Keresés

Részletes keresés

LiquidStep Creative Commons License 2016.11.24 0 0 15721

Köszi a választ.

Előzmény: Saliko (15720)
Saliko Creative Commons License 2016.11.23 0 0 15720

2-3000 ft/darab

Előzmény: LiquidStep (15719)
LiquidStep Creative Commons License 2016.11.22 0 0 15719

Sziasztok!

Érdekelne, mennyit érhet egy rekeszhibás Pentacon Auto 50/1.8 MC, ill. szintén rekeszhibás Carl Zeiss Tessar 50/2.8 objektív?

Válaszokat előre is köszönöm.

lesi fotós Creative Commons License 2016.11.10 0 0 15718
Előzmény: Jonas112 (15717)
Jonas112 Creative Commons License 2016.11.09 0 0 15717

Sziasztok.
Tud valaki esetleg szétszedési útmutatót Industar 50-2 obihoz?
Igazából a belső üvegeket szeretném megtisztítani illetve a gombát leszedni róluk.
A neten keresgéltem de nem igazán találtam szétszedéséről semmit. Esetleg ha valaki leírná annak is örülnék.
Köszönöm

pater68 Creative Commons License 2016.10.28 0 0 15716

:) Még az is összejöhet!

Előzmény: Jahno (15715)
Jahno Creative Commons License 2016.10.28 0 0 15715

Akár. Bár egy fröccs mellett tavasszal valami zöldben lehet jobban preferáltam volna, de szóljatok és benne lennék.

Előzmény: pater68 (15714)
pater68 Creative Commons License 2016.10.28 0 0 15714

Össze lehetne hozni egy Helios összeröffenést.

Előzmény: nemethla (15713)
nemethla Creative Commons License 2016.10.27 0 0 15713

HA az összest a nálad lévő mennyiségre érted, akkor igaz is az állítás, no meg így is pár órás elfoglaltság lesz...

Előzmény: pater68 (15710)
bmwr12 Creative Commons License 2016.10.27 0 0 15712

Szvsz igen, de azért használható. Gyakorolj vele, megéri.

Előzmény: Áron86 (15708)
Áron86 Creative Commons License 2016.10.24 0 0 15711

Köszönöm a lehetőséget, egyszer lehet élnék majd vele.

Előzmény: pater68 (15710)
pater68 Creative Commons License 2016.10.24 0 0 15710

Áron, ha van időd és kedved, nálam kipróbálhatod az összes Heliost. Na jó nem az összeset, de sokat.

Előzmény: Áron86 (15706)
pater68 Creative Commons License 2016.10.24 0 0 15709

Igaz! Mókásabb a kutyafotó, mikor már rájött a vaku érzésére.

Előzmény: bmwr12 (15707)
Áron86 Creative Commons License 2016.10.23 0 0 15708

Világos. Nem is a technikai része miatt töltöttem fel. Hanem az érdekelne, hogy ez az üveg lágyabban rajzol mint a többi, vagy hozza a megszokott 56/2 Heliost? 

Előzmény: bmwr12 (15707)
bmwr12 Creative Commons License 2016.10.23 0 0 15707

Azért a gyermekfotózás a legnehezebb műfaj, főleg manuálissal.

Előzmény: Áron86 (15706)
Áron86 Creative Commons License 2016.10.23 0 0 15706

Nem lencsés az adapter, így a bringás kép, az már a végén készült a fókusz tartománynak.

De igen, valószínűleg többet kilehet belőle hozni.

Ez egy másik kép, az élesség talán nincs teljesen a szemen, meg picit kiégett a fehér. De azért lehet látni hogy nem igazán karcol.

Előzmény: bmwr12 (15699)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.10.22 0 0 15705

A fentieken kívül még életlen is volt.

Előzmény: bmwr12 (15701)
bmwr12 Creative Commons License 2016.10.22 0 0 15704

Bushnell 2X telefotó van M42-es kétszerezőben.

Pluszban a rekeszérték csökkenés átszámítást is megoldották egy tekerhető gyűrűvel (nem nagy szám fejben is megy), és igazán kellemes darab.

Előzmény: Noxin (15703)
Noxin Creative Commons License 2016.10.22 0 0 15703

Ne is legyen :-)
Én Minolta A bajonettre próbáltam MC/MD obit, az 1,2/50-et de széttaknyolta a képet nyitva. Lehet rekeszelve javul, de akkor meg már minek...
A kétszerezők szerintem komolyabb tervezés eredményei, az átalakítókban egy lencse van és semmi más, az meg csúnyán beleszól a képalkotásba.

Előzmény: bmwr12 (15699)
bmwr12 Creative Commons License 2016.10.22 0 0 15702

Pl. egy kétszerező is plusz üveges, hozza is a fényerőcsökkenést.

Előzmény: bmwr12 (15701)
bmwr12 Creative Commons License 2016.10.22 0 0 15701

Persze a plusz üveg még ha kitűnő is a minősége, elvesz a fényből, gyengíti kontrasztot. Utóbbin lehet segíteni valamennyit.

Előzmény: Töck Jenő (15700)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.10.22 0 0 15700

Lencsés adapterrel háromszor fényképeztem, először, utoljára és soha többé. Canon EOS-ra tettem adaptert, hogy a régi EF optikáimat tudjam használni. Pedig azok eredeti Canon objektívek voltak, az eredmény katasztrofális lett.

Előzmény: bmwr12 (15699)
bmwr12 Creative Commons License 2016.10.22 0 0 15699

Személy szerint nincs tapasztalatom a lencsés adapterrel, lehetséges, hogy silányítja az eredményt.

Még azért talán lehet finomítani, érdemes lenne kicsit masszírozni a gépbeállítást.

Fehéregyensúly mintavétellel (első képnél), fénymérés módok próbája mindkettőnél (másodiknál talán spot + megfelelő pontra keresés-választás  + rögzítés lenne érdemes). A 7200-as gépet sem ismerem, de ha van lehetőség vele a fókusz/fénymérési terület megválasztására, akkor még azzal is lehet többet kihozni az obival talán.

Előzmény: Áron86 (15698)
Áron86 Creative Commons License 2016.10.22 0 0 15698

igen az lehet hogy az adapter szól bele.

Ez ilyet tud:

bmwr12 Creative Commons License 2016.10.22 0 0 15697

Vagy a "Nikon-ra" adapter szól bele...

Előzmény: bmwr12 (15696)
bmwr12 Creative Commons License 2016.10.22 0 0 15696

Szia!

Prestes obi, rekeszelőválasztós. Ennél az olaj nem okozhat gondot a képen, ha csak nem az üvegekre is került belőle pára formájában, vagy egyéb szennyeződés van a lencséken.

Ilyen képet tud a típus:

Index Fórum

Előzmény: Áron86 (15695)
Áron86 Creative Commons License 2016.10.22 0 0 15695

Sziasztok,

Van egy Helios 44-2 2/58 üvegem, aminek a blendéin van némi olaj. Ez befolyásolja a képet vele? 

nyitott, rekesszel elég lágy, fátyolos képet ad.

Pityu... Creative Commons License 2016.10.07 0 0 15694

Én nem vagyok otthon ilyen besorolásokban,nem rossz csak ennyit tudok írni,még kicsit dolgozik rajta az ember raw ban és még jobb :)

Előzmény: Atesza (15691)
Pityu... Creative Commons License 2016.10.07 0 0 15693

Nekem akkor is drága mert ha meg nézem mire lenne igényem,akkor használtan is egy modernebb objektív alsó hangon is min 200EFt manuálisból nekem csak kettő van az egyik 13EFt volt a másik ingyen,a másik három objektívem meg egy sigma macro két kit objektív ezek mellé pont jó a két manuális mert a mosott hátteret nagyon szeretem,és ugye a kitek azért abban nem olyan jók.

Előzmény: Zoltán Dékány (15692)
Zoltán Dékány Creative Commons License 2016.10.07 0 0 15692

Nem biztos...

Nekem van jo neheny M42-es... Azt szamoltam, hogy ha a nagyreszuktol megvalok, akkor pont kaphatok erte mondjuk egy FUJINON 60mm F2.4-et. Es, a kevesebb neha tobb: Felesleges egy nagy rakat obival kozlekedni, mert ugy sem fogom hasznalni a nagy reszet! Foleg, ha sok hasonlo van. Marpedig, azert 50mm-bol akad otthon szep szammal!

 

A FUJINON 50-230 f/4.5-6.7-et pld. olyan 45e Ft korul vettem az E-Bay-en. Persze, nem ez a fenyero kiralya, de arra megtartok mondjuk egy fenyerosebb manualis telet, ha veletlen nagyon arra lenne szukseg.

 

U. ez a helyzet az 50mm koruliekkel is. Abbol is megtartok egy-kettot, ami kozel all a szivemhez, vagy valami extra tulajdonsaga van. (Meg ami jol nez ki a gepemen, es vaj puhan jar, es nem utott kopott, es ...)

Előzmény: Pityu... (15689)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!