Keresés

Részletes keresés

unalmas lany Creative Commons License 2012.12.14 0 0 3061

Nincs a gépemen egy játék sem.

Csak a fotózással kapcsolatos programok vannak rajta.

Abból élek.

Színhelyesség fontos...

Érted? :)

Előzmény: czy (3059)
Monya78 Creative Commons License 2012.12.14 0 0 3060

DELL U2410 (rev. A05) monitor eladó 17 hónap garanciával, Ára: 100 eFt

 

Minden tartozékával: Doboz, leírás, CD, D-sub/DVI/DP/USB kábelek

Pixel hiba, karc mentes,
OAZIS Compuertől vásárolva 2011.április elején.

 

Személyes átadással...Helyszín: Békés megye
Telefonszám: 30/708-4581, E-mail: monya78@citromail.hu

czy Creative Commons License 2012.12.13 0 0 3059

Szerintem izé :-)

 

Mit látsz, ez a kérdés. Mennyire azonos az emlékeiddel, az elvárásaiddal, a nyomattal, meg ilyesmik. Hogy hány bit, fene tudja mennyre érdekes. Gyanítom, hogy Te is játszol, nem a megélhetésed függ a színhelyességtől.

 

:-)

Előzmény: unalmas lany (3057)
OPi Creative Commons License 2012.12.13 0 0 3058

arra reflektáltam, amit szomorúan írtál, hogy: "pl csak 96% AdobeRGB"

Előzmény: 5DLaci (3056)
unalmas lany Creative Commons License 2012.12.13 0 0 3057

Szia!

 

Itt egy hozzá nem értő...

De azt azért ki lehet hámozni a végtelenített mennyiségű cikkból, h egy S-IPS (általad említett LG-ben ilyen van) panel jobb, mint egy H-IPS (DELL U2410). Szóval valószínű ezért az árkülönbség.

 

Arra már nekem is rá kellet jönnöm, h nem egyszerű dolog ez a "monitorológia". :)

 

De majd az okosok leírják a tuttit!

Előzmény: 5DLaci (3052)
5DLaci Creative Commons License 2012.12.13 0 0 3056

Hello OPi, akkor most végülis, melyik jobb 4%-al melyiktől? Mert nem tudtam kideríteni a hsz-edből.

Előzmény: OPi (3055)
OPi Creative Commons License 2012.12.13 0 0 3055

izé, nem kekeckedni akarok, de te egyértelműen és határozottan látod az a 4% differenciát? :-)

Előzmény: 5DLaci (3052)
5DLaci Creative Commons License 2012.12.12 0 0 3054

Erről az x-rite ColorMunky Smile-ról esetleg tud valaki valamit mondani, hogy mennyire jó pl egy X-Rite i1 DisplayPro-val összevetve, vagy egy Spyder3-hoz képest? Mivel jóval olcsóbb lenne egy i1-hez képest, és nekem bőven elég lenne ha csak monitort tudna kalibrálni, de azt pontosan.

Steve the Great Creative Commons License 2012.12.11 0 0 3053

A technikai paramétereket nem tudom minősíteni, de a Dellnek van egy nagy előnye: 130e Ft-ba kerül, míg ez az LG 300e-be. :)

Előzmény: 5DLaci (3052)
5DLaci Creative Commons License 2012.12.10 0 0 3052

Üdv emberek!

 

Szerintetek,  ez az LG W2420R monitor, miért nem jó fotó szerkesztéshez? Mitől lenne jobb ennél, mondjuk egy Dell U2410, amikor az pl csak 96% AdobeRGB, míg az LG 100% AdobeRGB elvileg, és pl nem minden szempontból 12bit-es a Dell U2410.

 

Üdv, Laci

taminol Creative Commons License 2012.12.06 0 0 3051

Nézegetéshez én az irfan-t használom, nekem bevált.

 

Előzmény: unalmas lany (3048)
emyl Creative Commons License 2012.12.05 0 0 3050

nekem a faststone jött be képnézegetésileg

Előzmény: unalmas lany (3048)
czy Creative Commons License 2012.12.05 0 0 3049

Nem ismerem ezeket.

Előzmény: unalmas lany (3048)
unalmas lany Creative Commons License 2012.12.05 0 0 3048

Lightroom 4-et tervezem majd megvenni.

 

Az ACDSee vagy IrfanWiew nem jó képnézegetőnek?

Előzmény: czy (3046)
emyl Creative Commons License 2012.12.05 0 0 3047

na majd megnézem az enyimet hogy pontosan milyen típusú kályha...

Előzmény: y3k (3041)
czy Creative Commons License 2012.12.05 0 0 3046

A Lightroom 4-et tanulom most, és elég szimpatikus. Tölsd le a próba verziót, egy hónapi jó.

 

Csak nézegetésre a NikonView-t

Előzmény: unalmas lany (3045)
unalmas lany Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3045

Kérdésem lenne, h ki milyen képnézegetőt javasol és miért?

 

S ez az ICC színprofil most jó vagy rossz dolog? :)

y3k Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3044

Visszalépni fájdalmas:)

Előzmény: unalmas lany (3042)
Haja Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3043

Akkor úgy kérdezem, hogy a legolcsóbb :)

 

Előzmény: emyl (3033)
unalmas lany Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3042

Alaposan körbejártam a dolgokat, mielött vásárlásra adtam a fejem! :)

Eredtelileg nem ez a (10 bitet tudó) videókártya volt tervben, de hiszek a bitekben. :)

 

Szokatlan a 24", mert megszoktam már a notebook kicsinek mondható képét.

 

De a jót ugye könnyű megszokni. :)

 

 

Előzmény: y3k (3039)
y3k Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3041

http://www.eizo.com/global/support/compatibility/monitors/20.pdf

 

Éredekes bejegyzés Nvidiák kapcsán...

Előzmény: emyl (3037)
y3k Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3040
Előzmény: emyl (3037)
y3k Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3039

Akkor innentől nincs akadálya:)

De kalibrálás még érdekes lehet, de ennek még nem olvastam utána mostanság.

Előzmény: unalmas lany (3038)
unalmas lany Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3038

Igazad van, jól beleástam magam.

Na, nekem a felsorolt videokártyáid közül épp az egyik van. :)

Ami tudja a 10 bites megjelenítést. :)

Előzmény: y3k (3035)
emyl Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3037

erről valami forrást ha lehetne kérni... már hogy melyikek tudják a 10bitet és melyikek nem...

Előzmény: y3k (3036)
y3k Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3036

Nem a port, hanem a 10bites üzem ami rögös út még.

Előzmény: emyl (3028)
y3k Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3035

Tévedhetek persze, de szerintem csak nvidiaQuadro/AmdFirepro támogatja a 10bitet, displayport önmagában nem jelenti ezt.

Előzmény: unalmas lany (3026)
emyl Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3034

bruttó 20ezer forintos kártya az vajon alsó kategóriás-e?

http://www.hardverker.hu/catalog.php?product_id=344929

Előzmény: emyl (3033)
emyl Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3033

definiáld azt hogy "alsó kategóriás kártya"

 

neked lehet hogy a 20k alattiak, nekem meg lehet hogy a 100k alattiak... vagy éppen fordítva :)

Előzmény: Haja (3030)
Mercutio_ Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3032
Érdekel valakit Dell U2209WA még 7 hó garival 40-ért?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!