahol vettem hogy mi lehet a gyíkja még garis javába. Amúgy Canon-ra való és 300D-vel alkalmaztam eddig nagy megelégedéssel.
Most jelent meg a FotoVideo legújabb száma, ill. annak ingyenes mutációja. Benne a barkácsműhely rovatban Módos Gábor írása, képei és kapcsolási rajza arról hogyan lehet átalakítani a régi vakukat hogy 160-250 V helyett csupán 6,8 V-nyi feszültség legyen a szinkroncsatlakozón. A Fotex üzletekben van kirakva ez a kis A5-ös méretű füzet.
A vakunak nincs papucsa, hanem ilyen markolatos izén trónol. Tehát kábeles kapcsolatban áll a fényképezővel. 180 fokban elforgatható és döntehtő. Valahogy így fest a készülék. NEM ilyen típusú, csak formailag ilyen. A képen a SUNPACK Auto 554-es szerepes. Ez pedig SUNPACK AutoZoom 3600 Thyristor.
Teljesen mechanikusan kell rajt állítgatni mindent, NiCd akkuról, vagy 8 db ceruzaelemről működik. LCD panel még csak hírből sincs rajt.
Különben csak azért érdeklődök, hogy ez, az eddig elfekvő vaku használható lenne-e ha alkalomadtán kevésnek bizonyulna a beépített kicsi vakucska teljesítménye.
És nem szeretném, ha bármelyik gép tönkremenne a vaku miatt. Mert nem merem, csak úgy összekötni a gépet a vakuval és próbálkozni, hogy hátha működnek.
A CASIO QV-5700 a céges fényképező, a NIKON CoolPix 8700 pedig a sajátom. (lesz mihelyst meg tudom venni)
OFF
Jóó sejtem, most majd jól lefikáztok, hogy miért ilyen "szarmerő" kompaktot akarok venni. Miért nem valami tükröset. De ebbe szerettem bele és nincs félmillám 1 DSL-R géprvázra, meg legalább 2 objektívre. Még ez is megterheli a tárcám rendesen...
Meg tudná nekem valaki hozzáértő mondani, hogy a CASIO QV-5700 és a NIKON CoolPix 8700 típusú digitális gépekkel használható-e a SUNPAK AutoZoom 3600 Thyristor típusú vaku? (Utóbbin ugyebár van vakupapucs is. Előbbi csak kábelen keresztül képes vakut vezérelni)
Ja és mi avéleményetek erről a vakuról. Sajnos nem találtam róla semmi infót. Elég régi a cucc. Valamikor a '90-es években vehette a munkahelyem. De amai napig nem volt használva. A teljes készlet a gyári csomagolásában, lényegében bontatlanul hever a szekrény aljában...
Sziasztok! Kérdésem lenne, hogy van egy régebbi Carena automata vakum, és aggódok amiatt, hogy ha ráteszem a Nikon D70-emre, akkor a talpfeszültsége nem fogja-e tönkretenni a gépet. A kérdés az lenne, hogy az F65-tel nem lett semmi baj, mikor használtam vele, akkor jó lesz a D70-nel is?
En eddig csak olyan mutermi vakuval dolgoztam ami fenyre is meg infrara is mukodott. Hasznaltam ugy is hogy a G5-omon ficergett egy 550EX es annak a villanasa villantotta el a vakukat, de hasznaltam IR cuccossal is. A tapasztalat a kovetkezo volt. Az infras cucc nem mukodott ha a vaku es a modell kozott voltam, a vakut meg folyton allitgatni kellett hogy merre villanjon, mert nem midnen esetben villantotta el a vakukat, es a kepek ilyenkor kisse sotetek lettek. A tippem a kovetkezo, sync kabel az 550EX-be aztan hagy szoljon, ha fenyerzekelos (es miert ne lehetne az) a studiovakud, akkor el fogjka villantani egyeb esetben nem art ha beszerzel tavkoldot. (550exhez ST-e2 vagy a flashekhez egy infras kioldot - ez tudtommal 12-15 e HUF). Szemely szerint az infras megoldas tetszett, mert ha 550EX volt a gepem akkor az leszabalyzott 1/250-re, mig az infras verzioval tudtam 1/2000-et is :)
Tudtok segíteni? A szitu: 10D-vel fotózok, elvillantok egy kis teljesítményű márkátlan (de szép fényt adó) műtermi vakut szoftboxszal, és mellé el szeretném villantani a géptől távol az 550EX-et is. Vakupapucsba illeszthető infrás cuccom nincs. Attól hogy én SLAVE-be teszem, villanásra nem sül el...
Ez az NiMh NiCd kérdés engem is foglalkoztat. Addig ok hogy an Nimh sokkal nagyobb mAh-ás de nagyobb a belsö ellenálása és ez gondolom igencsak érezhetö a vaku feltöltödési dejében. Van valakinek erröl személyes tapasztalata? Ugyan biztos hamarabb lemerül a feleakkora Cd mint az Mh, de ha a lemerülésig gyorsabban tölti a vakut akkor érdemes elgondolkozni rajta?
Beszereztem egy nyeles vakut. 28 voltot mértem a csatlakozóján elsütéskor. Nagy bátran rátettem az eosra és villogtattam rengeteget. Elvileg 6 voltnál nagyobb feszt leadó vakuval nem szerencsés játszani. Semmilyen probléma nem volt. Ahogy a neten olvastam olyan dolgok jöhetnek elő, hogy megbolondul a zár, a rekesz, stb. Egyiket se tapasztaltam.
Vajon ha gond lett volna azonnal jelentkezik a probléma vagy szép fokozatosan nyírja csak ki a gépet? Egyelőre inkább nem teszem rá. Állítólag létezik olyan cucc, ami leveszi a nagy feszt és akkor semmi gond. Találtam kapcsolási rajzokat is hozzá de hát nem vagyok otthon ebben a témában.
Akkor merjem használni? Lehet kapni ilyen valamit, ami leveszi a feszt?
Van slave triggerem, inkább azzal süssem el a beépített vakuval? Jelentős a fényerő különbség ha a beépített és a külső vaku is megy egyszerre?