Keresés

Részletes keresés

y3k Creative Commons License 2008.06.13 0 0 428
En is igy vagyok evvel, ha nincs olyan alltarto mint a szemeszeten, akkor mehet a levesbe a kalib TN panellel. Eizo 24-es TN-je is meglepoen jo volt, de ettol meg sirnivalo hogy ekkora a piaci reszesedes. Csucs notikba ilyet tesznek satobbi:(
Előzmény: KTTech (427)
KTTech Creative Commons License 2008.06.13 0 0 427
Lehet, hogy én szoktam nagyon hozzá az SPVA panelhez, de egy ilyen monitor előtt ültem (ismerősöm Samsung outletet üzemeltet) és egy viszonylag pici fejmozdítás is jelentősen változtatta a képet. Nyakmerevítőt nem használtam, ez igaz :D

Nem mondtam, hogy nem kalibrálható, mert remek értékekre be lehet kalibrálni. Csak éppen használat közben nem lesz az igazi.
Előzmény: Képkovács (426)
Képkovács Creative Commons License 2008.06.13 0 0 426

Annyit azért mondanék ehhez, hogy nemrég egy ehhez nagyon hasonló TN paneles LG-t kellett bekalibrálnom és a vártnál lényegesen jobbak voltak a végső tapasztalataim vele. Ha nem is lett maradéktalanul profi DTP képminőségű még kalibráció után sem, azért ennek ellenére szemre meglehetősen korrekt képi látványt produkált és még a betekintési szöge is egészen elfogadható volt - nem rosszabb, mint 1-2 korai EIZO irányfüggése.

Akinek ez mond valamit az átlag delta E 0.9-re adódott és a max. eltérés a sötétszürkékben sem ment delta E= 3 fölé. (Ez bizony benne van a fotósok számára megkívánt toleranciában).

 

Alacsony áron 24" méretben egy amatőrnek azért ez nem egy teljesen elvetendő ötlet, hiába TN panel...

Előzmény: KTTech (424)
y3k Creative Commons License 2008.06.13 0 0 425
Hagyjuk menekuni belole, de aki itt olvassa azert kerulje messzire:)
Előzmény: KTTech (424)
KTTech Creative Commons License 2008.06.13 0 0 424
Tudom, ráadásul dinamikus kontraszttal és nagy mérettel megfejelve (aminek jelen esetben súlyos fényerő és színeltérés az eredménye a kép széle fele haladva)... csak nem akartam elkeseríteni :) mindenesetre ez a monitor tényleg nem jó fotózáshoz/fotószerkesztéshez.
Előzmény: y3k (423)
y3k Creative Commons License 2008.06.13 0 0 423
De finoman fogalmazol, TN paneles a szentem:)
Előzmény: KTTech (422)
KTTech Creative Commons License 2008.06.13 0 0 422
Fotószerkesztésre nem az igazi, de amúgy egész tűrhető monitor :)
Előzmény: -Marconi- (420)
-Marconi- Creative Commons License 2008.06.12 0 0 421
Ja, a telefon: 20/5161836
-Marconi- Creative Commons License 2008.06.12 0 0 420
Van egy eladó monitorom, fél éves keveset használt SAMSUNG syncmaster 245B, 24"-os.
115e -ért vettem, most 70e-ért eladom mert vettem egy 30"-ast
Kalibrálva van és szép képe. Kipróbálható. Nagyon elégedett voltam vele.
Előzmény: Caidhan (391)
Képkovács Creative Commons License 2008.06.12 0 0 419

HP meg mar annyiszor megszivatott, ahanyszor csak beleszaladtam:)

 

HP TFT-k piacán már több nagyon komoly pozitív csalódás ért már, mert előítéleteim voltak :-)

Előzmény: y3k (410)
y3k Creative Commons License 2008.06.12 0 0 418
2013-ban 32"-os oled domping lesz, pont addig garis:))
Előzmény: KTTech (417)
KTTech Creative Commons License 2008.06.12 0 0 417
Dehogy veszek :D a következő monitorom már OLED-es lesz, addig meg kitart a 2231W :)
Előzmény: Sanya_67 (416)
Sanya_67 Creative Commons License 2008.06.12 0 0 416
Nyugodtan vegyél másik monitort jöhet a 2231-es is:))))
Előzmény: KTTech (411)
KTTech Creative Commons License 2008.06.11 0 0 415
OFF: a kalibrálós topicban van egy kis problémám, ha tudnál rá vetni egy pillantást, hátha...
Előzmény: Képkovács (409)
y3k Creative Commons License 2008.06.11 0 0 414

Ezen csak rohogni is lehet, maguk az Applecenter dolgozoi buta sznob parasztoztak ez ugyben, mondjuk tartanak is Eizot:) 

Előzmény: Törölt nick (413)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.11 0 0 413
és én le lettem osztva mútkor az "apple fanoknál" h szar a 22-es meg a 1931 is egy belépőkategóriás túlárazott monitor... no sebaj állítólag az iMac monitora sokkal jobb ezeknél...
Előzmény: y3k (412)
y3k Creative Commons License 2008.06.11 0 0 412

S alacsonyra az arcedulat:)

Kettesevel viszik az SX 24-es helyett:)

Előzmény: KTTech (411)
KTTech Creative Commons License 2008.06.11 0 0 411
A feketéje tényleg nem nagy durranás... de azért megnézném, mit is tud. Az S2231 magasra tette a mércét :D
Előzmény: y3k (410)
y3k Creative Commons License 2008.06.11 0 0 410
0,05-os fekete nem nagy etwas, foleg nem 50-es feher mellett, ezert kar ledekkel bajlodni. HP meg mar annyiszor megszivatott, ahanyszor csak beleszaladtam:)
Előzmény: KTTech (405)
Képkovács Creative Commons License 2008.06.11 0 0 409
A HP mindig is tudott szép csendben is elég nagyokat durrantani :-)
Előzmény: KTTech (405)
KTTech Creative Commons License 2008.06.11 0 0 408
Nem kell a spam...
Előzmény: Törölt nick (407)
madgie Creative Commons License 2008.06.11 0 0 406
Ijj, nem pihe :)
Előzmény: KTTech (405)
KTTech Creative Commons License 2008.06.11 0 0 405
Ezt a HP monitort szívesen megnézném közelebbről...:

http://pixinfo.com/hirek/2008-06-11_271439
y3k Creative Commons License 2008.06.10 0 0 404
Majd ha egyszer veletlenul egymasba botlunk, meselek:)
Előzmény: Képkovács (403)
Képkovács Creative Commons License 2008.06.10 0 0 403
Amióta egyszer egy cég azért büntetett meg, mert saját apró trükkömmel és saját árpolitikámmal extra forgalmat generáltam neki úgy, hogy közben ő 100%-ig a pénzénél maradt, azóta már semmin sem tudok csodálkozni, de el is ment a kedvem attól, hogy bárkinek bármilyen extra profitot termeljek, ha abból nekem haszon helyett károm keletkezik :-(
Előzmény: y3k (402)
y3k Creative Commons License 2008.06.09 0 0 402
Meg az ajandek kalibralot is visszakertek anno, egyebet forumon meg nem akarok mondani.
Előzmény: Képkovács (401)
Képkovács Creative Commons License 2008.06.09 0 0 401
Az enyém sem ajándék, kemény zsetont csengettem érte, hiába dolgoztam sokat a NEC és az EIZO számlájára :-)
Előzmény: y3k (400)
y3k Creative Commons License 2008.06.09 0 0 400

SX szeria is meglehetosen jol sikerult, kar hogy nem kapok egyet repi ajandekkent, pedig megerdemelnem, helyette, na mindegy, szoval vannak doccenok mikor a labancok keletre szallitanak:(

Előzmény: Képkovács (399)
Képkovács Creative Commons License 2008.06.09 0 0 399
A 2690WUXi már közel egy éve itt figyel az asztalomon (csak 4 inch-csel kisebb), arról kb. ugyanezeket lehet elmondani, már ami az extrém nagy betekintési szöget, kiváló szín és képminőséget, nagy gamutot illeti :-)
Előzmény: y3k (398)
y3k Creative Commons License 2008.06.09 0 0 398

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!