Keresés

Részletes keresés

NeomatiK Creative Commons License 2011.11.29 0 0 745

Érdemesebb lenne kompakt fénycsőben gondolkodni. Ott a 20W már jó.

Előzmény: _nyunyuka (744)
_nyunyuka Creative Commons License 2011.11.28 0 0 744

megnézném, hogy mit produkál.

 

20W-os izzóval nem lesz valami eget rengető fénye :-).

Előzmény: NeomatiK (742)
panellakó 886 Creative Commons License 2011.11.28 0 0 743

Üdv!

 

Lehet, hogy buta kérdés, de ha egymás mellett üzemeltetek egy 865-ös és egy 840-es 3 sávos fénycsövet, akkor hozzávetőleg nem ugyanazt a hatást kapom mitha két 954-es 5 sávossal világítanék? A kevert 3 sávos olcsóbb is lenne és nagyobb is lenne velük a fényerő. Előre bocsátom magamnak szertnék világítani nem növényeknek, vagy állatoknak.

 

Előre is köszönet a válaszokért!

NeomatiK Creative Commons License 2011.11.27 0 0 742

Passz.

Én vennék egyet, odapróbálnám a plafonra, megnézném, hogy mit produkál.

Előzmény: MarketingeR (741)
MarketingeR Creative Commons License 2011.11.26 0 0 741

Senki nem tud róla semmit mondani?

Előzmény: MarketingeR (740)
MarketingeR Creative Commons License 2011.11.14 0 0 740

Helló Mindenki!

 

Még új vagyok itt a fórumon, de szeretném kérdezni, hogy mi a véleményetek erről a termékről?

 

Nagyon megtetszett, és szeretném a nappalit ezzel megvilágítani, de sajnos nem tudom mennyit kéne belőle venni. Nagyon sokat nem akarok rászánni, és a nappali 24 nm.

Elég sok ablak van, úgyhogy nem hiszem hogy sok kéne belőle.

 

Tud valaki segíteni, hogy mennyit kéne belőke vennem?

 

Köszi!

Roger Preed Creative Commons License 2011.11.05 0 0 739

Köszönöm!

 

A fényerőszabályozót nem szeretném használni, csak megszabadulni a hagyományos izzóktól lehetőleg a kapcsoló cseréje nélkül.

Előzmény: bátyó (738)
bátyó Creative Commons License 2011.11.04 0 0 738

Felcsavarod a maxra, és simán használhatod.

Ha meg elkezded letekerni, kompakt fénycső esetén majd tapasztalni fogod, hogy teljesen máshogy viselkedik, mit az izzó. Alig csökken a fénye és villgoni fog.

Ezt jelenti a nem dimmelhető felirat. Használható, de felesleges, mert a fényerő nem igazán csökken.

Előzmény: Roger Preed (737)
Roger Preed Creative Commons License 2011.11.04 0 0 737

Hello!

 

Olyan problémám van, hogy van egy fényerőszabályozós kapcsolónk (pontosabban kapcsoló + potméter) a mennyezeti világításunkhoz. Jelenleg 3*40 W wolframszálas izzó van benne, amitől idővel szeretnék megszabadulni.

 

Ha nem csavargatom a fényerőszabályzót, akkor ezzel gond nélkül működhettető kompakt fénycső vagy ha cserélni szeretnék, akkor ahhoz kapcsolót is kell cserélnem?

Teaway Creative Commons License 2011.06.28 0 0 736

Azt olvastam, hogy nincs benne izzószál.

Előzmény: baradlayrichard (730)
PETYUS Creative Commons License 2011.06.28 0 0 735

> sötét parkett, ...

 

Világos szőnyeget rá!

 

> ... sötét falak, ...

 

Fehér festéket rá!

 

> ... kevés ablak, ...

 

Ablaktok belsejét és a párkányt fehérre festeni!

 

> ... és szeretjük a sok fényt

 

Elhiggyem?

Előzmény: WiZARD (731)
PETYUS Creative Commons License 2011.06.28 0 0 734

> Mi lehet a jelentős különbség oka?

 

Az, hogy bizonyos fogyasztásmérő eszközök a kapcsolóüzemű tápok esetében megbízhatatlan mérési eredményeket produkálnak.

Előzmény: Ixion77 (732)
_nyunyuka Creative Commons License 2011.06.27 0 0 733

Ha sokáig világítotok folyamatosan, akkor ez a ti fényforrásotok:

Létezik E27-es fejjel is. Fehérre meszelt 6*6 méteres szobában, kőris (nem laminált) parkettánál szinte süt :-).

 

A szelídebb kivitel "csak" 70W-os :-): https://fenyaruhaz.hu/hu/product/item/23191?cat_id=1811

Előzmény: WiZARD (731)
Ixion77 Creative Commons License 2011.06.27 0 0 732

Remélem itt van valaki aki rendelkezik tapasztalatokkal LED szalagos világítás terén. Tudja-e valaki hogy mi a titok nyitja:

 

Kölcsönkaptam 2.5 méter 5050/60db/méter típusú melegfehér led szalagot. Próbaképpen rákötöttem egy PC tápegységére (12V) és megmértem a fali aljzatból felvett fogyasztás változását. Azt tapasztaltam, hogy a fogyasztás változás 26W. Ha a led szalag mindkét végét bekötöttem, akkor a fogyasztás változás 29W lett. Kipróbáltam egy másik PC-s táppal, ott is ugyanezeket az értékeket mértem. Mivel a led szalag métere elvileg 14.4W-os, tehát 2.5 méter 36W, tápveszteséggel is számolva kb. 45W fogyasztásnövekedés kellett volna jelentkezzen. Mi lehet a jelentős különbség oka?

WiZARD Creative Commons License 2011.06.20 0 0 731

sziasztok

 

kéne segítség, hogy mennyi/mekkora lámpát vegyek lakásba.
most 50wattos halogénekkel van tele, amik egyrészt fényerőben kevesek, cserébe qrvasokat fogyasztanak.

nappali+konyha 25nm körül van. most 8*50 watt halogénnel nem elég világos.
3 helyen (nagyjából egyenletesen elosztva) tudok feltenni lámpát.

kérdés hogy 28 wattos fénycsöves cucc elég a 3 helyre. vagy 40-55 wattos kellene a 3x?

(illetve 2-3 foglalatos E27-es cuccokat is nézek, azokba 2-3 db 20watt körüli lámpát tennék)

 

sötét parkett, sötét falak, kevés ablak, és szeretjük a sok fényt

baradlayrichard Creative Commons License 2011.05.01 0 0 730

Lófaszt :)) A xenon égő is hagyományos izzó. Marketing.

 

Mondom, hogy nem kell mindent elhinni.

Előzmény: Teaway (728)
NeomatiK Creative Commons License 2011.04.27 0 0 729

Ezt azért illett volna odaírni, mert egyáltalán nem ezt lehet érteni belőle.

Előzmény: Teaway (728)
Teaway Creative Commons License 2011.04.22 0 0 728

"A Xenon égő fele annyi energiával 3x-or annyi fényt biztosít"

 

...mint a hagyományos izzó.

Előzmény: NeomatiK (725)
NeomatiK Creative Commons License 2011.03.22 0 0 727

A 6 db LED se fogyaszt többet, mint az 1db xenon izzó? Mert akár így is értelmezhető az írás.

Előzmény: baradlayrichard (726)
baradlayrichard Creative Commons License 2011.03.21 0 0 726

Nem kell mindent elhinni.

Előzmény: NeomatiK (725)
NeomatiK Creative Commons License 2011.03.20 0 0 725

A Xenon kevesebbet fogyaszt a LED-nél? Ezt olvasom ki az alábbi szövegből.

 

http://shop.idokep.hu/?mod=product&id=T 9028

 

6 darab nagyteljesítményű LED-del ellátott kézi zseblámpa, egy extra Xenon égővel. A Xenon égő fele annyi energiával 3x-or annyi fényt biztosít, így ha az elemet kímélni akarjuk, akkor a Xenon égő bekapcsolásával és a többi LED kikapcsolásával, megfelelő fényerősséget kaphatunk, kis fogyasztás mellett. Ideális kirándulásokon, vagy olyan helyeken ahol nem tudunk közvetlen elemekhez hozzájutni, cserélni őket. Használható garázsokban, illetve a ház körül is nagy szolgálatot tehet.

janikaka Creative Commons License 2011.03.19 0 0 724

Ilyen mikrokontrollert honnan lehet beszerezni?

Előzmény: Real_Necro (721)
Teaway Creative Commons License 2011.03.15 0 0 723

Van hozzá vhol komplett leírás...itt is van (angol) ---> link 

Teaway Creative Commons License 2011.03.15 0 0 722

3%....100% között lehet. 1%-ig nem tud lemenni.

Előzmény: Real_Necro (721)
Real_Necro Creative Commons License 2011.02.16 0 0 721

Sziasztok!

 

4db 24W-os HO T5-ös fénycsövet szeretnék meghajtani egy Osram QTI 4X14/24/220-240 DIM elektronikus fénycsőelőtéttel.  Szeretném a fénycsövek fényerejét elektronikusan szabályozni. Ha jól tudom, ennek a típusnak van egy 2 pólusú bemenete, amire 1-10V van ráírva. Kérdésem annyi lenne, milyen módon valósul meg a dimmelhető előtét szabályozása? Elegendő egy analóg 1-10V-os egyenfeszültséget ráadnom egy kis adapteren keresztül és annak mértékével arányosan szabályozza az előtét a kimeneten a fénycsövekre jutó feszültség értékét? Jól gondolom, vagy máshogyan szabályozható?

 

Egy kis mikrokontrollerrel szeretném elérni, hogy 1 óra alatt legyen a fényerő 1%-ról 100%-ra növekvő.

 

Axióma Creative Commons License 2011.01.05 0 0 720

Bocs, feluletesen olvastam...

Előzmény: naki vagyok kerdojel (718)
naki vagyok kerdojel Creative Commons License 2011.01.05 0 0 719

Elnézést, elbénáztam: ez a jó link: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9007165&go=106125058

Lapozni kell, ha a válaszokat is látni akarod...

Előzmény: naki vagyok kerdojel (718)
naki vagyok kerdojel Creative Commons License 2011.01.05 0 0 718

Hali,

 

mint írtam, az építkezés már régen véget ért.

Ha nem muszáj, új kábeleket sem húznék be (egyrészt nem is értek hozzá, másrészt, ha az bontással jár, akkor kizárt).

 

Amúgy feltettem a kérdésemet egy másik fórumban is, ahol nagyobb aktivitást láttam: http://forum.index.hu/Article/addBookmark?a=106125058&t=9007165

 

Amúgy kösz a választ, minden infó jól jön.

Előzmény: Axióma (717)
Axióma Creative Commons License 2011.01.04 0 0 717

Ha most epitkezel, akkor olcsobb az, hogy teszel egy lefuto idokapcsolot a kapcsolotablaba, es egy csengokapcsolot a celhelyre. A kombinalt kapcsolo sokkal dragabb. Na jo, nem most, 5 evvel ezelotti vizsgalodas eredmenye, valtozhatott a helyzet, de akkor se art a masik megoldasrol tudni. Max. 12 percre allithato be a lefutas, ez neked jo lesz (nekem alkalmankenti padlolangyositashoz duplaja jobb lenne).

Előzmény: naki vagyok kerdojel (716)
naki vagyok kerdojel Creative Commons License 2011.01.04 0 0 716

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy lehet-e olyan kapcsolót kapni, ami csak bizonyos ideig engedi át az áramot. Arra gondolok, mint pl. a panelházak lépcsőházában: felkapcsolom, s 5 perc múlva a lámpa lekapcsol.


Meglévő házamba szeretnék ilyet (ezzel csak arra akarok utalni, hogy az építkezésnek már régen vége), szóval olyasvalami kellene, amit a meglévő fali kapcsoló helyére lehet beszerelni.

 

Létezik ilyen? S ha igen, mi a neve?

 

Segítsetek!

 

Köszi.

Előzmény: Tartós Béka (715)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!