Az azért mélységesen felháborít, hogy ezeket az állatkerti gondozóknak mindet tudnia kellene, nekik a felszerelésük és az idejük is meglenne a szabadon engedéshez és mégsem teszik inkább ráakarják sózni valakire aki 5perce jött be a kapun és azt se tudják, hogy ért e hozzá vagy milyen a hozzáállása ... jó ezzel most magamat húzom le de az ő szemszögükből ez így van de tojnak bele csak ne legyen a nyakukon...
Hát arról gőzöm sincs, hogy itt a Mecsekben hol élnek nyestek és hol nem...azt megtudom csinálni, hogy emberektől távol engedem el... Szóval akkor mégegyszer elismétlem , hogy tényleg jól értettem e... Tehát meg kell vizsgálni, hogy tényleg fél e az embertől és ki kell derítenem, hogy mennyi idős kb... És ha vad és már felnőtt akkor szerzek egy ketrecet ami azért nagyobbacska és kirakom az erdő közepébe egy darabig a ketrecben lesz... viszek neki minden nap enni...Gondolom olyan hely jó ahol nem sűt rá a nap és az esőtől is védeni kéne letakarni valamivel...meg búvóládát tenni neki be... aztán 2hét után nyissam ki a ketrecet és mehet amerre lát és szerintetek vissza fog járni a ketrechez enni egy darabig?? Az szerintetek jó ha van egy ismerősöm akik nagyon távol laknak a várostól meg mindentől a kertjükben rókák is mászkálnak... szóval ha arra felé elengedem??azért kérdezem mert az erdőben is azért lehet mászkálnak emberek gomba szezon meg ilyenek miatt és nem akarom hogy azok csináljanak valamit vele...miközben ő be van zárva...és ha ennek az ismerősnek a kertjében (kicsit távolabb a kerttől az már az erdő tulajdonképpen) engednénk el akkor lehet nem zargatná senki... és abba hagyhatom az etetést ha már nem jár vissza sokáig enni...de mondjuk más is elhordhatja a kaját... azt nem tudhatom ő eszi e meg....
Ált ez következő tavasszal történik(tehát amikor 1 éves)
Vele azt lehetne csinálni, elvinni, bezárni kb 2 hétre, aztán nyitvahagyni a ketrecajtót, de mindennap kitenni neki kajá egészen addig, amíg 2 héten keresztűl hozzá nem nyúl.
Ahhol az action történik lehetőleg olyan rész legyen, ahhol kevés a vad nyes, mert azok úgyis elzavarják a területről. Lehetőleg baromfisok se legyenek a környéken, mert ők pedig nem szeretik, ha állandóan oda jár, márpedig oda fog a potyakaja miatt.
Segítséget szeretnék kérni... Voltunk ma a Pécsi Állatkertben (mert elutasítottak egy találtgörit multkor aki végül hozzánk került de jó lenne ha máskor automatice hozzánk küldenék) szóval kiderült, hogy most is van náluk egy göri vad hím de odaakarják adni mert nem tudnak mit kezdeni vele... őt majd mi elhozzuk és megszelídítjük (állítólag szelíd volt csak elhanyagolták) Amivel viszont nem tudok mit kezdeni az egy Nyest...őt is bevitték az állatkertbe de megakarnak tőle szabadulni mert nem akarnak neki kifutót csinálni most csak egy ideiglenes ketrecben él és nagyon fél állítólag aki bevitte a padlásán találta lehet még kölyök volt...csak egy sárga csőből nézett kifelé ugy láttam mert annyira fél, hogy elő se mer jönni ha emberek vannak a közelében...Szóval elhoznám onnan ha van aki befogadná, vagy visszaengedné a természetbe ha vissza lehet szoktatni vagy ha valakinek van otthon és van kinti kennelje és befogadná vagy nem tudom de ez most így nem jó ahogy most van... nem foglalkoznak vele és nem jó helye van... Vagy gabi nem kérdeznéd meg, hogy a Pesti állatkertbe nem lenne e neki hely?Ha valakit érdekel vagy tud segíteni örülnék neki és valahogy megszervezném hogy eljusson az ország bármelyik részébe ha jó helye lenne....
Kedves Mindenki!
Az Aqua Food vezetőjétől - aki évek óta támogatja a rendezvényünket - kaptam ezt a tippet, hogy itt tudnálak megszólítani titeket.
A Klebelsberg Művelődési Központból jelentkezem, Pesthidegkútról, a II. kerületből. Intézményünk már ötödik alkalommal rendezi meg Pesthidegkúti Házikedvenc Kiállítás és Szépségverseny elnevezésű rendezvényét a művelődési ház kertjében.
Programunkat azért hoztuk létre, hogy találkozhassanak egymással a jelenlegi és a jövendőbeli állattulajdonosok is. Egy kellemes kikapcsolódást, szórakozást szeretnénk kínálni, emellett pedig arra törekszünk, hogy a résztvevők szakmai, baráti tanácsokat kaphassanak kedvencükkel kapcsolatban, az állatbarátok, állattartók információt kapjanak klubokról, egyesületekről és rendezvényeikről.
Az elmúlt években sikerült felvenni a kapcsolatot a Magyar Tengerimalac Klubbal, a Görénykedvelők Egyesületével, a Csincsilla Klubbal és a Törpenyúl Klubbal, akik részt is vettek a rendezvényen. A résztvevők körét évről évre igyekszünk bővíteni. Szeretnénk, ha minél több házikedvencet be tudnánk mutatni ezen a kiállításon, illetve minél több klub képviseltetné magát.
Nagyon örülnénk ha ti is részt tudnátok venni a rendezvényen.
Az idei programterv a következő:
5. Pesthidegkúti Házikedvenc kiállítás és szépségverseny 2007. június 23. 11-18.30 óra
A kiállításon szerepelnek eddig a Tengerimalac Klub, a Görénykedvelők Egyesülete, a Csincsilla Klub és a Nyúlbarátok Klubja kedvencei.
A szépségversenyen a következő kategóriákat hirdetjük meg:
1. kutya (fajtiszta és keverék)
2. macska (fajtiszta és keverék)
3. kisrágcsáló (tengerimalac, nyúl, görény, nyest, aranyhörcsög, degu, patkány, egér, mókus, csincsilla, stb.)
A rendezvényen való részvétel ingyenes.
A szakmai zsűri véleménye alapján a kategóriák győzteseit díjat kapnak.
Tervezünk még kutyaiskola bemutatót, állattartási tanácsadást, és állatismereti totót.
Remélem láttok fantáziát a rendezvényben és el tudtok jönni.
Nagyon várom a jelentkezéseteket akár itt, akár e-mailben: tamasi.gabriella@kulturkuria.hu
Tamási Gabriella
igazgatóhelyettes
Klebelsberg Művelődési Központ
Budapest II. ker.
tel./fax: 392-0860
Igen, még nálunk van. Szerintem is nehéz lehet csak úgy elengedni, főleg, hogy azt sem tudjuk mikor, hogyan kéne. Szóval, ha valaki jelentkezik hogy csak úgy nevelgetné, és megbízható, akkor odaadjuk. Szerencsére egy jelentkező már van, de még nem tudok róla semmit.
Én gondolkodtam rajta, hogy elvállalnék ilyen kicsiket úgy, hogy nem babusgatnám, had féljenek tőlem és pár hónaposan visszaengedni a természetbe, amikor már elég önálló, de azt hiszem nehezen tudnám ezt kivitelezni és lehet, hogy sikertelen is lenne.
Jó régen nem irtam, de most segitséget szeretnék kérni.
Jelenleg két kis nyest várja az örökbefogadó gazdáját az előszobámban. Kiestek a fészekből és a megtalálóik nem akarták vállalni őket, igz hozzám kerültek. Pár hetesek lehetnek, szinte még szopnak.
Egyelőre próbálom őket felhozni, de nem tudom biztositani a teljes felnevelésüket.
Aki szeretne nyestet (és tisztában van a következményekkel) vagy tud valakit aki gyakorlott vadállatok felnevelésben, visszavaditásban az kérem szóljon!!
Egyéb ötleteket, hasznos tanácsokat is szivesen fogadok!
Pletykálok kicsit! SzencziP és barátnője keddtől egy nyestbébit nevel. Annyira pici, hogy még nincs nyitva a szemecskéje. Viszont harapni már tud, úgyhogy veszettség elleni védőoltást kapnak mindketten, mert a heves szopási inger következtében mindkettőjüket megharapta.
Egy római parti lakó hívta fel őket és adta át nekik a nyestbébit. Állatorvosi vizsgálat után dajkaságba vették, aztán ha túléli az anyátlan létet és sikerül felnevelkednie az önálló életvitelig, akkor elengedik vissza a szabadságba a megtalálás helyén.
Gratulálok a "színészeknek"! :) Hihetetlen, hogy eszük ágában sem volt meglépni - ez is jelzi, hogy mennyire tudnak alkalmazkodni a környezetükhez. Minek is lépnének meg, amikor a gazdi helybe hozza a kaját? ;)
A vörös vércsék egy része tényleg vad vércse volt, de volt jelenet, amelyet szelíd madárral vettek fel.
A nyestek bármelyik jelenetnél el tudtak volna szökni, ha nagyon akartak volna. Boróka akkor még kis róka volt, de amúgy sem volt szó az ő szerepléséről. Valószínűleg azért kevered, mert akkoriban került Pítgazdiékhoz és talán egyidőben írtam róla is. Én is elnézegettem volna több nyestes jelenetet, de hát ez a film nem róluk szólt. Nekem nagy élmény volt a forgatásokon segíteni és végignézni, hogy készül el egy-egy jelenet.
Minden jelenetet Píttel és Pannival vettek fel. Nem akartak elszökni, kaját kaptak a feladatért. Ráadásul Panni alig volt kondicionálva, soha nem járt még városi környezetbe, de nem volt semmi gond, még a filmesekkel is ismerkedett.