Éppen ezért az agárral "vadászó" csakis orvvadász lehetett. De a tilalom ugyan kit tart vissza? Ettől függetlenül tény, hogy az agár sem téphet szét vadat, az az ember feladata. Mégis az agár lesz lemészárolva.
Szeretnéd elkenni az igazságot azzal, hogy fogást keresel rajtam, de ahhoz korábban kellene felkelned!
Egyébként: "az agarászat mint vadászati mód, nem engedélyezett, de nem is tiltott Magyarországon. "
Még valami. Ha a vadász valóban védeni akarná a vadat és nem brahiból lődőzni a kutyákat, akkor a környék kutyásai lennének jobban szankcionálva. A csip kötelezővé tétele és annak hiánya elkobzás következményével. Akkor a lelőtt kutya gazdája elérhető és büntethető lenne. Ha legalább némi pénzbüntit kapna az eb gazdája, jobban vigyázna rá.
Mert a leggyakoribb az, hogy a környéken lakó ebek nincsenek ivartalanítva, elkódorolnak tüzelő szuka miatt és akkor kisebb gondja is nagyobb annál, hogy a vaddal törődjön. De a vadász szerint "határban nincs helye kutyának", pedig a környéken lakók nem nagyon tudnak másutt futtatni. Ezért aztán MINDEN meglátott kutyát kilőnek, amit meglátnak.
Ez nem vadvédelem, hanem gyávaság, mert a valódi veszély az ember, az orvvadász, de azzal nem tudnak mit kezdeni. Főleg, ha ők maguk is orgazdák... :-/
Az agarászat TILOS Magyarországon! Tájékozatlanságod vadászati témában kétségbe ejtő! Nem is értem, hogy mersz megszólalni ez ügyben, bár látom téged nem zavar! :(
"olt, aki megértette hogy ne engedje el ha nem tud neki parancsolni -és volt aki nem"
Azért arra kíváncsi lennék, hogy hány vadász győződik meg arról, hogy a póráz nélküli eb behívható,vagy sem és hány lő azonnal zsigerből. Még akkor is, ha pórázon van az eb. Úgyhogy rizsa, habbal... :-/
Na ezt aztán jól megtanultam annak idején a falusi házunkban. Nyestek mindezt megtették. Beköltöztek a tetőbe és nem volt semmiféle mód, hogy elűzzem őket. Hordták szét a szigetelő gyapotot szerte a kertben, tojásokat loptak a szomszédban és ott ejtették le a teraszunkra.. A végén már ordítóra vettem a rádiót, mert azt nagyon utálják. Ennek ellenére sokszor láttam őket hancúrozni a ház tetején.
A garázsba is beköltöztek, szétrágták szerencsére csak az ablakmosó vezetékét. Mintha kisollóval vágták volna el. Többet nem mertem beállni a garázsba.
Ja és olyan lett a ház, mintha szellemek jártak volna. Egész éjjel randalíroztak és szörnyűséges hangokat hallattak:O))
Volt velük bajom elég. Bár nagyon szép kis állatok, néha sikerült megfigyelnem őket.
Nagyon nehéz megkülönböztetni, én sem tudom, de a "NAGYOK" azt mondják (köztük is van vita) , hogy ha fehér a torokfolt, az nyest, ha sárga, az nyuszt! De egy biztos, nyusztot szinte sose látni, mert csak erdőben él, távol az embertől, akit látni, az nyest, Ő költözik be a padlásra, meg rágja szét a kocsik motorházában a vezetékeket! :)))
Hát basszus, ha abban a 10%-ban az én kutyám is benne lenne ...hm ....nem élnéd meg a másnapot:O)))) Még hogy mea culpa!
Nem zsigerből gyűlölöm a vadászokat, ha visszaolvasol kicsit, erről meggyőződhetsz. De igenis gyűlölöm a botcsinálta, vadásznak tűnő tárgyakat, a státusz vadászokat.
Akkor most magyarázd el, hogyan történhetett, milyen megfontolásból, hogy rendre előfordul egyébként is a gazda mellőli kilövés?
Aztán a négy kutya megölése után lehetett a vadakra is lődözni, ha jött a vadászidény, igaz? És nem ám a beteg, öreg vadat, hanem a szépet, mert az az igazi trófea. És jöhettek a pénzes és "nagykutyák", akiknek a státusz szimbólumának védelme miatt kell a vadakat védeni. Meg a vadászkutyák, akik a hős vadászt segítik, mert annak még a puska sem elég... Hja, a "nagykugya" az más, mint a négylábú... :-/
Nyugodt lelkiismerettel állíthatom ( ha nekem címezted ), hogy az esetek 90%-ban igen.
A 10%-ért mea culpa.......
És hogy van bátorságom ezt kijelenteni?
Mert a területemen éltem a nap 24 órájából 26 órát........ volt olyan, hogy egy 4 fős kutyafalka után több mint egy hónapig kajtattam. Télen, térdig érő hóban ( amikor az a nyomorult őz a piszkafa csülkeivel "bénázik"..) a golyóssal szedtem ki őket 1 percen belül .....
És ismertem a gazdáikat is.... kettő közülük azóta nem köszön ( nem nagy veszteség ), a másik kettő meg elnézést kért mert hiába zárta-kötötte őket, minden éjjel megszöktek.......
macskánál a helyzet nem ilyen egyszerű..... a macska ugyanis jóval öntörvényűbb, és nála a gazda alatta van a rangsorban....:P
És már elmondtam: gazda mellől kilőni a kutyát már az "átkosban" sem lehetett. Ilyet tenni bűn, alávalóság, bunkóság, stb....... kivéve ha......
P.S.:
Ha nem zsigerből gyűlölöd a vadászokat- kérdezz nyugodtan.......:o)
Illetve nem teljesen. Milyen alávaló dolog is történt?
Azért gazda lába mellől kutyát kilőni...hát. És ha hibázol? Annyira biztos vagy benne, hogy egyetlen ártatlan ebet sem nyírtál ki? Mindig meggyőződtél róla, hogy valóban vadat hajkurászik. Nem vagy kicsit elfogult?
És lenne még egy sor hasonló kérdés a tisztelt vadász úrhoz.
Alávaló dolgot cselekedett az illető, ezen nincs mit szépíteni.
De most vállalom a megkövezést:
Annak idején sok kóbor ebet lőttem meg magam is ( meg macskát, stb...). Sőt, 1 alkalommal elkövettem olyat is, hogy a gada szeme láttára lőttem meg mindkét agár-kutyáját!!! De ez a jóember őzet hajtott a kutyáival, és a sok figyelmeztetés ellenére sem hagyta abba... sőt, még ő fenyegetőzött.
Utána persze hogy revansot akart venni, mert ő is a " kihaénnem " alkat volt. Úgy elvertem, mint jég a határt a t.-i búcsúban, a kocsma előtt a haverjai szeme láttára.....mert a 120 kilós mackós alkat néha megtévesztő tud lenni, és lebecsülő nyegleséget hoz elő a hőbörgőből......:P
Egy dolgot tudomásul kell venni: kóbor ebnek nincs helye a határban. És egy vadásznak illik tudni, hogy nem egyszeri megtévedt házikedvenc szökött el otthonról pl. szilveszteri petárdázás miatt -hanem rendszeresen jár ki vadászni ( mert ilyen az ösztöne ) a négylábú " kolléga ".... rengeteg " turistával " akadtam össze a területemen -kutyával... volt, aki megértette hogy ne engedje el ha nem tud neki parancsolni -és volt aki nem.......az arány kb. 90% volt a megértőek javára......
Hát ha konkrét ott nem is voltam, de nagyon sok állatot mentettem már meg, önzetlenül. Csupán az állat iránti szeretetem és tiszteletem hajtott. Szoktam alapítványoknak adományozni, ha mindenki csak annyit tenne az állatokért mint én, a világon Magyarország állna az első helyen az állattartás kultúrájában.