Keresés

Részletes keresés

DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.04.28 0 0 290
Az 50-200-zal, 200mm-en, 25mm-es közgyűrűvel 0.35x (0.7x eq.) nagyítás érhető el.
Az 50/F2.0 makróval, ugyanezzel a közgyűrűvel 1x (2x eq.) nagyítást lehet elérni.
Előzmény: toth-abri (289)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.28 0 0 289
Köszi! Most látom, hogy a kép adatai között szerepel a közgyűrű mérete. Nekem a bokeh tetszik. Azt tudod, hogy 200mm-nél és ezzel a közgyűrűvel milyen arányú nagyítás érhető el?
Előzmény: DIE_ROBOTER (287)
300eoss Creative Commons License 2005.04.27 0 0 288
Ő művész, őt zavarhatja a vaku. :-)
Előzmény: toth-abri (286)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.04.27 0 0 287
Igen, vakut használtam (este 7 után készült a kép, szabadban).
A vonalkák pedig egy fűszerű növénykétől származnak. Az olympus objektíveknek nem erőssége a bokeh (az élesség viszont az), ezért ki is emeli őket kicsit.

25mm-es a közgyűrűm, természetesen ebben is processzor és firmware van és beleszámítja a vaku vezérlésébe, stb. Az 50/F2.0 macro -m használható AF üzemmódban ezzel a közgyűrűvel, de ez a tele-zoom csak MF-ben használható. (nem is csodálom, jóformán nincs egy rögzített lencse az objektívben - mozognak az első, egyes belső és a hátsó lencsék is zoom közben, ráadásul nem lineárisan - 50-200/ F2.8-3.5 )
A felvétel 200mm-en (400mm eq.) készült. Ilyenkor 89-180 cm között lehet élességet állítani, természetesen ezt a CCD-től kell mérni, a frontlencséhez kb. 60 cm távolságban van a téma, ha a közelpontba helyezed.

A rekesz amúgy F8 volt, ilyen közeli témánál így csak néhány mm a mélységélesség, a virág pedig kb. 1 cm átmérőjű volt. A bibékre élesítettem. (a bimbók voltak még kb. ebben a távolságban)
Előzmény: toth-abri (285)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.27 0 0 286

Ma a művházban egy Gryllusz-koncerten voltunk a "gyerekkel". Elére szóltunk, hogy szeretnénk fényképezni, azt mondták rendben, csak a művész úr nem szereti a vakuzást, ezért abból keveset kér, vagy mi...

 

Nyolcszor villantottam a nézőtér felé, mivel a kisfiam ugye ott ült. Utánna leszólt Gryllusz előadás közben (!), hogy "Ugye nem lesz több villámlás?!" Kicsit ciki volt, egész délelőtt bűntudatom volt.

 

Szerintem rajta kívül senkit sem zavart a vaku. Talán ideje lenne hozzászoknia. Vaku nélkül a kissrácot nem tudtam volna fotózni, mivel 1600 ASA-val, 2.8-as blendénél is kb. 1/3 sec-os záridő lett volna a helyes expo...

toth-abri Creative Commons License 2005.04.27 0 0 285

Dead honest kritikát akarsz? Akkor most megkapod! :-)

 

Szóval tetszik a képed! Az életlen rész mitől lett olyan "vonalkás"? Vakut használtál? Csak azért kérdezem, mert a bibék árnyéka elég éles, de ez nem gond!

 

A közgyűrűd hány centis volt? Autófókuszos?

Előzmény: DIE_ROBOTER (284)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.04.27 0 0 284
Ogányó Creative Commons License 2005.04.27 0 0 283

Sziasztok !

 

Hátha érdekel valakit.

24-70 2.8 Sigma Canon EF csatlakozóvéggel eladó + UV szűrő

Ára : 85.000.-  Ft alku nélkül.

 

Nyíregyházi vagyok, megtekinthető és kipróbálható bármelyik nap.

 

 

Ogányó

Bobby75 Creative Commons License 2005.04.27 0 0 282
Olyankor néha olyan áhitatos arcokat vág 1-2 ember.. Bár, azt meg nem rakja a nyilvánosság elé az ember...:)
Előzmény: 300eoss (281)
300eoss Creative Commons License 2005.04.27 0 0 281
Egyetértek az előttem szólóval. Az biztos, hogy nem bűn a himnusz alatt fotózni, de nekem nem volt még olyan, hogy a "nap pillanata" pont akkor lett volna. Amit meg akartam örökíteni, azt utána is meg tudtam. Pl. ha himnusz-éneklést akarsz fotózni, mert ez a célja a fotónak, igen, azt csak közben lehet :-)
Előzmény: toth-abri (280)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.27 0 0 280

Bobby, ha kifejezetten az a célod, hogy valakit a himnusz éneklése közben akarsz megörökíteni, vagy esetleg tudod, hogy csak a himnusz éneklése közben tudod csak lefényképezni, szerintem nem gond.

 

Lehet, hogy népszerűtlen az álláspontom, de ma Magyarországon NEM létezik egészséges patriotizmus. Akik "magyarkodnak", azok meg mindig vádolják azokat, akik nem, de ez így nem jó. Ha valami nem jön belülről, akkor az nem jó. Ha én büszke vagyok a magyarságomra, akkor a hazafiasságomat nem azzal adhatom át, hogy vádolom a környezetenet, hogy pl. te miért nem tiszteled a himnuszt, hanem azzal tehetem vonzóvá, hogy szimpatikusnak, követendőnek mutatom.

 

Én elutasítom azt a patriotizmust, amely megbotránkozik azon, ha egy fotóriporter a himnusz alatt a munkáját végzi.

 

Persze azért ennek is vannak határai. A fényképezéssel nem lehet tönkretenni egy pillanat felemelkedettségét.

Előzmény: Bobby75 (274)
vlevi Creative Commons License 2005.04.26 0 0 279
- Canon EF-S 18-55 Ez az egy van most.
- Canon 50 mm-es, f1.8-as fix. Ezen én is gondolkodom, hasonló megfontolásból. Az alapobival beltérben állandóan vakuzni akar a gép.
- Meg valami zoom kellene, mondjuk Sigma 55-200 DC , vagy Canon 55-200 USM, bár ez utóbbi jóval drágább, de nem tudom, hogy a Sigma autofocus sebessége hol helyezkedik el mondjuk a 18-55 alapobi és a Canon USM között. Vajon lassabb-e, mint az alapobi, vagy azzal mérhető sebességű-e, esetleg kicsit gyorsabb?
Pest felé nemigazán járok, így nincs lehetőségem megnézni/megismerni a rengeteg hirdetett objektívet, anélkül pedig nem merek választani.
Előzmény: laja30 (278)
laja30 Creative Commons License 2005.04.26 0 0 278

Az objektívjeim:

 

- Canon 50 mm-es, f1.8-as fix. Szerintem szinte kötelező vétel. Hihetetlenül kicsi és könnyű, és kb. 30 ezer Ft. A nagy fényerő miatt beltérben, ahol nem kell zoom (magad mehetsz közelebb), tökéletes vaku nélküli fényképezésre.

 

- Sigma 18-125 f3.5-5.6 általános kirándulós célokra.  

 

- Sigma 105 mm f2.8 makró.

 

- Canon 70-210 mm f3.5-4.5 USM. Ez utóbbi nagyon gyorsan fókuszál (bár már nem gyártják, rajta sincs a Canon európai oldalán).

 

Előzmény: vlevi (270)
vlevi Creative Commons License 2005.04.26 0 0 277
Hülyeséget beszélek, nem a rakacai gyors lesz 3×, hanem Kánó-Imola-Ragály.
Előzmény: 300eoss (276)
300eoss Creative Commons License 2005.04.26 0 0 276
Én elvileg megyek a Miskolc rallira, még nem tudom melyik szakaszra, majd az utolsó pillanatban kiderül. Eső nem lesz, úgy van megbeszélve.
Előzmény: vlevi (275)
vlevi Creative Commons License 2005.04.26 0 0 275
Hétvégi Miskolc Rally érdekel valakit?
Én szombaton tervezem, hogy a rakacai gyorsra kinézek (ha nem esik az eső), ott ui. 3× is elmegy a mezőny.
Bobby75 Creative Commons License 2005.04.26 0 0 274
De nem csak a szélsőséget beszéljük meg, mert ez szerintem egyértelmü... Az eredeti dilemmám az a himnusz alatti fotózás lenne inkább...
Előzmény: DIE_ROBOTER (273)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.04.26 0 0 273
Az tuti, hogy nem lenne pofám elővenni a kamerát, ha pl. egy hozzátartozó ott van, és éppen aggódik a családtagjáért vagy siratja mert meghalt. 200m-es körzetben az útszéli dudvát nem fényképezném le egy ilyen helyzetben. Esetleg ha mentős / tűzoltós ruha lenne rajtam és ezek a szervek kérnék, hogy dokumentáljam a munkájukat.
Előzmény: toth-abri (272)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.26 0 0 272

Sziasztok!

 

Bocsi, hogy eddig nem jelentkeztem, festés van nálunk és kicsit húzós napjaink vannak.

 

Nemrég beszélgettetek a baleseti fotózásról. Érdekes, hiszen péntekről szombatra forduló éjjel az M3-on pár másodperc híján (vagy hogy kell írni) mi is részesei voltunk egy balesetnek, de így csak segítenünk kellett.

 

Szóval az autópályán haladtunk egy kis teherautóval a biztonságos 70-80 km/óra sebességgel, és egyszer csak azt láttuk, hogy az út tele van törmelékkel, majd pár másodpercen belül megláttunk egy csúnyán összetört autót a belső sávban. Leálltunk és annak az autónak a soförjével egyszerre értünk a roncshoz, akivel ütközött az autó.

 

Sajnos egy halott és egy súlyos sérült volt. Én hívtam ki a mentőket, és amíg az autópályán egy teherautó meg nem állt, több kritikus fékezés is volt, mert páran nem látták a roncsot. Elemlámpa nem volt nálunk, de gyorsan kiraktunk egy elakadásjelzőt, de így is páran nagyon fékeztek.

 

Szóval fotósként megfordult bennem, hogy a mentésről (nem a roncsról, a hulláról stb. hanem), a mentésben résztvevők sörgéséről-forgásáról pár képet lehetne csinálni, de természetesen nem volt nálam a gépem.

 

Eoss300! A tűzoltók félelmetesen profik volta, ahogy megjelentek, biztonságot sugárzott a jelenlétük, tudták, hogy mit tegyenek! Ez azért volt nagy szó, mivel az első mentősök kicsit bénáztak. Pl. A sérült egyik kezéről a vastag kabátot velünk vágatták le, pedig a keze nem is tört el. Mindegy...

 

Szóvak abban egyetértek, hogy egy balesetről készült riport ne mások szenvedését meglovagolva keresse a szenzációt. Biztos meg lehet találni azt az egyensúlyt, ahol ezeknek a képeknek van társadalmi és fotográfiai etikus értelme, és nem csak vér meg vér, meg sokkoló szenzáció... (Persze a sokkolásna is lehet értelme, ha anak pedagógiai célja van. Ha valaki "élőben" lát egy ilyen balesetet, rögtön óvatosabb lesz.)

DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.04.24 0 0 271
A legelső modellek egyike, 1,3-1,4 megapixeles kb. Majdnem 10 éves. De én úgy emlékszem kisebb szenzor volt benne... de lehet tévedek. Szerintem ha rákeresel, megtalálod. Múzeális darab....
Előzmény: Bobby75 (269)
vlevi Creative Commons License 2005.04.24 0 0 270
"A másik Canon obimat is ott vettem"
Szabad tudni, milyen objektívet vettél?
Én 300D-hez keresek
Előzmény: laja30 (268)
Bobby75 Creative Commons License 2005.04.24 0 0 269
Egy hírdetésben olvastam:

NIKON DIGITÁLIS SLR, NIKON E2NS ÉS AF NIKKOR 20-35 MM 1:2,8 D NAGYLÁTÓSZÖGŰ OBJEKTÍV, VÁLLSZÍJJAL OBJEKTÍV SAPKÁVAL, NIKON QUICK CHARGER EH-2 AKKUTÖLTŐ, NIKON EN-1 7,2V-OS 1200 mA-ES AKKU, NIKON ES-1 TÁPEGYSÉG ÉS BULB KAPCSOLÓ EGYBEN ELADÓ. A GÉPVÁZ FULL FRAMES, 24X36 MM, TEHÁT NINCS OPTIKAI SZORZÓ!!

Valaki ismeri ezt a gépet?
laja30 Creative Commons License 2005.04.22 0 0 268

Ha valaki Budapesten jár: saját tapasztalat alapján szeretnék ajánlani egy boltot azoknak, akik - mint én - drágállják az objektíveket a gép megvásárlása után. Szóval a Fotobox, egy kis bolt a Teréz krt. 58 alatt (a Nyugati melletti Mcdonalds-szal szemben). Nagyon kis hely, de elég sok használt Sigma, Canon, Nikon objektív van mindenféle átfogásban és árban. Jóval olcsóbb, mint az új, és azért is ajánlom, mert ma szó nélkül visszaadta a tulaj az egyik obi árát, amit ott vettem két hónapja, és rendszeresen hibaüzenetet okozott a 350D-vel. Pedig elvben nem vállalt rá garanciát. A másik Canon obimat is ott vettem a tulaj ajánlása alapján, és kiváló. Szóval akit érdekel, nézze meg a helyet.

300eoss Creative Commons License 2005.04.22 0 0 267
U.i.: az "újságok" szó alatt főként a bulvárlapokat értettem. Mások kellemetlen pillanatainak elkapása...az művészet?
300eoss Creative Commons License 2005.04.22 0 0 266
Szerintem ez is egyéni dolog. Én himnusznál mindig állok, gép a nyakamban lóg. 100-nál jóval több balesetes fotóm van, de sérültet a legritkább esetben fotózok, esetleg ha nincs vér, vagy nincs nagy gáz. Azaz az esetek 90%-ánál megvárom míg mentőbe kerül. Nem vagyok én kereskedelmi TV, hogy a vér mennyisége számítson. Én az utcán sem nagyon merek fotózni, sok gyönyörű pillanatot hagytam már ki, mert nem akarok senkit sem azzal zaklatni, hogy mint egy fegyvert rászegezem az obit. Ezek az én szokásaim, szerencsére mások nem ennyire bambák, és az újságok tele vannak a képeikkel.
Előzmény: Bobby75 (263)
Bobby75 Creative Commons License 2005.04.22 0 0 265
A baleset az a széle volt a lehetőségeknek, de mivel újságnak dolgozom, azért jól jönnek a jól elkapott pillanatok.. Múltkor egy templomban volt valami megemlékezés, és nem nagyon tudtam, hogy merjem e fotózni az áhitat közben a "nagynevű" vendéget, vagy sem.. Vagy pl. himnusz éneklése közben...
Előzmény: DIE_ROBOTER (264)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.04.22 0 0 264
Tőlem ez irtózatosan messze áll... főleg az utóbbi. Örülök, ha nem kell a közelébe mennem.
Előzmény: Bobby75 (263)
Bobby75 Creative Commons License 2005.04.22 0 0 263
Lenne egy tréfás kérdésem.
Szerintetek milyen helyzetben nem illik fotózni, meddig lehet elmenni egy jó kép érdekében? Például, ha mondjuk egy ünnepségen szól a himnusz, mindenki vigyázban énekel, akkor mennyire bunkóság fotózni? Vagy mondjuk egy balesetnél, vagy más hasonló szitunál?
toth-abri Creative Commons License 2005.04.21 0 0 262

"... távközlési és biztosítóberendezési alosztály..."

 

Távközlési? Az egyik szakmám vezetékes távközléstechnikai műszerész. Persze semmit nem konyítok már hozzá. Harmadikos voltam a Bánkiban (Nyíregyháza), mire meg tudtam különböztetni a távközléstechnikát a távbeszélőtechnikától.

 

Én Nyíregyházán, az Egyház utcán lévő megyei munkaügyi központ jogi osztályán dolgozok.

 

Nem írigyellek az ingázásért, de hát mit lehet tenni?

Előzmény: DIE_ROBOTER (261)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.04.21 0 0 261
Igen, minden nap bejárok Debrecenbe. 200km naponta...
Amúgy a MÁV igazgatóságon dolgozom, mint a távközlési és biztosítóberendezési alosztály vezetője. Február előtt még vezetőmérnök voltam Záhonyban.

Kép: igen, ő a fiam. A legelső hozzászólásomnál pedig a lányom szerepelt.

Hol van a te munkahelyed?
Előzmény: toth-abri (257)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!