Keresés

Részletes keresés

Bobby75 Creative Commons License 2005.04.24 0 0 269
Egy hírdetésben olvastam:

NIKON DIGITÁLIS SLR, NIKON E2NS ÉS AF NIKKOR 20-35 MM 1:2,8 D NAGYLÁTÓSZÖGŰ OBJEKTÍV, VÁLLSZÍJJAL OBJEKTÍV SAPKÁVAL, NIKON QUICK CHARGER EH-2 AKKUTÖLTŐ, NIKON EN-1 7,2V-OS 1200 mA-ES AKKU, NIKON ES-1 TÁPEGYSÉG ÉS BULB KAPCSOLÓ EGYBEN ELADÓ. A GÉPVÁZ FULL FRAMES, 24X36 MM, TEHÁT NINCS OPTIKAI SZORZÓ!!

Valaki ismeri ezt a gépet?
laja30 Creative Commons License 2005.04.22 0 0 268

Ha valaki Budapesten jár: saját tapasztalat alapján szeretnék ajánlani egy boltot azoknak, akik - mint én - drágállják az objektíveket a gép megvásárlása után. Szóval a Fotobox, egy kis bolt a Teréz krt. 58 alatt (a Nyugati melletti Mcdonalds-szal szemben). Nagyon kis hely, de elég sok használt Sigma, Canon, Nikon objektív van mindenféle átfogásban és árban. Jóval olcsóbb, mint az új, és azért is ajánlom, mert ma szó nélkül visszaadta a tulaj az egyik obi árát, amit ott vettem két hónapja, és rendszeresen hibaüzenetet okozott a 350D-vel. Pedig elvben nem vállalt rá garanciát. A másik Canon obimat is ott vettem a tulaj ajánlása alapján, és kiváló. Szóval akit érdekel, nézze meg a helyet.

300eoss Creative Commons License 2005.04.22 0 0 267
U.i.: az "újságok" szó alatt főként a bulvárlapokat értettem. Mások kellemetlen pillanatainak elkapása...az művészet?
300eoss Creative Commons License 2005.04.22 0 0 266
Szerintem ez is egyéni dolog. Én himnusznál mindig állok, gép a nyakamban lóg. 100-nál jóval több balesetes fotóm van, de sérültet a legritkább esetben fotózok, esetleg ha nincs vér, vagy nincs nagy gáz. Azaz az esetek 90%-ánál megvárom míg mentőbe kerül. Nem vagyok én kereskedelmi TV, hogy a vér mennyisége számítson. Én az utcán sem nagyon merek fotózni, sok gyönyörű pillanatot hagytam már ki, mert nem akarok senkit sem azzal zaklatni, hogy mint egy fegyvert rászegezem az obit. Ezek az én szokásaim, szerencsére mások nem ennyire bambák, és az újságok tele vannak a képeikkel.
Előzmény: Bobby75 (263)
Bobby75 Creative Commons License 2005.04.22 0 0 265
A baleset az a széle volt a lehetőségeknek, de mivel újságnak dolgozom, azért jól jönnek a jól elkapott pillanatok.. Múltkor egy templomban volt valami megemlékezés, és nem nagyon tudtam, hogy merjem e fotózni az áhitat közben a "nagynevű" vendéget, vagy sem.. Vagy pl. himnusz éneklése közben...
Előzmény: DIE_ROBOTER (264)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.04.22 0 0 264
Tőlem ez irtózatosan messze áll... főleg az utóbbi. Örülök, ha nem kell a közelébe mennem.
Előzmény: Bobby75 (263)
Bobby75 Creative Commons License 2005.04.22 0 0 263
Lenne egy tréfás kérdésem.
Szerintetek milyen helyzetben nem illik fotózni, meddig lehet elmenni egy jó kép érdekében? Például, ha mondjuk egy ünnepségen szól a himnusz, mindenki vigyázban énekel, akkor mennyire bunkóság fotózni? Vagy mondjuk egy balesetnél, vagy más hasonló szitunál?
toth-abri Creative Commons License 2005.04.21 0 0 262

"... távközlési és biztosítóberendezési alosztály..."

 

Távközlési? Az egyik szakmám vezetékes távközléstechnikai műszerész. Persze semmit nem konyítok már hozzá. Harmadikos voltam a Bánkiban (Nyíregyháza), mire meg tudtam különböztetni a távközléstechnikát a távbeszélőtechnikától.

 

Én Nyíregyházán, az Egyház utcán lévő megyei munkaügyi központ jogi osztályán dolgozok.

 

Nem írigyellek az ingázásért, de hát mit lehet tenni?

Előzmény: DIE_ROBOTER (261)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.04.21 0 0 261
Igen, minden nap bejárok Debrecenbe. 200km naponta...
Amúgy a MÁV igazgatóságon dolgozom, mint a távközlési és biztosítóberendezési alosztály vezetője. Február előtt még vezetőmérnök voltam Záhonyban.

Kép: igen, ő a fiam. A legelső hozzászólásomnál pedig a lányom szerepelt.

Hol van a te munkahelyed?
Előzmény: toth-abri (257)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.21 0 0 260
Ja, az Illetékhivatal felett a 306. irodában vagyok
Előzmény: toth-abri (259)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.21 0 0 259
Lassan már két évet húztam itt le. Gyere nyugodtan. Általában 12:00 és 13:00 között kint vagyok, de 16:30-ig megtalálsz.
Előzmény: Bobby75 (258)
Bobby75 Creative Commons License 2005.04.21 0 0 258
Te a munkaügyi központban dolgozol? Mióta? És ezt csak most mondod? Akkor hamarosan megkereslek privin. Lenne 1-2 dolog amiben, hátha tudsz segíteni...
Előzmény: toth-abri (257)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.21 0 0 257

A kisfiad? Gratulálok! Hozzá és a portréhoz is! Korábban valahol azt írtad, hogy Debrecenben dolgozol. Esetleg elárulod röviden mivel foglalkozik? Minden nap ingázol? Én a "tekintetes" munkaügyi központ egyik irodájában ücsörgök.

 

Egyébként jó kis idő van... Tegnap éjjel 3 körül kaptunk a haverommal egy defektet Nagycserkesz környékén. Természetesen nem volt pótkereke... :-) Szerencsémre van egy nagyszerű apukám, aki ilyenkor is boldogan siet a segítségünkre. Hozott egy kereket és a zimankós, viharos szélben ki is cseréltük.

 

Ja egyébként kiraktuk az elakadásjelzőt, amit a szél mindig oldalra fordított. Mondom a haveromnak: te szerintem rakjuk le az út szélére, mert a sötétben még átmennek rajta. Erre jön egy kamion és hallunk egy távoli reccset. Ott "temettük" el az út szélén...

 

Szóval nem sokat aludtam, így kicsit kómás vagyok...

Előzmény: DIE_ROBOTER (256)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.04.20 0 0 256
Egy délután készült "portré" :)

http://free.x3.hu/dieroboter/store/KR1.jpg
(Zuiko Digital ED 50-200/2,8-3,5)

Előzmény: vlevi (255)
vlevi Creative Commons License 2005.04.20 0 0 255
Egyébként már fogalmam sincs mit kellene venni. Mert ottvan a Sigma 70-300-ból az APO és az anélküli változat, és állítólag az APO-val rosszabbul teljesít, csak azt nem tudom, hogy melyiket írták az APO-s változatból mert abból mintha lenne II-es kiadás is. 300-as tele állásnál már eléggé lágyít mindkettő, ezért lehet, hogy egy 55-200 is elég lenne.
Előzmény: laja30 (253)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.20 0 0 254
Laja! Mi újság mostanában a díprivjún? Én is szoktam nézni, de érdekel, hogy te miket olvasol, mert én inkább a nikonos fórumokat, és mostanában a Fuji SLR tólkot olvasom.
laja30 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 253

Most hétvégén Hungaroring (Alpok-Adria kupa), jövő hétvégén supermoto Tökölön. Nagyon jó motoros képeket sikerült lőnöm a múltkor a 350D-vel, három fent van itt:

http://www.pbase.com/laja30/inbox

 

Előzmény: vlevi (252)
vlevi Creative Commons License 2005.04.19 0 0 252
Még nem tudom.
Magyarországán (www.ccswebshop.hu) 60 körül lehet hozzájutni, osztrákoknál (www.vienna-camera.com/) 190€, csak hát arra nem járok, és német tudásom is nulla, ezért a netes rendelés elég nehézkes. Kérdéses, hogy mennyi egyéb költség (posta, átutalás) lenne rajta.
Hova akarsz motorversenyre menni?
Előzmény: laja30 (251)
laja30 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 251
Megkérdezhetem, hol és mennyiért veszed a Sigma 70-300-ast? Én is gondolkodom rajta. A következő két hétvége mindegyikén motorversenyre megyek, és nem mindig elég a max. 210 mm (még az 1,6-os szorzóval sem).
Előzmény: vlevi (247)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.19 0 0 250
Akkor jó... :-)
Előzmény: vlevi (249)
vlevi Creative Commons License 2005.04.19 0 0 249
Fordítva.
Előzmény: toth-abri (248)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.19 0 0 248
Mármint, hogy a Tamron jobb, mint a Sigma?
Előzmény: vlevi (247)
vlevi Creative Commons License 2005.04.19 0 0 247
Asszem meggyőzött. Hétvégén egy ismerősöm kölcsönadta a Tamron 28-300-asát, amivel csináltam pár képet,
http://kep.tar.hu/vlevi/50042040/11763715
http://kep.tar.hu/vlevi/50042040/11763704
annál jobbnak tűnik. Nekem meg amúgy sem kell akkor zoom átfogás, mert 18-55 van.
Előzmény: laja30 (243)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.19 0 0 246
A Hegyalja vidékét én is nagyon szeretem!
Előzmény: laja30 (245)
laja30 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 245

Még Nyíregyházán se voltam az utóbbi egy hónapban. Május elején egy napsütötte hétvégére tervezem a tradicionális tokaji ártértúrát kenuval, és akkor nézek ki az Igricére is.

 

A tokai ártér hihetetlen, mindenkinek ajánlom. Dióhéjban: amikor magas a víz, HATALMAS terület van víz alatt a Tisza és a Bodrog közti ártéren. Akkora, hogy nagyon el lehet tévedni. Tokaj szélén, a Bodrogparton van egy vizibázis, ahol lehet kenut kölcsönözni, és kicsit feljebb egy csatornán kell bemenni az ártérre a Bodrogról. Fantasztikus. TOTÁLIS csend (a természet hangjain kívül), fák, bokrok közt evezés, madarak, siklók, ÓRIÁSI vízfelületek. EGyébként bármikor, árvíz nélkül is be lehet menni, de akkor "csak" a csatornákon lehet evezni. Az is nagyon szép.

 

Ez árvíz nélkül készült. Bár nemigen fejezi ki a hely szépségét:

 

Előzmény: toth-abri (244)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.18 0 0 244
Laja, voltál Sóstóhegyen fotózni?
laja30 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 243
Igen, a dpreview fórumán többen használják 300/350D-vel ezeket az obikat.
Előzmény: vlevi (241)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.18 0 0 242

Érdemben nem tudok hozzászólni, de itt van egy-két mintakép:

 

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1030&message=13132426

Előzmény: vlevi (241)
vlevi Creative Commons License 2005.04.18 0 0 241
Objektívekről lenne kérdésem. Ismeritek valamelyiket, vajon hogyan működnek EOS300-on?
Sigma 70-300mm F4-5.6
Sigma 70-300mm F4-5.6 APO
toth-abri Creative Commons License 2005.04.18 0 0 240
Olisok! Az E-300-at tesztelte a Fotómozaik!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!