Keresés

Részletes keresés

HelLopez Creative Commons License 2008.12.15 0 0 811

No, igen!

 

Van egy német oldal is, régen nemcsak az ajánlottak voltak fent, hanem a nem ajánlottak leírása is... De letiltották.

www.alle-futterwahrheiten.de

Előzmény: Rege2 (810)
Rege2 Creative Commons License 2008.12.15 0 0 810
Nem egyszerű dolgok ezek! Ezen az oldalon szupi tápok és konzervek vannak,sajna kis hazánkban nagyon gyér a választék: www.dogfoodanalyisis.com
Előzmény: HelLopez (808)
HelLopez Creative Commons License 2008.12.15 0 0 809

Mert nem vagyoka belinkelés híve. Ezt viszont jónak tartom:

 

http://www.4tappancs.hu/kutya/download/publ35.pdf

Előzmény: nettomazsola (806)
HelLopez Creative Commons License 2008.12.15 0 0 808

De azért pl. a csört, szört, patát nem eszik meg...

 

Persze, kell hús + belsöség.

A színhúsból készült kaja se lenne jó.

 

Csak, az EU jogalkotás a hús szó használatát valóban a hús használatához köti.

 

Ugyanez a másik oldalról gond a gabonánál, mert a gyártó nem köteles felsorolni, milyen gabonát tesz bele.

Előzmény: Rege2 (807)
Rege2 Creative Commons License 2008.12.15 0 0 807
De ha azt vesszük a ragadozók is szőröstől-bőröstől eszik az elejtett vadat.
Előzmény: HelLopez (804)
nettomazsola Creative Commons License 2008.12.15 0 0 806
ezt most miert kerded? persze!
Előzmény: HelLopez (797)
Rege2 Creative Commons License 2008.12.15 0 0 805
Aham,látod az meglehet!
Előzmény: HelLopez (804)
HelLopez Creative Commons License 2008.12.15 0 0 804

Hm. Hozzádadott vitamin van?

 

Ja, megvan a gond!!!

Az van rajta, hogy nyúl, pulyka és nem az, hogy nyúlHÙS, pulykaHÙS - ergó az állatok bármilyen része lehet.

Előzmény: Rege2 (802)
Rege2 Creative Commons License 2008.12.15 0 0 803
A harmadik húsleves akart lenni! :)
Előzmény: Rege2 (802)
Rege2 Creative Commons License 2008.12.15 0 0 802
vadnyúl 34%,pulyka34%,,húsleve25,5%,teljes kiőrlésű tészta5%,ásványi anyagok1%,ligetszépe olaj 0,5%
Előzmény: HelLopez (799)
HelLopez Creative Commons License 2008.12.15 0 0 801

Remek! :-)))

Ez aztán csapatmunka! :-DDD

Előzmény: Rege2 (800)
Rege2 Creative Commons License 2008.12.15 0 0 800
Van,mindjárt meglesem!
Előzmény: HelLopez (799)
HelLopez Creative Commons License 2008.12.15 0 0 799
Most persze sehol nem találok egy összetétel listát. Van esetleg nálad egy konzerv?
Előzmény: Rege2 (794)
harildi76 Creative Commons License 2008.12.15 0 0 798
A foxi sima szőrű, nekem meg a szívem az, mert a labik nem jöhettek a lakásba.
Előzmény: nettomazsola (793)
HelLopez Creative Commons License 2008.12.15 0 0 797
Van egy cikk az egyik kutya"iskola" honlapján, tápokról, kajákról - belinkelhetem?
HelLopez Creative Commons License 2008.12.15 0 0 796

Ez egyéni meggyözödésem, hogy


- a gyártás során a száraz 30%kal kevesebb tápanyagot tartalmaz

- mindent kiölnek belöle, amit mesterségesen pótolnak

- a JÒ konzerv kíméletes eljárással készül, ergó a hús+zöldség+szénhidrát kerül benne összepárolásra, és nem adnak hozzá SEMMIT.

- a jó konzerv nem áll el évekig...

 

A száraznak a kutya szemszögéböl (oké, elhangzott a múltkor, hogy rágásra kényszerül) nem találtam egy elönyt se.

Előzmény: nettomazsola (792)
Rege2 Creative Commons License 2008.12.15 0 0 795
Ez így van,a sima húsnak is 70% a nedvesség tartalma!
Előzmény: HelLopez (790)
Rege2 Creative Commons License 2008.12.15 0 0 794
Én nem találam benne semmi rosszat pedig rohadt kriminális vagyok!!! :)
Előzmény: HelLopez (785)
nettomazsola Creative Commons License 2008.12.15 0 0 793
sima? v drot?
a labi helyhiany??? ne hülyeskedj mar! a lakasban egy rongyszönyegnyi helyet foglal, egy jobban sikerült yorki meg beeli az egesz szobat napi 23 oraban ...
Előzmény: harildi76 (791)
nettomazsola Creative Commons License 2008.12.15 0 0 792
csak aze mondom, mert ugye nekem mindegy micsoda nem szeressem ha gyari, de ha mar gyari akkor miert nem szaraz? ahhoz annyi vizet öntesz amennyit akarsz ...
Előzmény: HelLopez (790)
harildi76 Creative Commons License 2008.12.15 0 0 791
A labik már csak múlt idő helyhiány miatt sajnos. Foxi viszont lesz jövőre is! Bár az idei tavaszi alom végét ajándékba adtuk, annyira nem kellett senkinek.
Előzmény: nettomazsola (788)
HelLopez Creative Commons License 2008.12.15 0 0 790

Jaj, bocs, lemaradtam!

 

A nedvesség + víztartalmat nehezen tudom különválasztani.

Ugyanis hozzádadott víz (a miénkben) nincs - csak a hús, belsöségek, zöldség saját nedvességtartalma.

Előzmény: nettomazsola (789)
nettomazsola Creative Commons License 2008.12.15 0 0 789
meg nem valaszoltal; hany szazalek a konzerv viz tartalma?
Előzmény: HelLopez (782)
nettomazsola Creative Commons License 2008.12.15 0 0 788
foxi! milyen ritkan latni mostansag... kar erte, fantasztikus kutyak.
labrador meg plane, de ebben elfogult vagyok ...
Előzmény: harildi76 (786)
nettomazsola Creative Commons License 2008.12.15 0 0 787
biztos vmi real nature volt benne ...
Előzmény: HelLopez (785)
harildi76 Creative Commons License 2008.12.15 0 0 786

Ez egy szívünkhöz szóló topik!

Labradoros, foxis, yorkis család vagyunk és tápellenesek. A kutya (és a macska is) alapjában véve ragadozó, tehát húst neki! Ha óvni akarjuk őket, persze főzve... 

HelLopez Creative Commons License 2008.12.15 0 0 785

Mo-n nem tudom sajnos, hol kapható...

 

Szemény szerint a Real Nature nem a "kedvenc" - már nem is emlékszem, mi volt benne, ami ledöbbentett.

 

A másikat nem ismerem.

Előzmény: Rege2 (784)
Rege2 Creative Commons License 2008.12.15 0 0 784
Szia! Az elsőröl nem találtam semmit a neten de a második nagyon jó! Hol lehet kapni? Nekem még a Real Nature és a Eagle Pack konzerv jön be!
Előzmény: HelLopez (780)
Hiver Creative Commons License 2008.12.15 0 0 783
Hetvegen foztem neki ilyet: csirkehat+rizs+GretiMix+s.repa+f.repa, meg a vegen kevertem hozza egy huskonzervet, mert kicsit tuladagoltam a koretet. Izesitesnek egy nagy kuktanyi kajaba 1 tk vegetat es egy tk zoldfuszer kevereket raktam bele, nem reklamalt :o) Falja, nem ugy mint a tapot, amit csak immel-ammal nyommog. Hiaba, nem hulye, kutya ;o)))
Viszont egy kicsit tuladagoltam a dolgokat, elfelejtettem, hogy attol, hogy 6 l a kukta, meg nem kell egybol 6 kilo kajat fozni a 13 kilos kutynak :o) Szoval most par napig nem kap tapot, az elall, ezt kell elfogyasztani. Aztan johet a kevert kajalas, vitaminokrol meg majd megkerdezem az allatorvost.
Nyers fokhagyma + olaj jo otlet, majd kap azt is bele egy picit.
Előzmény: nettomazsola (768)
HelLopez Creative Commons License 2008.12.14 0 0 782
Oké. Pedig érdekelne a véleményed. :-))))
Előzmény: nettomazsola (781)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!