Először is nem tudom, miért a jumperekre gyanakszol, bár persze lehetnek azok is hibásak. De ha a másik masinában ÍGY volt jó, akkor nem nagyon érteném, ebben miért nem? Bár innentől kezdve én "hülye vagyok hozzá", de talán a gép sebességével van a gond. Valami a PII-ben másképp műxik, mint a 486-osban, ha DOS-t használsz. Ez persze PC-n nem tűnik fel, de úgy látszik EP-n igen. Nem tudom, én sosem találkoztam még ilyen problémával. Meg nekem az EP is "nagy lemezen" (1.2, 1.44) él, (Turbo-kártya) így végképp nem volt alkalmam ebbe a hubába botlani. Esetleg azt meg tudjuk tenni, hogy letöltöd azt a kis progit, amivel PC-n remekül lehet EP-s lemezeket formázni, és megnézed, hogy a PC által EZZEL A PROGIVAL formázott lemezt eszi-e tökéletesen az EP. Ha igen, a fele problémád megoldódott. Azt, hogy az Ep-vel formázottat nem szereti a PC MOST MÁR, ezt nem értem... A progit ITT találod!
A ZT-d viszont tényleg halott akkor, vagy akad valamivel. Ha ennyire nem csinál semmit, ott nem stimmel valami. Újra kellene égetni.
A 3.5-ös nélkül próbáltam.
Más. Egyébként próbáltam a :help zt és a :zt, meg az Enterpressben leírt parancsokat is, de nem műxik. Valószínűleg "halott" a ZozoTools 1.7 eprom. r.i.p.
Elkészült az EP32 Varró György által módosított változata, mely a Winimage programmal készült disk image-ekre írni is tud. Letülthető olgalamról:
http://www.tar.hu/gafz/Enterprise128k/emulator.zip
Ez azt hiszem ez egy "minek beszél ha nem ért hozzá" hozzászólás lesz: a 3,5" floppy mellett próbálod használni? Mert ha igen próbáld úgy, hogy csak az 5,25" drive van rákötve az alaplapra.
Természetesen DOS6.22-vel mint benn. Az XP bizonytalan volt, ezért kiradíroztam (lesz is még dolgom a multibootal...).
Szóval a Panasonic FD-t rakom be a Compaq PC-be, hogy olvasni-írni tudjam az EP lemezeket, de valamilyen jumper beállítás nem jó. Ezért írtam le hogy mi van most, hátha valaki segít.
Pontosan nem értem a problémádat, de próbálom...
Először is MIVEL próbálod otthon? Ha Win-el, akkor máris értem, miért nem műxik!:-)
Ha ugyanaz a DOS, mint anno a 486-oson, akkor más a gond...
Köszi!
Mindent próbáltam már a help után, csak a zt -t nem. Hogy miért? Nem tudom, pedig annyira kézenfekvő...(este majd próbálkozom)
Van egy másik gondom is, lehet ezt már csak így fórumozgatva nem lehet megoldani, de hátha.
Alapból 1 TEAC FD-vel meg egy házilagos EXDOS kártyával dolgozom. Bent a cégnél van egy ősrégi 486-os 5.25-ös floppyval, ami DOS alatt kiválóan olvasta az EP 720-as lemezeit. Sőt backup-nak is megfelelt, mert az EP-vel formázott lemezre visszaírhattam a wincsijén tárolt progikat. Nemrég óta van otthon is PC-m (Compaq Deskpro PII400), ígyhát az azóta totál szétszedett 486-osból hazamentettem az 5.25-ös drive-ot. Viszont akárhogy is próbálkozom nem tudom rávenni a tökéletes lemez írásra-olvasásra: nem tudja a lemez teljes tartalmát beolvasni, az EP-vel frissen 360/720-ra formázott lemezre meg nem tud több fájlt kiírni (pl. egy könyvtárban van 2 fájl össz.16301 bájttal, azt kiírja, de a következő könyvtárt már csak létrehozza és "sector not fond"-al elhajt!
A PC a BIOS-ában 5.25/1,2M és 360K-t is próbáltam, de mindig ugyanaz van.
Az FD jumpereit meg nem bántottam ugyanúgy állnak mint amikor a benti 486-ossal működött. Mondjuk nem is bántanám, mert nincs leírásom hozzá, meg nem is tudom mit jelentenek. Sejtem be lehet állítani az FD betűjelét, de....
Nos van egy 4 pár, egy másfél pár meg egy 7 pár jumper:
4 3 2 1 (DS1-DS4,a DS2 van kötve)
o o x o
o o x o
5 6 7 (5-6 van kötve)
x x o
8 9 10 11 12 13 14 (DA, HA, DC, RDY, AT, AX, MS)
x o x o x o o (a 8,10,12 van kötve)
x o x o x o o
Már majd minden kombinációt kipróbáltam, de nem akar összejönni.
Tudom PC-s probléma, de hátha valakinek van ötlete, netán használ Panasonic JU 475-5 típ. FD-t.
Köszönettel.
Javaslom, hogy az oldalamról töltsd le az ENTERPRESS újságokat, és az újságok főoldalainak valamelyikén keresgélj rá a progira. Ott van a legalaposabban, és legrészletesebben leírva, mit is tud! De előljáróban annyit, hogy a ZozoTools nem EGY PROGI, hanem alkalmazások gyűjteménye! ((De nevezheted tőlem "sok apró progi gyűjteményének" is.:-) ) Nagyon jó, és nagyon fontos dolgokat tartalmaz! Nehéz kiemelni egyet, de pl. FAFO. Lemez formázáshoz progi. Turbokártya mellett akár 22-szektoros (!) lemezt is tud formázni! (A PC. pl "csak" 18-asat tud alapból...) :-) De nem az első, hanem az utolsó szektornál kezd törölni, így pl. a "jaj mégse" leállásnál nem vesztettük el az egész lemez tartalmát, mint PC-nél, stb, stb...
De a gépben is ott van egy csomó minden róla egyébként.
Írd be:
:help zt
;-)
Üdv, mindenkinek!
Az EXDOS kártyámon(ismerőstől vettem) van 2 EPROM, az egyik cimkéje EXDOS/ISDOS, a másik ZoZoTools x.xxx. Ez utóbbit hogy lehetne előcsalogatni, meg egyébként mit tud(hat)? /a :help nem ír ki semmit, csak basic, wp meg exdos, még isdos sincs, de :isdos-al futkorászik/