Keresés

Részletes keresés

zorko Creative Commons License 2005.04.19 0 0 479
TTL vaku kapcs rajz....?
Blaze of Glory2 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 478

Helló!

 

Nos, gyárit nem tudok ajánlani. De te gyárthatsz softboxot. Hozzávalók:

Tv-doboz (vagy bármilyen hullámpapír), alufólia, ragasztószalag, olló, pauszpapír (akár A/1-esig), mérőszalag, számológép, kis kreativitás.

Nem lesz olyan masszív, mint egy gyári, de szerintem használható.

Előzmény: menyétbácsi (477)
menyétbácsi Creative Commons License 2005.04.12 0 0 477

Sziasztok! nem tudja valaki véletlenül, hogy ki gyárt kompakt vakuhoz (nikon sb600-ra kéne) nagyobb méretű softboxot? A LumiQuest típusunál nagyobb kellene, legalább egy 50x50 -es.

 

Köszönöm szépen előre is, ha nincs mit akkor is:))

 

Menyét

300eoss Creative Commons License 2005.04.10 0 0 476
Nem kell nekem az e-ttl villanás, nekem az is jó ha elvillan a beállított értéken (1, 1/2 , 1/4 stb). A wireless megoldás nem lenne rossz, de ha drága, akkor egy sokméteres kábellel is kiegyeznék, ami manuálban elvillantja. De az 550-en nincs normál szinkroncsatlakozó-aljzat, a kábelemet másoha dughatom csak :-)))
Előzmény: Karaya (475)
Karaya Creative Commons License 2005.04.10 0 0 475
Nem tud, de a sigma is csak az előre, manual beállított teljesítményt villanatja el optikai slave-ben.
Ha 300eoss ragaszkodik az 550ex wireless ettl slave vezérléséhez, akkor csak egy "olcsóbb" megoldást tudok: a master egy sigma 550dg super. De egy ilyet mindenképpen ki kell próbálni előtte, van belőle régebbi meg újabb tipus is.
Előzmény: mukuszmembran (470)
zorko Creative Commons License 2005.04.10 0 0 474
Tud valaki mutatni / küldeni / ajánlani TTL vaku kapcs rajzot? Köszi, Z.
zorko Creative Commons License 2005.04.10 0 0 473
Szia mirmur! Makrozáshoz - pláne ha 5cm-ről fotózol - relative könnyű szép világítást konstruálni. Én a gép saját vakuját használnám, fényterelő szerkentyűvel. Vsz vékony acéldrótból (0,2-0,5mm) hajlítanék valami felpattintható keretet, erre mehet mindenfé (alu- vagy féligáteresztő) fólia, papír, stb... ÜDv, Z.
Előzmény: Markoh (423)
en250 Creative Commons License 2005.04.10 0 0 472

A 420-as csak slave lehet.

AZ EX550 master, EZ540 slave párost már próbálta valaki?

Előzmény: doggie (471)
doggie Creative Commons License 2005.04.09 0 0 471
Elvileg már 420ex-szel is megy rendesen, ha jól tudom. (ez olcsóbb, mint még1x 550ex)
Előzmény: Karaya (469)
mukuszmembran Creative Commons License 2005.04.09 0 0 470

Nem tud elvillanni a gép vakujára?
Pl. a sigma 500dg super ezt meg tudja csinálni...

Üdv!
Józsi

Előzmény: Karaya (469)
Karaya Creative Commons License 2005.04.09 0 0 469
Csak drága megoldások vannak. Canon ST-E2, vagy egy másik 550EX.
Előzmény: 300eoss (468)
300eoss Creative Commons License 2005.04.09 0 0 468
Canon Speedlite 550 EX-et szeretnék a géptől távol elvillantani slave módban. Valami nem drága megoldást tudtok? Esetleg van is eladó ilyen cucc? :-) Köszi
posthero Creative Commons License 2005.04.08 0 0 467
ezen ne csodálkozz. a 20AS nekem csak 1/60al megy a digin. a 30AT vaku meg bármiylen záridôvel megy. parajelenség....
Előzmény: Csoka (466)
Csoka Creative Commons License 2005.04.08 0 0 466
En nem tudtam az elemadast megtapasztalni :) tegnap elott vettem egy marek aksit (mar egy eve nem hasznalok ilyet csak bp511-et) aztan tegnap elmentem megkerdezte van-e elemem, modtam van es azt tettem bele, lehet hogy adott volna :) Az extremedigitalnal voltam ott vettem meg a 340es soligort. Kezdetnek jo lesz, a sigmat majd jovo honapban - ha tudok annyi penzt felretenni:)
Eddigi tapasztalataim akit erdekel. Egy atlagos szobaban a plafonra villantas 1/60 nal mukodik jol 3-as rekesszel 50 es isonal. az s4 es 5 funkciokat nem hasznalom rajta leven csak egy elovillantasom van legrosszabb esetben, manualban egy arra az s1 tokeletes (ugy vettem eszre) bar a g5 belso vakuja roppantmod randa kepet eredmenyez (minden sarga lesz tole valamilyen okbol kifolyolag akarmivel is vilagitok melle). Az automata funkciok jol mukodnek iso 50nel a megadott parameterek alapjan 1/60-nal. Egyet nem ertettem ez erdekelne a gepbol ha belegebedtem sem tudtam 1/125 nel rovidebb zaridot kihozni mert nem villantotta el a vakut. Erdekes mert a multiblitz studiovakukat elvillantja infras adojaval 1/2000 nel is.
Jelentem egyelore meg vagyok elegedve vele csak meg tanulnom kell hogy mikor milyen beallitas kell, merthogy automata funkciot nem varhatok el egy kozeppontos erintkezos vakuval igy marad a manual kockaztatva az alul illetve tulexponalast:)

Udv, Csoka
Előzmény: Kreta (465)
Kreta Creative Commons License 2005.04.07 0 0 465
Elemet adnak:)

Soligorhoz állítólag van diffúzor szett. Erről tud valaki valamit?
Előzmény: posthero (462)
exac Creative Commons License 2005.04.06 0 0 464
Sziasztok!

két problémám lenne...

#1 Van egy Minolta DiMAGE Z1 digi fényképezőm, és templomban, esti rendezvényeken kéne használni... Viszont miután sok fórumot végigolvastam kiderült az, hogy erre a Z1-re kb 3 fajta vakut lehet rátolni, és azok közül is a legolcsóbb a KONICA MINOLTA 2500 D vaku (with a power of NG 25 = gondolom ez a 25-ös kulcsszámra utal) az ára viszont rémisztő: bruttó 37192 Ft. Nem ismertek valami olcsóbb (esetleg utáncsártott, más márkájú) vakut? (Hama, Metz, Soligor, stb) Ha nincs más, akkor ezt is megvenném, mert nem kívánok megválni (egy jó ideig) a Minoltától (Z, vagy A vonal) és ha jól tudom, akkor ezt minden mai minolta digigéphez lehet használni... Vagy egy olyan adaptert, amit a minolta vakupapucsára rátolva rátehetek egy középpontos vakut?

#2 Van otthon egy öreg AGFA "computeres" vakum. A célnak tökéletes lenne, viszont 200-220V-ot mértem a talpán (multiméterrel). Létezik olyan slave talp, amibe ezt bele lehet tolni, és a második villantásra süti el a vakut? (Ha igen, milyen, mennyibe kerül, hol lehet kapni)

Hálás köszönet minden válaszért!

Üdv: Isti
arnyekxxx Creative Commons License 2005.04.06 0 0 463
ez evidens, olyan terméket nem fizetek ki amit nem probáltam ki:)
posthero Creative Commons License 2005.04.06 0 0 462
pontosan. menj biztosra. vigyél gépet meg elemet és már a boltban próbáld ki.
Előzmény: arnyekxxx (461)
arnyekxxx Creative Commons License 2005.04.06 0 0 461
Köszi! Akkor egy gyors összefoglalo: a 20as kisebb lassabb zoomnélküli de ugyanaddig birja, mind2-höz ját a tartosin vagy mi a bizbasz, és mind2 megy szinkronkábellel. És állitolag a nagyobb gyakran selejt. Elgondolkoztato. Kösz a cimet is!
posthero Creative Commons License 2005.04.06 0 0 460
a 20as jóval kisebb és a 2 elem miatt lassabban is tölt. meg nincs rajta zoom. szerintem nem merül le hamarabb. soligor bolt: 1148 Budapest, Róna utca 1-3. Tel./Fax: 1/222-4355 Nyitvatartás : H-P 8-16 óra között
Előzmény: arnyekxxx (456)
Dark Future Creative Commons License 2005.04.06 0 0 459

Szia, a fehér LED-eket a Lomexben (www.lomex.hu) lehet beszerezni.

 

Előzmény: Blaze of Glory2 (448)
K_Pisti Creative Commons License 2005.04.06 0 0 458

Remélem, nem OFF a téma ebben a topicban.

 

Van valakinek némi információja a Studio System tripodokról? Mennyire strapás, milyen minőségű termékek? Megérik a pénzüket? Neten nem sok info van róluk, ezért vagyok bizonytalan.

 

Köszi!

 

K:Pisti

Csoka Creative Commons License 2005.04.05 0 0 457
Jajjj de de , csak siettem a hozzaszolassal es megzavart hogy elottem soligor termekekrol irtak. Szal sigma dg500st :)
Előzmény: ceva_sony (454)
arnyekxxx Creative Commons License 2005.04.05 0 0 456
Méretileg mekkora a különbséga 2 tipus között? A 2 aksis kisebb mennyivel tölt lassabban vagy menyivel merül le hamarabb a nagytestvérnél? nem vagyok bp-i, ez a Rona utcai milyen bolt? Eddig az edigital-nál néztem az árakat, de ha valahol nem ilyen nagyipari müködésü cég is árulja inkáb ott nézem meg:)
posthero Creative Commons License 2005.04.05 0 0 455
340AZ jó de elég sok a hibás darab. én másnap visszavittem mert csak slave-ben ment. se kábelen, se papucson át nem m?ködött. azt mondták ez gyakori ennél a típusnál. aztán vettem egy 20as-t és az jól m?ködik eddig. vedd meg, próbálgasd és 3 napig kötelesek cserélni ha nem megy. nem tudom hol akarod venni de a róna utcai boltban nagyon korrektek.
Előzmény: arnyekxxx (449)
ceva_sony Creative Commons License 2005.04.05 0 0 454
Mármint Sigma, nem?
Előzmény: Csoka (452)
Pyromaster Creative Commons License 2005.04.05 0 0 453
hy all

van nekem egy Minolta Z1 esem.
sajnos a gép nem tudja a hosszú szinkronvakut./hosszú záridő legvégén vaku/
van olyan külső vaku amivel tudja ezt?
Csoka Creative Commons License 2005.04.05 0 0 452
Sziasztok!
Engem leginkabb a Soligor fele DG500 ST erdekelne (tehat nem a super). Van valakinek tapasztalata vele? Az en kicsi oreg G5omon szeretnem hasznalni es felek azert egy kicsit tole viszont nincs annyi penzem hogy egy EX-et vegyek (azokkal mukodott rendesen annyi biztos - 380 / 550)

Udv, Csoka
arnyekxxx Creative Commons License 2005.04.05 0 0 451
Melyik tipust használtad? Szinkronkábeles csatlakozás és az a tartosin van hozzá?
Axel" Creative Commons License 2005.04.05 0 0 450
Teljesítménye alapján jónak mondható (de az enyém 2 hét használat után elbaszódott)
Amúgy szerintem jó. (ha éppen működik)
Előzmény: arnyekxxx (449)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!