Keresés

Részletes keresés

unalmas lany Creative Commons License 2012.12.13 0 0 3057

Szia!

 

Itt egy hozzá nem értő...

De azt azért ki lehet hámozni a végtelenített mennyiségű cikkból, h egy S-IPS (általad említett LG-ben ilyen van) panel jobb, mint egy H-IPS (DELL U2410). Szóval valószínű ezért az árkülönbség.

 

Arra már nekem is rá kellet jönnöm, h nem egyszerű dolog ez a "monitorológia". :)

 

De majd az okosok leírják a tuttit!

Előzmény: 5DLaci (3052)
5DLaci Creative Commons License 2012.12.13 0 0 3056

Hello OPi, akkor most végülis, melyik jobb 4%-al melyiktől? Mert nem tudtam kideríteni a hsz-edből.

Előzmény: OPi (3055)
OPi Creative Commons License 2012.12.13 0 0 3055

izé, nem kekeckedni akarok, de te egyértelműen és határozottan látod az a 4% differenciát? :-)

Előzmény: 5DLaci (3052)
5DLaci Creative Commons License 2012.12.12 0 0 3054

Erről az x-rite ColorMunky Smile-ról esetleg tud valaki valamit mondani, hogy mennyire jó pl egy X-Rite i1 DisplayPro-val összevetve, vagy egy Spyder3-hoz képest? Mivel jóval olcsóbb lenne egy i1-hez képest, és nekem bőven elég lenne ha csak monitort tudna kalibrálni, de azt pontosan.

Steve the Great Creative Commons License 2012.12.11 0 0 3053

A technikai paramétereket nem tudom minősíteni, de a Dellnek van egy nagy előnye: 130e Ft-ba kerül, míg ez az LG 300e-be. :)

Előzmény: 5DLaci (3052)
5DLaci Creative Commons License 2012.12.10 0 0 3052

Üdv emberek!

 

Szerintetek,  ez az LG W2420R monitor, miért nem jó fotó szerkesztéshez? Mitől lenne jobb ennél, mondjuk egy Dell U2410, amikor az pl csak 96% AdobeRGB, míg az LG 100% AdobeRGB elvileg, és pl nem minden szempontból 12bit-es a Dell U2410.

 

Üdv, Laci

taminol Creative Commons License 2012.12.06 0 0 3051

Nézegetéshez én az irfan-t használom, nekem bevált.

 

Előzmény: unalmas lany (3048)
emyl Creative Commons License 2012.12.05 0 0 3050

nekem a faststone jött be képnézegetésileg

Előzmény: unalmas lany (3048)
czy Creative Commons License 2012.12.05 0 0 3049

Nem ismerem ezeket.

Előzmény: unalmas lany (3048)
unalmas lany Creative Commons License 2012.12.05 0 0 3048

Lightroom 4-et tervezem majd megvenni.

 

Az ACDSee vagy IrfanWiew nem jó képnézegetőnek?

Előzmény: czy (3046)
emyl Creative Commons License 2012.12.05 0 0 3047

na majd megnézem az enyimet hogy pontosan milyen típusú kályha...

Előzmény: y3k (3041)
czy Creative Commons License 2012.12.05 0 0 3046

A Lightroom 4-et tanulom most, és elég szimpatikus. Tölsd le a próba verziót, egy hónapi jó.

 

Csak nézegetésre a NikonView-t

Előzmény: unalmas lany (3045)
unalmas lany Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3045

Kérdésem lenne, h ki milyen képnézegetőt javasol és miért?

 

S ez az ICC színprofil most jó vagy rossz dolog? :)

y3k Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3044

Visszalépni fájdalmas:)

Előzmény: unalmas lany (3042)
Haja Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3043

Akkor úgy kérdezem, hogy a legolcsóbb :)

 

Előzmény: emyl (3033)
unalmas lany Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3042

Alaposan körbejártam a dolgokat, mielött vásárlásra adtam a fejem! :)

Eredtelileg nem ez a (10 bitet tudó) videókártya volt tervben, de hiszek a bitekben. :)

 

Szokatlan a 24", mert megszoktam már a notebook kicsinek mondható képét.

 

De a jót ugye könnyű megszokni. :)

 

 

Előzmény: y3k (3039)
y3k Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3041

http://www.eizo.com/global/support/compatibility/monitors/20.pdf

 

Éredekes bejegyzés Nvidiák kapcsán...

Előzmény: emyl (3037)
y3k Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3040
Előzmény: emyl (3037)
y3k Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3039

Akkor innentől nincs akadálya:)

De kalibrálás még érdekes lehet, de ennek még nem olvastam utána mostanság.

Előzmény: unalmas lany (3038)
unalmas lany Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3038

Igazad van, jól beleástam magam.

Na, nekem a felsorolt videokártyáid közül épp az egyik van. :)

Ami tudja a 10 bites megjelenítést. :)

Előzmény: y3k (3035)
emyl Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3037

erről valami forrást ha lehetne kérni... már hogy melyikek tudják a 10bitet és melyikek nem...

Előzmény: y3k (3036)
y3k Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3036

Nem a port, hanem a 10bites üzem ami rögös út még.

Előzmény: emyl (3028)
y3k Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3035

Tévedhetek persze, de szerintem csak nvidiaQuadro/AmdFirepro támogatja a 10bitet, displayport önmagában nem jelenti ezt.

Előzmény: unalmas lany (3026)
emyl Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3034

bruttó 20ezer forintos kártya az vajon alsó kategóriás-e?

http://www.hardverker.hu/catalog.php?product_id=344929

Előzmény: emyl (3033)
emyl Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3033

definiáld azt hogy "alsó kategóriás kártya"

 

neked lehet hogy a 20k alattiak, nekem meg lehet hogy a 100k alattiak... vagy éppen fordítva :)

Előzmény: Haja (3030)
Mercutio_ Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3032
Érdekel valakit Dell U2209WA még 7 hó garival 40-ért?
czy Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3031

Jól beleástad magad :-)

Előzmény: unalmas lany (3018)
Haja Creative Commons License 2012.12.03 0 0 3030

Melyik alsóbb kategóriás kártyán van DP csatlakozó?

 

Előzmény: emyl (3028)
unalmas lany Creative Commons License 2012.12.03 0 0 3029

Köszi! Megtaláltam!

Kicsit megijedtem, h lesz-e a videokártyán is olyan? De van 2 is. :)

Előzmény: emyl (3027)
emyl Creative Commons License 2012.12.03 0 0 3028

miért kellene kísérleti járműhöz hasonlítani egy elterjedt ipari szabványt használó monitort?

attól hogy 20k alatti videókályhák közül nincs mindegyiken, még nem jelenti hogy nem használják vagy hogy nem kiforrott cuccról van szó...

Előzmény: y3k (3025)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!