Keresés

Részletes keresés

Sipkó Mónika Creative Commons License 2016.07.11 0 0 6025

A kacsák elkeltek.

Előzmény: Sipkó Mónika (6024)
Sipkó Mónika Creative Commons License 2016.07.05 0 0 6024

Sziasztok! Július 2-án és 4-én kacsák alól kelt némakacsák eladók, vegyes színűek, közel 40 db. Aszódon találhatóak. Tel.: 06 30 522 6757

Jozefe Creative Commons License 2016.06.21 0 0 6023

Helló!

Monori börzére szoktál járni?Az első képen a kékből,meg a harmadik képen a lilából van eladó?

Előzmény: Kacsabarát (6022)
Kacsabarát Creative Commons License 2016.06.21 0 1 6022

 

 

 

havaho Creative Commons License 2016.06.16 0 0 6021

Köszönöm az ötletet. Sajnos azt hiszem a szomszédban laknak, hozzánk csak portyázni járnak. :( A nyesttel kevesebb bajom van, pedig itt lakik a padláson, de mivel több is van a környéken nem érdemes lecsapdázni (úgyis jön helyette másik). Ha minden jól meg 10 nap múlva kelnek a kiskacsák. Remélem a patkányok nem tesznek kárt bennük.

Előzmény: Kacsapacsa44 (6020)
Kacsapacsa44 Creative Commons License 2016.06.16 0 0 6020

Nem akarom elkiabálni, mostanában nincsenek patkányok. A kutyáim jelezték az ásásukkal, hogy a föld alatt járatok vannak. Elég könnyű volt megtalálni a kijáratokat. A zselés irtót szoktam vásárolni, amiben kis zacskók vannak. Állítólag a száraz kaját nem szeretik annyira, mint a zseléset. A kijáratokba kettőt-hármat dugtam és gondosan letakartam a járatot, nehogy más állat hozzáférjen. Másnap ellenőriztem, és ha eltűntek a zacskók, akkor már az összes maradék zacskót bedugdostam a résbe. Addig folytattam, amíg meg nem maradtak a zacskók. Általában egy hétbe is beletelt. Volt olyan, hogy a zárt betonólba költöztek be a raklap alá. Amikor észrevettem őket, egyszerűen oda tettem be a mérget és rájuk zártam az ajtót. Öt ronda dögöt találtam elpusztulva, szörnyű élmény volt.  Rengeteg mész hidrátot locsoltam ki aztán. Azóta nincs bent raklap, csak szalma. Remélem, segítettem valamit. Együttérzek, nagyon macerás az irtásuk.

Előzmény: havaho (6018)
Kacsapacsa44 Creative Commons License 2016.06.16 0 0 6019

Már láttam az egyik kicsikacsa fejét. Ezer köszönet neked! Üdv. V.

Előzmény: kramoto (6010)
havaho Creative Commons License 2016.06.10 0 0 6018

Sziasztok!

Sajnos a patkányproblémámra nem kaptam választ, de igyekszem megakadályozni tevékenységüket. 

A három tojóm szépen kotlik, reggel és este kijönnek enni, inni és fürdeni majd rohannak vissza. :) Géza (a fekete gácsér) vigyáz rájuk.

Mooni Creative Commons License 2016.06.09 0 0 6017

9 db 6 napos kiskacsa eladó Bp-n. 30-211-6985

Ritacica69 Creative Commons License 2016.06.09 0 0 6016

Sziasztok!

Idén kezdtem el néma kacsával foglalkozni. Az egyik tojóm tyúkokkal ült a tojáson és ki is keltek. A másik tojóm most ül a tojáson. De az első tojóm újra elkezdett tojni. A tojásokat elszedtem alóla és csak 1 tyúk tojást hagytam kinn neki, de nem akar leülni. Mit tegyek. Erőltessem a költést vagy se! Ha valakinek van már tapasztalata kérem írja meg.

Sütő Viktor Vitya Creative Commons License 2016.06.05 0 0 6015

Némakacsáim :) pár hét és a kis fehér anyuka lesz! a barna gácsér az apa a másik barna tojom még nem tojik :)

bimbo79 Creative Commons License 2016.06.03 0 0 6014

Sziasztok

 

Tiszaroff környékén keresek,napos vagy pár hetes néma kacsákat.Esetleg Tiszaroff-Mezőkövesd útvonalon.

mrbrigi79@gmail.com,70/397-1967

Kacsapacsa44 Creative Commons License 2016.05.25 0 1 6013

Csodálatos ennyi baromfi, örülök, hogy nálad lehet ennyi. Itt sajnos az energia-fogyás miatt már nem vállalkozom többre. Idén szerettem volna magyar tojót, de itt nem lehet kapni. A 8-ai Monorról lemaradtunk sajnos. Talán Vácott lesz még kisállat vásár. Vasárnapról hétfőre virradóra 13 erdélyi fekete kopasznyakú csibe kelt ki, nagyon aranyosak, kétpofára csipegetnek.

Üdv. S.V.

Előzmény: kramoto (6010)
vhajni71 Creative Commons License 2016.05.23 0 0 6012

Sziasztok!  Köszi az előző válaszokat.

 

Elég nagy területen vannak, de ha szét kellene őket szedni,akkor 2 ól kellene.

Viszont úgy néz ki, az egyik kacsalány elült :-D  Tele volt ma kis tollakkal a fészek, és látom, hogy evés után már ment is be :-)

Az lenne a kérdésem, hogy őt elkülönítsem? Kijár majd enni? Ha lesznek kicsik, akkor azokat a tyúkok bántani fogják? Mert akkor tényleg el kell gondolkodnom a tyúkudvar felezésén.

 

Köszönöm a segítséget!

havaho Creative Commons License 2016.05.22 0 0 6011

Sziasztok! Két hete vettem három néma kacsát ( 3 tojó -kékek és egy gácsér-fekete), gyűlnek a tojások és az egyik fészket kezdik bepelyhezni. Sajnos ma egy patkány szaladt ki az ólból, a kacsák kukoricája vonzotta be. Mennyire veszélyes a kacsákra és a kiskacsákra meg a tojásokra? Télen elvitte három fürjemet, tettem ki mérget és két héten belül eltűntek. Ez egyszerű volt, mert a fürjek téli szállása garázsban van, de a kacsák kint vannak. Éjszakára be vannak zárva az ólba (dupla falú, beton aljzattal) de napközben nyitva van az ól. Nem akarom, hogy a kacsákkal is az történjen, mint a fürjekkel. Várom,hogy elüljenek, de most félek a patkányoktól.

kramoto Creative Commons License 2016.05.18 0 0 6010

Tudtam én, hogy nem lesz gond, el fog kotlani:)))

 

Nálam is nagyon hangoskodott mikor lejött a tojásról enni- fürödni, én úgy láttam ez a a rikoltozás a gácsérnak szólt, hogy "ne próbálkozz"

Majd meglátod milyen gondoskodó kacsamama. Nagyon sokáig, több héttel tovább gondoskodik a kicsikről mint az átlag. Ez miatt szerettem volna ha jó helyre kerül és nem a fazékban köt ki.

 

Idén nem akarok szaporulatot, a tavalyi 30 valahány (talán 37) kiskacsa a 3 kotlótól ép elég volt. Ebből a 37-es csapatból még mindig van 9 tojó ami a fazékban fog kikötni, mert csak 1 párt hagyok meg.

Rengeteg kacsatojást tojt a 10 tojó, többen le is pelyheztek a napi letojt tojásokra (minden este elszedtem a tojást)

Jövőre beállítok egy magyar kacsalányt, így a néma gácsér melett lesz egy néma és egy magyar tojó. Na ekkor már lesz kiskacsa megint.

 

A digitkotlós alatt kikelt 34 kiscsibe (vegyesen: Plymouth Rock, Sussex, Australorp, és Orpington), + vettem még 8 db, Rhode Island kicsit hozzájuk, így 42 fős a kis csapat +14 tojótyúk és 2 kakas, nomeg a 11 db némakacsa.

 

Ez a mennyiség (69 db. szárnyas) nálam a férőhely miatt felső határeset.

 

Üdv, Gy.

Előzmény: Kacsapacsa44 (6009)
Kacsapacsa44 Creative Commons License 2016.05.14 0 0 6009

Igen! Nagy boldogság, Fehérke csütörtökön pelyhezett be és kb. 10-11 tojáson ül, 10-ig számoltam óvatosan, aztán már nem akartam bolygatni. Ma leszállt, rémes rikoltozással, magát felfújva ment legelni zöldet, aztán visszaült. Nagyon szépen köszönöm Neked a kacsát! Május 22 táján pedig 15 erdélyi kopasznyakú csirke kel majd, legszebb reményeim szerint. Nálatok mi újság? Vannak már kiskacsák? Üdv. V. 

Előzmény: kramoto (6007)
11bimi Creative Commons License 2016.05.11 0 0 6008

Elkeltek a kacsák.

Előzmény: 11bimi (6006)
kramoto Creative Commons License 2016.05.11 0 0 6007

Van már tojástermelés?

Előzmény: Kacsapacsa44 (6002)
11bimi Creative Commons License 2016.04.29 0 0 6006

Napos barna színű néma  kacsák eladók Borsod megye.

Tel.: 20-382-2064

juhosttt Creative Commons License 2016.04.27 0 0 6005

A kolléga a lényeget leírta az előző hsz-ben. Én csak annyit mondanék, hogy azon kívül semmi nincs... Ha szerencséje van a tyúknak akkor nem érte sérülés. De tényleg zárd őket külön.

Előzmény: vhajni71 (6003)
Kacsapacsa44 Creative Commons License 2016.04.27 0 0 6004

Az okos és tapasztalt fórumozók szerint nem szerencsés összeengedni a tyúkokat és a kacsákat. (Más-más betegséget hordozhatnak és ragaszthatnak egymásra.) Persze, ha nagy a kert, a hely, az más tészta. Tavasz van, gyönyörű!

Előzmény: vhajni71 (6003)
vhajni71 Creative Commons License 2016.04.26 0 1 6003

Sziasztok!

Segítsetek kérlek. A gácsérom ma megbúbolt egy tyúkot...leszorította a nyakánál fogva ahogy a tojókkal csinálja .

Ilyenkor most mi van?

Köszi Hajni

Kacsapacsa44 Creative Commons License 2016.04.22 0 1 6002

Többször láttam, hogy a gácsér tekergeti a nyakát a tojó körül, de Fehér mindig tovább rebbent. Ma végre petéltek! Igazad volt Gergő, türelmesnek kell lenni, remélem, hamarosan elkezd tojni a szép gyömrői tojó.

 

Előzmény: juhosttt (5993)
Kriszfarmer Creative Commons License 2016.04.04 0 1 6001


Sziasztok lassan össze áll a lila család már csak egy lila gácsér kell és kész! A kék gácsér eladó! 

Törölt nick Creative Commons License 2016.03.21 0 0 6000

Kép lemaradt.

Törölt nick Creative Commons License 2016.03.21 0 0 5999

Sziasztok! Szerintetek milyen színű, egyedek várható ebből a felhozatalból? 

vitya19900 Creative Commons License 2016.03.13 0 1 5998

De ezek julius1-jén szulettek és kicist nottek és beltenyészetesek szeritnem mert nem nonek tovább

 

Branta Creative Commons License 2016.03.13 0 0 5997

Meg ne tömd már szerencsétlent, főleg ne úgy, hogy valaki leírja, hogy kell csinálni, egy állat sem érdemel olyan sorsot. Hízlald meg normálisan, legyen boldog élete, aztán süsd meg, úgy is elég nagyra nő egy néma gácsér.

Előzmény: vitya19900 (5996)
vitya19900 Creative Commons License 2016.03.12 0 0 5996

Sziasztok hogy kell kacsát tömni valaki leirná nekem ? a gácsért akarom megtömni :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!