Keresés

Részletes keresés

w221 a szerzetes Creative Commons License 2008.07.21 0 0 458

Sziasztok. Dilemma... egy NEC monitort vegyek SpectraView Profiler SE kalibrátorral vagy egy EIZO-t Spyder 3 Pro-val... 300 ezerig.

érdekel a véleményetek, amit elöre is köszönök! 

y3k Creative Commons License 2008.07.08 0 0 457
Szintugy, lassan mar hivatalos, hogy kave is jar melle, valamint hatarozottan olcsobb lett tegnaptol. Most jelenik meg az SB-900, lesz egy csomo okos, aki majd elszorja a 800-asokat, s igy akar harom monitort is vehetel:)))
Előzmény: treo (456)
treo Creative Commons License 2008.07.08 0 0 456
a megtekintés egyértelműen döntött monitor témában, de felmérve otthon a terepet a két monitor miatt még a HA talp esetén is nagyobb (szélesebb) íróasztal kell, így még rendeznem kell a környeztet is előtte, majd csak utána lesz aktuális, plusz most még SB-800 is jáccik...

coffee-t mégeccer köszi, és örülök hogy találkoztunk.
Előzmény: y3k (455)
y3k Creative Commons License 2008.07.08 0 0 455

Altalanos Eizo learazas, minden modell ara csokkent, tobbszorose fogy mint vartak.

Cseheknel meg tizszerese fogy mint felenk, miert nem lepodom meg? :)

Előzmény: hokk (453)
hokk Creative Commons License 2008.07.08 0 0 454
De örülök neki, beleugrott már 600 h. :)
Előzmény: hokk (453)
hokk Creative Commons License 2008.07.08 0 0 453
F@sza, az enyém még 160 volt 1-1,5 hónapja.
Előzmény: y3k (450)
y3k Creative Commons License 2008.07.08 0 0 452

Joarasitva lett az egesz paletta, no meg az euro se draga.

Előzmény: KTTech (451)
KTTech Creative Commons License 2008.07.08 0 0 451
Rendesen esik az ára... mondjuk én is ennyiért vettem :D (igaz kb. 2.5 hónapja, azóta benne van 526 óra működési idő...)
Előzmény: y3k (450)
y3k Creative Commons License 2008.07.08 0 0 450
Javitom, 137:))
Előzmény: y3k (436)
y3k Creative Commons License 2008.07.03 0 0 449

DVI mindenkeppen legyen abban a gepben, es tessek eljonni es megnezni, azert van kirakva. Hamarost mindenbol leszen bemutato darab, mivelhogy magat adja el:)

Előzmény: treo (448)
treo Creative Commons License 2008.07.03 0 0 448
köszi a hsz-eket. a 2231 árát valóban benéztem, csak az istyle oldaláról rémlett valami összeg (ott 175e) ezért írtam amit írtam. elolvastam a lenovo-s tesztet is, ha csak az árat nézzük akkor lehet hogy nem annyira rossz vásár, de persze csak az Eizo felé húz a szívem. asszem fektetem a kérdést a vakuprojekt utánig, meg szgépet is fejlesztek, aztán majd meglátom.
y3k Creative Commons License 2008.07.03 0 0 447
Ne hasonlitsuk mar a 2231-hez, komolyan ne.
Előzmény: Sargon (446)
Sargon Creative Commons License 2008.07.03 0 0 446
Szia, nézz meg egy Lenovo L220x-et, S-PVA paneles, 22 colos, 1920x1200-as felbontás. Hazai webshopokban kb 85-90-ért megkapod. Eddig a Logout.hu-n olvastam róla egy tesztet, az meglehetősen dicsérte.
Előzmény: treo (435)
y3k Creative Commons License 2008.07.03 0 0 445

Azt hiszem jobb ajanlatot tettem, sokkal jobbat:))

Előzmény: Winnie77 (439)
KTTech Creative Commons License 2008.07.03 0 0 444
A 971P az S1961 alapja (mármint a panel), de az elektronika jobb az Eizoban :)
Előzmény: Sanya_67 (443)
Sanya_67 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 443

Bizony rámsózták a gagyi 1931-et 80-ért:)))  ráadásul részletekben kellett kifizetnem:)))

 

Sztem még érdemes ránézni a Samsung 971P-re, a cégnél most olyat osztottak melóra hát jó képe van, vétek irodai melóra.

Előzmény: KTTech (440)
KTTech Creative Commons License 2008.07.03 0 0 442
Nekem nincs... Kérdezd y3k-t, szerintem a beszerzésben is tud segíteni :)
Előzmény: Winnie77 (441)
Winnie77 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 441
Úgy látom, most már 1932 van forgalomban, erről van tapasztalatod/tapasztalotok?
Előzmény: KTTech (440)
KTTech Creative Commons License 2008.07.03 0 0 440
Volt, és nagyon jó kis monitor. Az ár kb. stimmel... (érdemes használtpiacon is szétnézni... az enyémet 80E-ért vitték el....)
Előzmény: Winnie77 (439)
Winnie77 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 439
Sziasztok!

Eizo S1931 monitort manapság mennyiért lehet beszerezni? A neten láttam 109.900 Ft-ért, van esetleg ennél olcsóbban valahol? Egyébként mi a véleményetek erről a monitorról?

Csaba
y3k Creative Commons License 2008.07.03 0 0 438
Koztunk szolva hatarozottan jobb a kontraszt tartasa meg a feketeje mint az SX szerianak, legyen mar 24-es tesoja:)
Előzmény: KTTech (437)
KTTech Creative Commons License 2008.07.03 0 0 437
22"-ban sajnos elég ritka a jó minőségű monitor... Ajánlom én is nézd meg közelebbről azt az Eizo-t :) megéri...
Előzmény: treo (435)
y3k Creative Commons License 2008.07.02 0 0 436
150 az inkabb, nezzed meg, s utana donts, ne latatlanban.
Előzmény: treo (435)
treo Creative Commons License 2008.07.02 0 0 435
sziasztok,
22" képátlójú monitor vásárlásán töröm a fejem, talán valamikor nyár vége környékén. a 2231-es Eizo kavalitásait elismerem, de 170e-t egyelőre nem akarok adni monitorért. természetesen kompromisszumokkal, de létezik-e egyéb márka (pl. Dell), vagy termék amely választása esetén a nagy átlagnál azért jobb minőséget kap az ember.
a portré módba való forgatás fontos szempont lenne, de úgy látom alsó szegmensben ez sem igazán divat.
Képkovács Creative Commons License 2008.06.13 0 0 434
Sajnos ez így van, de sokaknál a dupla ár már sok egy tisztességes grafikára is maradéktalanul alkalmas monitorért.
Előzmény: KTTech (427)
Képkovács Creative Commons License 2008.06.13 0 0 433

245B ára 70e
305T ára 330e
A kettő között nincs ekkora különbség minőségben, csak egyszerűen nagyobb méretet és felbontást akartam.


Ez viszont sajnos tévedés :-)

A 305T-ben nem TN panel van, hanem grafikai munkához sokkal jobban megfelelő típus nagy betekintési szöggel, valós kontraszttal és széles színtérrel.

Nemcsak a méret más, hanem a kategória is jelentősen eltérő...

 

70 pénzért azért egy amatőrnek nem rossz lehetőség a 245B, főleg, ha nem a precíz grafikai teljesítmény, hanem mondjuk a játék, az internetezés vagy a mozizás a lényeg :-)

Előzmény: -Marconi- (431)
KTTech Creative Commons License 2008.06.13 0 0 432
Azt is figyelembe kell venni, hogy 6 bites színmélységű a panel, ami 262.000 valós szín megjelenítését teszi lehetővé (+2 vagy 2x2bit FRC+Dither, így jön ki a 16.7 millió szín), azonkívül látható ditherelés. Ezek a fényképszerkesztésnél engem pl. nagyon zavartak (nem azt látom, ami valójában van), sőt még filmnézésnél is. A dinamikus kontraszt egyértelműen káros a fotószerkesztésre (szintén nem azt látja az ember amit csinál, és főleg azt nem látja, amit elő akar hívatni). Én úgy vagyok vele, hogy aki kicsit is komolyabban fotót szerkeszt, az S-IPS vagy SPVA-n alul ne vegyen monitort, ezeknél legalább esély van a jó képminőségre (de pl. a Samsung P970-et azért adtam el, mert hiába S-PVA volt, ditherelt, mert spórolt a Samsung a felső kategóriás monitorjának az árán az elektronikával és 6+2x2bites elektronikát tett bele, érdekes, az Eizo S1931-ben pont ugyanaz a panel van, de nincs ditherelés és szebb a képe... árban persze többe került). Ez látható a sávosodásban (illetve annak mértékében) is. Nem mindig a méret a lényeg ;)
Előzmény: -Marconi- (431)
-Marconi- Creative Commons License 2008.06.13 0 0 431
Azért azt figyelembe kell venni,
245B ára 70e
305T ára 330e
A kettő között nincs ekkora különbség minőségben, csak egyszerűen nagyobb méretet és felbontást akartam.
Kitünően lehet dolgozni, fényképeket szerkeszteni a 245B-vel. Az egyetlen szembetűnő hátrány az újhoz képest, ha betekintési irányt változtatgatom, valamelyest módosul a színegyensúly. Ennyi.
Aki nem akar sok pénzt kiadni annak tökéletes választás.
Előzmény: KTTech (422)
y3k Creative Commons License 2008.06.13 0 0 430
:D
Előzmény: madgie (429)
madgie Creative Commons License 2008.06.13 0 0 429
Nekem van itt a bótban egy felesleges álltartó... lehet ide kéne tenni a céges Dana TFT elé :)))
Előzmény: y3k (428)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!