Keresés

Részletes keresés

Ali-bá Creative Commons License 2016.02.29 0 0 2848

Vagy elszáradt, vagy  megfagyott, vagy beleköltözött a monilia, vagy más baj érte, de az a lényeg, hogy vágd vissza a következő élő rügy, vessző, gally fölöttig, és sebkezeld.

Előzmény: Mtz 550E (2846)
Pillanatragasz Creative Commons License 2016.02.29 0 0 2847

http://agrecol.pl/produkt/masc-ogrodnicza/ ilyen cuccot kaptam csak a boltban.

Mtz 550E Creative Commons License 2016.02.29 0 0 2846

Üdv!

Korábban kivágtunk egy ágat oldalra, de a vágás helyén nem indult meg a forradás! Metszőollóval a vágásból levágtam egy karikát és alatta tiszta barna színű az ág belseje az mitől van?

nyebojsza Creative Commons License 2016.02.29 0 0 2845

enyémnek meg ilyen pengéje van:

http://www.edigital.hu/metszoollok/extol-premium-metszoollo-(8872108)-p349623.html?bid=&partner=11016

(a nyele az más, de a penge nagyon jó, csak én fele ennyiért vettem :))

Előzmény: kornel8 (2843)
EMPS Creative Commons License 2016.02.29 0 0 2844

Sziasztok!

 

Lehet már metszeni,ha igen melyiket?

 

Sárgabarack

Meggy

Szilva

 

Köszi!

 

kornel8 Creative Commons License 2016.02.29 0 0 2843

Találtam is ilyen metszőollót, ingyen postával megéri. http://www.edigital.hu/metszoollok/metszoollo-(84737)-p366741.html

Köszönöm a segítségedet,akkor beruházok egy ilyenre.

üdv

Előzmény: Mozo66 (2842)
Mozo66 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 2842

Viszonylag jól ...igen .  Eddig 1 nyél tört el de az kb 8 év metszés után ( 1 évben kb 800 fát metszek vele ) . Kiskertben sokáig kitart és ami nem mellékes jó az ergonómiája .

Előzmény: kornel8 (2839)
kornel8 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 2841

Köszi a választ. Lehet,hogy az ARS-nél is szétnézek, de az ugye húzósabb árban. De a minőséget meg kell fizetni. Jó pengéjű ollót szeretnék, ami bírja a strapát. Szétnéztem a kerti szerszámok fórumon,de nem igazán találtam ollókról. Még olvasgatok..:)

 

üdv

Előzmény: pintjano (2840)
pintjano Creative Commons License 2016.02.27 0 0 2840

Ami nekem bevált, az már nem kapható (régi Leyat, és egy régi Solingen). Ha elromlana

akkor Ars, vagy Kuker (http://metszoollo.hu/index2.html)

Ezt azért megvettem:KUKER 5/21 metszőolló

Nagyon jó, de egy kicsit "birkózós". Ha fiatal vagy megszokod, szerintem örökös darab.

Nekem van jobb, igy nem használom. Egyébként mindegyikről leirja, melyik mire jó,s mik

a gyengéi. Vki vett már Ars-t, bizonyára elmondja, mennyire vált be.

Kerti szerszámok topikon még több véleményt is olvashatsz.

üdv PJ

Előzmény: kornel8 (2837)
kornel8 Creative Commons License 2016.02.27 0 0 2839

Köszi és ezek a műanyagnyeles ollók jól bírják a strapát? 

Előzmény: Mozo66 (2833)
Ali-bá Creative Commons License 2016.02.27 0 0 2838

Nézz be ide : http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9206617

                         (Itt olvass, kérdezz.)

Előzmény: Atti6909 (2835)
kornel8 Creative Commons License 2016.02.27 0 0 2837

Köszi és mi vált be most, ha megkérdezhetem.

Előzmény: pintjano (2832)
alfi13 Creative Commons License 2016.02.27 0 0 2836

Kár hogy az ágvágóval nem maradtál a már bevált márkánál. Egy Bahcó ágvágóm van kb 10 éve és nagyon meg vagyok vele elégedve.

Előzmény: Mozo66 (2833)
Atti6909 Creative Commons License 2016.02.27 0 0 2835

Tavaj vettem két cseresznyefát amit ma átültettem. Hogyan metszem? Egyenlőre csak  két db kétméteres pálcika. 

Mozo66 Creative Commons License 2016.02.27 0 0 2834

... bár most , hogy nézem a Löwének már jóval gagyibb a nyél rögzítése .... ha csak az az i db csavar tartja ...na az nem sok .

Előzmény: Mozo66 (2833)
Mozo66 Creative Commons License 2016.02.27 0 0 2833

Ez nem tűnik rossznak ( Bahco koppintás )  ... de ha név nélkül is jó ugyan ezt kapod 3000 ért is .  Én 2 éve használok ilyen neve nincs ( Bahco koppintás ) ollót és kiválóan működik .

 

  Az idén vettem Löwe ágvágót .... azt kell mondjam , hogy az éltartása 0 ( nulla )  a gagyi kínait fele annyit sem kell élezni .

 

http://metszoollo.arukereso.hu/metszoollo-profi-mellevago-vagokepesseg-20mm-muanyag-nyel-230mm-p261259107/

 

 

  Ezen kívül Truper néven is árulják ugyan ezt .

 

http://metszoollo.arukereso.hu/truper/t-68-p219409042/

 

 

 

Előzmény: kornel8 (2828)
pintjano Creative Commons License 2016.02.27 0 0 2832

Volt-továbbadtam- kicsit drágább ilyen ollóm-- egy hátránya volt, állandóan tisztitani kellett, mert minden ráragadt

a pengére. De jól vágott és könnyen... üdv PJ

 

Előzmény: kornel8 (2828)
Mozo66 Creative Commons License 2016.02.27 0 0 2831

Tehát , hogy tisztítsuk a képet .

 

 Adott kultúrának ( csonthéjas ,  almás , bogyós ) meg vannak a kórokozói .  Az ezek elleni védekezésnek a növény fenológiájához ( fejlettséghez ) az időjáráshoz esetleg egyéb máshoz van köze de a metszéshez általában nincs .   Egy őszibarack tafrina elleni lemosó permetezést ugye erős pirosbimbós állapotban érdemes végezni függetlenül attól , hogy metszve van vagy nincs .  Egy alma lisztharmat elleni kénes permetezést szintén a rügyek kibomlásához kell időzíteni ...lényegtelen , hogy mikor volt metszve .

 

 Egy korai permetezés még nem fedi le azokat a növényi részeket amiket kell mert fejletlenek a rügyek így sokkal kevésbé hatásos .

 

  Baktériumos betegségek ellen  ( pseudomonas erwinia ) viszont már ősszel érdemes védekezni ha erős a nyomás akkor akár télen vagy igen kora tavasszal is .... szintén függetlenül attól, hogy metszve van-e vagy nincs . 

 

 Tehát a permetezést a növény aktuális fejlettsége a fertőzési nyomás az időjárás inkább meghatározza mint a metszés megléte vagy hiánya . 

Előzmény: Figyelget (2826)
Figyelget Creative Commons License 2016.02.27 0 0 2830

:-))

Előzmény: Pillanatragasz (2829)
Pillanatragasz Creative Commons License 2016.02.27 0 0 2829

Ez olyan minta hályogkovács mesterség...minél többet tudsz róla annál kevésbé érted.

Előzmény: Figyelget (2826)
kornel8 Creative Commons License 2016.02.27 0 0 2828

Sziasztok!

 

Metszőolló vásárlással kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Szeretnék egy relatív jó ollót venni, kb. 10 ezer Ft-ot szánnék rá. Vettem tavaly is olcsó utánzatokat, de nem vágnak szépen, vagyis nem sokáig, mert bili a pengéjük. Néztem ezt az ollót: http://www.original-loewe.hu/webaruhaz/mellevagos-metszollok/loewe-14104-metszoollo.html, ez nem tűnik rossznak esetleg van valakinek tapasztalata ezzel az ollóval kapcsolatban?

Esetleg más ollót,ami 10 körül kijönne? Néztem belépőszintű Felco ollókat is, de nem tetszik, hogy műanyag a nyél.

A segítségeteket előre is köszönöm.

 

kivimánia Creative Commons License 2016.02.27 0 0 2827

Kedves  Ali-bá! Köszönöm válaszod.Csinálok majd képet a fákról.Törzs 90-100 -centi-ig sima ott 3-6 oldalág és utána szintén sima .

Előzmény: Ali-bá (2817)
Figyelget Creative Commons License 2016.02.27 0 0 2826

Köszönöm,bár meg kell mondanom,most nem lett tisztább a kép...Sőt!:-))

Előzmény: Mozo66 (2825)
Mozo66 Creative Commons License 2016.02.27 0 0 2825

Olyan kórokozó ,  hogy " fertőzés " nincs . Vannak egyéb kórokozók a fajtáknak megfelelően , ezeknek vannak fertőzési mechanizmusai amit lehetséges metszéssel bevinni a fába , de azért nem ez a jellemző .  Amúgy a lemosást sem úgy kell értelmezni , hogy " lemostam és most tiszta a fa " .... attól még lehet kórokozó rajta valamilyen formában .

 

  A " lemosózás " is egy permetezés amit célzottan és időzítetten kell alkalmazni adott kultúrában adott kórokozó ellen tehát semmilyen  általános jellege nincs amit beleképzelünk .

Előzmény: Figyelget (2824)
Figyelget Creative Commons License 2016.02.27 0 0 2824

Köszönöm. 

Arra az ellenérvre mi a válasz, hogy ilyenkor a fertőzés bele van metszve a sebbe? 

Előzmény: beetee (2823)
beetee Creative Commons License 2016.02.27 0 0 2823

Hobbistaként - tehát nem tanulva senkitől, pláne nem iskolapadban - szerintem:

 

Elvileg illő lenne őszi lemosózást is tartani (ez pl. nálam mindig elmarad.. :(  )

A tavaszi lemosásOKat meg próbálom úgy, hogy metszés után.

Az almatermésűeknél semmi gond, azokat korán lehet metszeni, de a csonthéjasokkal szokott gond lenni, ha olyan az időjárás, hogy a metszést kellene még halogatni, de a permetezésre már/még nincs jó idő, később meg nem férne bele időbe a rügyfakadás miatt...

 

Az indokaim erre azok, hogy: ha csak a már megmetszett fát permetezed kevesebb szermennyiség is elég. Ezért az

1., gazdaságosabb

2., kevésbé terheli a környezetet.

 

Ha kicsi a terület és a növények, akkor többször is neki lehetne állni... külön a különböző fajokat, mindet a metszésük után. De ehhez idő és energia kell...

 

Monokultúrában ez persze egyszerűbb.

Előzmény: Figyelget (2822)
Figyelget Creative Commons License 2016.02.27 0 0 2822

Üdv mindenkinek!

 

A pálinkás topikban felmerült egy kérdés és megoszlik a vélemény.

Szeretném,ha segítenétek ebben,ezt egyértelműsíteni.

A vita témája,hogy mikor kell lemosózni a gyümölcsfákat? Metszés előtt,vagy metszés után?

Megköszönném,ha indokkal megválaszolnátok ezt a sokakat foglalkoztató kérdést!

nyebojsza Creative Commons License 2016.02.26 0 0 2821

Ha nádas a mogyoróbokor alja, akkor valószínűleg vizes és a lehullottakban a férgek nem tudják átvészelni a telet, ezért nem tudnak szaporodni :)

A cseresznyével is lehet hasonló a helyzet. Ha nincsenek a közelben más fák amiknek különböző az érésidejük, akkor a cseresznyelegyek rajzási ideje meg a cseresznye érési ideje nagyban befolyásolja a kukac populációt. A kukacok szempontjából az az ideális amikor a legyek rajzási ideje egybeesik a cseresznye érésének a kezdetével. Ha éppen egy nagyobb hosszabban tartó lehűlés van amikor a cseresznye elkezd érni, és utána hirtelen erős felmelegedés, az meg nekünk a kedvező, mert mire a cseresznyelegyek felébrednek, és aktivizálják magukat, mi megesszük előlük a gyümölcsöt :))

Előzmény: Tengerész 2 (2819)
nyebojsza Creative Commons License 2016.02.26 0 0 2820

Azért a lemosó sokat segít az almákon a varasodás ellen, de pont ez a legkissebb hibája, ez csak szépséghiba. A hullás lehet valami gombás fertőzés következménye, de ha nyáron nagy szárazság van, a fa "ledobálja" magáról amit nem tud eltartani, aztán még az is van, hogy amikor diónyi méretűek és egy virágcsomóban sok megtermékenyült, akkor a középsők lenyomják a szélsőket (mint amikor az erősebb sasfióka kilöki a fészekből a gyengébbeket). Ilyenkor szoktam ritkítani ha ráérek, a középsőket mindenféleképp kiszedem. A rohadt belső szintén gombás fertőzésre utal, a fekete üszkösödött magház meg kukacok műve lehet...

Előzmény: Tengerész 2 (2818)
Tengerész 2 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 2819

Jééé. Hatalmas százvesszős mogyoróbokrunk van a vízparton, ízletes nagyszemű termése van és mivel félig benőtte a tövét a nádas, meg a gizgaz, elég sok elvész amikor lehullik, de egyetlen darab kukac sincs a termésben. Csak szerencsénk van, vagy létezik, hogy ez valamiféle ellenálló fajta? A cseresznye is egy rejtély, nem kezdem elölről a hatalmas fa regéjét, ide is ezzel kapcsolatban kerültem, de egyik évben minden szem kukacos, másik évben egy darab se.

Előzmény: pintjano (2816)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!