Keresés

Részletes keresés

hokk Creative Commons License 2008.05.09 0 0 397
Köszi:)
Előzmény: y3k (396)
y3k Creative Commons License 2008.05.09 0 0 396
Valasz is:)
Előzmény: hokk (395)
hokk Creative Commons License 2008.05.09 0 0 395
ment mail
Előzmény: y3k (389)
Sanya_67 Creative Commons License 2008.05.08 0 0 394
y3k-t keresd, sztem amennyivel több 90-nél örömmel kifizeted majd.
Előzmény: Sanya_67 (393)
Sanya_67 Creative Commons License 2008.05.08 0 0 393
Ne ám végre nálam ia az virít!
Előzmény: imoka (392)
imoka Creative Commons License 2008.05.08 0 0 392
Ne temesd az Eizo-t! S1931
Előzmény: Caidhan (391)
Caidhan Creative Commons License 2008.05.08 0 0 391
Sziasztok!

Szeretnék venni egy új monitort...
mostanában elkezdtem fotózni és tanulgatom a photoshop használatát is, ezért fontos lenni, hogy (egyelőre amatőrszintű, otthoni) képszerkesztgetésre is használható legyen, de szeretnék játszani és videózni is rajta...
az anyagi keretem felső plafonja bruttó kilencven... úgyhogy az EIZO-k valószínűleg kapásból kiestek... :(
tudom, hogy ennyiből professzionális monitort nem lehet kapni, de szeretnék valami olyat, amivel amatőr szinten a lehetőségekhez képest a legoptimálisabb eredményeket kaphatom...

mit tanácsoltok, milyen monitort válasszak?

előre is köszönöm a segítséget :)
hokk Creative Commons License 2008.05.07 0 0 390
ment mail...
Előzmény: y3k (389)
y3k Creative Commons License 2008.05.06 0 0 389

http://prohardver.hu/teszt/eizo_flexscan_hd2441w_a_szinek_mestere/eizo_hd2441w_kulso.html

 

Itten meg egy videosoknak, az SX szeria persze keresztben lenyeli, de azon nincsen hdmi..

Sanya_67 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 388
Na itt alszom el a melóhelyen:)  Azért örülök, hogy lemaradtam a Samsung 214T ről.
y3k Creative Commons License 2008.04.13 0 0 387

Ja, ha huzol is egy Quadot:)))

Igy eselyes a 400 biza.

Előzmény: KTTech (386)
KTTech Creative Commons License 2008.04.13 0 0 386
OFF:

Core2Quad 6600 2400MHz-es proci 3600MHz-en (1.55V mellett), 4 db 320GB-s WD 7200 RE2 HDD (RAID01-ben) + 1 db 320-as Samu, GA-X38-DQ6 alaplap, 2GB RAM (most jön mellé még 2), 8800GTS-512 @ 775MHz (gyári 650 lenne)... +ventik (4 db 12-es), Audigy2ZS előlappal, 2 optika, beépített kártyaolvasó... az 500W-os iGreen táp gyorsan belemelegszik, pedig a ház aljában van, és hideg levegőt szív befele, de meleget fúj ki... ha jól számoltam, csak a proci fogyaszt 200-210W-ot, a videó még mellé 180-at. De csak általános számítások szerint, max-ra terhelve mindent. Ezért szeretnék utána járni a dolognak. Mindenestre egy biztos: villámgyors a gép, minden tekintetben :D
Előzmény: y3k (385)
y3k Creative Commons License 2008.04.13 0 0 385
Nincs sajnos, de nagyon soknak tunik a sacc, ennyihez ket durva videokari kell.
Előzmény: KTTech (384)
KTTech Creative Commons License 2008.04.13 0 0 384
És még én használom sokat a gépem :D 1870-el adtam át... és korábban vettem, mint Te :D:D:D

Tényleg: itt ugyan nagy OFF, de azért megkérdezem: nincs valakinek egy teljesítménymérője, 1-2 napos teszt erejéig...? kíváncsi lennék mennyit eszik a gépem, amikor rendesen dolgozik... Saccperkb-re olyan 410-440W felvett teljesítményre tippelnék, monitor és kiegészítők nélkül... de jó lenne tudni :D
Előzmény: madgie (382)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.13 0 0 383
azt még megvárom én is, addig marad a tv is a szobában:)
Előzmény: y3k (380)
madgie Creative Commons License 2008.04.13 0 0 382
Az enyim most 1725-nél áll :)
Előzmény: y3k (381)
y3k Creative Commons License 2008.04.12 0 0 381

30000 ora a gari, ennek ketszerese a varhato elettartam:)

Előzmény: Sanya_67 (378)
y3k Creative Commons License 2008.04.12 0 0 380

Szep uj AdobeRgb vilag, en meg karacsonyig varok, azt csicsergik lesz 24-es verzio, meglassuk:)

Előzmény: KTTech (377)
Sanya_67 Creative Commons License 2008.04.12 0 0 379
90-ért már én újat vennék.  Lehet 90+, de akkor legyen új.  Megtalálod ebben a fórumban akitől megveheted.
Előzmény: SyL (374)
Sanya_67 Creative Commons License 2008.04.12 0 0 378

Azóta előtte ülök:)))  Örülök, hogy nem rémültem meg a majd 2000 órás használattól és megvettem KTTech-től.

Az a baj hogy két esküvői melót újből éne csinláni mi lesz ha be is állítja KTTech??:)

Előzmény: y3k (373)
KTTech Creative Commons License 2008.04.12 0 0 377
Holnap este az lesz az első, hogy ráuszítom a kalibrálómat :) A mai napot meg túlélem a PH!-s értékekkel :D
Előzmény: y3k (372)
KTTech Creative Commons License 2008.04.12 0 0 376
Igen, akkor láttam amikor még minden 100%-on volt. Amikor értelmes értékek lettek beállítva, már tökéletes lett minden. Mondjuk érthető is, hogy 100%-os brightnessnél látszódik :) (ha nem látszódott volna, akkor már LED-es lenne, vagy még inkább OLED...)
Előzmény: SyL (374)
y3k Creative Commons License 2008.04.12 0 0 375

En sem lattam meg a bevilagitasnak nyomat sem. 200 ora az nulla, ez amugy a 1931 netto ara, az alapjan donts, hogy mire fogod hasznalni.

Előzmény: SyL (374)
SyL Creative Commons License 2008.04.12 0 0 374

Szia KTTech

 

"Kicsit nagyobb a bevilágítása a fénycsöveknek, mint a 1931-en"

 

A prohardware -es tesztben azt olvastam hogy szabad szemmel nem látható sötét szobában a bevilágitása. Akkor ezekszerint valamennyire mégiscsak?

Ezt még a gyárilag 100% -ra állitott brightness -el láttad?

 

1931 és 2231 között hezitálok. 90-ért kináltak egy eladó S1931SH-BK -t, 200órás használattal.

Előzmény: KTTech (370)
y3k Creative Commons License 2008.04.12 0 0 373
Hogy tetszik amugy?
Előzmény: Sanya_67 (371)
y3k Creative Commons License 2008.04.12 0 0 372
Pixel hiba meg nem volt 22-esen, de az rgb biza mar nincs osszelove, 100-on all mindegyik, a kontraszt meg 50-en van, de ugy van jol. Szoval orig az, de mindenkeppen kalibtalni kell, 969096 kornyeken csiped meg a 6500K-t.
Előzmény: KTTech (370)
Sanya_67 Creative Commons License 2008.04.12 0 0 371
Nem is aggódok, asszem egy bejáratott jó kis moncsi vettem.  Aztán ha majd kicsi lesz megyek hozzád, de ez már családban marad, bár vétek internetezésre egyéb dolgokra használni!
Előzmény: y3k (368)
KTTech Creative Commons License 2008.04.12 0 0 370
Itt van az asztalomon az Eizo :) Szép nagy TV :D Kicsit nagyobb a bevilágítása a fénycsöveknek, mint a 1931-en, de egyébként hibátlan (és pixelhiba sincs rajta :D). Főleg, hogy most egy ősöreg gépen használom, amiben egy FX5200 van, DVI nélkül :D a "nagy teszt" majd vasárnap este-hétfőn lesz, amikor az otthoni gépemre kerül rá, egyelőre csak beállítottam neki a PH!-n talált értékeket, de ICC-t nem raktam fel... a semminél jobb, de azért kelleni fog neki egy kis kalibrálás (a gyári értékek elég érdekesek voltak: minden 100%-ra volt állítva, kivétel a kontraszt, ami 50%-on volt). De a számláló természetesen 0 órát mutatott :)
Előzmény: y3k (366)
madgie Creative Commons License 2008.04.12 0 0 369
Nagy cucc, Tamás viszi vissza, ha baj lenne :)))
Előzmény: Sanya_67 (367)
y3k Creative Commons License 2008.04.11 0 0 368

Eizo kapcsan nem aggodnek a gari vegett:)

Előzmény: Sanya_67 (367)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!