Keresés

Részletes keresés

Axel" Creative Commons License 2005.03.29 0 0 419
Igazad van! Ha lehet ügyeljünk a rendszerre.
Előzmény: _mirmur_ (418)
_mirmur_ Creative Commons License 2005.03.29 0 0 418

nekem csak egy kérdésem van, miért a lámpák topicba irtad ezt a kérdésedet?

 

miért nem a sony 828-as topicban, vagy a memória kártyás topicba

 

Azt hiszem a 828-as topicba előbb választ fox kapni mint itt. próbáld meg.

 

Mint ahogy megnéztem, oda is irtál, de fölöslegesnek tartom hogy több topicba is ugyanazt irod, elég egyszer megkérdezni, a megfelelő topicba. Témától független topicba fölösleges.

 

mint tanácsként mondtam neked, ne vedd kioktatásnak.

 

üdv

mirr

Előzmény: madgie (417)
madgie Creative Commons License 2005.03.29 0 0 417

Lenne egy sürgős kérdésem: milyen max sebességgel írja a Sony F828 adatot a kártyára?

Megéri-e Ultra II Cf-et, vagy ilyen-olyan Extreme-et venni? A memory stick-ről sem találtam adatot, mennyi az írási/olvasási sebessége.

Tehát arra akarok kilyukadni, melyik kártya az optimálisan leggyorsabb az F828-hoz. Valahogy gyorsabbá tehető-e a Raw írása, mert "mezei" CF-el tetűűű...

sarpan Creative Commons License 2005.03.28 0 0 416
sziasztok!
Van valakinek sigma ef 500 dg-hez (Minoltas) hasznalati utasitasa? En csak a superhez (nem dg) kaptam, de kivancsi lennek az eredetire is.
(magyar, vagy angol)
Koszonettel
sarpan
Axel" Creative Commons License 2005.03.28 0 0 415
Én Debrecenben vettem aTenno fotónál akkor oda vigyem? Egyébként szerintem nem rossz (sötét tornateremben ideális!) vaku meg aztán a péztárca' ilyenkor nagy úr :-)
Na mind1 holnap valszeg' meek' a cívisvárosba és majd visszaviszem hogy csánjanak vele v.mit mer nem müxik.
Előzmény: mukuszmembran (414)
mukuszmembran Creative Commons License 2005.03.28 0 0 414
Hali!

Nekem is volt valamilyen gagyi soligor vakum (holnapra meg tudom nézni milyen típus)...
Azis egyik pillanatról a márikra romlott el... világított a sárga led, hogy feltöltődött, de nem villantott...
Elvittem a camera kft-hezl, akik javítottak rajt valamit, de utána 3 villanás után megint megadta magát... utána futottam egy jó kört a szervizzel, mire elhitték, hogy szar a vaku... sajnos nemigazán értettek hozzá:(( Kicseréléték egy-az-egyben a villanócsövet és azóta is működik. bár nem használtam sokat...

Szerintem ha még garis, akkor vidd vissza a szervizbe és megint:), talán második körre sikerül megjavítani nekik...

Üdv!
Józsi
Előzmény: Axel" (407)
Axel" Creative Commons License 2005.03.28 0 0 413
Ej! De nem akar menni ez a topic...
Axel" Creative Commons License 2005.03.28 0 0 412
Szevasztok!

Nem itt nem ez a gond. Az akksi még biztos hogy tökéletes mert azonnal tölt(2 mp alatt felvilágít a piros led) A narancs led is világít jelzi hogy e-ttl-ben van és ha megnyomom a tesztgombot akkor már nem villan ugyanígy Expo-ra sem. Egy kézimeccsen romlott el 1-ik pillanatról a másikra mert először még villantott. Amúgy nagyon elégedett lennék vele mert ennyit qrvára +ér és teljesítményre is 5. Maj' felhívom a Tenno-t ahol vettem hogy mi lehet a gyíkja még garis javába. Amúgy Canon-ra való és 300D-vel alkalmaztam eddig nagy megelégedéssel.

Üdv:Axel"
Axel" Creative Commons License 2005.03.27 0 0 411
FELJEBB JÖTT A TOPIC
Axel" Creative Commons License 2005.03.27 0 0 410
Mi az mindenki elment locsolkodni? :-))
Axel" Creative Commons License 2005.03.27 0 0 409
Szeva!

Nem itt nem ez a gond. Az akksi még biztos hogy tökéletes mert azonnal tölt(2 mp alatt felvilágít a piros led) A narancs led is világít jelzi hogy e-ttl-ben van és ha megnyomom a tesztgombot akkor már nem villan ugyanígy Expo-ra sem. Egy kézimeccsen romlott el 1-ik pillanatról a másikra mert először még villantott. Amúgy nagyon elégedett lennék vele mert ennyit qrvára +ér és teljesítményre is 5. Maj' felhívom a Tenno-t ahol vettem hogy mi lehet a gyíkja még garis javába. Amúgy Canon-ra való és 300D-vel alkalmaztam eddig nagy megelégedéssel.

Üdv:Axel"
Előzmény: Axel" (407)
Kreta Creative Commons License 2005.03.27 0 0 408
Milyen gyűrtóhoz való? Nekem Olyvan és gyönyörűen müx.
Elsőre nem sikerült az elemek elhelyezedését értelmeznem, no akkor nekem se villogot:)
Előzmény: Axel" (407)
Axel" Creative Commons License 2005.03.26 0 0 407
Nem villan a Soligor DG-340 DZ-m. Mi lehet a baja? Segíjjetek'!!!
soppingfüggő Creative Commons License 2005.03.25 0 0 406
Most jelent meg a FotoVideo legújabb száma, ill. annak ingyenes mutációja. Benne a barkácsműhely rovatban Módos Gábor írása, képei és kapcsolási rajza arról hogyan lehet átalakítani  a régi vakukat hogy 160-250 V helyett csupán 6,8 V-nyi feszültség legyen a szinkroncsatlakozón. A Fotex üzletekben van kirakva ez a kis A5-ös méretű füzet.
eke Creative Commons License 2005.03.25 0 0 405
a sunpack autozoom 3600 az a korának egyiuk legjobb vakuja volt, ha nem ment tönre a kondenzátora fogod tudni használni...
Előzmény: rámiusz (401)
WatchFun Creative Commons License 2005.03.25 0 0 404
Üdv topik,

Vivitar 728AF (Minolta) vakuhoz egy használati utasítása nincs valakinek véletlenül? A neten pont ehhez nem találtam semmit.

WF
rámiusz Creative Commons License 2005.03.24 0 0 403

Hali mindenki megint.

 

A kép feltöltésével nem nagyon boldogultam. biztosan bennem van a hiba.

Itt az 544-es linkje:

 

http://www.tocad.com/flash/544.html

 

Üdv. Rámiusz.

rámiusz Creative Commons License 2005.03.24 0 0 402

A vakunak nincs papucsa, hanem ilyen markolatos izén trónol. Tehát kábeles kapcsolatban áll a fényképezővel. 180 fokban elforgatható és döntehtő. Valahogy így fest a készülék. NEM ilyen típusú, csak formailag ilyen. A képen a SUNPACK Auto 554-es szerepes. Ez pedig SUNPACK AutoZoom 3600 Thyristor.

Teljesen mechanikusan kell rajt állítgatni mindent, NiCd akkuról, vagy 8 db ceruzaelemről működik. LCD panel még csak hírből sincs rajt.

Különben csak azért érdeklődök, hogy ez, az eddig elfekvő vaku használható lenne-e ha alkalomadtán kevésnek bizonyulna a beépített kicsi vakucska teljesítménye.

És nem szeretném, ha bármelyik gép tönkremenne a vaku miatt. Mert nem merem, csak úgy összekötni a gépet a vakuval és próbálkozni, hogy hátha működnek.

A CASIO QV-5700 a céges fényképező, a NIKON CoolPix 8700 pedig a sajátom. (lesz mihelyst meg tudom venni)

OFF

Jóó sejtem, most majd jól lefikáztok, hogy miért ilyen "szarmerő" kompaktot akarok venni. Miért nem valami tükröset. De ebbe szerettem bele és nincs félmillám 1 DSL-R géprvázra, meg legalább 2 objektívre. Még ez is megterheli a tárcám rendesen...

OFF Vége

Üdv. Rámiusz

rámiusz Creative Commons License 2005.03.24 0 0 401

Hello mindenkinek.

 

Meg tudná nekem valaki hozzáértő mondani, hogy a CASIO QV-5700 és a NIKON CoolPix 8700 típusú digitális gépekkel használható-e a SUNPAK AutoZoom 3600 Thyristor típusú vaku?
(Utóbbin ugyebár van vakupapucs is. Előbbi csak kábelen keresztül képes vakut vezérelni)

Ja és mi avéleményetek erről a vakuról. Sajnos nem találtam róla semmi infót. Elég régi a cucc. Valamikor a '90-es években vehette a munkahelyem. De amai napig nem volt használva. A teljes készlet a gyári csomagolásában, lényegében bontatlanul hever a szekrény aljában...

Előre is thanx

 

Üdv. Rámiusz

Topy Creative Commons License 2005.03.19 0 0 400
Akkor nem kell a doksi?

Topy
Előzmény: hsoma (391)
attila7575 Creative Commons License 2005.03.19 0 0 399
Sziasztok! Kérdésem lenne, hogy van egy régebbi Carena automata vakum, és aggódok amiatt, hogy ha ráteszem a Nikon D70-emre, akkor a talpfeszültsége nem fogja-e tönkretenni a gépet. A kérdés az lenne, hogy az F65-tel nem lett semmi baj, mikor használtam vele, akkor jó lesz a D70-nel is?
Topy Creative Commons License 2005.03.16 0 0 398
Magyar. TIF-ben vagy 10 mega, JPG-ben csak bő 4.
Tudod valahol fogadni?

Topy
Előzmény: hsoma (393)
Csoka Creative Commons License 2005.03.16 0 0 397
En eddig csak olyan mutermi vakuval dolgoztam ami fenyre is meg infrara is mukodott. Hasznaltam ugy is hogy a G5-omon ficergett egy 550EX es annak a villanasa villantotta el a vakukat, de hasznaltam IR cuccossal is. A tapasztalat a kovetkezo volt. Az infras cucc nem mukodott ha a vaku es a modell kozott voltam, a vakut meg folyton allitgatni kellett hogy merre villanjon, mert nem midnen esetben villantotta el a vakukat, es a kepek ilyenkor kisse sotetek lettek. A tippem a kovetkezo, sync kabel az 550EX-be aztan hagy szoljon, ha fenyerzekelos (es miert ne lehetne az) a studiovakud, akkor el fogjka villantani egyeb esetben nem art ha beszerzel tavkoldot. (550exhez ST-e2 vagy a flashekhez egy infras kioldot - ez tudtommal 12-15 e HUF). Szemely szerint az infras megoldas tetszett, mert ha 550EX volt a gepem akkor az leszabalyzott 1/250-re, mig az infras verzioval tudtam 1/2000-et is :)
Előzmény: 300eoss (394)
toti941 Creative Commons License 2005.03.16 0 0 396

 

sos  segítség

 

   van egy Metz  32-ct-3i vakum, olimpos fényképezőgép csatlakozóval ( 3 pontos )

 

hogyan tudom használni vagy hol tudok venni olyan kiegészítőt hozzá hogy központi vakucsatlakozót tudjak használni vele  ( kodak 6490 -es gépem van )

 

köszi előre is

 

 toti941

300eoss Creative Commons License 2005.03.16 0 0 395
? senki semmi ötlet?
300eoss Creative Commons License 2005.03.15 0 0 394
Tudtok segíteni? A szitu:
10D-vel fotózok, elvillantok egy kis teljesítményű márkátlan (de szép fényt adó) műtermi vakut szoftboxszal, és mellé el szeretném villantani a géptől távol az 550EX-et is. Vakupapucsba illeszthető infrás cuccom nincs. Attól hogy én SLAVE-be teszem, villanásra nem sül el...
hsoma Creative Commons License 2005.03.13 0 0 393

Nem én, hanem a barátom. asszem a teljes kell neki. ha van hozzá türelmed, akkor nagyon hálás lenne.

Üdv és kösz: hsoma

Előzmény: tEKErcs (392)
tEKErcs Creative Commons License 2005.03.13 0 0 392
ha megtalálom elég ha lefotózom? Mit nem tudsz?
Előzmény: hsoma (391)
hsoma Creative Commons License 2005.03.13 0 0 391

de, télleg. bocs, elírtam (legalább ez is igazol:))

akkor: 540EZ Canon haszn.ut. érdekelne

Üdv és előre is kösz: hsoma

 

Előzmény: tEKErcs (390)
tEKErcs Creative Commons License 2005.03.13 0 0 390
nem 540 EZ?
Előzmény: hsoma (388)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!