Keresés

Részletes keresés

bblasi Creative Commons License 2015.02.11 0 0 24128

így leegyszerűsítve persze hogy az :)

 

árnyaltabban tekintenék azért erre ,itt sem lehet vagy valami fehér és vagy csak valami fekete . vannak átmenetek .

 

igen én is remélem hogy nem lesz gond .

 

sajnos én is saját hibáiból tapasztalok mint te annak idején .

régebben olvastam ami a korábbi cicáddal történt, ez a történet is segített ,hogy le száljak a földre és átgondoljam az egészet .

 

 

Előzmény: Jaffa5 (24127)
Jaffa5 Creative Commons License 2015.02.11 0 0 24127

Kedves bbasi!

 

 

Ha kölyök születik valahol, és az

 

 

-állomány betegségekre szűretlen,

- 12 hetes kor előtt adja oda az illető,

- szocializálatlan az alom,

 

az szaporítás.

 

Mindegy, hogy kicsiben csinálja, és néha-néha elad egy-egy kölyköt, vagy kamionszámra hozza le az almokat, attól még az szaporító!!!

 

 

Szerinted ha embert öl valaki és beírják az erkölcsi bizonyítványába, a munkáltatót érdekelni fogja, hogy csak egyszer történt meg a dolog, vagy többször?

Nyilván nem érdekli, egy gyilkost nem alkalmaz.

 

Nézd meg a whiskit, ő sem lett banki ügyintéző.  :-)

 

A honlapon pont van szó erről is, vannak a legalja szaporítók, és vannak akik kicsit jobbak, de attól még szaporítók.

 

https://mainecooncica.wordpress.com/cim1/kivalasztas/

 

 

Remélem nálatok minden rendben lesz a kicsivel, én is hasonlóan vettem az elsőt mint te, és látod, hogy jártam:

http://zserbo.hupont.hu/

Előzmény: bblasi (24125)
Jaffa5 Creative Commons License 2015.02.11 0 0 24126
bblasi Creative Commons License 2015.02.11 0 0 24125

kicsit naív voltam , ez  a tudatlanság ára :)

 

egy birtokról hoztam el ahol egy pár maine coont is tartottak és ebből az alomból hoztam el egyet.

 

jó körülmények között voltak ,de nem szaporították őket ,csak hobbi cicatartók

 

nagy bírtok , kint számtalan kutya ,jó pár házi macska az egerek miatt, de a coonok csak bent a házban voltak elszeparálva a családdal , nem találkoztak sem a kutyákkal sem a házi cicákkal ,csak bent a házban és volt egy kifutó építve nekik elkerítve . Jól voltak tartva , a kicsin sem volt semmi gond ,se élősködő sem féreg, szép bunda ilyesmi. egyenlőre ennek a hátránya csak a szocializálatlansága és remélem más nem is lesz.

Előzmény: Jaffa5 (24124)
Jaffa5 Creative Commons License 2015.02.11 0 0 24124

Akkor honnan hoztad?

 

1. Menhelyről?

2. Szaporítótól? :-(

Előzmény: bblasi (24123)
bblasi Creative Commons License 2015.02.07 0 0 24123

valóban

viszont én nem tenyésztőtöl ráadásul elég fiatalon hoztam el , aminek azét meg van az ára mint kiderült :)

 

igazi fogak növekedésénél mire kell számítani ?

dombinori Creative Commons License 2015.02.07 0 0 24122

Nem minden kölyök pszicho, csak amelyiket nem szocializálták megfelelően. :-)

Erre egy jó tenyésztő nagy hangsúlyt fektet.

Szőroldót már most is adj neki, mert rókázni fog, ha nem bírja megemészteni.

Gimpet Maltsoft, Bezo-pet, Laxativ.

Mindegyiknek más az adagolása, a csomagoláson olvasd majd el.

Előzmény: bblasi (24120)
üvegfóliás Creative Commons License 2015.02.07 0 0 24121

 

bblasi Creative Commons License 2015.02.07 0 0 24120

köszönöm a választ . a kis ördög is csak 3 hónapos :)

 

de kicsit megnyugtató hogy szinte minden kölyök kicsit psziho :)

ameddig nem gőzöl be teljesen már elértem ,hogy a karmait ne eressze ki ,remélem a harapással is elérem lassan :)

fogcserekor ez nem lesz nehezebb ?

 

nektek 3 hónaposan milyen nehéz a macsek ?

evebeve Creative Commons License 2015.02.06 0 0 24119

Szia!

A harapásról csak annyit ,hogy mi jelenleg 9 hónaposak vagyunk és ez még nem jött össze ,néha úgy sikerül ha kizökkentjük valamivel a nagy játék hevéből de ez se jön mindig össze. A szőr problémát pedig a gimpet szőroldó pasztával oldjuk meg, nekünk ez bevált.

Előzmény: bblasi (24116)
üvegfóliás Creative Commons License 2015.02.06 0 0 24118

A szőrre pasztát adok napi 1cm a tubusból

 

üvegfóliás Creative Commons License 2015.02.06 0 0 24117

A kérdés jó...

Berci ugyanis 3 hónapos még csak....

Van egy talált házicicánk aki Töpörtyű névre halgat és 5 hónapos.....na ő harapós ....

bár mióta Berci jött azóta sokkal visszavett a pszihóskodásból......

Ahonnan Berci jött ott volt 2 anyuka 3 korábbi tesó 2 vele egykorú tesó,ergo szocializálódott

A talált cicus nem tudott megtanulni rendesen játszani így nem tudja hol van a határ....

néha hallom is ahogy Berci reklamál a játéknál.......

bblasi Creative Commons License 2015.02.06 0 0 24116

szép cica :)

 

kicsinek nálatok mennyire volt harapós ? hogy lehetne erről eredményesen leszoktatni ? :)

 

lenyelt szőr ellen vagy a "természetes kiválasztást " miképp segítitek és mikortól érdemes erre figyelni ?

üvegfóliás Creative Commons License 2015.02.06 0 0 24115

üvegfóliás Creative Commons License 2015.02.06 0 0 24114

üvegfóliás Creative Commons License 2015.02.06 0 0 24113

No újra

bbuffy Creative Commons License 2015.02.05 0 0 24112

Berci túl nagy? :)

Előzmény: üvegfóliás (24111)
üvegfóliás Creative Commons License 2015.02.05 0 0 24111

No hiába töltöttem fel a képet

 Túl nagy....

üvegfóliás Creative Commons License 2015.02.05 0 0 24110

Jó estét Mindenkinek!

 

Ő Berci. 3 hete jött hozzánk.......

banda-vezér Creative Commons License 2015.02.02 0 0 24109

Ha van rá mód, étellel etess, és ne táppal.

Csirkéből melyik jobb szerinted, a kapirgálós, szabadon tartott, tyúkhúrt evő,

vagy a ketrecben tartott, tápos?

 

https://mainecooncica.wordpress.com/etetes-2/etetes/

 

Ha már valaki táppal etet (maximálisan ellenzem), de ha mégsem érti meg, hogy étel kell az állatnak és nem vitaminnal dúsított kemény pasztilla (táp), akkor már olyat kapjon az a szerencsétlen macska, ami húsból és zöldségből van, nem pedig gabonából.

 

Ezért ajánlottam a wildernesst.

Lezli84 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 24108

Ha van rá módod, akkor osztrákoknál vásárolt RC-t etess!

Előzmény: evebeve (24107)
evebeve Creative Commons License 2015.02.01 0 0 24107

Szia!

Köszi a tanácsot holnaptól majd ilyen arányban keverem.

Majd meglátjuk ,hogy milyen hatása lesz ha valami van írok.

Előzmény: Lezli84 (24106)
Lezli84 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 24106

Helló!

A RC 36-ost szeretik a cicák, bár a RC31-et még jobban még a legkisebb is nekimegy(ellopja) mégha percekig is tart a szétrágása.
Lehetséges, hogy túl gyorsan kezdtél bele, ne keverj 10%-nál többet idegen tápból, és azt tarts meg egy ideig(1-2hét).
RC-t állatorvosok kísérletezték ki és Ők gyártották (tudtommal) az első fajta tápot is.
Egy kis érdekesség egyik ismerősöm mondta, aki nem egy cicaversenyt nyert, hogy Ők adnak perzsatápot is mert attól fényesebb a bundája(magas halolaj tartalom, ezért nálam a halas táp).
Nálunk is volt hasmenés mikor Androméda olyat evett amit nagyon nem kellett volna, állatorvosunk javaslatára bolus adstringens-t 2x1 és RC Sensible 33-t kapott.
Az esti aktivitásról annyit, hogy a cica esti ragadozó, Nálunk is 10 korul van játékidő...

Előzmény: evebeve (24100)
evebeve Creative Commons License 2015.02.01 0 0 24105

Szia!

 Akkor ha jól értem szerinted adjam neki keverve a gabona mentest és ne foglalkozzak a lágyabb kakival mert az majd egy idő után normális lesz?

Előzmény: banda-vezér (24103)
banda-vezér Creative Commons License 2015.01.31 0 0 24104

Sétálunk

 

 

Anya kedvencei:

banda-vezér Creative Commons License 2015.01.31 0 0 24103

Nekem pont akkor idegesek, ha éhesek, főleg Bodzám.

Megőrül olyankor.

Rossz mint az ördög.

 

Nem azért kell neki gabonamentes, amit te írtál, de mindenképen gabonamentes kell nekik.

Ezért ajánlottam a wildernesst, mert az gabonamentes.

 

ÉS, hogy legyen már kép is.

 

Bodza lektorálja a honlapunkat:

 

 

Teraszukon:

 

 

 

És akit lesnek a teraszról minden nap:

 

 

Laktózmentes tej:

 

 

 

Előzmény: evebeve (24100)
banda-vezér Creative Commons License 2015.01.31 0 0 24102

Így van, én pont az Orijen halasával jártam így kb. 4-5 éve.

Kibontottam, u.a. a zacsit, u.a. a tápot, és Bodzám 3 napig fosott tőle.

Tudtam, ha más a táp, akkor keverni kell, de u.a. nem gondoltam, hogy kell.

 

Azt hiszem az volt az utolsó, hogy tápot ettek nálam.

Befejeztem a tápos etetést, csak főtt ételt kapnak.

A héten egyik reggel megettek egy fél fej salátát 30 dkg főtt marhahússal.

Állatira ízlett nekik, csak úgy falták.

És lám, egyik sem fosik.

 

 

Előzmény: Lezli84 (24097)
banda-vezér Creative Commons License 2015.01.31 0 0 24101

Én is későn informálódtam a macskatartásról.

Belevágtam, és csak utána találtam rá erre a fórumra.

Gondoltam annyi hülye tart macskát, mitől fogna ki rajtam a dolog.

Csak aztán rájöttem, hogy macskatartás és macskatartás között óriási különbségek vannak.

 

Legalább még mindig jobb, hogy most informálódsz, mint aki sosem jut el odáig, hogy kérdezzen, megértse, elfogadja.

Sajnos a többség ilyen.

Én végigolvastam anno az egész fórumot évekre visszamenőleg.

Kb. két hét volt, ha jól emlékszem mire a végére értem.

 

Tanulságos, és itt azért vad dolgokat nem ajánlgattak.

Nem mondom, hogy minden ül, de a többsége konstruktívan szólt hozzá, érdemes végigolvasni.

 

 

Előzmény: bblasi (24095)
evebeve Creative Commons License 2015.01.31 0 0 24100

Szia!

A reggeli és a délutáni majd úgy este1/2 10-magaságában.

Hát a tegnap esti hígabb kaki miatt lehet ,hogy mi is keverve vagy egyáltalán nem adok mást csak a RC 36-ost.Az még hagyján volt hogy kétszer kakilt egyet reggel a másik este ,de mind a kettő olyan lágy volt hogy mehetünk utána popsi mosásra mert a fenekén a szőr tiszta kakis lett,hát gondolhatod nem élvezte(mondjuk én sem).

A párom azt mondta ne kísérletezek maradjunk a jól bevált RC36  nál ott a kaki probléma sem volt. Hát most megint nem tudom mivel teszek jót.

Előzmény: Lezli84 (24099)
Lezli84 Creative Commons License 2015.01.31 0 0 24099

Helló!

Reggel ilyet, este olyat? Jól értem? Én ezt nem tartom jó ötletnek, de persze nem zárom ki, hogy Nálad remekül fog müködni.
Mieink is több féle tápot kapnak, RC36 és RC31, Orijen 6-halasat, de azt se szabad elfelejteni, hogy a cica nagyon hamar képes beállni egyre és utána nem hajlandó mást enni, Mi Moriszunk is ilyen, nagyon nehéz más ételre rávenni. Reggel is délben is kevertet kapnak, este már más mert ott konzerv is bejátszik.
Amúgy ha időpntot kellene mondanod mikor turbozza Magát a cicó hány órárakor lenne?

Előzmény: evebeve (24098)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!