Keresés

Részletes keresés

SZEGECS Creative Commons License 2008.06.25 0 0 3962
Nincs ötletem a szervízre, ha van elektroműszerész ismerősöd, akkor őt is megbízhatod, vagy beviheted olyan helyre, ahol videokamerákat javítanak. Mivel úgysem garanciális már, mindegy hova viszed.
Nekem úgy, hogy először csináltam, szétszedéssel, forrasztással, visszaszereléssel együtt kb. egy órát vett igénybe.

Ezt a mikrokapcsolót kell kicserélni, vagy átkötni.
Leírás a szétszedéshez, képekkel.
Előzmény: kónyupapa (3961)
kónyupapa Creative Commons License 2008.06.25 0 0 3961
Van ötlet, hogy hova vigyem ? És milyen kaliberű hiba (javítás árára gondolok) ? Van a Fotóparadicsomon kívül Fuji szervíz? Az Extremdigital kiküldi Bécsbe még egy árajánlatra is:-( 3 hét, míg választ adnak, én meg addig most nem tudom nélkülözni.
Előzmény: SZEGECS (3960)
SZEGECS Creative Commons License 2008.06.24 0 0 3960
Akkor tényleg ne!
Én is nagyon óvatos voltam, pedig amúgy napi szinten javítok híradástechnikai cuccokat, de digitgépet még nem szereltem.
Neten amúgy találtam jó, képekkel illusztrált weblapot, de tényleg figyelni kell a szerelésnél, nem kezdőnek való munka.
Előzmény: kónyupapa (3959)
kónyupapa Creative Commons License 2008.06.24 0 0 3959

Köszi! De azért én nem merem szétszedni, mert tök hülye vagyok az ilyesmihez:-(

Azt se tudnám, mihez nyúljak.

Előzmény: SZEGECS (3958)
SZEGECS Creative Commons License 2008.06.23 0 0 3958
Lehet, hogy nálad is az a mikrokapcsoló ment tönkre, ami figyeli, hogy bekapcsolt állapotban nem nyitod-e ki a memóriakártyákat fedő ajtót, és ha igen, akkor letiltja a gépet.
Nálam ez volt a gond, nem tudtam, miért kapcsol ki minden ok nélkül.
Szétszedtem, a kapcsolót átkötöttem, azóta jó.
Olyan hülye úgysem leszek, hogy bekapcsolt gépből kihúzzam a memóriakártyát...
Előzmény: kónyupapa (3957)
kónyupapa Creative Commons License 2008.06.23 0 0 3957

Üdv Mindenkinek!

Tudja-e valaki mi lehet az oka annak, hogy a kb. 3 éves gépem mostanában egyre gyakrabban kapcsol ki (nem energiatakarékosság miatt, hanem akár közvetlenül bekapcs után is), és az azelőtt készített képet nem menti el? Ez még állandó téma esetén is idegesítő egy idő után, pláne ha mondjuk egy ritka pillanatot kapsz el, aztán hallod a berregő hangot, kikap, visszanéz - és kép sehol:-(

 

 

igus Creative Commons License 2008.06.10 0 0 3956
Működésképtelen Fujifilm S7000-es gépet keresek - megvásárlás céljából.
igus Creative Commons License 2008.06.03 0 0 3955

HELP !

 

Szükségem volna egy magyar nyelvű Fujifilm S1000FD használati utasításra.

Felajánlok helyette egy francia nyelvűt cserébe. B-))

Mega Bass Creative Commons License 2008.06.02 0 0 3954
Sziasztok!

Hibás Fuji S20 Pro gép eladó alkatrésznek vagy meg is lehet javíttatni.
Mail publikus. Ára 10 ezer Ft

alatau Creative Commons License 2008.05.14 0 0 3953

 Pedig ott van! Igaz a vége felé, a 745. hozzászólásban. Mondjuk így, hogy másodszor is elolvastam elég nyilvánvaló, hogy viccnek szánta.

 Tegnap már elég fáradt voltam, mikor néztem.

Előzmény: SZEGECS (3952)
SZEGECS Creative Commons License 2008.05.13 0 0 3952
Én nem találtam meg ott a radioaktív tulajdonságot említő részt, a keresővel sem.
Előzmény: alatau (3951)
alatau Creative Commons License 2008.05.13 0 0 3951

http://prohardver.hu/tema/fuji_finepix_s7000/hsz_701-750.html

 

 Remélem be lehet írni, attól, hogy másik fórum.

 

 Amúgy a felezési idővel kapcsolatos megjegyzés jogos, csak hát az a helyzet, hogy nem vagyok fizikus, és láttam már néhány hihetetlen dolgot eddigi életem során.

 Személyesen ismerek pl. egy fickót, aki megpróbálta ellopni a magasfeszültségű kábelt. Megrázta az áram, leesett arról a baromi magas fémszerkezetről, órákig feküdt a letaposott havon -15 fokos hidegben, mire megtalálták, és túlélte!

 Kivették a fél veséjét, könyökből amputálták a fél karját, de életben maradt!

 Ehhez képest egy radioaktív szűrő kofalárma. :)

Előzmény: SZEGECS (3950)
SZEGECS Creative Commons License 2008.05.13 0 0 3950
És érdekelne, hogy tényleg gázos-e a 7 évesnél idősebb polárszűrő? Valahol olvastam, hogy ennyi idő után kissé radioaktív, meg ilyesmi, és jó lenne tudni, hogy ez tényleg így van, vagy csak a hozzám hasonló "ámátőröket" riogatják vele?

Ez jóóó, ezt még nem hallottam :)
Érdekes, hogy pont 7 éves koráig ne lenne semmi baja, utána meg hirtelen radioaktívvá válik :)
Ha belegondolsz a felezési idő pont azt jelenti, hogy egy adott anyag aktivitása mennyi idő alatt feleződik meg. Tehát ha még igaz is lenne a teória, az idő múlásával akkor is csökkennie kellene az aktivitásnak, nem nőni.
Hol írták amúgy ezt???

Előzmény: alatau (3949)
alatau Creative Commons License 2008.05.13 0 0 3949
http://s7000.uw.hu/ itt letöltheted a Magyar használati utasítást.

 

 És ha már itt vagyok: Most vettem meg a kollégám s7000 -esét. Eredetileg az ára miatt választottam, de így két hét után egyre jobban tetszik a gép, és szeretném kissé felszerelni. Ha van valakinek elfekvő cucca hozzá, amitől szeretne megszabadulni, arra itt a soha vissza nem térő alkalom! :)  

 Ami konkrétan érdekelne: 55-52 -es adaptertubus, uv-és polárszűrő (esetleg komplett  Raynox PLP-690), makró- és nagylátószögű előtét, de esetleg más is szóba jöhet.

 Ja! És érdekelne, hogy tényleg gázos-e a 7 évesnél idősebb polárszűrő? Valahol olvastam, hogy ennyi idő után kissé radioaktív, meg ilyesmi, és jó lenne tudni, hogy ez tényleg így van, vagy csak a hozzám hasonló "ámátőröket" riogatják vele?

 

           Előre is kösz a segítséget!

Előzmény: Inkó (3942)
moore Creative Commons License 2008.05.11 0 0 3948
nos, egy háromágú "kereszthornyos" csavarhúzót kireszeltem és megoldódott a gond :-))
Előzmény: moore (3947)
moore Creative Commons License 2008.05.09 0 0 3947
sziasztok van ugyan egy S7000-m, de kérdésem egy A400-asomra vonatkozik. Szét kellene szerelnem ( most nem részletezem az okát ), a 2 hagyományos mellett 4 speciális csavar rögzíti. Ezek csillag alakban, 3 irányban ( 120° ) vannak, nekem csak kereszthornyos csavarhúzóm van. Honnan lehetne ilyet szerezni? Ötlet ?
SZEGECS Creative Commons License 2008.05.04 0 0 3946
Fura, mert én 60.000 fölött vagyok az S7000-el, de eddig minden alkalommal normálisan tudott átváltani a 9999 után...
Előzmény: Mega Bass (3945)
Mega Bass Creative Commons License 2008.05.04 0 0 3945
Lehet hogy így van nekem az S20 Pro-nál volt ilyen gondom mikor elérte a 9000-et nem tudott többet menteni, manuálisan be kellett avatkoznom és jó lett.


Ha már Fuji egy kis üzlet:

Eladó egy Raynox márkájú 55-ről 52-re átalakító tubus adapter.

Ára 1500 Ft. Mail publikus.
Előzmény: SZEGECS (3944)
SZEGECS Creative Commons License 2008.05.04 0 0 3944
Ha csak ez lenne az ok, azért felesleges lenullázni.
Automatikusan létrehoz a kártyán egy új könyvtárat, és oda pakolja a képeket dscf0001 sorszámmal kezdve.
Előzmény: Mega Bass (3943)
Mega Bass Creative Commons License 2008.05.04 0 0 3943
Hol tart a számozás? Lehet hogy elérted a 9999-est és azért hozza ezt ki.
Nullázd le és szerintem jó lesz.
Előzmény: Ada001 (3941)
Inkó Creative Commons License 2008.04.24 0 0 3942
S 7000-eshez keresek magyar nyelvű használati útmutatót pdf-ben vagy hozzá vezető linket... Lécci, lécci, lécci!
Ada001 Creative Commons License 2008.04.18 0 0 3941

Sziasztok!!

 

Remélem tud valaki segíteni.

 

Van egy S7000-esem és csak úgy egyik napról a másikra egy olyan hibát ír ki hogy "CARD NOT INITIALIZED" Van pár kártyám de egyikkel sem működik. Compact Flash kártyát használok (Kingston).

 

Mitől lehet ez a baj?

 

Van erre megoldás szervíz nélkül?

 

Előre is köszönöm

 

Üdv Ádám

DaN_ Creative Commons License 2008.04.15 0 0 3940
Sziasztok!

Nekem is van egy jó állapotú S7000 eladó. :)

kb. 2.5 éves, gyári tartozékokkal + táska + 256CF + 4db 2400-as SANYO akksi. A géppel kb 12000 kép készült, 8000 után volt garanciában objektív csere tehát ebben az objektívben kb 4000 expo van.

Előzetes egyeztetés után kipróbálható Budapesten illetve Budaörsön. Kérésre tudok fényképet küldeni róla illetve vele.

Ára: 45.000 Ft.

dan kukac codexpert pont hu
+36-70-három26nyolc2hetven
Katinna Creative Commons License 2008.04.10 0 0 3939

Szia!

 

Mennyi fényképet csináltál a géppel? Milyen állapotban van?

 

Köszi!

Cs

Előzmény: hg4ggv (3938)
hg4ggv Creative Commons License 2008.04.08 0 0 3938
És még 1 eladó S7000, dobozában, gyári tartozékaival + 55-52-es adapter, polár szűrő, 4db 2.5-ös varta akku. Ára 45e Ft
Igény esetén töltő +2e (kisütővel, 2 v 4db AA és AAA akkuhoz) és 1GB xD +3e...
kép1, kép2
SZEGECS Creative Commons License 2008.03.10 0 0 3937
Most lehet, hogy olyat kérdezek, amin már rég túlvagytok, de: a külső vaku üzemmód ugye ki van kapcsolva? (Menu - External Flash: OFF)
Ugyanis ha be van kapcsolva valami miatt, akkor automatikusan tiltja a beépítettet.
Ha nem ez a baj, akkor valószínűsítem, hogy a töltő áramkörével van valami gáz, ezt viszont szakemberrel kéne megnézetni.
Előzmény: maartita (3936)
maartita Creative Commons License 2008.03.10 0 0 3936
Sziasztok! Nekem 4 éve Fuji S7000-es van és nagyon megvagyok vele elégedve, mert gyönyörű fényképeket csinál. De sajnos, most valami baja lett és nem tudom orvosolni a problémát! Amikor bekapcsoltam a gépet és felnyitottam a vakut nem vakuzott a gép! Amikor vissza nézem a képeket és megnyomom az info gombot ott azt jelzi, hogy vaku:off. Nem tudja valaki, hogy mi lehet a baja? Esetleg hol lehet vissza kapcsolni a vakut? A húgommal közösen használjuk a gépet az is lehet, hogy ő nyomott el rajta vmit. Sajnos semmilyen módban nem villan a vaku! Vaku nélkül ugyan olyan szép képeket készít, mint eddig, de este amikor szeretnénk használni a vakut az sajna nem működik! Van valakinek vmi ötlete, hogy mi lehet a baja? Esetleg szervíz?
Mega Bass Creative Commons License 2008.02.25 0 0 3935
Sziasztok! Van egy hibás masinám, én már nem akarom megcsináltatni a fotóparadicsomba 28.500 Ft-ért megcsinálják. Állítólag CCD-t kell cserélni benne. Ugyan nem 7000-es hanem a nagyobb testvére az s20Pro. 11-es rekesz, Firewire is van rajta! Magyarországon vásárol Fuji FinePix S20 Pro (Pict Bridge) fényképezőgép, dobozával, magyar papírokkal, 2.832x2.128 pixel, 6,2 Mpixel, ISO 200/1600, lencse 6x optikai és +2,2 x digitális, CCD-RAW, JPG, USB 2.0, IEEE1394, xD és CF kártyával is működik, PC control, VIDEO 30f/s, Exposure modes: P/S/A/M adok hozzá még Raynox adapert, UV és polár szűrőt. 21.500 Ft-ot kérek érte és ha megcsináltatod 50-ből van egy tök jó géped. sa.pepe@citromail.hu
tt65 Creative Commons License 2008.02.22 0 0 3934

Sziasztok!

 

S8000fd gépnek van már külön fóruma?

Hallottatok már róla?

lsd. www.fujifilm.hu

 

Luppapa Creative Commons License 2008.02.12 0 0 3933

Sziasztok!

 

Van mégegy eladó S7000:

 

Fuji FinePix S7000 mindent egyben családi fényképező eladó! Főbb jellemzői: - 6mp/12mp felbontás - 6x zoom - super macro mód - VGA videó / tv-out kábel - teljes kézi beállítások - előtétlencse bővítési lehetőség - külső vaku csatlakozási lehetőség kiváló állapotban eladó az alábbi tartozékokkal (a gyárin túl): - Raynox adapter, UV és polárszűrő - 512 Mbyte Kingston Compact Flash kártya - Uniross töltő + 4 db. 2400-es Ansmann akku, Irányár: 63,000 Ft. Szigethalom, Csepel-sziget, Budapest.

 

20/455-1107

 

Üdv,

L.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!